Onderzoeken naar rondweg en Waagweg Nido wordt Aebi Schmidt Nederland Holtens Nieuwsblad 19 Geen toestemming voor bouw Enkweg Vakantieweek voor kinderen EK Triatlon goed verlopen Fokveedag in Espelo Geld voor aanleg beide tracés 8 T riatlon Winnaars Woody's Run-Bike-Run - Dinsdag 7 juli-2009 HOLTEN - Het Wansinktracé en Zilverzandtracé zullen worden aangelegd, terwijl er zowel on derzoek wordt gedaan naar de mogelijkheden voor een noor delijke rondweg en een verleng de Waagweg. Binnen een jaar na de aanleg van de tracés moet duidelijk zijn wel ke keuze daarna het beste is. Verder moet de voorrang op de kruising Rijssenseweg/ Markelo- seweg worden veranderd, zodat het verkeer vloeiend door kan rijden richting A 1. Jan Kevelam (WD) vindt onder zoek naar een noordelijke rond weg meer dan voldoende. "Met HOLTEN - Negentig kinderen en dertig vrijwilligers verzame len zich maandag 6 juli in dorpshuis 'De Boschkamp' aan de Tuinstraat 2 in Holten om te beginnen aan de jaarlijkse Kin dervakantieweek, georgani seerd door de Stichting voor So ciaal en Cultureel Werk. Onder de titel 'Operatie SVP', waarbij na de aanleg van de glasvezel, nu de glasveter een belangrijke rol gaat spelen, beleven de kin deren vier dagen vol spanning en avontuur met een verrassen de ontknoping op donderdag middag 9 juli. In de loop van de maandagmorgen wordt eerst het basiskamp, op een weiland aan de Sprengenweg opgesla gen. Hoewel de kinderen, in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar 's nachts thuis gaan slapen, bou wen alle twaalf de groepen een eigen tentje op. Vanuit dit ter rein wordt het verhaal op diver se locaties in Holten beleefd. Het begin is een rare adverten tie die vorige week in diverse re gionale weekbladen is versche nen: Sterke, stoere mannen ge zocht! Kerels die goed kunnen graven en hakken voor de aan leg van een glasvetemetwerk. Wil jij belachelijk veel verdie nen? Geen diploma's nodig. Bel! Niet eerder bellen dan maan dagmiddag, dan ben ik vrij: 06 23 48 37 76. De uitvoering van deze week wordt financieel me de mogelijk gemaakt door bij drages van het fonds Jantje Be ton, het Orbys Jeugdfonds en de Rabobank. Daarnaast sponsort menig Holtens bedrijf deze week in natura en worden bos- en weidetereinen belangeloos ter beschikking gesteld. Maximaal kunnen 90 kinderen deelnemen aan de week. Kinde ren die niet op vakantie gaan krijgen voorrang bij de plaat sing. Meer info: 06-10704232. de aanleg van een rondweg, is een verlengde Waagweg niet no dig. En we zijn zeker geen voor stander zoals het CDA het ziet: door de rondweg en de verleng de Waagweg als een volwaardig alternatief te behandelen. Daar mee hebben ze lak aan de me ning van de Holtenaren en ge bruiken ze gewoon hun oude paradepaardje en smoezen ze er wel wat omheen." Met een Wansink- en Zilver zandtracé kan de WD wel leven als deze worden ingericht als 30 kilometerzones en er maatrege len worden getroffen om het voor doorgaand (vracht) verkeer HOLTEN - Ondanks de valse start op vrijdag - met een vertra ging van de vlaggenparade van wege onweerdreiging - verliep de EK Triatlon perfect. Het weer zat de dagen erna mee en zowel de deelnemers als de toeschou wers vermaakten zich opper best. Van de wedstrijden, maar ook van de feesten achteraf. Zoals van de spectaculaire la sershow op Smidsbelt. Met be hulp van rookmachines, lasers tralen en muziek werd het een zeer mooi schouwspel om te zien. Terwijl ook HMV vanaf de tribune meehielp, om de mu ziek te dramatiseren. Het feest werd zaterdags uiter aard voortgezet met onder meer het Holtens kampioen schap. Vanaf de tribunes wer den deelnemers toegejuicht, terwijl ze van familieleden langs de kant bij de laatste meters net voor de finish, bloemen in de handen kregen geduwd. De door de Rabobank uitgedeelde oranje klepperaars kwamen goed van pas en zorgden soms voor oorverdovend lawaai wan neer deelnemers bezweet langskwamen. Als hulp, om ze even nog door de laatste meters heen te helpen. 