Holtens Nieuwsblad 15 Interkerkelijk Recreatiewerk Inspraakperiode over plan Van erf naar erf Veneklaas verlaat arena Stefan Schöppers probeert 300 T-shirts over elkaar heen aan te krijgen Pothaar bouwt zomp na Nieuw volkstuincomplex in september geopend Triatlon Winnaars deWeekkrant.nl Zwemloop Dinsdag 7 juli 2009 Trek 'em aan, dat shirt VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - De verkiezingen kwamen in 1998 en Veneklaas kwam daadwerkelijk in de raad terecht, als lid van de grootste partij die gedwongen de oppo sitie in moest. Hij vergelijkt de raad als de arena van het Ameri can Football. Waarbij zijn partij speelt als de Hoolter Pitbulls. "Het American Football is hard maar fair", benadrukt Vene klaas aan. Het was volgens hem fijn spelen op de arena van Smidsbelt, maar dat mocht niet lang duren. Vanuit Den Haag kwam een herindeling met Rijs- sen tot stand. "En zo werden drie compleet verschillende takken van sport gedwongen om met elkaar in 1 competitie te spelen. Het gezapige Europese voetbal waarbij de bal zelfs niet met de hand mag worden ge speeld, het American Football waarbij keihard, maar fair met handen en voeten wordt ge speeld en dan natuurlijk het Australian Football gewoon keihard en alles mag." Hierdoor voelde Veneklaas zich steeds minder op z'n plek: "Van de oorspronkelijke pitbulls is er nog maar eentje over en die heeft nu het gevoel dat hij ge muilkorfd de arena moet verla ten." Als afscheidscadeau gaf hij burgemeester Bort Koelewijn een botte bijl cadeau. "Want soms als bij het vergaderen het mes op tafel komt, moet je met een botte bijl voorzitten." Voor zitter van Gemeentebelang, Ep van Schooten, bedankte Vene klaas voor zijn jarenlange inzet voor de partij. Ook al werd hij door andere partijen beticht van belangenverstrengeling, volgens Van Schooten is dat ze ker niet waar. "Sommigen we ten het onderscheid niet tussen sectorbehartiging en belangen verstrengeling. Het algemeen belang was en is voor jou de lei dende factor", geeft hij aan. "Ik zou het zelfs een verrijking vin den voor de politiek, wanneer veel meer economische belan genbehartigers in de politiek vertegenwoordigd zouden zijn. Immers, zij weten als geen an der wat er in hun bedrijfstak gaande is." HOLTEN - Stichting Interkerke lijk Recreatiewerk Holten (Ne derlandse Hervormde Kerk, Ge reformeerde Kerk en de Rooms Katholieke Kerk) houden in de zomermaanden het Interkerke lijk Recreatiewerk in en rondom de grote tent kiosk op het ter rein van Bungalowpark De Lin- denberg. Voor in Holten verblijvende va kantiegasten en voor Holtena ren die tijdens hun vakantie in Holten zijn, bieden zij een acti viteitenprogramma en kerk diensten aan. Elke week stelt een team van HOLTEN - De Kalfstermans- weide in Holten krijgt op 7 au gustus (7-8-09) niet alleen te maken met de recordpoging 'grootste dominosteen die om valt', maar .ook met de record poging 'meeste T-shirts aan trekken'. Verantwoordelijk hier voor is - uiteraard - Stefan Schöppers. De shirts moeten door één persoon aangetrokken worden en Stefan is al flink aan het oefenen. "Ik begin met een maatje S en eindig met een 8 keer XL", zegt de Holtenaar die jongeren een activiteitenpro gramma op en bereiden de we kelijkse tentkerkdienst voor. Zo is er bijna elke ochtend een kinderprogramma, 's middags vaak sport en spel en 's avonds speurtochten, sportwedstrijden en kampvuur. Elke week zal