Hulp bij administratie thuis Moeite met invullen formulieren? Weekenddiensten DE PANNENDOKTER KOMT... VRIJDAG 10 JULI EXTRA KOOPAVOND IVM ZOMERMARKT WESSELSEaVLOG nu 49,95 RIJSSEN/ HOLTEN - Politie Twente vraagt burgers alert te zijn tij dens gebruik van pin automaten. MESSENBLOK normaal 89,95 NU 199,- Dinsdag 7 juli 2009 21 HUISARTSEN HOLTEN - Maatsch. Huisarts Holten, Keizersw. 32, tel. 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tus sen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisartsenpost Salland, 0570- 501777. RIJSSEN - Voor spoedgevallen buiten kantooruren bellen naar de Centrale Huisartsenpost, Windmolen 12a in Almelo. Telefoonnummer 088- 5880588. ENTER - Zat. J.F. Wassink, Julianas- traat 15, Telefoon 0547-381671. Zon. B. Wijnterp, M. Samu- elstr. 1, tel. 0547 381250. Spreekuur voor spoedgev. za om 10.00 en 18.00 uur, zo om 12.00 en 18.00 uur. TANDARTS - Praktijk Ververs/v.d.Veen in Goor. Telefoon 0547 272279. Bellen voor afspraak. APOTHEKEN RIJSSEN - Alle drie apotheken zijn op werkd. geopend van 8.30 tot 17.30 uur. Buiten genoemde openingstijden kunt u met spoedrecepten naar de Dien- stapotheek Almelo in het Twenteborgziekenhuis, tel. 0546 694343. - Apotheek Enter, Bomer- broeksew. 2. Geopend van ma t/m. vr van 8.30 tot 17.30 uur. Za van 10.00 tot 12.00 uur. Zon- en feestd. geopend om 12.00 tot 12.30 uur. Buiten genoemde openingstij den kunt u met spoedrecepten naar de Dienstapotheek Alme lo in het Twenteborgzieken huis, tel. 0546 694343. KERKDIENSTEN 11 EN 12 JULI HOLTEN Hervormde Kerk, Dorpskerk Smidsbelt-Zon. 9.30 u. ds. S.M. Roozenboom - crèche en ne- vendienst (gezamenlijke dienst) en 19.00 u. gezamenlijke dienst in De Kandelaar. Dijkerhoek geen dienst. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 9.30 u. gezamenlijke dienst in de Dorpskerk en 19.00 u. ds. Van de Weij uit Rijssen (geza menlijke dienst.). Christengemeente Holten (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Kees Boudewijn Haeck. Prot. Gem. Okkenbroek -. Zon. 9.30 u. prof. H. te Velde uit Pa- terswolde. Katholieke Kerk (Gebouw Ire ne) te Holten - Zon. Geen dienst RIJSSEN Evang. gem. Nehemia - ge bouw muziekvereniging Wil- helmina aan de Morsweg: Zo 10.00 u. Gerhard Klaasen. Geref. gem. Noord - Noorder- kerk: Zo. 9.00 u. ds. CA van Dieren en 15.30 u. ds. CA. van Dieren. Geref. gem. West - Kerkgebouw Veeneslagen: Zo. 9.30 u. lees- dienst en 18.30 u. leesdienst. Geref gem. Zuid - (Sinds half april worden in verband met de renovatie van de Zuiderkerk de diensten van de Gereformeerde gemeente Zuid gehouden in de Noorderkerk: Zo. 11.30 u. ds. A. Schreuder en 18.30 u. ds. A. Scheuder. Geref. kerk - Ontmoetingskerk: Zo. 9.30 u. ds. J. de Jong en 19.00 u. ds. J. Schipper uit Bruchter- veld. Hervormde gemeente Rijssen: - Schildkerk: Zo. 9.30 u. ds. W. van Vreeswijk en 18.30 u. ds. H. Markus. - Westerkerk: Zo. 9.00 u. ds. J. van der Meijden en 15.00 u. ds. W. van Vreeswijk. - Sion: Zo. 9.00 u.geen dienst, 10.45 u. ds. H. Markus en 16.45 u. ds. J. van der Meijden. - Hoeksteen: Zo. 10.00 u. ds. M.B. Plette uit Vriezenveen en 18.30 u. ds. J. van der Meijden. - De Ark: Zo. 9.30 u. ds J.F. Schuitemaker uit.Nunspeet en 18.30 u. ds. H.J. Lam uit Ridder kerk. Eisen: Zo. 10.00 u. ds. H.A. van de Pol uit Wierden. - Eltheto Zat. 19.00 u. ds. J. van het Goor. Herst. Hervormde gemeente Rohoböth - Westerkerk Zo. ll.OOu. ds. H. Jonker uit Bame- veld en 18.30 u. eerw.heer D. Kreijkes uit Rijssen. Protestantse Gemeente Open Hof - Stationsdwarsweg 2: Zo 10.00 uur - ds. T. Nieuwenhuis uit Den Ham. RK-kerk H. Dionysius: Zat. 19.00 u Woord en Comm. past E. Roelink m.m.v. parochie koor. Ichtus Vrije Baptistengem. Rijssen - Kultuurhus in Notter: Zo. 10.00 u. Sander van Dijk. Geref. gem. - Dorpsstraat 80 - Woensd. 