Dijkerhoeks Feest is gezelligheid Triatlonfeest kan gaan beginnen Holtens Nieuwsblad 9 Vele activiteiten bij boerderij Zorgvliet Zeskamp Glijden op je blote buik Genieten van warm weer en muziek van Boh Foi Toch PvdA belangrijker dan Noordelijke Rondweg? DIJKERHOEK - Heel Dijkerhoek stond afgelo pen weekend op z'n kop. Iedereen was in de ban van het Dijkerhoeks Feest. Dinsdag 30 juni 2009 HOLTEN - Stevelink Gerrie Marsman van boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 bakt elke woensdag van 11.00 tot 17.00 uur brood in de steen oven. Verder kunnen bezoekers dagelijks het speciale grasdak- huis bekijken en geeft Gerrie rondleidingen in de kruiden tuin. Ook is er een expositie van kruiden te zien. Verder worden de koeien gemolken en houdt Gerrie zich bezig met zands- trooien. De toegang is gratis. Groepen van tevoren even mel den, telefoon 0573-221102. Begon het afgelopen vrijdag avond met de revue van DAT, waarbij vele lokale misstanden aan het licht werden gebracht, ging het zaterdag en zondag ge zellig verder met muziek en spelen. Voor elk wat wils, is het motto van het feest. Zowel jong als oud kan zich er vermaken. Voor de kinderen een draaimolen, voor de tieners de autoscooters en de wat ouderen een zweef en een schiettent. Binnen speelde Boh Foi Toch, afwisselend met co verband Kabaal. Warm was het wel in de tent, maar dat mocht niemand de ren. Dan maar een extra pilsje. Kinderen konden zich zondags extra vermaken met een soort bungee jumpen. Vier trampoli nes, waarbij deelnemers in een tuigje werden gehesen die aan twee kanten vastzat met elasti sche kabels. Springen maar en lekker hoog. Zodat een salto zonder problemen kon worden gemaakt. De dag ervoor was het weiland buiten de tent nog het domein van sportievelingen die een nat pak niet schuwden. Verschillen de teams streden tijdens de All- in Spelen om de felbegeerde Bonte Paard Bokaal. Glijden op een trekkerband of lopen op een hooibaal, waarbij teamge noten de baal naar de finish proberen te duwen. Het eindspel zorgde voor veel hilariteit. Alle teams moesten hun eigen ton gaan vullen met water uit een grote waterbak. Alleen, bleken veel emmers vol met gaten te zitten. Dus, dat werd extra hard lopen om de concurrent voor te blijven. Uit eindelijk gingen de Buren van de tent met de Bonte Paard Bo kaal ervandoor. Zij behaalden 66 punten. Hakkertsweg werd een goede tweede met 57 pun ten en kreeg een slagroomtaart van Nijkamp. Ondanks dat de Essensteeg de jury probeerde te beïnvloeden door ze te voorzien van hapjes en cocktails, kwam het team niet hoger dan de der de plaats met 54 punten. DIJKERHOEK - Schoolkinderen konden afgelopen zaterdagochtend meteen na de optocht in Dijkerhoek zich vermaken met een kinderzeskamp. Met buikschuiven bijvoorbeeld. Zo snel mogelijk op de blote buik glijden over een ingesopte baan. Dat bleek toch niet altijd zo makkelijk te gaan als het lijkt. foto: johan bounk DOOR: JOHAN JANSEN Ik bezocht de vergadering van de commissie grondgebied. Hier stond het thema verlengde Waagweg versus Noordelijke rondweg centraal. U leest het goed. VERSUS. Tijdens de vergadering werd heel duidelijk gemaakt dat realisatie van de Verlengde Waagweg ten koste zal gaan van de mogelijkheden voor de Noordelijke rondweg. De opstelling van de partijen was als volgt: SGP en WD tegen Ver lengde Waagweg voor Noordelijke rondweg klaar uiterlijk 2016. CU als SGP en WD maar Noordelijke rondweg mag wel wat later klaar dan 2016. CDA en GB voor Verlengde Waagweg en daarna nog maar proberen de Noordelijke rondweg aan te leggen. In de praktijk bete kent dit tegen de Noordelijke rondweg omdat zoals gezegd realisatie van de een de ander onmogelijk maakt. PvdA met pijn in het hart de verlengde Waagweg geaccepteerd, maar tegen de Noordelijke rondweg. Bij de analyse van de standpunten kom ik tot de volgende opmerkelijke conclusies: het standpunt van de PvdA over de Noordelijke rondweg ligt er eigenlijk al sinds de midden jaren tachtig. Toen al hebben ze samen met het CDA, een aanbod van Rijkswaterstaat, voor de aanleg van een Noordelijke rondweg, groten deels betaald door het rijk, naast zich neer gelegd. Niet verwonderlijk dat ze ook nu de kans om de wil van de meerderheid van de Holten- se bevolking te realiseren op dezelfde regenteske wijze naast zich neerleggen. Zo mogelijk nog schokkender is de opstelling van het CDA en met name GB. 'