komt steeds vaker voor Supermoto met twee leden MAC Piet Paulusma naar Openluchtspel Trainingsdag Biauw wkm Holtens Nieuwsblad 11 Fokveedag en clubkeuring in buurtschap Espelo Wë. m Pas op met de zon: vergeet niet om de huid in te smeren Interkerkelijk Recreatiewerk Dinsdag 28 juli 2009 mT HOLTEN - Blauw Wit '66 begint zaterdag 1 augustus aan H. VERVOLG VAN VOORPAGINA DIJKERHOEK - Wiersma: "Daarom hadden we besloten dat het goed zou zijn eens een workshop te doen met een in- leenregisseur en dat hebben we een hele zaterdag gedaan. Dat is zo goed bevallen dat we Bart Oomen hebben gevraagd vlak voor de première van het stuk nog een keer terug te ko men om de puntjes op de 'i' te zetten", legt Wiersma uit. Ver der weet hij trots te melden dat alle kleding rond is. Want dat bleek - vooral voor 1890 - nog al een klus. „Al die knipmutsen bijvoorbeeld, die moeten wor den gewassen en weer in el kaar gezet. En de mensen wa ren toen ook niet zo groot als wij nu zijn, dus veel kleding past helemaal niet. Klompen in maat 47 zijn bijvoorbeeld heel moeilijk te vinden", aldus Wiersma. Uiteindelijk is het dus toch allemaal gelukt en kan - zo'n week of twee voor de première - worden begon nen met het opbouwen van de tribune. „En als we zover zijn, zal het wel beginnen te kriebe len", denkt Wiersma. Drie avonden volle bak, dat is het doel en om vooral te zorgen dat het weer niet tegenwerkt - als het teveel regent kan er in de oude kleding niet gespeeld worden - is Piet Paulusma op de eerste avond in Dijkerhoek om het weerbericht te voor spellen. Zaterdag is er voor de jeugd een schuimparty na af loop van het openluchtspel en 5 september is uiteraard de dag van de reünie. De premiè reavond (28 augustus) is in middels uitverkocht. Kaarten kosten 10 euro en zijn te koop via www.openluchtspel-dij- kerhoek.nl. HOLTEN - Blauw Wit '66 begint zaterdag 1 augustus aan de voor bereiding op het seizoen 2009-2010 met een trainingsdag op sport park 't Vletgoor. De ochtendtraining start om 10.00 uur. Na de lunch begint de mid dagsessie om 13.30 uur. In de week hierna traint de ploeg drie keer om de conditie op peil te brengen. Op zaterdag 8 augustus wordt de eerste oefenwedstrijd gespeeld. Ook op 't Vletgoor wordt dan gespeeld tegen de studenten van het Enschedese Drienerlo. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur. Volgende week meer over de voorbereiding van Blauw Wit '66 op het nieuwe seizoen, de ploeg, de competitie indeling, de beker wedstrijden en de technische staf. HOLTEN - Zon en warmte; heerlijk! Maar als men te lang in de zon zit, het eten te lang bui ten de koelkast laat staan of ver geet tijdens warme dagen ge noeg te drinken, kan dat de ge zondheid negatief beïnvloeden. De Gezondheidswijzer Plus, on derdeel van GGD Regio Twente, heeft folders klaar liggen over veilig zonnen, het voorkomen van voedselinfectie en meer on derwerpen die van pas kunnen komen in de zomer, zoals bij voorbeeld informatie over in sectenbeten. Deze folders zijn gratis op te vragen via www.ge- zondheidswijzerplustwente.nl of via 053 487 68 90. Hieronder vast enkele tips en aanbevelin gen. 'In Nederland is de zon niet zo sterk', 'Ik lig toch niet uren in de zon te bakken?'. Kent u deze re denen om uzelf of uw kinderen niet zorgvuldig in te smeren? Huidkanker komt ook in Neder land steeds meer voor en dit is grotendeels te verklaren door meer blootstelling aan de zon. Het is daarom altijd zaak om de eigen huid, maar vooral de ge voelige kinderhuid, goed in te smeren en dit per dag regelma tig te herhalen. Niet alleen als men gaat zonnen, maar ook als men buiten gaat sporten of een lange fietstocht gaat maken. Houd er verder rekening mee dat de zon tussen 12.00 uur en 15.00 uur het sterkst is en men dan beter de schaduw op kunt zoeken. Het is in alle seizoenen van belang om hygiënisch om te gaan met voedsel, maar als het warm is, is er een extra punt om rekening mee te houden om voedselinfecties te voorkomen. Zo doet men er goed aan om di rect nadat men boodschappen heeft gedaan, de gekoelde voe dingsmiddelen op te bergen in de koelkast en bij een barbecue of picknick vlees en salades tot vlak voor gebruik gekoeld te be waren. Heeft een gerecht langer dan twee uur buiten de koelkast gestaan, bewaar het dan niet. Let verder goed op het scheiden van bereid en onbereid voedsel. Voor meer tips kan men bij de Gezondheidswijzer Plus uw fol ders opvragen. Vraag via www.gezondheidswijzerplust- wente.nl gratis het informatie pakket aan. Of bezoek een van de informatiepunten in in de bi bliotheek van Holten. HOLTEN - Gerrit Markvoort heeft afgelopen donderdag tijdens de vleesveekeuring in Enter maar liefst vier hoofdprijzen weten te halen met zijn Piemontese koeien. Zijn gouden prijskoe Rina werd kampioen onder de oudere