Tim Koopman wint Holtens kampioenschap zeevissen Geld beschikbaar voor beide tracés Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Nipte meerderheid voor financiering kunstgras f Markt met oude ambachten Achtste triatlon Bas van Beek met begeleiding binnengehaald Hagenpreek onder boom Verhuizing zorgloket Te gast bij tv-programma's als Avondetappe van Mart Smeets en Belgische tv Dinsdag 7 juli 2009 Theo de Rooij naar de Tour HOLTEN - Vorig jaar zat hij nog met een gebroken heup thuis voor de buis naar de Tour te kij ken, maar dit jaar is Theo de Rooij er bij in Frankrijk. De Holtenaar is gevraagd om op 20 j uli als gast op te treden in het tv-programma de Avondetappe van Mart Smeets. Een dag later is De Rooij op soortgelijke wijze te gast bij de Belgische tv. De vroegere ma nager van de Rabobankploeg zal in beide programma's zijn mening over de Tour de France geven. Dat de Skil Shimano- ploeg van manager Iwan Spe- kenbrink uit Rijssen voor het eerst in de Tour present is, doet De Rooij deugd. "Het is heel mooi dat ze meedoen", zegt De Rooij die op voorhand niet van grote successen uitgaat voor Skil. "Het is simpel een kwestie van statistiek. Bij Skil gaan ze voor de ontsnappingen. Je hebt 21 etappes en in dertig procent er van heb je een ontsnapping die goed loopt. Van die zeven etap pes doe je het al goed als je in de helft van de gevallen een man netje mee hebt, want er zijn twintig ploegen. Je hebt dus drie tot vier kansen op iemand mee. Als je dat lukt, dan heb je al een zichtbare tour gereden", aldus De Rooij die ook vindt dat Ken ny van Hummel juist niet mee moet in ontsnappingen. "Van Hummel is een sprinter, die moet niet mee in een ont snapping. Hij moet zien te over leven en wachten op een mas sasprint. Mannen als Piet Rooij- akkers, Koen de Kort en Albert Timmer moeten proberen mee te zitten. Ook die Fransen van Skil kunnen dat. Fransen rijden in hun eigen ronde altijd een paar procent meer." Wat de kansen van Robert Ges- ink betreft, is De Rooij optimis tisch. 'Gesink is een renner waar je op kunt rekenen. Maar hij moet niet inzetten op de top vijf, de top tien of op een ritzege. Ges ink moet je de ruimte geven en dan zie je wel waar ie komt. Hij is ook afhankelijk van Dennis Mentsjov en de opdrachten die HOLTEN - Onder begeleiding van motoren en sirenes werd Bas van Beek afgelopen zaterdag als laatste deelnemer binnengehaald. Hij was overigens niet de laatste deelnemer bij de achtste triatlon. Uiteindelijk eindigde hij als 322ste, terwijl er 388 de eindstreep haalden. foto: johan bolink HOLTEN - Groaien in 'e loch. Dat is het thema van de hagen- preek van Anne van der Mei den, die zondag 26 juli van 14.00 tot 15.00 uur wordt gehouden. Iedereen is dan welkom om on der de kastanjeboom bij boer derij Zorgvliet aan de Larense- weg 106 in Holten plaats te ne men. In een gemoedelijke sfeer wordt een dienst in de open lucht gehouden. HOLTEN - Met ingang van don derdag 2 juli is de Stichting Wel zijn Ouderen Rijssen-Holten verhuisd naar de Rabobank in Holten aan de Oranjestraat 10. De openingstijden zijn: maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Ook het Zorgloket en Burgerza ken verhuist mee naar de Rabo bank in Holten. De openingstij den blijven ongewijzigd. HOLTEN - Voor de tweede keer op rij werd zaterdag 20 juni het Open Holtens Kampioenschap Zeevissen gehouden op de Noordzee. Na een spannende strijd op open water werd Tim Koopman uiteindelijk door de jury uitge roepen tot winnaar. Vorig jaar deed hij ook mee, toen viel hij in de (poedel)prijzen door zijn ex treme vorm van zeeziekte. Fa natiek wilde hij dit jaar deze prijs verdedigen, echter lukte het hem om fit te blijven en uit eindelijk met de grote wisselbo kaal en eeuwige roem naar huis te gaan. De weergoden voorspelden de dagen voorafgaand aan het kampioenschap niet veel goeds, in de bus werd volop gehandeld in tabletten welke (in