'Hup papa!', staat op een bord dat een kind om haar nek heeft. Meteen na afloop van de wed strijden werd het een drukte van jewelste op Smidsbelt, waar toeschouwers en triadeten een feestje bouwden op de muziek van Beethoven. De zondag was de dag van de elite. De wissel van fietsen/ lo pen was speciaal hiervoor naar de Dorpsstraat verhuisd. Dit zorgde voor een intieme sfeer, waarbij kijkers de koplopers met veel gejuich en klepperge luiden toejuichten. De zon zorgde voor een mooi slotfeest van een perfect weekend. onaantrekkelijk te maken. De SGP ziet een verlengde Waagweg niet zitten en ziet het aanleggen van de twee tracés en de noordelijke rondweg als de beste oplossing voor Holten. Remi de la Haye van de PvdA vindt juist een rondweg een fou te keuze. "In Holten heerst het gevoel dat er onevenredig veel doorgaand verkeer door het dorp gaat. Maar voor slechts 3.000 voertuigen een weg over de tenen van de Holterberg aan leggen is zonde." Het college van B en W wil zowel de noordelijke rondweg en de verlengde Waagweg gaan onder- HOLTEN - J.W. Manenschijn wil gebruik maken van de rood- voor-roodregeling, door in de gemeente buiten gebruik ge stelde agrarische bedrijfsgebou wen te verwerven en te'slopen en vervolgens op zijn perceel aan de Enkweg ter compensatie nieuw te bouwen. De gemeente wil hier niet aan meewerken. Het beleid rood voor rood geeft zoeken. Wethouder Ben Wolte- rink: "Het college is voor een rondweg, maar dat wil niet zeg gen dat we tegen een verlengde Waagweg zijn. Het college han teert een tweesporenbeleid: kan beide of een van de twee?" Gemeentebelang vindt een Zil verzandtracé noodzakelijk. Ze ker wanneer de kruising Rijssen seweg/ Kolweg komt te verval len. Willy Veneklaas: "We willen een verkeersluw centrum en la ten het verkeer er omheen leiden via het Wansinktracé, maar dat komt spaak te liggen bij de Sta tionsstraat. Daarom is het lo gisch dat er een verlengde Waag- voorkeur aan de bouw van een nieuw pand op hetzelfde stuk grond waar is gesloopt. Hier heeft immers al bebouwing ge staan en dat zorgt voor minder impact op de omgeving dan er gens anders nieuw te bouwen waar tot dan toe nog niets heeft gestaan. Volgens de gemeente past het nieuw bouwen aan de Enkweg ook niet binnen de ge- weg komt tot aan de viaduct." Volgens Veneklaas zou dit zelfs tijdelijk kunnen en die weg later als fietsroute inrichten. "De rondweg is nodig voor het door gaande verkeer. Als Gemeente belang hebben we altijd de voor keur gehad voor een zuidelijke rondweg. Maar als uit onderzoe ken blijkt dat een noordelijke be ter is, wie zijn wij dan om dat te gen te spreken." Jan Kevelam van de WD wil van het college van B en W duidelijk heid over hun standpunt rond de verlengde Waagweg. "Wordt de verlengde Waagweg gezien als een tussenoplossing om stelde criteria van de regeling. Bouwen elders, kan als het bouwperceel binnen de be bouwde kom ligt, of langs de rand waar al is gebouwd. Aan de Enkweg is wel sprake van be bouwing, maar deze woningen staan op bospercelen met grote afstand