Groot, groter, grootst Holtens Nieuwsblad 11 Lucas en Gea op Sploder Feest Op ouderwetse wijze oogsten Eerste plek in tussenstand voor crosser Mike Bolink Recordpoging Stefan Schöppers: domino's van klein naar groot Brood bakken Zorgvliet Triatlon Vertraging vlaggenparade door weeralarm Juf Ineke neemt afscheid Eindejaarsfeest Regenboog me» t»et Dinsdag 7 juli 2009 HOLTEN - Stefan Schöppers kan de dominostenen niet met rust laten. De Holtenaar was vo rig jaar eigenlijk al gestopt na zijn geslaagde recordpoging dvd-hoesjes omgooien, maar het dominobloed kruipt waar het niet gaan kan. Op 7 augustus kruipt het in ie der geval naar de Kalfstermans- weide. Daar wil Stefan een nieuw record vestigen wat be treft de grootste dominosteen die omvalt. "Ik begin met een origineel steentje van 5 bij 2,5 centimeter", zegt hij. "Vervol gens worden de stenen steeds een slag groter om uiteindelijk te eindigen met een steen van 6,30 meter bij 3,15 meter." In to taal gaat het om 19 dominoste nen. Stefan tikt het kleinste steentje aan en daarna moeten de anderen omvallen. De eerste vijf stenen heeft hij tot nu getest. Met een positief resultaat. "De tweede steen is 10 bij 5 centime ter, de derde 15 bij 7,5 centime ter en de vierde 20 bij 10 centi meter", legt hij uit. "We gaan testen tot de steen van 3,2 meter hoog." De stenen worden 's morgens vanaf tien uur op de Kalfster- mansweide geplaatst op een speciale tentvloer die voor een egale ondergrond moet zorgen die waterpas is. De eerste steen gaat om 19.00 uur om. Om de recordpoging 'grootste domi nosteen' te doen slagen, heeft Stefan hulp gekregen van ver schillende sponsoren. Zo heeft bouwbedrijf De Staa uit Nijver- dal de plaatmaterialen voor de stenen geleverd. De grootste steen weegt niet minder dan 450 kilo. "En dat moet ook nog omvallen". Het kleinste steentje weegt 7 gram. De stenen zijn in middels bijna klaar. Deze week wil Stefan beginnen met het schilderen van de stenen. Hij krijgt daarbij hulp van Remi Hoefrnan en Rick van de Leur. Stefan heeft uitgerekend 52 liter verf nodig te hebben. Vanuit de loods van Stefan in Holten worden de stenen door ABL Boomverzorging uit Rijs- sen naar de Kalfstermansweide gebracht. "Die hebben een vrachtwagen met een kraan er op". Het huidige record groot ste dominosteen die omvalt staat op een steen van 4,8 meter hoog en werd gerealiseerd on der auspiciën van SBS 6. HOLTEN - Mike Bolink heeft aan het einde van de eerste sei zoenshelft (na 14 tellende wed strijden) de eerste plaats in de tussenstand voor het NK Moto- cross 65cc grote wielen ingeno men. Hij wist de wedstrijden in Berghem en Stevensbeek win nend af te sluiten. Op de harde baan van Neerijnen kwam Mike helaas niet verder dan een vijfde plaats in de daguitslag. Afgelo pen weekeinde wist hij in Over- loon de eerste seizoenshelft met een derde plaats in de daguit slag af te sluiten. HOLTEN - Gerrie Marsman van boerderij Zorgvliet aan de La- renseweg 106 in Holten gaat vanaf 29 juli elke woensdag weer broodjes en koekjes bak ken in een authentieke buiten oven. Iedereen is van harte wel kom hierbij aanwezig te zijn en om te proeven. Verder is de groentetuin en de kruidenhof te bezichtigen. De toegang is gratis. HOLTEN - Juf Ineke Kempers heeft afscheid genomen van de Haarschool. Na 25 jaar betrokken te zijn geweest bij deze school, eerst als moeder en lid van de Ouderraad en later als leerkracht, gaat ze gebruikmaken van de vroegpensioenregeling. Op vrijdagmorgen werd ze door Jan Bult, directeur van de Haar school, per tandem (gesponsord door fietshandel Jan Stam) van huis opgehaald waarna alle leerlingen haar bij school opwachtten. Door een erehaag vair leerlingen is ze voor de laatste keer naar haar klas gebracht. Ter afsluiting van het schooljaar heeft ze, in aanwezigheid van alle leerlingen, leerkachten en vele ouders een Zinloosgeweld-tegel op het schoolplein gelegd. HOLTEN - Onder tropische omstandigheden werd afgelopen woensdag de laatste schoolweek gevierd bij De Regenboog. Op het schoolplein was een groot podium gebouwd, waar alle groepen van De