ITtTftoïï7rrT¥«k*VRr^ Subsidie afkoppelen regenwaterpijp Zilveren Omloop Artiesten gezocht voor Meezingfeest Alzheimer Nederland zoekt collectanten Interesse? Kijk op www.huislijn.nl è^verijssel Uw woning gratis hier? Vraag het uw makelaar! huislijn nl Bekendmaking Dinsdag 11 augustus 2009 14 koop huur nieuwbouw RUSSEN RUSSEN 148.000 woningen NIJVERDAL Gr.f Willem Lodewijkstr. 6 225.000 k.k. Otten Flim makelaardij o.z. www.huislijn.nl Karei Doormanstraat 8 €319.000 k.k. Mijn Makelaar Rijssen www.huislijn.nl G H Kappertstraat 60 334.000 v.o.n. Velten Makelaars B V. www.huislijn.nl Stand van zaken Natura 2000-gebieden Natura 2000 en Europa De lidstaten van de Europese Unie (EU) werken samen om de gevarieerde en rijke natuur in Europa te beschermen. Het netwerk van belangrijke Europese natuurgebieden dat zo kan ontstaan, noemen we Natura 2000. De lidstaten moeten beheerplannen maken om ervoor te zorgen dat ook toekomstige generaties van deze rijkdom kunnen genieten. De provincie Overijssel heeft daarin als taak om voor 15 van deze gebieden beheerplannen op te stellen. Daarin komt onder meer te staan welke maatregelen worden getroffen om de natuurdoelstellingen in de Natura 2000-gebieden te kunnen realiseren. Op vijf gebiedsgerichte bijeenkomsten in september 2009 informeert de provincie Overijssel betrokkenen over de stand van zaken bij de Natura 2000-beheerplannen, en geeft zij inzicht in de vervolgstappen die moeten worden genomen om te komen tot volledige beheerplannen. Betrokkenheid organisaties Het afgelopen jaar hebben werkgroepen, waarin alle belangenbehartigende organisaties zijn vertegenwoordigd, voor 15 verschillende Overijsselse natuurgebieden gewerkt aan het opstellen van Natura 2000-conceptbeheerplannen. Hun inzet en expertise hebben geleid tot waardevolle documenten waarin de gebieden worden beschreven, het bestaande gebruik in kaart is gebracht en waarin is aangegeven welke knelpunten moeten worden aangepakt om de belangrijke natuurwaarden te behouden en te verbeteren. Inzet Rijk Het blijkt dat een aantal belangrijke problemen niet binnen het gebied, en ook niet binnen de provincie Overijssel kan worden opgelost. Daarvoor is inzet nodig van het Rijk en een aanpak op een langere termijn. De provincie Overijssel heeft dit aan de minister van LNV gemeld en per beheerplan aangegeven wat nodig is om uiteindelijk tot een gedragen beheerplan te kunnen komen. Stikstof Vast staat dat met name de hoeveelheid stikstof in de lucht rond de meeste van de gebieden aanzienlijk omlaag moet om de natuurdoelen te halen. Stikstof vindt haar oorsprong voor meer dan de helft buiten de provinciegrenzen. Zonder een goed stikstofbeleid kunnen boeren geen vergunning krijgen om hun bedrijf te ontwikkelen, of te verplaatsen, soms juist ten behoeve van de natuur. Samenwerking Het duurt dus nog even voordat er sprake kan zijn van volledige beheerplannen. In goede samen werking met alle betrokken partijen is besloten om het werk aan de beheerplannen - waar de provincie voor verantwoordelijk is - ondertussen gewoon voort te zetten. Voor 9 andere gebieden in Overijssel zijn andere overheden eerstverantwoordelijk voor het opstellen van een beheerplan. Deze zijn op het ogenblik in een minder ver gevorderd stadium. De openbare bijeenkomsten vinden plaats op: 8 september gemeentehuis Haaksbergen. Markt 3, Haaksbergen voor de gebieden Aamsveen Lonnekermeer, Witte Veen, Boddenbroek, Haaksbergerveen Buurserzand en Boetelerveld. 15 september gemeentehuis Staphorst. Binnenweg 26, Staphorst voor de gebieden, Olde Maten en Veerslootlanden, Uiterwaarden Zwarte Water en Vecht en Vecht en Beneden Regge. 16 september gemeentehuis Dinkelland. Nicolaasplein 5, Denekamp voor de gebieden Springendal en Dal van de Mosbeek, Bergvennen Brecklenkampse Veld, Dinkelland, Lemselermaten en Landgoederen Oldenzaal. 