tussen de bouwblok ken. Het perceel vormt de over gang tussen bos en es. ESPELO - Evenals vorig jaar zal er een fokveedag worden ge houden in Espelo. Net als bij de vorige edities zul len er zowel roodbonte- als zwartbonte melkkoeien worden gekeurd. Daarnaast is er een Kalver Op fok Club-keuring. Het gebied van waaruit de in zenders met hun dieren rich ting Espelo komen behelst het zuidwestelijke deel van Salland, tussen Deventer, Raalte en Mar- kelo De datum van de keuring is 22 augustus 2009. knelpunten op te lossen totdat de rondweg er ligt? Of is het in eens een verlengstuk van het Zil verzandtracé en wordt het ge bruikt voor doorgaand verkeer? Want het tracé is ingebracht als wijkontsluitingsweg. Voordat het college hierop ant woord kon geven, werd de raadsvergadering voorvijf minu ten geschort en kwam Ben Wol- terink daarna met het antwoord. "We willen een onderzoek naar de rondweg en de verlengde Waagweg. Maar daarmee is niet gezegd dat de verlengde Waag weg een vervanging van de rondweg zou zijn.' HOLTEN - De raad gaat ak koord met het beschikbaar stel len van een krediet voor de re alisatie van het Zilverzandtracé en het H.J. Wansinktracé. Hier voor komt 2.858.000 euro vrij. Volgens Steunenberg van de SGP is de aanleg van het Zilver zandtracé en Wansinktracé al leen nodig als wijkontsluiting en beslist niet voor doorgaand verkeer. Ook moet het vracht verkeer worden ontmoedigd om er gebruik van te maken. "We kunnen er wel in meegaan om het vrachtverkeer voor de tr acés te ontmoedigen", geeft wethouder Ben Wolterink mee. "Ook zou het Zilverzandtracé tot en met het begin van de Drostenstraat als wijkontslui tingsweg kunnen worden inge richt, door snelheids-beperken de maatregelen." Jan Kevelam van de WD wil er zeker van zijn dat het Zilverzandtracé vols trekt onaantrekkelijk wordt voor doorgaand verkeer. "Met die voorwaarde kunnen we het steunen." HOLTEN - Nido-Universal Ma chines BV gaat vanaf 6 juli ver der onder de nieuwe naam: Ae bi Schmidt Nederland BV. Deze nieuwe naam sluit aan bij de Aebi Schmidt Holding, waar Nido deel van uit maakt sinds de fusie van Aebi en de Schmidt Groep in 2007. De naam Nido is alom bekend als het gaat om gladheidbestrijding. Deze naam zal dan ook niet uit het Neder landse straatbeeld verdwijnen, maar de merknaam worden van de zoutstrooiers die hier in Hol ten geproduceerd worden. De veegmachines worden in Duits land geproduceerd en op de markt gebracht onder de naam Schmidt; Aebi is de merknaam van tuin- en parkmachines. De Aebi Schmidt Groep ope reert wereldwijd. Een eenduidi ge huisstijl, die voortvloeit uit de naamswijziging, geeft het veel zijdige concern een sterke en herkenbare identiteit. De logo's van de bekende merken Nido, Schmidt en Aebi zijn geïnte greerd in de algemene huisstijl. Op een ludieke manier werd vrijdagmiddag 3 juli afscheid genomen van Nido als bedrijfs naam. m -;U - 9 J| t w<" Ll Sm :i 1 a'(W, r Wa V Nido 1 Hocrf<hng»ng B Nido kreeg vrijdag een andere naam. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Kinderen uit groep 6,7 en 8 van de basisschool deden afgelopen vrijdag mee aan de Woody's kinder run-bike-run 2009. De winnaars: Guus Uijen, Stijn Sjoers, Matthijs van Dam, Niels Vruwink, Mike Bolink, Jom Harbers, Bas Bronsvoort, Thomas Kam perman, Idwer de Vries, Renee Tuitert, Naomi Thalen, Naomi Schuppert, Gitta Bekkemens, Lara Koenis, Iris Hilberink, Madelief Uijen, Ilse Kolkman en Rosanne Vossebeld. foto johan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19