Genieten van Fox en Strotjes Nieuw outfit voor Okia Jovink treedt op in Lucky Co Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Kerkdiensten weekend Sploder Feest Rondzweven over het feestterrein Opbrengst Handicap.nl Wijziging bijgebouw Fietsen met motorclub MAC Dinsdag 14 juli 2009 ESPELO - Het bleef afgelopen zaterdag tijdens het Sploder Feest wonderwel zo goed als droog. Alleen juist tijdens de kinderspelen kwam er een re genbui aanwaaien. De feestcommissie wist met het onbestendige weer niet echt raad en besloot om de zaterdag- middagspelen binnenin de tent te houden. Een groot opblaas baar circuit werd hier neerge zet. Alleen 'jammer' dat nu juist de zon zich buiten wel weer liet zien. De deelnemers streden in groepjes van twee tegen elkaar. Met een bivakmuts op, moes ten ze eerst tien rondjes om een pion heen draaien om daarna zo snel mogelijk heen en terug over de opblaasbare baan te rennen. Maar dit bleek niet zo heel erg gemakkelijk te gaan. Vooral de helling in het circuit speelde velen parten. Met eén aanloop dan maar of toch maar proberen zonder de sokken aan. Een enkeling kwam tegen de rand van het circuit aan, waardoor de wand over het pu bliek heen ging hangen. Dat zorgde voor extra hilariteit. Ook moest een baan halverwege worden afgesloten vanwege een. scheur. Maar dat mocht de pret niet drukken. De zondag liep een stuk minder zonnig, waardoor de buitenac tiviteiten vooral in de eerste uren een beetje in het water vie len. Maar binnen was het gezel lig met de brunch, waarvan voornamelijk ook ouderen ge bruik maakten. Lange tafels wa ren hiervoor in de tent ge plaatst, terwijl Fox en de Strotjes voor ouderwetse gezelligheid zorgden. Helemaal in stijl ge kleed, zongen zij bekende Ne derlandstalige nummers uit de jaren zestig en zeventig. Ze had den zelfs kamerlampen op het podium staan voor extra huise lijke sfeer. Lucas en Gea mochten daarna het podium overnemen. Ie mand uit het publiek wilde zijn vriendin verrassen en mocht de refreinen meezingen van Cry stal der Heimat. Omdat de drummer van de Reeperbahner Stimmungsma- cher opnieuw vader was gewor den, kon deze Dijkerhoekse band helaas niet optreden. Hiervoor in de plaats kwamen de Bierefluiters. De zanger van de Stimmungsmacher, Hens Janssen, kwam het de Sploders persoonlijk vertellen en zong een nummer met de Biereflui ters mee. Deze band speelt niet alleen be kende nummers met een roek- sausje, maar is ook op het podi- ESPELO - Jong en oud genoot afgelopen weekend van het Sploder Feest. Naast muziek en spelletjes, waren er ook enkele kermisat tracties. Zoals de ouderwetse zweefmolen, die nog steeds erg in trek is. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - De collecte Handi- cap.nl van de Algemene Neder landse Gehandicapten Organi satie (ANGO) heeft in Holten 2.096,81 euro opgebracht. De collectanten kwamen van 22 tot en met 27 juni langs de deuren. Vanuit de opbrengst van de col lecte helpt het Ango-fonds mensen met een functiebeper king die speciale voorzieningen nodig hebben. HOLTEN - B en W zijn van plan het volgende bestemmingsplan voor te bereiden: Holterberg, Molenbelterweg, nabij nummer 13. Dit plan maakt planologisch de functiewijziging van een bij gebouw naar een woonhuis op Molenbelterweg 13 mogelijk. Als de voorbereidingen zijn af gerond ligt het ontwerpbestem- mingsplan met bijbehorende stukken ter inzage. HOLTEN - De touwtrekkers van de Holtense touwtrekvereni ging OKIA hebben de beschik king gekregen over een nieuwe outfit. De sponsorcommissie van OKIA heeft twee bedrijven we ten de strikken om de touw trekkers van een nieuw shirt te voorzien. Zowel de herenteams als het damesteam zijn in een nieuw jasje gestoken. De touw trekshirts van de herenteams worden gesponsord door Loonbedrijf Markvoort en Boks Beijer en Co., verzekeringen, makelaardij en assurantiën. "Opvallend is natuurlijk de groene kleur, kenmerkend voor TTV OKIA", zegt Ron van Leeu wen van de sponsorcommissie. "Met deze shirts zullen de he ren meedoen in de wedstrijden van de competitie in Oost-Ne derland." Het damesteam wordt gespon sord door Remgro, webdesign en automatisering. "Met de nieuwe, groene poloshirts zijn ook de dames goed herkenbaar