17 september Centrum De Buraht. G. v. Rhenenlaan 2, Vollenhove en 24 september Centrum Dalzicht. Frieseweg 39, Oldemarkt, voor het gebied Weerribben Wieden. De inloopbijeenkomsten duren van 19.00 tot 22.00 uur Op twee vaste tijdstippen (om 19.00 en 20.30 uur) is er een algemene inleiding waarna per gebied presentaties worden gegeven. U kunt op een voor u passend tijdstip langskomen en er is ruim gelegenheid voor individuele vragen en reacties. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jan van Dijk, procesleider Natura 2000 (telefoon 06 51341083) of Inge Willems van Beveren, communicatieadviseur Natura 2000 (telefoon 06 46725671). Algemene informatie kunt u krijgen via natura2000@overijssel.nl of via de website www.provincie.overijssel.nl/natura2000 provincie RIJSSEN - Inwoners kunnen subsidie krijgen voor het afkop pelen van regenwater. Hiervoor loopt een traject waarvoor de gemeenteraad van Rijssen-Hol- ten geld beschikbaar heeft ge steld. Door de heftige regenval van een aantal jaren geleden in combinatie met het hoogtever schil in Rijssen en in mindere mate ook in Holten, zijn kelders in laaggelegen gebieden onder water komen te staan. Het college heeft de gemeente raad een voorstel gedaan deze overlast drastisch in te perken. De gemeenteraad heeft zich achter het college geschaard en gekozen voor de zwaarste va riant van maatregelen. Subsidie van het Waterschap en bijdra gen van de gemeente zorgden ervoor dat deze variant uitge voerd kon worden. Eén van de maatregelen was het afkoppelen van regenwater. Hiervoor kunnen inwoners vaak een subsidie krijgen van ca. 5 euro per vierkante meter afgekoppeld dak. Deze moge lijkheid bestaat nog steeds, in woners kunnen ook nu nog de ze subsidie ontvangen. Hoe dat geregeld moet worden en wat de voorwaarden zijn, is te zien op www.rijssen-hol- ten.nl/actueel/projecten/wa- teroverlast. Onder beleid staan alle mogelijkheden aangege ven. De aanpak wateroverlast vergt een totale investering van 14 miljoen euro. Jaarlijks is hiervan 50.000 euro beschikbaar voor het afkoppelen door particulie ren. Met deze subsidie is daadwer kelijk ingestoken op het voorko men van wateroverlast. Regentonnen worden niet ge subsidieerd, deze werken maar voor een heel klein deel tegen overvloedige regenval. Immers: wanneer de ton vol is loopt de rest van het water het riool in. GORSSEL - Wieier Toer Club Gorssel houdt zondag 16 augus tus voor de 25e keer de Omloop van Gorssel. 'Een zilveren jubileum waar we trots op mogen zijn', aldus Ger ard Haas, voorzitter van WTC Gorssel, 'zeker nu De Omloop van Gorssel is uitgegroeid tot een ééndaags fietsevenement met tochten voor jong en oud'. De Omloop start bij de Stayokay Gorssel gehuisvest in het prach tige Noorse jachthuis de Kleine Haar. Hier is het voor en na de tocht goed toeven met live mu ziek van het dweilorkest de Deurdweilers Daeventer. Er is verkleed- en douchemogelijk heid en voldoende parkeer ruimte. Deelnemers tot 15 jaar ontvangen na afloop een me daille als herinnering. De Omloop van Gorssel kent zowel tochten over verharde wegen (25,60 en 100 kilometer) als een aantal ATB afstanden (25 en 45 kilometer). Behalve de 25 kilometer wegtocht, zijn alle routes volledig uitgepijld. REGIO - De organisatie van het Meezingfeest in het Gel derse Laren is op zoek naar de nieuwe Jan of Monique Smit of naar de niet van echt te on derscheiden Robbie W illiams of bijvoorbeeld de Sjonnies. Het Meezingfeest wordt vrij dag 4 september gehouden in café ft Langenhaergh in Laren iGIdi. Vanaf 21.00 uur is dit voor aankomende: artiesten een uitermate mooie gelegen heid om hun muzikale talent ten gehore te brengen. Het gaat hier mn artiesten die tape-optredens verzorgen, dus geen playback-acts of een complete band. De artiesten kunnen zelf hun orkeslban- den op mintdisc als begelei ding meebrengen om daarbij live mee te zingen. Een minï- discspeler, professioneel