koeien. Vorig jaar zelfs het predicaat Excellent. Gerrit deed met elf dieren mee aan de wedstrijd en werd verder kamninen in He u,, ENTER/1 binnen weten uzijn guuuen pnjsKoe trina wera Kampioen onder de oudere koeien. Vorig jaar kreeg ze zelfs het predicaat Excellent. Gerrit deed met elf dieren mee aan de wedstrijd en werd verder kampioen in de categorie Be- dnjfsjp-oep, waar meerdere dieren tegelijk aan meededen, en kampioen bij de categorie Zoogstel met Rina en een kalf. Koe Sorpresa 6 werd kampioen bij de kalveren tot 1 jaar. 1 Er was volgens Gerrit genoeg concurrentie, want er hadden zich zo'n 55 deelnemers uit het hele land ingeschreven, foto: johan bounk VAN 25 TOT EN MET 31 JULI Er komt een nieuw team voor het recreatiewerk bij de Lindenberg. Het team van deze week verschilt elke dag met als vast teamlid Dian Hofman. Zij heeft deze week hulp van Marianne de Bie, Marte Veneklaas Slots, Annelot Nijkamp, Mike Kolkman en Marlies Nijkamp. Het thema is 'tegenstellingen'. De dagelijkse tegenstellingen zullen temg komen in de kindermorgen die van maandag tot en met vrij dag vanaf 10.00 uur wordt gehouden. Elke dag worden er in de middag- of avondactiviteiten gehouden, zoals een volleybalavond, een barbecue, een kleurenpuntenspel en nog veel meer. ESPELO - Evenals vorig jaar zal er een fokveedag worden ge houden in Espelo. Net als bij de vorige edities zul len er zowel roodbonte- als zwartbonte melkkoeien worden gekeurd. Daarnaast is er een Kalver Op fok Club-keuring. Het gebied van waaruit de in zenders met hun dieren rich ting Espelo komen behelst het zuidwestelijke deel van Salland, tussen Deventer, Raalte en Mar- kelo. De datum van de keuring is 22 augustus 2009. HOLTEN - De zesde ONK Su permoto wordt zondag 9 augus tus gehouden op circuit Vlet- gaarsmaten in Holten. Zoals het er nu naar uit ziet is het parcours gelijk aan dat van vorig jaar. Maar op een indus trieterrein in ontwikkeling kan men zomaar voor verrassingen komen te staan. Ook nu zijn er twee springbulten gepland in het onverharde gedeelte welke door het publiek vanaf de Broekweg goed te overzien zijn. Na overleg met de gemeente is het gelukt om op de braaklig gende terreinen het renners kwartier mooier aaneengeslo ten te situeren en niet zoals vo rig jaar verspreidt over het hele industrieterrein. Voor wat het aantal deelnemers betreft, tast de organisatie nog enigszins in het duister. Er wordt namelijk ter plekke inge- Vletgaarsmaten is zondag 9 augustus het terrein waar spectacu lair motorsport is te zien. foto: iohan bounk schreven op de wedstrijddag zelf. Gezien het aantal startbe wijshouders en de ervaringen van dit jaar in voorgaande wed strijden rekent de organisatie toch wel op zo'n 140 tot 150 deelnemers. Met het aantal deelnemers in de jeugdklasse wilhetnognieterg vlotten, deze worden dan ook meestal toege voegd aan de klasse Nationaal. Onder de deelnemers zullen zo goed als zeker ook twee MAC- ers acte de précence geven en wel Henk Spenkelink en Menno van der Zee. Aanmoedigingen zullen ze zeker op prijs stellen. Bij de Inters is het de kampioen van vorig jaar, Marcel van Dru- nen, die de lijst aanvoert. Hij won inmiddels vier van de zes verreden wedstrijden, maar mede omdat enkele buiten landse deelnemers niet aan alle wedstrijden deelnamen. De trainingen beginnen al om 9.15 uur en de wedstrijden om 12.30 uur (allebei onder voorbe houd). Toegang 5 euro, jeugd tot en met 14 jaar 2,50 euro, kin deren tot en met 8 jaar gratis. Voor info en het laatste nieuws: www.macdeholterberg.nl VAN 1 TOT EN MET 8 AUGUSTUS Camping de Lindenberg staat volledig in het teken van superhel den. Laat de held in je naar boven komen: maak een eigen outfit, versla schurken en test op allerlei andere manieren je superhel denvaardigheden. Zaterdag 1 augustus kan men kennis maken met het team, waarna vanaf maandag 3 augustus wordt begonnen met een zoektocht naar de ware Superheld in je. Het team begint maandagochtend gelijk met het maken van een superheldenkostuum, zodat men er de rest van de week super bii loopt. Ook kan men deze week een eigen superheld tekenen en een eigen helden-/schurkengrot ontwerpen, zodat men donderdag op jacht kan naar een echte schurk. Ook kan men deelnemen aan andere activiteiten zoals de vossen jacht of de volleybalwedstrijd. De allerkleinsten onder ons zijn elke avond welkom op de kleuter kwartiertjes. Tijdens dit kwartiertje zullen er superhelden en soms ook super schurken aanwezig zijn. Naast al deze super leuke activiteiten, is er woensdagavond een su- pergezellige barbecue en kan de Nacht om de Borkeld natuurlijk ook niet ontbreken. Het Superteam bestaat die week uit: Harm-Pieter Gijsen; Han IJm- ker; Renske Bondrager; Pieter Groen; Jessy Winkels.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11