8 juli in Geref. kerk aan de Rijssensestraat 13 - 19.30 u. ds. J.S. van der net. Zo 9.30 u. ds. A. Moerkerken en 18.30 u. lees dienst. Geref kerk Rijssenseweg 13: Zo 9.30 u. dlir. K. de Boer uit Urk en 19.00 u. ds. J.J. van Dijken uit Nijverdal. Hervormde Gemeente: Zo. 9.30 u. kand. P. Baas uit Kampen en 19.00 u. ds. A.W.J. Teunisse uit Daarle. Rk-Kerk H. Antonius Abt - Kerkgeb. Dorpsstraat 125: Zat. 19.00 u. Eucharistie m.m.v. he renkoor en zon. Geen dienst. Reggestroom, Gemeente van Jezus Christus in Enter en oms treken. Zo. 15.00 u. bidstond. Aanvang bijeenkomst 15.30 u. Reggestraat 85 Enter, www.reg- gestroom.com WIJZIGINGEN EN AANVULLINGEN STUREN NAAR C.M. VELUWENKAMP-QLAASSEN, WULP 28, 7462 ZR RIJSSEN OF E-MAIL: C.M.VELUWENKAMP@PLANET.NL RUSSEN/ HOLTEN - Hebt u geen overzicht meer over uw inkomsten en uitgaven? Komt u niet meer door uw stapels rekeningen heen? Hebt u hulp nodig bij het invullen van for mulieren of het regelen van uw automatische betalingen? Voorkom dan dat er schulden of andere problemen gaan ontstaan. In de gemeente Rijssen-Hol- ten kunnen vrijwilligers van hel project Thuisadministra- tie van Humanitas u van dienst zijn. Het project be schikt over geschoolde vrij willigers. Een vrijwilliger kan u een tijd lang helpen met het op orde brengen van uw ad ministratie en ii leren het daarna zelf weer te doen. Voor informatie en ondersteuning kunt u contact opnemen met de coördinator van het project Thuisadministratie. Zij is be reikbaar op 06-830 250 12. Pas op voor skimming Vanaf 1 januari tot begin juni zijn er bij Politie Twente 66 aan giftes gedaan van pasfraude bij treinkaartjesautomaten, betaal automaten en geldautomaten in de hele regio. Skimmen of skimming is het op onrechtmatige wijze bemachti gen en kopiëren van pinpas- of creditcardgegevens. Het is een vorm van betaalpasfraude waarbij criminelen de magneet strip van een pas kopiëren en de pincode bemachtigen op het moment dat er een betaaltrans- actie wordt verricht. Vervolgens maken de fraudeurs een kopie van de pas, samen met de pin code kunnen ze geld opnemen en betalen in binnen- en bui tenland. Ook in Twente is de laatste trend met een 'overlay-pad' ge signaleerd. Hierbij heeft het af schermen van de pincode geen nut. Het hoesje dat over de toet sen zit registreert in dat geval de pincode. In sommige gevallen, bijvoorbeeld bij bouwmarkten, wordt de complete ontmante ling, inclusief vervalst toetsen bord over de betaalautomaat gezet. De criminelen die de skimappa- ratuur plaatsen, blijkt uit onder zoek, blijven in de omgeving van 'hun' apparatuur. Mocht u bijzonderheden waarnemen, aarzel niet, bel meteen de poli tie of waarschuw de eigenaar van de betaal- en/of geldauto maat. Informatie om skimmen te voorkomen: Vrijwel alle pinautomaten zijn tegenwoordig voorzien van een 'invoermondje'Dit mondje ziet de klant op het scherm voordat hij gaat pinnen. De klant moet er op letten dat de invoermond er exact zo uitziet als op het scherm. Elke andere invoer mond kan een lezer bevatten die de magnetische strip op de pas leest. Omdat criminelen ook in staat zijn gebleken de echte invoermondjes na te ma ken, was er extra beveiliging no dig. Bij moderne varianten