Oogstdag beter dan vorig jaar 1 Bewegen voor 55-plussers: ga eens lekker tennissen Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Holterberg en Diorama behoorlijke trekkers Wandeling voor vroege vogels Kermis Zwieren en zwaaien in attracties Met de fiets De Boer Op Wijkagenten Onteigening voor Wansinktracé Geen snikhete dag, maar lekkere tem peratuur om te kijken naar het met de hand oogsten Dinsdag 28 juli 2007 HOLTEN - Het was nog even heel spannend of de Graan oogstdag aan het Beukenlaantje wel door zou gaan afgelopen za terdag. Zoals ook vele andere ja ren, dreigde de regen roet in het eten te gooien. Gelukkig voor zowel publiek als organisatie, was het weer zaterdag uitste kend. „Beter dan vorig jaar, toen was het zo bloedheet, dat zelf ik een biertje heb gedronken en dat doe ik echt bijna nooit", zegt wethouder Willem ter Schure, die ook een kijkje is komen ne men. Met de hand, met paard en machinaal worden de graan halmen een kopje kleiner ge maakt. Even verderop is Wim Meuleman bezig een akker te ploegen: paarden voorop, Meu leman erachter en de ploeg er tussenin. En maar sjouwen; ki lometers lang deden ze dat vroeger, tenminste, dat zegt Wim's vrouw Jannie. Zij is inmiddels al een kijkje we zen nemen op de kleine markt met streekproducten en heeft een paar potjes lindebloesem- honing gekocht. „Heidehoning is er nog niet hè, en daar komt ook niet veel van dit jaar denk ik", zegt Meuleman, duidend op het heidehaantje dat in de om- geving de heide bruin kleurt. Tegenover de kleine markt is te zien hoe vroeger de aardappels gerooid werden. Voor Maurice Ooibekkink (12) is het niets nieuws: zijn opa helpt bij het aardappels rooien en het wei land waar de Graanoogstdag op plaatsvindt is van zijn familie. „Dus ik ben even komen kijken wat ze hier allemaal doen. En ik vind dat oude spul ook wel mooi." Arjan Vasters is dat vol ledig met hem eens. Hij heeft zelf een melkveebedrijf en is eens even komen kijken hoe het er dan vroeger aan toeging. „Het is wel niet hetzelfde, maar je het heeft toch binding met el kaar", zegt hij. Vasters heeft bij na zijn hele gezin en een nichtje meegenomen. „Alleen de oud ste is op de kermis." Dat zal de leeftijd zijn - of toch niet? Want Jiska van 8 en Jorieke van 9 zijn het er niet over eens. De een HOLTEN - Botsen in de autoscooters of je door elkaar laten schudden door een ronddraaiende bank. Het kon afgelopen week tij dens de kermis in Holten. Van donderdag tot en met zondag kon men zich vermaken in verschillende attracties of een drankje drin ken in de tent van De Fienpreuvers. FOTO: HARRY BROEZE HOLTEN - De agrarische PR- club Rijssen-Holten heeft een aantal interessante agrarische bedrijven bereid gevonden om de staldeuren open te zetten. Zo kan men woensdag 29 juli eens een kijkje achter de schermen nemen. Het gaat om verschil lende bedrijven zoals: een melkveebedrijf, museumboer derij, pluimveebedrijf, Piemon- tese fokbedrijf en een zorgboer derij. Onderweg kan men genie ten van heerlijke pannenkoe ken. De route van ongeveer 25 kilometer kan zowel met de fiets als met de auto worden afge legd. De start is bij het VW-kan- toor aan de Dorpsstraat 27 in Holten. Daar kan men vanaf 10.00 uur terecht. Hier is een in formatieboekje verkrijgbaar. De kosten hiervan bedragen 3 euro. HOLTEN - De spreekuren van de wijkagenten in Holten ver vallen van maandag 6 juli tot en met vrijdag 21 augustus. HOLTEN - Onder het motto dat sporten gezond is en tennis op wat latere leeftijd prima te be oefenen valt, start tennisclub Holten een 55-plustennispro- ject. Het is bedoeld voor men sen van 55 jaar en ouder die nog nooit of wat langer geleden heb ben getennist, die (iets) meer li chaamsbeweging willen en graag anderen ontmoeten in groepsverband. Voor mensen die graag kennis willen maken met tennis. Het project bestaat uit vijf weke lijkse lessen in groepsverband. De tennislessen, maar ook ad viezen voor aanschaf van mate riaal en kleding, worden gege ven door de trainer Mare IJzer man. Gedurende het project stelt de club rackets en ballen beschikbaar. Voor sportschoei- sel en sportkleding dient u zelf te zorgen. Bij voldoende deelname