als team van TTV OKIA", aldus Van Leeuwen. In de competitie 'V. ii' HK De touwtrekkers van Okia hebben nieuwe kleding gekregen. zijn inmiddels zes van de negen ronden gespeeld. In de 640- klasse leidt OKIA met 59 pun ten voor Eibergen dat er 52 heeft. In de 680-klasse gaat OKIA samen met Vios Bisons aan kop met 122 punten. Eiber gen is derde met 97 punten. De 680-B-ploeg staat vijfde met 47 punten, de dames zesde met 11 punten. De twee jeugdteams van OKIA staan tweede en vijf de. De drie ronden die nog op het programma staan, worden getrokken in Vorden, Tilligte en Holten. um een lust voor het oog. Zo stond er een kapitein op het po dium die ervoor zorgde dat het 'schip' op koers bleef. Daar naast kwam een wagentje met zwaailicht en de tekst Tapver- gunning langs, met daarop een tapsysteem van Grolsch. Waar van enkele gelukkigen in het publiek een getapt biertje kre gen. De zanger van de band zorgde voor heus vuurwerk, door zijn gitaar te bewerken met een slijptol. Het publiek vond het prachtig en zette de polonaise in of ging op de grote ventilator in de tent staan om even uit te Hervormde Kerk, Dorpskerk Smidsbelt - Zon. 9.30 u. geza menlijke dienst in De Kande laar. 19.00 u. ds. H. Gijsen. Dij- kerhoek: 9.30 u. ds. H. Gijsen. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 9.30 u. ds. F. van der Weij (crèche en nevendienst)19.00 u. gezamenlijke dienst in Dorpskerk. Christengemeente Holten (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Marten Valster. Êrot. Gem. Okkenbroek - Zon. 9.30 u. de heer Dijkman uit Vorden. Na de dienst koffie drinken. Katholieke Kerk (Gebouw Ire ne) te Holten - Zon. 9.30 u. Eu charistie. RIJSSEN - De Achterhoekse rockband Jovink the Voeder bietels geeft dit jaar slechts vier openbare optredens. Waarvan een op 10 juli in Lucky in Rijs- sen. Verder zal Jovink een openbaar optreden verzorgen op hun ei- gén feestje, de Zwarte Cross in Lichtenvoorde. De populaire rockband besloot in 2007 rigoureus te minderen als gevolg van gezondheids klachten van bassist Gijs Jolink. Het afscheidsconcert vond 28 oktober 2007 plaats in Laren in een uitverkochte tent met 7.000 bezoekers. Daarna brachten de energieke muzikanten nog een single (Jovink Rot op) en een dvd (15 jaar Rock 'n roll: Ajo- vink!) uit. "We hebben er nog steeds zin in om samen lekker te knappen. Ook al is het vanaf nu een stuk minder vaak, de passie zal er niet minder om zijn! Het spijt ons dat we alle verzoeken niet konden honoreren, maar we zullen van die paar optredens dit jaar extra gaan genieten", al dus de bandleden. De bandbe zetting blijft ongewijzigd. Entree: 15,- euro in de voorver koop en 17,50 euro aan de kas sa. Zaal open: 20.30 uur HOLTEN - Gezien de grote be langstelling in de afgelopen ja ren wordt er ook nu in de va- kantietijd door motor- en auto mobielclub de Holterberg op zondag 19 juli een fietstocht ge houden. Het is een recreatieve fietstocht (ouderwets via routebeschrij ving) voor iedereen, jong en oud, zowel voor leden- als niet- leden. De route gaat over rusti ge en goed berijdbare binnen wegen en mooie fietspaden. De route, ruim 40 kilometer, gaat in oostelijke richting: via de Borkeld en Rijssen naar de lun- chstop in de omgeving van Ype- lo en van daaruit via Notter/ Zu- na en de Lichtenberg. Weer te rug naar het MAC-clubhuis 't Stuurhuus. Onderweg zijn er gebruikelijke stops: de koffie-stop, halverwe ge de rit een stop met 'broodje gezond' en tenslotte op 30 kilo meter een 'theepauze'. De knapzak hoeft dus niet mee. Er kan gestart worden tussen 10.00 en 12.00 uur vanaf het 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37 in Holten (telefoon 0548- 364716), waar ook de finish is. De kosten bedragen 4 euro per persoon (inclusief alles.) Voor inlichtingen: Marinus Krikkink, telefoon 0548 - 36 10 68 of Ep Krikkink, telefoon 0572 - 32 12 30. Voor de laatste gegevens kan men terecht op www.macde- holterberg.nl Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Hus-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad..Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Koftngserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.C.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7