Campagne voor Bob in kantine Kinderen voorkomen ontvoering Holtens Nieuwsblad 11 Dolle dieren op De Lindenberg ft Controle op drankgebruik bij jongeren in sportkantines Santiago Hans Stam terug van pelgrimstocht Inez wint playbackshow Medische diensten Kunstgras hockey en rondweg Dinsdag 14 juli 2009 HOLTEN - Gezelligheid kent geen tijd, dat geldt ook na het sporten. Op menig terrasje en in veel sportkantines is het met een glaasje bier of wijn lekker genieten na sportieve presta ties. Het is volgens de Drank- en Ho- recawet verboden om alcohol te schenken aan jongeren onder de zestien jaar (alcoholhouden de drank) of achttien jaar (ster ke drank). De Voedsel en Waren Autoriteit die toezicht houdt op de leeftijdsgrenzen voor alco holverkoop, constateerde twee jaar geleden dat 42 procent van de in totaal ruim zevenhonderd bezochte sportkantines niet vroeg naar de leeftijd als een jongere een biertje (of een an der alcoholhoudend drankje) bestelde. Slechts 30 procent van de sportkantines voerde de leef tijdscontrole goed uit. Een slechte zaak, ook voor de ver keersveiligheid. Barpersoneel in sportkantines moet naar een officieel leeftijd- bewijs vragen als een jongere al coholische drank bestelt. Dat komt ook de verkeersveiligheid ten goede, want (brom) fietsers en scooteraars die zich met al cohol op in het verkeer begeven kunnen een gevaar op de weg zijn. Niet voor niets geldt ook voor deze groepen: wie met meer dan 0,5 promille alcohol in het bloed op de weg rijdt, is strafbaar. Beginnende bestuur ders mogen de eerste vijf jaar nadat zij hun rijbewijs hebben gehaald overigens slechts een promillage van hoogstens 0,2 hebben en dit geldt ook voor jongeren onder de 24 jaar die in het bezit zijn van een bromfiets rijbewijs. Komende zomer voeren de ver- keersveiligheidspartners in Overijssel weer campagne om Bob onder de aandacht te hou den. Naast de reguliere politie controles op de doorgaande wegen, controleert de politie ook in de buurt van uitgaansge legenheden en sportkantines. Beginnende bestuurders die betrapt worden met een te hoog alcoholpromillage in het bloed, krijgen dan een 'Lichte Educa- deve Maatregel Alcohol en ver keer' opgelegd: een verplichte cursus over de risico's van alco holgebruik in het verkeer. Bij weigering van de cursus wordt het rijbewijs ongeldig verklaard. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Een groot deel van de reis kenmerkte zich vooral door eenzaamheid, zo laat Stam weten. "Je bent al die dagen on derweg en je krijgt maar heel weinig dingetjes mee van om je heen. Je hoort geen nieuws en bent alleen maar bezig met vra gen als 'hoe loop ik', "wat is de route', 'hoe is het weer', 'wat moet ik eten' en 'waar slaap ik'. Vooral in het beginstuk voelde ik me nog wel eens eenzaam. Het overdag alleen lopen is niet zo erg, maar 's avonds en 's nachts ook alleen zijn is wat minder", aldus Stam die op het eind van de reis meer en meer reisgenoten te genkwam. "Op het laatste stuk was het ontzettend druk. Dan lo pen ze echt met honderden tegelijk. Je zag ook veel grote groe pen scholieren. Met vijftig, zestig man namen ze de hele weg in beslag. En maar zingen. Dat was meer een pretpakket", aldus Stam die in Santiago zijn getuigschrift ophaalde en de mis bij woonde in de kathedraal. "Op donderdag ben ik nog naar Cape Fisterra gelopen, naar kilometerpaal 0,000 aan zee. Op het abso lute eindpunt van alle routes moet je geweest zijn en daar moet je nu eenmaal ook op de foto. Vrijdagmorgen ben ik met de trein weer teruggegaan richting Nederland, zaterdagmiddag was ik weer in Holten. Of ik het nog een keer ga doen? Nou, drieënhal ve maand duurt wel lang. Voorlopig doe ik niet nog een keer de hele etappe. Een deel van de route zou ik nog wel eens willen doen. Maar ik ben wel blij dat ik weer terug ben." HOLTEN - Op de laatste schooldag van het jaar werd in de gymzaal aan de Lageweg de jaarlijkse playbackshow van de Holterenk- school gehouden. Winnares was Inez Verhoogt met een nummer van Amy McDo nald. De prijsuitreiking werd verricht door niemand minder dan Edwin van Hoevelaak. Hij bracht zijn zelf geschreven nummer Wings to fly, speciaal geschreven voor de EK Triatlon 2009, ten gehore. HOLTEN - Op het nippertje liep het goed af) De negentig kinde ren die meededen aan de jaar lijkse