elk geval) zeeziekte tegen zouden gaan. Dat deze tabletten schijnbaar bijwerkingen hebben, bleek toen de huisdealer (Jopie A.) zijn gehele ontbijt aan de vissen De stoere zeevissers van Holten, klaar om hun prooien uit het water te halen. cadeau gaf. Bronnen binnen Club Gigantisch wisten te mel den dat hij mogelijk placebo's (een als geneesmiddel voorge schreven middel zonder werk zame bestanddelen) genuttigd had in tegenstelling tot de overi- hij krijgt. Maar ik heb wel begre pen dat hij enige vrijheid geniet. Bovendien is Mentsjov is een renner die zijn eigen koers kan varen." Wat de eindzege betreft in de Tour mikt De Rooij op Alberto Contador. "Maar ik ben wel be nieuwd of ze er bij Astana in sla gen de neuzen dezelfde kant op te houden. Er is toch veel ge rommel binnen die ploeg. Met renners als Armstrong, Leiphei- mer en Klöden naast Contador wordt de publicitaire druk op die ploeg heel groot. Misschien gaat Contador daar wel last van krijgen." HOLTEN - Woonzorgcentrum Diessenplas houdt dinsdag 14 juli een gezellige en sfeervolle Ambachtsmarkt. Iedereen is van 14.00 tot 16.00 uur van harte welkom in Dies senplas. Er worden verschillen de demonstraties gegeven van oude ambachten. Er worden verschillende de monstraties gegeven, zoals jam maken, glas in lood, quilten en midwinterhoorn. De demonstr anten bieden naast informatie ook hun producten ter verkoop aan. Het geheel wordt omlijst door een muzikaal optreden van een harmonicaspeler. HOLTEN - De gemeenteraad gaat akkoord met het beschik baar stellen van een krediet voor de realisatie van het Zilver zandtracé en het H.J. Wansinkt- racé. Hiervoor komt 2.858.000 euro vrij. Volgens Steunenberg van de SGP is de aanleg van het Zilverzandtracé en Wansinktr- acé alleen nodig als wijkontslui- ting en beslist niet voor door gaand verkeer. Ook moet het vrachtverkeer wörden ontmoe digd om er gebruik van te ma ken. "We kunnen er wel in mee gaan om het vrachtverkeer voor beide tracés te ontmoedigen", geeft wethouder Ben Wolterink mee. "Ook zou het Zilverzandtr acé tot en met het begin van de Drostenstraat als wijkontslui- tingsweg kunnen worden inge richt, door gebruik te maken van snelheidsbeperkende maatregelen." Ian Kevelam van de WD wil er zeker van zijn dat het Zilver zandtracé volstrekt onaantrek kelijk wordt voor doorgaand verkeer. HOLTEN - Met een nipte meer derheid werd afgelopen don derdag tijdens de raadsvergade ring de financiering van het kunstgras van de hockey goed gekeurd. SGP liet weten nog steeds tegen de zondagssport te zijn en kon daarom ook niet instemmen in de financiering ervan. "We kun nen het allemaal best begrijpen en voorstellen", zegt Slagman. "Maar als SGP hebben we een principiële overtuiging en zijn we toch tegen." Harry Dul van het CDA had ook zijn bedenkingen over de finan ciering. "Ik vind het niet klop pen dat een bond ook de lagere clubs kan verplichten om op kunstgras te spelen. Daardoor wordt de raad met regels van een onbekende instantie ge confronteerd. Ook wordt de hockey nu voorgetrokken, waardoor straks ook andere clubs aan de bel gaan trekken." Ook vindt het CDA het niet kun nen dat er geld in 2009 wordt gebruikt, dat pas in 2010 op de begroting staat. "Zeker nu er be zuinigd moet worden en we elk dubbeltje moeten omkeren en bekijken waaraan we het gaan uitgeven." Willy Veneklaas van Gemeente belang zegt dat de oplossing ze ker geen schoonheidsprijs ver dient. "De algemene reserve is voor noodzakelijke uitgaven, ook al is het noodzaak voor de hockey." Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Hms-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, KoHingserf 4,7451 XC Holten ge deelnemers. Uiteindelijk bleef het bij deze ene zieke, die dit jaar naar huis mocht gaan met de poedelprijs. Einduitslag: 1Tim Koopman, 2. Tinus Aanstoot, 3. De Miene, Poedelprijs Jopie A. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7