Blauw Wit na lange tijd terug in vierde klasse Wessels Woninqinrichtina Holtens Nieuwsblad 11 ■HOLTEN - Blauw Wit '66 is zaterdag 1 augustus aan de voorbereiding op het seizoen 2009-2010 begon nen. Een seizoen met een nieuwe trainer en een nieu we assistent trainer en te vens een competitie in het Twentse deel van het dis trict Oost van de KNVB, wat ook een aantal nieuwe te genstanders oplevert. Wonen slapen stoffering verlichting cadeau baby artikelen Bouwstraat 29 Rijssen tel 0548 512550 volop parkeergelegenheid bij de zaak Donderdag avond koopavond Dinsdag 4 augustus 2009 Blauw Wit speelde de laatste ja ren bewust in de Gelderse vierde klasse. Echter, omdat ook een aantal andere Twentse ploegen graag in de Gelderse georiënteer de klasse uitkomen is het jaarlijks schipperen voor de KNVB om zoveel mogelijk aan de verzoe ken van de verenigingen tege moet te komen. Vorig seizoen speelden bijvoorbeeld Achilles Enschede en Drienerlo in de Twentse vierde klasse. Dit sei zoen dus Blauw Wit '66. A.s. za terdag 8 augustus treffen Drie nerlo en Blauw Wit elkaar om 14.30 uur op 't Vletgoor. De Twentse vierde klasse kent t.o.v. vorig seizoen slechts drie wijzi gingen. Dit komt doordat het aantal ploegen is teruggebracht van 14 naar 12. Achilles Ensche de en DVO promoveerden en Drienerlo wisselde met Blauw Wit van vierde klasse. De volledi ge competitie-indeling van Blauw Wit '66 is als volgt. Vierde klasse E.: A.S.V. '57, Bruchterveld, Sp. Daarle, D.K.B., Hardenberg '85, Kloosterhaar, Karaali voetbalde zelf het afgelo pen jaar nog, maar maakt vanaf komend seizoen deel uit van de technische staf bij Blauw Wit. Beide trainers van Blauw Wit speelden in het verleden voor de zelfde clubs. Ze kennen elkaar door en door en hebben dezelfde opvattingen over het voetbalspel. Philip Agteres geeft aan erg blij te zijn met de keuze van Blauw Wit voor assistent-trainer Serkan Ka raali. Beide heren maakten aan het einde van het vorige seizoen al hun debuut voor Blauw Wit '66 in de strijd om het Holtens kam pioenschap, 2-1 winst op w Hol ten. Terug in de staf is ook Tonnie Beldman, vlaggenist. Inge Wes- sels is verzorgster en Jan Klein Nagelvoort neemt het leider schap voor zijn rekening. Aan verwachtingen wil de nieuwe trainer zich nog niet wagen. Het afgelopen seizoen heeft Blauw Wit bijzonder goed gepresteerd. Helaas liep de ploeg de promotie mis, maar samen met kampioen Zelos speelde Blauw Wit de an dere ploegen op grote achters tand. Het is ook moeilijk aan te geven waar Blauw Wit '66 op dit moment staat. Van de komende tegenstanders verwacht de trai ner goede resultaten van Har denberg '85. Bij Hardenberg is keeper Ignas Peek terug gekeerd van hoofdklasser Staphorst en is spits Rick Koelman weer terug van een uitstapje naar Germani- cus. De doelman van Staphorst en de spits van Germanicus ma ken deze ploeg tot een serieuze kampioenskandidaat. Ook SC Rijssen is kandidaat voor het kampioenschap volgens Agteres, net als S.V.V. Met Blauw Wit wil hij proberen zo hoog mogelijk te eindigen. Of één van de drie pe riodes te pakken is, zal blijken. Op zaterdag 1 augustus is de se lectie begonnen met een trai ningsdag. In de komende tijd wordt vooral aan het op peil brengen van de conditie gewerkt met trainingen op maandag, dinsdag en donderdag. Op zater dag 8 augustus volgt de eerste oe fenwedstrijd thuis tegen de stu denten van Drienerlo. De maand augustus staat bol van de trainin gen en oefenwedstrijden. Op 15 augustus staat de eerste uitwed strijd op het programma tegen het uit de derde klasse gedegra deerde Almen. Een ploeg die als tegenstander in de competitie werd verwacht, maar zoals de kop van dit artikel al aangeeft is Blauw Wit voor het eerst sinds lange tijd weer terug in de Twent se vierde klasse. Hoewel de Gel