Bijzondere kerkdienst bij Aanvang Gezicht achter graf levend houden Opgeven voor VW-agenda Holtens Nieuwsblad 13 Broodjes bakken bij Albert Heiin steunt voedselbank boerderij Zorgvliet Dienst op erf zuivelboerderij over geloof en boerenbedrijf Zomer Even afkoelen in het frisse water Bestemming Holterberg Uitslagen Myrthe en Scftt Dinsdag 11 augustus 2009 OKKENBROEK - Zuivelboerde rij 'n Aanvang in Lettele staat komende zondag in het teken van een speciale kerkdienst. De dienst wordt op het erf van de boerderij die gelegen is aan de Aanvangsweg in de open lucht gehouden en legt een con nectie tussen het geloof en het boerenbedrijf. De bijzondere oecemenische viering wordt mogelijk gemaakt door een sa menwerking tussen de prote stantse gemeenten Colmscha- tel Schalkhaar, Bathmen en Ok- kenbroek en de rooms-katho- lieke parochie Lettele. De spe ciale 'kerkdienst op de boerde rij' wordt om de twee jaar geor ganiseerd en is nu aan de vierde editie toe. Voor het thema is de ze keer gekozen voor 'produc ten met een verhaal'. "Het is een normale kerkdienst, maar wel eentje waarbij een verband wordt gelegd met de landbouw. Het gaat deze keer om streek producten met hun verhaal er achter", legt Mientje Bosman uit. Bosman is lid van de werk groep Landbouw en Kerken en diaken van de Protestantse ge meente Okkenbroek. Ze ver wacht een paar honderd bezoe kers bij de bijzondere dienst. "Wat beweegt de producenten om voor streekproducten te kie zen en de consumenten om de ze producten met een verhaal te kopen", aldus Bosman. De bij zondere dienst begint zondag om 10.00 uur. Bij de dienst zijn dominee Trijnie Plattje en pas tor Menco van Koningsveld de voorgangers. Voor de muzikale ondersteuning zorgt muziek vereniging De Eendracht uit Colmschate, terwijl een koor uit Lettele ook een optreden ver zorgt. De speciale dienst is om ongeveer 11.00 uur afgelopen. Daarna is er koffie en bestaat de mogelijkheid de zuivelboerderij 'n Aanvang te bezichtigen. Ook is het mogelijk een bezoek te brengen aan het nabijgelegen fruitteeltbedrijf Linderveld en wordt een activiteit voor de kin deren gehouden. In verband met de beperkte parkeergele genheid wordt bezoekers aan geraden per fiets te komen. Als gevolg van de speciale dienst van komende zondag op 'n Aanvang vervallen de reguliere diensten die normaal worden gehouden in de vier deelne mende gemeenten. Bosman. HOLTEN - Even leek de zomer vorige week dan toch echt te gaan doorbreken. Maar het bleek toch van korte duur te zijn. Velen pak ten deze kans en trokken hun zwempak aan om een frisse duik te nemen in zwembad Twenhaarsveld. Lekker afkoelen in de warme FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Stevelink Gerrie Marsman van boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 bakt elke woensdag van 11.00 tot 17.00 uur brood in de steen oven. Iedereen is welkom om het authentieke broodbakken te bekijken en natuurlijk te proe ven. Verder kunnen bezoekers het speciale grasdakhuis bekij ken en geeft Gerrie rondleidin gen in de kruidentuin. Ook is er een expositie van kruiden te zien. De toegang is gratis. Groe pen graag van tevoren even melden, telefoon 0573-221102. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Leo Thiele: "Bezoe kers brengen bijvoorbeeld eerst een bezoek aan de graven en kunnen daarna in het centrum zoeken naar het achterliggende verhaal van degenen die daar liggen." Herman: "Nu zie je al leen maar een naam en de leef tijd van zo iemand op een graf staan. Maar wie hij is en wat hij heeft doorgemaakt, dat willen we straks in het centrum laten zien." Albert: "Bezoekers kun nen dan bijvoorbeeld een naam aanklikken en zien dan zijn ver haal." Volgens Herman is de groep nu druk bezig om de verhalen van alle 1300 slachtoffers te verza melen. "Ondertussen hebben we de informatie van 600 ervan klaar", zegt Albert. "We probe ren de geschiedenis te achter- HOLTEN - Het college van bur gemeester en wethouders heeft het ontwerpbestemmingsplan Holterberg, Molenbelterweg, nabij nummer 13 in procedure gebracht. Dit plan maakt planologisch de functiewijziging van een bijge bouw naar een woonhuis mo gelijk op het perceel Molenbel terweg 13 in Holten. De leden van Stichting Informatiecentrum Canadese Begraaf plaats Holten willen Holtenaren informeren over het nieuw te bouwen infocentrum bij de begraaiplaats. halen door het houden van in terviews met betrokkenen en door bijvoorbeeld de brieven die ze naar familie verstuur den." Naast deze persoonlijke informatie, kunnen bezoekers er ook te weet komen waarom de Canadese Begraafplaats juist op die plek is aangelegd en hoe het de Canadezen is vergaan tij dens hun reis vanuit Frankrijk richting Holten, om ons land te bevrijden. Herman: "Er is ook een lesruimte in het centrum waar leerlingen een lesbrief kunnen volgen." Ook zal er een wisselende expositie te zien zijn, met voorwerpen uit de oorlogstijd. Het heeft de acht vrienden veel tijd gekost om alles rond te krij gen, maar ze staan er allemaal voor de honderd procent ach ter. Daarnaast krijgen ze veel positieve reacties over het pro ject. Niet alleen van Holtenaren, maar ook bij de gemeente, pro vincie en veteranenorganisaties in Canada. Met de informatieavond willen ze de Holtenaren uitleggen wat de plannen zijn en ze zo bij het project te betrekken. HOLTEN - Om een zo compleet mogelijk overzicht te krijgen van alle activiteiten in en om Holten, doet WV Holten een oproep aan organisatoren van activiteiten die interessant zijn voor de toerist en Holtenaren door te geven. Het overzicht wordt op verschil lende manieren gebruikt. Zo at tendeert de WV hun klanten op de activiteiten. Daarnaast ver stuurt zij het als maandagenda onder meer naar toeristische bedrijven, andere WV s in de regio, de kranten, de recreatie kranten en Radio 350. Verder zet ze alle gegevens op de WV-site, die veelvuldig van uit het hele land wordt geraad pleegd. Natuurlijk is een com pleet overzicht ook handig bij het plannen van nieuwe evene menten in Holten om eventuele dubbelingen of overlappingen te voorkomen. De WV verzoekt daarom ook om evenementen van 2009 en 2010 (voor zover bekend) liefst per e-mail (in- fo@vwholten.nl), of anders schriftelijk of telefonisch te mel den bij de WV Holten aan de Dorpsstraat 27,7451 BR Holten. Telefoon: 0548-361533. Graag ontvangt zij deze informatie zo spoedig mogelijk. Verder is altijd mogelijk om eve nementen ook verder geduren de het jaar aan te leveren. HOLTEN - De Voedselbank Deventer e.o. verstrekt ruim driehon derd voedselpakketten in Deventer en omgeving aan gezinnen die in armoede leven. De verstrekking van een voedselpakket gebeurt na een huisbezoek en gesprek met een van de consulenten. De ver strekking van een pakket is niet vrijblijvend en oneindig. Na enige tijd wordt beoordeeld of de situatie verbeterd is en de verstrekking wel of niet voortgezet wordt. De Voedselbank Deventer e.o. is volledig zelfstandig en draait uit sluitend op vrijwilligers en sponsoren. Zie ook www.voedselbankd- eventer.nl voor meer informatie. De Voedselbank is voor haar voedseltoelevering volledig afhanke lijk van derden die voedsel kosteloos ter beschikking stellen. In de afgelopen drie jaar heeft de Voedselbank gelukkig een aantal vaste leveranciers kunnen vinden die periodiek voedsel beschikbaar hebben. Er blijft echter altijd behoefte aan houdbare basisproduc ten zoals melk, rijst, soep en dergelijke. Dit jaar maakt de Albert Heijn in Holten het mogelijk om deze ba sisproducten voor de Voedselbank aan te vullen. De klanten van de Albert Heijn in Holten kunnen de munten voor de rode portemon nees achter laten in de daarvoor bestemde bussen in de winkel. De Voedselbank leegt deze bussen en mag voor de waarde van de por temonnees levensmiddelen bestellen bij de Albert Heijn. Deze actie is op dit moment al een groot succes. Dit dankzij de klanten van de Albert Heijn die in ruime hoeveelheden de munten achterlaten in de bussen voor de Voedselbank. Deze actie duurt nog tot en met 16 augustus 2009. Vanaf 10 augus tus worden er geen nieuwe munten meer uitgegeven door de Al bert Heijn, echter het is dan nog wel mogelijk om de volle porte monnees in te leveren. Graag zou de Voedselbank in deze laatste week dan ook de niet-volle portemonnees ontvangen in de daar voor bestemde bussen. De Voedselbank zal er dan voor zorgen dat met deze portemonnees de laatste boodschappen worden gedaan. De Bergruiters uit Barchem hielden zaterdag 1 augustus een con cours. Myrthe Barvelink uit Holten reed met haar pony Nightmare een foutloos parcours in de klasse M categorie E, ook in de barrage bleven zij foutloos en reden een snelle tijd. Hiermee won zij de eer ste prijs. Eveneens deed Myrthe met Nightmare mee in het sprin gen in de klasse Z. Hier wonnen zij een tweede prijs. Afgelopen za terdag werd er een concours gehouden bij manege Snorrewind. Ook hier behaalde Myrthe goede resultaten. Zo reed zij met Night mare een foutloos klassiek parcours in de klasse Z en ook in de bar rage bleven zij fouüoos. Hiermee behaalde ze een eerste prijs. Ook in het tweede parcours wormen zij een eerste prijs. In de L2 dres suur kreeg zij van de jury 191 punten, dit was goed voor een twee de prijs. Ook Britt Barvelink met haar pony Desperado reed een goede wedstrijd. In de B dressuur behaalden zij een eerste plaats met 202 punten en ook het springen ging hen goed af. In het eerste parcours in de klasse L categorie D/E kwamen zij foutloos rond en in de barage moesten 4 strafpunten worden opgeteld bij het resul taat vanwege een afgeworpen balk. Ondanks wonnen zij hiermee toch een tweede prijs. Het tweede parcours waren zij eveneens foutloos en ditmaal werd ook de barage foutloos en met een snelle tijd afgelegd. Hiermee be haalde zij de eerste prijs. Beau Barvelink deed met Moonlight mee in het B springen voor de paarden. In het klassieke parcours spron gen zij foutloos rond en ook in de barrage bleven zij foutloos. Uit eindelijk wonnen ze een zesde prijs.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13