kindervakantieweek van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk ontdekten maandag gelijk aan het begin dat er rare zaken in Holten gaande waren. Hoewel dit dorp net voorzien is van de glasvezel stond er een advertentie in de krant waarin gravers gevraagd werden voor de aanleg van 'glasveter', werkzaamheden waar belachelijk veel geld mee te verdienen zou zijn. Daar zat vast een luchtje aan. En jawel hoor. Met goed speurwerk ontdekten de kinderen dat Ca- rel de Chraver, een ontsnapte crimineel, samen met een aan tal handlangers een onder grondse gang tot onder het voormalige, nu leegstaande ge meentehuis van Holten aan het HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreek uur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisart senpost Salland, 0570-501777. TANDARTS -T. van Noort in Goor. Telefoon 0547 275317. Eerst bellen voor afspraak. Burgemeester Bort Koelewijn bedankte de kinderen. Carel de Chraver en zijn comuiten wilden hem ontvoeren. graven was. Met de bedoeling de kluis met veel geld te stelen en de burgemeester te kidnap pen. De kinderen wisten dit te voorkomen door de buit ge maakte plattegrond te verval sen. Hierdoor kwamen de boe ven niet onder het gemeente huis uit, maar in de gevangenis van de kerk naast het gemeen tehuis. Via een geheime camera zagen de kinderen samen met de burgemeester op een groot scherm hoe het geboefte in de kerker uitkwam. Toen ze zich snel naar de kerk begaven, ble ken echter alleen de handlan gers achter slot en grendel te zit ten. Carel de Chraver was al weer gevlogen. En inderdaad: toen de kinderen buiten kwa men, vloog net het vliegtuig over met daarachter het span doek: 'Lekker puh! Groet, Carel'. Nou ja, in elk geval hadden de kinderen de kluis en de burge meester weten te redden. Deze bedankte hen hartelijk met een heerlijk ijsje. Ruim dertig vrijwilligers zorg den voor goed begeleiding en dat de rollen in het spel werden gespeeld. HOLTEN - Het nieuwe team van het Interkerkelijk Recreatie- werk bestaat uit Gijs Veneklaas, Annelot Nijkamp, Jeroen Schorfhaar en Bart Schuchard. Het thema is: De Dolle Dieren- week. Iedereen is welkom bij de grote tent op het terrein van bunga lowpark De Lindenberg op de Borkeld om mee te doen aan de activiteiten. Van maandag tot vrijdag is er el ke ochtend kindermorgen, waarin er lekker wordt geknut seld en leuke spelletjes worden Het dierengeluidenspel in het bos wordt dinsdagmiddag ge houden. Voor kinderen is er 's avonds een Kinderdisco. Woensdagmiddag is er een voetbaltoernooi, waarbij ver schillende teams het tegen el kaar op zullen nemen, 's Avonds houdt het team een barbecue. Opgeven hiervoor kan tot woensdag. Donderdagavond kan iedereen de nacht om de Borkeld komen lopen. Hierbij is het de bedoe ling om niet door dé auto te worden ontdekt. Elke doordeweekse avond is er van 18.45 tot 19.00 uur kleuter- kwartiertje met Haas Hans. Zondag is er om 10.00 uur een kerkdienst met mevrouw E. Theunissen als voorganger. Op de foto is Edwin te zien met de prijswinnaars 1 tot en met 3. DOOR H.J. DUL (CDA) Op de voorpagina van het Holtens Nieuwsblad stond vorige week een artikel met de kop 'Financiering kunstgras'. Daarin wordt gesuggereerd dat ik als woordvoerder van het CDA heb gesproken en dat de daar geformuleerde argumenten die van de CDA-fractie zouden zijn, In de raadsvergadering heb ik echter door middel van een stem verklaring aangegeven dat ik - hoewel ik voor kunstgras voor de hockeyvereniging ben - voor zover het de financiering betreft een minderheidsstand heb ingenomen. Van een 'nipte meerderheid' is dus ook geen sprake geweest omdat het voorstel met zeven stemmen tegen er ruimschoots is doorge komen. Het verslag over de behandeling van het BHV-rapport begint met een opsomming van het door de CDA-fractie ingediende amende ment en vermeldt niet dat dit amendement ook door PvdA, CU en Gemeentebelang is ondersteund. Deze ruime raadsmeerderheid is een belangrijke stap op weg naar een oplossing voor de Holtense verkeersproblematiek. Na aanleg van fase 1 (Wansink- en Zilver zandtracé) van het verkeersstructuurplan volgt nu binnen een jaar een onderzoek naar het verkeersgedrag en de veiligheid, zodat dan een keuze gemaakt kan worden tussen de gepresenteerde alterna tieven.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11