derse vierde klasse de voorkeur binnen de vereniging heeft, is de indeling ten opzichte van de laat ste jaren wel verfrissend. De ploeg komt hierdoor tegenstan ders tegen, waar lang niet tegen gespeeld is of waar men in de voorbereiding wel tegen oefen de. Hierdoor komt de gemeen telijke derby tegen SC Rijssen op de kalender. Een ploeg die al op de derde speeldag in Rijssen wordt getroffen. Rijssen was in het afgelopen seizoen één van de sterkere ploegen in de klasse. Met 51 uit 26 behaalde Rijssen evenveel punten als Blauw Wit, maar de Holtense formatie had hier vier wedstrijden minder voor nodig. Stam, Thijmen Voogt en keeper Jochem Stam krijgen in de voor bereiding alle kans op een plek in het eerste of tweede elftal. Voor de keepers is het sowieso dringen omdat beide Kolkmannen hun plek onder de lat natuurlijk niet zomaar zullen afstaan. Jan Wil lem [acobs zal zich na een half jaar stage bij de groep voegen. In de loop van het seizoen hoopt de nieuwe trainer ook Marcel Brinks in te kunnen passen. Deze erva ren speler kampt met een rug blessure waardoor hij voorlopig nog niet aan voetballen toe kan komen. Lemele, Sc. Lutten, M.V.V. '69, Sc. Rijssen, S.V.V. '56 en Blauw Wit '66. Terugblik Het afgelopen seizoen bleef Blauw Wit op 't Vletgoor ongesla gen. In uitwedstrijden had de ploeg het regelmatig lastig. Twel lo en Zelos maakten lange tijd de dienst uit, maar na de winterstop kroop Blauw Wit steeds dichter bij de koplopers. Twello liep steeds meer averij op in de race om de bovenste plek Zelos won de eerste periode en stond die eerste plek op de ranglijst niet meer af. Met drie punten meer als Blauw Wit werden zij de te rechte kampioen. Blauw Wit won met overmacht de tweede periode, maar trof in de nacom- petitie de nummer den van een derde klasse, daar waar bijvoor beeld Twello het moest opne men tegen een periodekam pioen uit de vierde klasse. De thuiswedstrijd tegen Avereest zal voor Blauw Wit altijd de wed strijd van de arbitrale blunder blijven. Na de snelle 1-0, kopbal Arjan Aanstoot, leek Blauw Wit ook de 2-0 te maken, maar de bal werd door een verdediger van Avereest met de hand uit het doel geslagen. Strafschop en rood voor de verdediger dacht ieder een, maar de scheidsrechter en grensrechters gaven op dit be langrijke moment niet thuis. Me de hierdoor werd het seizoen niet met de gehoopte prijs afgesloten. Het komende seizoen zal het moeilijk worden de ingezette lijn door te trekken. Selectie Binnen de selectie zijn t.o.v. het afgelopen seizoen een aantal wij zigingen aangebracht. Jeugdspe ler Stijn de Vrijer is vertrokken vanwege studie. De selectie is met name aangevuld met spelers uit eigen jeugd. Gijs Klein Nagel voort, Nick Dijkink, Marcel Beld man, Kay Schuppert, Robert Technische begeleiding In de winterstop heeft Blauw Wit de 30 jarige Philip Agteres als trai ner vastgelegd voor het seizoen 2009-2010. Voor Philip Agteres is Blauw Wit de eerste vereniging waar hij als zelfstandig hoofdtrai ner aan de slag gaat Hiervoor heeft hij twee trainersdiploma's behaald en was hij in de regio bij verenigingen assistent-trainer. In deze periode maakte hij o.a. de succesvolle trainer Dennis Dem- mers (Excelsior '31 en Colmscha- te) mee. Als voetballer speelde hij op een hoog amateumiveau bij o.a. Excelsior '31 en S.V.Z.W. Door een knieblessure kwam er te vroeg een einde aan de actieve voetbalperiode. In het trainer schap ligt de uitdaging om zijn ambitie weg te zetten. Met Blauw Wit wil hij proberen zo hoog mo gelijk in de competitie te eindi gen. Hij kan daarbij rekenen op de hulp van Serkan Karaali die door Blauw Wit als assistent-trai- ner is vastgelegd. De 35-jarige Trainer Philip Agteres spreekt de selectie van Blauw Wit toe. «I#

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11