Stefan Schöppers: 'Goh, wat mooi!' Vijfde positie voor Dann Bolink Holtens Nieuwsblad 19 Lessen blaasinstrumenten bij HMV Wedstrijden In de marge Bekerindeling Blauw Wit '66 oefeningen BlauwWit Reeord Uitdaging gestaakt na 92 T-shirts HOLTEN-Met een har de plof valt de grootste dominosteen ter wereld op de stenen van Kalf- stermansweide. Met een hoogte van 6,40 meter, een breedte van 3,20 me ter, een dikte van 1,20 meter en een gewicht van 450 kilo. HOLTEN-De Holtense motocrosser Dann Bo- link wist na zestien man ches een vijfde positie in de eindrangschikking van het Europees kam pioenschap 85cc grote wielen in te nemen. Dinsdag 11 augustus 2009 Zo'n twaalf seconden eerder tikte Arnold Keller op verzoek van Stefan Schöppers het Laurens Jan Stam Schtammie@hotmaiLcom Hiervoor moest hij zowel vier manches in het Tsjechische Kozmice, het Nederlandse Em- men en vervolgens het Duitse Kleinhau rijden waarbij met na me in Kleinhau op een harde kleinste steentje, van 15 bij 7,5 centimeter, in de rij aan. Ar nold is zelf wereldrecordhou der van het maken van de meeste sit ups, afstandfietsen op een eenwieler en achteruit- fietsen. Marc Wolters van IJzerman Notarissen uit Rijssen, pakte de rolmaat erbij en kon niet anders concluderen dan dat het Stefan was gelukt om op vrijdag 7-8-'09 een wereldre cord te vestigen. Schuddend met een grote champagnefles vierde de blije baan goed gepresteerd werd. Vervolgens was er op 1 en 2 au gustus in het Deense Billund slotwedstrijd. Daar wist de rij der uit het MXN-Segers Put- oline team middels een achtste, zesde en tweemaal een zevende plaats totaal zevende te worden. Mede door dit resultaat wist hij de Tsjech Kulhanek nog te ach terhalen in het klassement om zodoende finaal als vijfde te ein digen in deze serie. De titel in deze klasse ging naar de met een Duitse licentie rij dende Nederlander Bas van der Berkmortel uit Liessel. Stefan het behaalde succes. Een mooie afsluiting van een dag die echter niet helemaal op rolletjes liep. De bedoeling was om de ste nen van klein naar groot pre cies om 19.00 uur te laten val len, maar juist op dat moment moest een bui spelbreker zijn. Het werd een kwartier later. Daarvoor was het juist mooi weer en behoorlijk warm. Niet echt een temperatuur waarbij je 300 T-shirts over elkaar heen wilt trekken. Stefan probeerde het toch, maar bleef bij num- HOLTEN - Bij voldoende deel name wordt er eind augustus gestart met een blazersklas bij de Holtense Muziekvereniging. In een blazersklas komen leer lingen die beginnen met lessen op een koperinstrument. Dit kan zijn een bugel, trompet, hoorn, of bariton. Er wordt les gegeven in kleine groepjes van zo'n vijf leerlingen. De wekelijk- mer 92 steken. "Van de warm te had ik geen last, maar ik be gon rood aan te lopen. Daar naast werd ik duizelig", vertelt Stefan waarom hij dit record staakte. De aanwezige EHBO vond het niet verstandig om door te gaan. "En mijn gezond heid gaat voor het behalen van een record". De kragen van de shirts bleken uiteindelijk te nauw om dit record te kunnen vestigen. Hierdoor werden de aderen in zijn hals dichtgekne pen. Maar de achttien eigenge- se lessen duren een half uur. Het voordeel van gezamenlijke lessen is, dat de leerling gesti muleerd wordt door de anderen en al snel kan samenspelen. De blazersklas is bedoeld voor leer lingen vanaf 8 a 10 jaar. Eventu eel is het mogelijk om individu eel les te krijgen. De blokfluities- sen worden ook in groepsver band gegeven. Kinderen vanaf 6 maakte dominostenen vielen wel. Alhoewel ze niet allemaal de val hebben overleefd. "Goh, wat mooi!", roept Stefan na afloop. "Na zoveel bouwu- ren toch dit officiële record neer te kunnen zetten." In april is hij namelijk al met hulp van onder andere Rik van der Leur bezig geweest met za gen van de planken. Waarna het team sinds juni met het in elkaar zetten is begonnen. "Gi steren om 16.30 uur heb ik nog het laatste likje verf erop ge zet", vertelt hij. jaar kunnen al les krijgen op de blokfluit. De lessen worden op de donderdagmiddag en even tueel de vrijdagmiddag gege ven. Wie saxofoon wil leren spe len of goed wil leren drummen, kan ook terecht bij de muziek vereniging. De instrumenten worden door HMV in bruikleen gegeven. Voor informatie: Eline Paalman-Lam, 0548-361540. Poule 112: v.v. Lettele, Nieuw- Heeten, s.v. Raalte en Blauw Wit '66. Op dinsdag 18 augustus speelt BlauwWit thuis de eerste bekerwedstrijd. Tegenstander is Lettele dat uitkomt in de zon dag 5e klasse. Een week later reist de ploeg af naar Nieuw- Heeten waar de plaatselijke zes de klasser de tegenstander in de tweede bekerwedstrijd is. Op dinsdag 1 september wordt thuis de laatste poulewedstrijd in de beker gespeeld tegen 5e klasser Raalte. Deze wedstrijd is verplaatst vanwege de Stöppel- haene. De twee na laatste steen was rood