Regenboog hun act mochten presenteren. Dit leverde een groot spektakel op waar iedereen van genoot. Vooraf was er al de tradi tionele vossenjacht gehouden, Waar de leerlingen elk jaar weer naar uitkijken. Het feest werd afgesloten met een heerlijke pannen koek. ESPELO - De Espelodijk is van vrijdag 10 tot en met zondag 12 juli het terrein van het Sploder Feest. Het begint vrijdag om 20.00 uur met de Sploder Revue 'Splo löt zich wier höm'. Na afloop kan er gedanst worden tijdens het Kleintje Sploder Feest. De en tree bedraagt 5 euro. Daarna is het zaterdag 11 juli weer vroeg op voor de optocht. Het opstellen aan de Okken- broekseweg begint namelijk al om 8.30 uur. Het vertrek, met HMV voorop, staat gepland om 9.30 uur. Opgeven voor de op tocht is mogelijk via info@espe- lo.nl. Aansluitend zijn er om ll.OOuurde kinderspelen. De rommelmarkt wordt van 13.00 tot 17.00 uur gehouden. De standplaatsen zijn gratis en hier geldt: wie het eerst komt, heeft de eerste keus. De auto De optocht in Espelo duurt kort, maar is wei krachtig. FOTO: JOHAN BOLINK kan bij de stand staan. De veelzijdige artiest Gerrit Pel- le komt van 14.00 tot 18.00 uur langs in de tent om er een gezel lig feest van te maken. Van 14.00 tot 16.00 uur is er ook het Zater dagmiddagspektakel. De zater dagavond is omgedoopt tot Par ty Rock Night. Met Shitt Hap pens, Fish Fever, Jurassic Park (voorheen Frankenstein) en DJ Der Bomber. De entree be draagt 10 euro. Frankenstein was in de hoogtijdagen van De Wippert in Laren een echte top per, maar uiteraard ook ver daar omheen. De band ontstond in 1972. Inspiratiebronnen waren voornamelijk Black Sabbath en Jimi Hendrix. De hele zondag is het gratis entree. De brunch duurt van 11.00 tot 12.30 uur. Wie mee wil doen aan de brun ch moet wel een brimchkaart kopen. Lijsttekenaars krijgen deze gratis. Fox en de Strotjes (Nederlandstalige meezingers vanaf jaren '50 tot eind '70) tre den van 12.30 tot 14.00 uur op. Lucas en Gea staan daarna tot 16.00 uur op het podium, ge volgd door de Reeperbahner Stimmungsmacher. Triathlon: HOLTEN - Met een vertraging van 2,5 uur, vanwege een weeralarm, werd het EK Triathlon in Holten afgelopen vrijdag officieel geo pend. De kinderen die de vlaggen van de 36 deelnemende landen droegen, hadden zich al opgesteld, toen de organisatie moest be sluiten de opening vanwege de slechte weersvoorspelling enkele uren uit te stellen. Nadat de dreiging van onweer was verdwenen, liep de bonte stoet met vlaggendragers en deelnemers alsnog door de regen richting het centrum van Holten. Organisatievoorzitter Martin Pieters, burgemeester Bort Koelewijn en ETU-voorzitter Emilio Di Toro spraken daar de bezoekers en atleten toe. "Het grote moment is aangebroken", zei Koelewijn. De officials vroegen applaus voor de 1.200 vrijwilligers die het evenement mogelijk maken. Daarna trakteerde Bencha Theatre het publiek op een spectaculaire luchtacrobatiek-act. foto. johan bolink HOLTEN - De Holtense graan- maaiersdag wordt zaterdag 25 juli van 13.30 tot 17.00 uur ge houden aan het Beukenlaantje, direct achter het station. De eerste halm graan wordt ge maaid door vrijwilligers in kle derdracht, nadat de dominee het evenement heeft geopend. Het maaien gebeurt op drie ma nieren: met de zicht, met een af legger getrokken .door een paard en met de trekker. De publiekstrekker - een aard appelrooier uit de jaren '20 - liefkozend Flipper genoemd, zal ook nu weer van de partij zijn. Ook wordt er na het rooien van de aardappelen met een paard geploegd. Nieuw dit jaar is het knollen zaaien, dit gebeurt niet met de hand maar in combinatie met een paardenploeg. Dit is een van de eerste zichtba re vooruitgangen geweest in de mechanisatie van de landbouw. Om de landerijen heen staan kraampjes waar streekgebon den producten gekocht kunnen worden. Techniekliefhebbers kunnen er authentieke trekkers bekijken. De bezoekers van de giflan- maaiersdag worden gratis met paard en wagen vanuit het dorp naar het evenemententerrein veivoerd. De entree is vrij.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11