ge luid en technische bediening is aanwezig. De artiesten krijgen maxi maal vijfden minuten de gele genheid om een spetterend optreden w eg te geven. Indien nodig zal er een selectie uit de aanmeldingen worden ge maakt. Naast de optredens van de artiesten zal de gratis toegankelijke avond worden afgewisseld met een Dl en Ka raoke Show. Opgave is moge lijk tot 21 augustus door een mail te sturen naar infoê jan- senevenementen.nl De tochten voeren langs de mooiste plekjes van de Achter hoek met de prachtige Holter- berg en de bosrijke gebieden van Salland. Er kan gestart wor den tussen 08.00 en 10.30 uur. De 25 en 60 kilometer wegtoch- ten zijn prachtige gezinsfiets tochten, maar de sportieve fiet ser kan hier eveneens zijn hart ophalen. De 100 kilometer is een tocht voor de sportieve (race)fietsers langs de mooiste plekjes, met uitdagende be klimmingen. Na het succes van vorig jaar is de 25 kilometer ATB route de finitief aan het programma toe gevoegd. Deze afstand staat open voor alle deelnemers maar is zeer geschikt voor jeugd ATB'ers. Voor sportieve ATB'ers is er een uitdagende 45 kilome ter tocht uitgezet. Voor de jeugd van 10 tot 15 jaar wordt een gratis ATB-ciinic door team Jan Weevers georga niseerd. Voor deze clinic moet wel vooraf ingeschreven wor den (Erik Vonkeman telefoon 0573-432053). Ook deelname aan de tochten is voor jeugd tot 15 jaar gratis. Deelnemers van 15 jaar en ou der betalen 3 euro als ze TFK- houder zijn en anders 4 euro. Inschrijven voor de tochten kan voor de start bij de Stayokay, voorinschrijven is helaas niet mogelijk. Meer informatie over WTC Gorssel en de Omloop is te vin den op de website www.wtc- gorssel.nl of via Erik Vonkeman telefoon 0573-432053. Alzheimer. Dementie. Een on geneeslijke hersenaandoening met dramatische gevolgen voor mensen met dementie en hun omgeving. Er zijn medicijnen die het proces kunnen vertra gen, maar genezing is helaas nog niet mogelijk. Daarom gaan ruim 25.000 vrijwilligers in het hele land tijdens de collecte week van 9 tot en met 14 no vember 2009 huis aan huis langs om te collecteren voor het werk van de stichting. In uw plaats of wijk heeft Alzhei mer Nederland nog niet vol doende collectanten. Daarom vraagt men of u bereid bent om mee te helpen met de jaarlijkse collecte door in de eigen omge ving te collecteren in de week van 9 tot en met 14 november. Het is de bedoeling dat het niet meer dan 2 uur tijd kost. Daarnaast zoekt zij hier en daar nog iemand die wil helpen met de organisatie van de collecte. Dit houdt in dat u, samen met de coördinator, zorg draagt voor de stratenverdeling en het uitdelen en innen van een aan tal collectebussen. Van alle mensen van 65 jaar of ouder heeft ruim zeven procent een vorm van dementie. Onge veer 12.000 mensen die lijden aan een vorm van dementie zijn jonger dan 65. De belangrijkste en meest bekende oorzaak is de ziekte van Alzheimer. Er zijn in Nederland zo'n 230.000 men sen met dementie, en dat aantal groeit de komende jaren sterk. Nu al moet ruim een miljoen mensen leren leven met de mentie in de familie of naaste omgeving. Een zorg die jaren achtereen, soms 24 uur per dag, wordt volgehouden. De stichting komt op voor de belangen van mensen met de mentie en hun familie, infor meert en wijst de weg in de doolhof van de zorg bij demen tie. Met 52 regionale afdelingen, en ruim 160 Alzheimer Cafés waar patiënten en familie elkaar ontmoeten, biedt Alzheimer Nederland in het hele land hulp en informatie. Alzheimer Ne derland stimuleert onderzoek naar dementie en bepleit goede zorg voor mensen met demen tie bij politici en beleidsmakers. Wie zich op wil geven als collec tant of mee wil helpen met de organisatie van de collecte in de eigen wijk, kan contact opne men met Bea Spoor via 0523 270999 of via e-mail: b.spoor@alzheimer-neder- land.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 14