het programma in deze krant afge drukt worden Ook dit jaar is het gelukt alle we ken 28 tot en met 34 bezet te krijgen. Afgelopen zondag was er de startmiddag, met alle teamleden bij elkaar. Direct na het triatlonweekend gaat de eerste groep, bestaande met beide recordpogingen voor een vermelding in het Guinness Book of Records gaat. Voor de officiële plichtplegingen is daar om notaris IJzerman uit Rijssen aanwezig. Stefan is van plan het huidige record T-shirts aantrek ken flink te verbeteren."Als het allemaal goed gaat, heb ik er op het laatst driehonderd aan", zegt Stefan die weet dat het hui dige record op 224 staat. "Het is van een Belg en het is vorig jaar augustus gevestigd", aldus Ste fan. Om 14.00 uur wil de Holte- uit Marten Hulleman, Domini que Hulsman en Mike Kolkman van start en voor deze week is als thema 'Sport Spel' geko zen. Volop bewegen en ravotten dus. Elke dag wordt er om 10.00 uur begonnen met een kinder morgen voor de kleintjes en 's middags zullen er activiteiten zijn, die variëren van een voet baltoernooi tot een zeskamp, maar ook een karaoke en een barbecue. Zondagmorgen 12 juli wordt de eerste tentdienst van deze zo mer geleid door mevrouw Hol- terman uit Rijssen. naar zijn eerste T-shirt aantrek ken. Voordat alle T-shirts aan zijn is er ongeveer vijfenhalf uur verstreken, zo heeft Stefan bere kend. Stefan heeft al een beetje geoefend met het aantrekken van T-shirts. Hij kwam tot het aantal van 21 stuks. "Op het laatst zullen Remi Hoefman en Gerry Boxem me helpen met het aantrekken, want dan sta ik 'stief van de stof. Hoe ik op het idee van de T-shirts ben geko men? Een aantal jaren geleden wilde ik het al eens doen, maar HOLTEN - Het nieuwe volks tuincomplex aan de Oude Deventerweg nabij de algeme ne begtpafplaats, wordt deze maand afgewerkt Eind augus tus/ begin september zal de of ficiële opening plaats vinden, zodat ruim voor de herfst de tuinbezitters van het oude com plex, kunnen verhuizen. Het aantal te verhuren tuinen is 32, HOLTEN - In het beeldkwali teitsplan Van erf naar erf land schappelijke inpassing en beeldkwaliteitplan De Whee- me/ Beusebergerweg in Holten, zijn richtlijnen gegeven die als leidraad dienen voor de heront wikkeling van het oude erf aan de Beusebergerweg 2 in Holten om de beoogde ruimtelijke kwaliteit te behalen. Daarnaast fungeren de in dit plan ge- toen is het er niet van gekomen. Op internet zag ik een filmpje van iemand die 125 shirts aan trok. Dat leek me wel geinig." De T-shirts heeft Stefan zelf ge kocht via T-shirts.nl. "Wel voor een schappelijk prijsje. Zo'n groot 8 keer XL shirt kost nor maal 11,50 euro en ik betaal maar 2,90 euro per shirt. Ik ben nog bezig met een goed doel om daar de shirts naar toe te krijgen." Dat Stefan het wel eens warm kan krijgen in al die shirts, is hem bekend. "Ik heb wat minder is dan op het oude complex. De nieuwe tuin is voorzien van waterleiding en een schuilgelegenheid en de oppervlakte van één tuin is 110 vierkante meter. Inmiddels hebben zich al nieuwe gegadig den aangemeld en er is nog een aantal tuinen op dit moment vrij. Meer info: Bollee, telefoon 0548-363597.. noemde richtlijnen als aanvul lend beleid voor het welstands- beleid. Men kan het plan vanaf woensdag 1 juli gedurende zes weken inzien bij het loket Wo nen en Ondernemen in de pu bliekshal in het gemeentehuis in Rijssen. In die tijd kan door iedereen schriftelijk een in