start het project woensdag 26 augus tus om 10.00 uur op het tennis- Trainer Mare IJzerman geeft tactische aanwijzingen voor het dubbelspel aan de 55-plussers Henk Smit en Arie van de Beek. complex aan Valkenweg 6. De laatste les is op woensdag 23 september. De kosten zijn laag en bedragen 20 euro per deelnemer. Na de projectperiode bestaat de gele genheid te blijven spelen tot ja nuari 2010 tegen het geredu ceerde tarief van 30 euro. Aan sluitend kan men dan lid wor den. Voor opgave: Jan Martijn Kors, telefoon 0548-363162, e-mail- adres: wedstrijd@tcholten.nl. vindt het hartstikke mooi op de Graanoogstdag, de ander was liever op de kermis geweest. En de organisatie dan? „Het was wel even spannend met al die regen, maar ik raak nooit in pa niek. Drie jaar geleden hadden we om twaalf uur nog regen en hebben we toch een prachtige dag gehad. Het loopt fantastisch vandaag, dus wij zijn uitermate tevreden", zegt Broer Pekkeriet. Hij wil dus ook nu al wel vast be loven dat er volgend jaar weer een Graanoogstdag is, zoals al tijd op de laatste zaterdag van juli. Tenzij het om half twee nog regent natuurlijk. HOLTEN - Vroege volgens ko men aan hun trekken tijdens een vroege wandeling op de Holterberg. Deze wordt woens dag 29 juli en woensdag 5 au gustus gehouden door Natuur- diorama Holterberg. Natuur- gidsen nemen deelnemers in al le vroegte mee naar bijzondere plaatsen op de Holterberg. De kosten voor het complete pro gramma zijn 14,75 euro. Kinde ren mogen mee voor 7,50 euro. Reserveren voor dit speciale 'vroege vogel arrangement' kan door te bellen naar: 0548- 361979 of een e-mail te sturen naar museum@holterberg.nl. HOLTEN - De Holterberg staat op de tweede plek in de top 10 van meest bezochte toeristische attracties in Overijssel in 2008. Alleen attractiepark Slagharen gaat het natuurgebied voorbij. Met maar liefst 1.130.000 be zoekers in 2008 blijkt de Holter berg een behoorlijke trekpleis ter te zijn. Slagharen trok in dat jaar 1.438.000 gasten. In de top 3 van recreatiegebieden in Over ijssel staat de Holterberg zelfs op nummer 1. En laat recreatie gebied De Wythmenerplas bij Zwolle en recreatiegebied Het Hulsbeek bij Oldenzaal achter zich. Wel daalt het aantal be zoekers met 20.000 in vergelij king met 2007. Terwijl de mees te recreatiegebieden juist meer bezoekers kregen. Natuurdiora- ma Holterberg doet het ook niet slecht en staat met 41.832 be zoekers in 2008 op de derde plek in de top 3 van best be zocht musea in Overijssel. Hier is een stijgende lijn te zien, met 29.304 bezoekers in 2005, 30.986 in 2006 en 37.747 in 2007. HOLTEN - Mochten gemeente en eigenaar A. Schuppert het niet met elkaar eens kunnen worden over de verkoop van een stuk grond waar het huidige pand van autobedrijf Stukker gevestigd is, dan wil het college van B en W overgaan op ontei gening. Het continu stranden van ver koop zit een realisatie van het Wansinktracé in de weg. Al sinds januari 2006 is de ge meente met de eigenaar aan het onderhandelen om twee stuk ken grond te kopen van 0.00.12 hectare en 0.00.26 hectare groot, maar tot nu toe zonder resultaat. Gedeputeerde Staten hebben het tracé-plan goedgekeurd, al leen lopen er nog twee bezwa ren bij de Raad van State. Die heeft tot nu toe nog geen uit spraak hierover gedaan. Wan neer de gemeente overgaat tot onteigening, zal dit als voorbe houd moeten worden gemaakt. Zolang er nog geen uitspraak ligt, is het bestemmingsplan niet onherroepelijk en kan niet tot dagvaarding worden overge gaan. Omdat de druk vanuit de bevol king steeds groter wordt dat er iets aan het verkeersprobleem in het centrum wordt gedaan, wil de gemeente overgaan tot onteigening. Of het moet alsnog tot een deal komen. Het ontwerpbesluit tot onteige ning moet eerst acht weken (tot en met 17 september) ter inzage worden gelegd. Door de zomer vakantie is de inzage twee we ken langer, dan normaal. Daar na gaat de gemeenteraad erover beslissen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5 726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm .wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie- ad viseu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7