geverfd. Minimaal een steen meer moest vallen, om het staande record te breken. En dat werd dus helemaal goedgemaakt, doordat ook de laatste viel. Stefan: "De stenen begonnen langzaam te vallen. Maar toen de grote stenen gin gen, wist ik zeker dat het zou lukken!" Of Stefan nog een poging gaat doen om alsnog het T-shirtre- cord te verbreken, weet hij nog niet. "Misschien volgend jaar op 8-9-TO", lacht hij. Dinsdag 11 augustus Oefen wedstrijd BlauwWit '66 - Luctor et Emergo, 19.45 uur. Zaterdag 15 augustus Oefen wedstrijd Almen - Blauw Wit '66,14.30 uur. Dinsdag 18 augustus Bekerwed- süijdBlauwWit '66-WLettele, 19.00 uur. Zaterdag 22 augustus Oefen wedstrijd BlauwWit '66 - Robur et Velocitas, 14.30 uur Dinsdag 25 augustus Bekerwed strijd Nieuw Heeten - BlauwWit '66,18.45 uur Zaterdag 29 augustus Zaterdag training, 12.00 uur Dinsdag 1 september Beker wedstrijd Blauw Wit '66 - SV Raalte, 18.45 uur Zaterdag 5 september Klooster haar - Blauw Wit '66, competi tie. Zaterdag 12 september Blauw Wit '66 - Daarle Zaterdag 19 september SC. Rijs sen-Blauw Wit '66 Zaterdag 26 september Blauw Wit '66 - Hardenberg '85 Dann Bolink heeft de laatste weken goed gepresteerd. Dapper Een bezoek aan Auswitsch bracht me op het idee. Een bezoekje aan de Canadese begraafplaats. The Canadian War Cemetery Holten zoals de officiële naam luidt. Tweewieler uit de schuur gepakt en toen het Beukenlaantje op. Nog even gestopt bij een van de vele paaltjes van het wereldtijdpad. Nuttige informatie reikt tot mij. Rijs sen viert in 1993 het 750 jarig jubileum van haar stadsrechten. Der tien palen verder toch maar weer stoppen. Even het eigen bouw jaar bekijken. "1980, Joop Zoetemelk wint de Tour de France nadat hij al vijf keer als tweede is geëindigd." Die Jopie. Bovenaan Holtens bekendste laan vanaf een groot bord nog even een les over de emancipatie in Nederland voordat aan de linker kant het stenen bankje aan de Enkweg de omgeving verrijkt. Rechts lees ik 'De Boschrand' op een idyllische wit huisje. Achteraf is mooi wonen. Dan de Nijverdalseweg op om vervolgens op de Eekhoorn- weg uit te komen. Prachtige naam. Fiets op het grind zetten voor de poort en dan de treden op. "Gelieve de poort te sluiten konijnen kunnen veel schade berokkenen", staat er te lezen op het hekje. Ko nijntjes hebben geen besef van respect. Ik vlij neer op een houten bank op een van de prachtig onderhouden graspaden. Luisteren. Een hond in de verte is het enige geluid dat te horen valt. Even waan ik me in een andere wereld, een indrukwekkende wereld. Het zon netje dat in gevecht is met enkele sluierwolken zorgt ervoor dat de scene als pittoresk te betitelen is. Genoeg gezeten, op onderzoek uit. In het linkergebouwtje is een koperen deurtje waar achter een gastenboek verborgen ligt. Tevens een document over de bevrij ding. In het gastenboek staan handtekeningen van over de hele aardbol. Veel uit Canada. Vaak complimenteren de auteurs van de verschillende commentaren de goed onderhouden gedenkplaats. Anderen schrijvenrespect' ofopdat wij niet vergeten' in het boek werk. Zelf ook maar eens wat noteren. Datum, handtekening en dan de tekst. Wat moet je daar nu schrijven? Terwijl ik daar over zit te mijmeren valt mijn oog op een grafsteen op de eerste rij die ik door de opening van het gebouwtje kan zien. "L107958 Rifleman. C.J. Ell. The Royal Winnipeg Rifles. 10th april 1945. Age 19. Negentien. Daar ligt iemand begraven die op zijn negentiende besloot om tienduizenden kilometers van huis zijn leven op het spel te zetten voor mensen die hij nog nooit gezien had. Negentien. Dan ga je hier tegenwoordig op kamers en dat is al een behoorlijk spannen de onderneming. Maar C.J. Ell besloot zich aan te sluiten bij het eerste bataljon van The Royal Winnipeg Rifles. Hij had de invasie op het strand van Normandie al overleefd en met zijn makkers trok hij steeds noordelijker om Europa te bevrijden van de swastika's. Tien april 1945. Drie weken langer en C.J. had sigaretten en choco la uit kunnen delen. Negentien jaar en dan het strand op rennen in een regen van kogels en ellende om mensen in den verre vreemde te helpen. Ik ben emit. Onder het kopje 'comments' schrijf ik 'dap per'. Ongelooflijk dapper. Ik loop nog wat rond en zie bij een van de graven een geplastificeerd fotootje van een jonge vent in een net le gerpak. Hoedje schuin op zijn hoofd en een mooie guitige kop. Vijf entwintig jaar oud. Dappere vent. HOLTEN - Stefan Schöppers heeft hulp bij het aantrekken van de T-shirts. De bedoeling was om uiteindelijk 300 stuks over elkaar heen te krijgen en zo een nieuw wereldrecord te breken. Het lukte hem uiteindelijk 92 stuks aan te krijgen. Daarna werd de wed strijd gestaakt, omdat hij duizelig werd en rood begon aan te lopen. FOTO: FREDDIE PAALMAN

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19