spraakreactie worden, inge bracht over het plan bij het col lege van B en W. twee EFIBO'ers geregeld die me in de gaten houden. Op het laatst heb ik zo'n 65 kilo stof aan." Het uittrekken gaat vol gens Stefan een stuk sneller. "Dat kun je met tien shirts tege lijk doen." De recordpoging grootste dominosteen begint volgens de planning om 19.00 uur. "Of dit mijn laatste record pogingen zijn? Ach, misschien ga ik volgend jaar wel voor het wereldrecord dranghekken om gooien..." (zie ook: wwww.we- reldrecordsinholten.nl). LOO-BATHMEN - De Pothaar laat oude tijden herleven. Niet alleen in het boerderijmuseum, maar straks ook achter het erf, waar de Oude Schipbeek stroomt. Daar wordt een haven uitgegraven waarin een speciaal gebouwde zomp komt te liggen: een platbodem die in vroeger dagen over de beek naar Deven ter voerde. De Pothaar laat zo'n zomp na bouwen, met Europese en pro vinciale subsidiegelden. Het project maakt kans op de jury- of publieksprijs van de Platte- landsprijs 2009. Jaarlijks schrijft de provincie Overijssel de Plattelandsprijs uit. Deze stimuleringsprijs - een oorkonde en een kunstwerk - is bedoeld om aandacht te vragen voor plattelandsprojecten die zichtbaar en vernieuwend bij dragen aan een of meer van de volgende thema's: natuur en landschap, perspectiefvolle landbouw, economische vitali teit, leefbaarheid en veerkrach tige watersystemen of een com binatie hiervan. De Pothaar is één van de genomineerde pro jecten. Sinds enkele jaren is de vroege re boerderij De Pothaar veran derd in een landgoed met een Boerderijmuseum. Hier is van alles te zien over het Sallandse boerenleven, van vroeger tot nu. Ook slapen er gasten op het erf, in de twee Boerderijkamers en twee Boerderijappartemen ten. De Pothaar is verder Rust punt en heeft een gezellig terras. Verschillende fietsroutes star ten vanaf het erf. De oude deel is een prima borrel- en verga derlocatie. Binnenkort wordt er iets toegevoegd aan al deze acti viteiten en bezienswaardighe den: éen heuse zomp. De Pothaar ligt aan de oude Schipbeek, die uitmondt in de IJssel. In de achttiende eeuw voeren hier kooplieden met hun Enterse zompen naar Han zestad Deventer. De zomp werd voortgetrokken door een aan gelijnd paard, dat over het 'lie- nepad' langs de oude Schip beek liep. Inmiddels is dit wan delpad in ere hersteld. Achter de stallen wordt nu ook de oude haven opnieuw uitge graven en daar krijgt de houten platbodem aan een aanlegstei ger een plek. Met deze bijzondere toevoeging aan De Pothaar, dingt het land goed nu mee naar de Platte landsprijs 2009. Stemmen kan van 6 juli t/m 14 augustus via www.overijssel.nl/plattelands- prijs. HOLTEN - De Zwemloop werd afgelopen vrijdag gehouden als onderdeel van het triatlonweekend. Sponsor Joop Munsterman feli citeert de winnaars op Smidsbelt Zwemloop resultaten Van de teams werd Woody's eerste met: 01:48:54. Daarna gevolgd door Ra bobank I met 01:48:57 en Van Losser 01:49:54. Bij de individueel mannen: 1. Andrie Westerkamp (Groningen) 26:06; 2. Frank Eg- ghik (Zwolle) 27:16; 3. Wouter Jansen (Holten) 27:48. Bij de individueel vrouwen: 1. Laura Drewes (Lettele) 31:44; 2. Kitty van der Veen (Deventer) 31:57; 3. Marieke Stuiver (Zwolle) 33:10. foto iohan bounk -/• Het team van het Interkerkelijk Recreatiewerk, verzorgt wekelijks een gezellig programma voor toeristen en Holtenaren.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15