blokkeert de pinautomaat zod ra iemand probeert de echte in voermond te verwijderen. Het is altijd veiliger om een au tomaat binnen een bank of win kel te gebruiken dan een bui tenautomaat. Fraudeurs heb ben enige tijd nodig om een le zer aan te brengen. Dat is buiten makkelijker dan binnen. Let op mensen die te dichtbij staan; ze kunnen proberen de pincode af te lezen. Als een pincode wordt ingege ven, moet de klant altijd de in voer met zijn hand afschermen. De invoer kan dan niet afgele zen worden met een camera. Check het banksaldo zeer re gelmatig. Als er transacties plaatsvinden die onbekend zijn, moet de rekening direct geblok keerd worden. Valse frontjes lopen vaak min der soepel dan de echte. Als een pas een paar keer terug lijkt te komen, kan het om een vals frontje gaan. Breek de transactie af en neem contact op met de bank. Stel een opnamelimiet in. Er kan dan niet meer dan een be paald bedrag per dag gepind worden. De klant moet in dit ge val wel zijn rekening regelmatig controleren. Anders kan het ge stolen bedrag toch flink oplo pen. RIJSSEN/ HOLTEN - Wie ge strest raakt bij het invullen van een formulier of geen raad weet met het invullen ervan, kan nu gratis terecht bij enkele instan ties die graag de helpende hand bieden. Rabobank Rijssen-Enter, Bor- dan bedrijfsadviseurs en ac countants, Daniels Huisman advocaten notaris, Mazars ac countants en belastingadvi seurs en de gemeente Rijssen- Holten gaan namelijk hierin sa menwerken. Het is uitdruldcelijk niet de be doeling om via deze weg om hulp te vragen bij de belasting aangifte. Maar wie moeite heeft om puur het formulier in te vul len, kan wel aankloppen. Wie een brief of formulier ont vangt van bijvoorbeeld de ge meente, de belastingdienst of een andere instelling en er zich geen raad mee weet, is hartelijk welkom om de hulp van de deelnemende bedrijven in te roepen. Het initiatief komt van Evert Voortman van Rabobank Rijs sen-Enter. Wethouder Hans ter Keurst: "Meneer Voortman vroeg aan mij of het niet wat zou zijn als de Rabobank, als maatschappelijk verantwoordelijk bedrijf men sen zou gaan helpen bij het in vullen van een formuliertje. 'Want, bij mijn moeder zie ik het, dat ze niets snapt hoe zo'n papiertje moet worden inge vuld'." Het leek Ter Keurst een goed plan en Voortman ging ermee verder. "De Rabobank is van de leden, dus van de maatschappij. Daar om willen we graag wat doen voor de lokale gemeenschap", zegt Voortman. "Sommigen raken al in de stress wanneer ze op een formulier al een simpel 'ja' of 'nee' moeten invullen. Of wanneer je een nut teloos formulier zo voor hun ogen in de prullenbak stopt. Dan maken ze zich grote zorgen of dat wel de bedoeling was en of dat geen grote consequenties kan hebben." Hij deed via Kring Werkgevers- groep Rijssen een oproep bij de leden of er nog meer onderne mers zijn die wel vrijwillig wil den helpen bij het invullen van formulieren. Uiteindelijk meld den zich nog drie andere bedrij ven aan. "Er zit geen commer cieel doel achter en we weten met vertrouwelijke zaken om te gaan", benadrukt Voortman. Zijn uw pannen nog wel in goede conditie? Onze pannendokter zal uw pannen vakkundig opknappen en handige tips geven. Aanstaande zaterdag tijdens de zomer- markt kunt u hem ontmoeten in de kraam voor onze winkel. Vergeet met uw pannen mee te nemen! FISSLER 4-delige pannenset normaal 329,- Haarstraat 27 Rijssen Tel.: 0548-513109 www.wesselsdevlog.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21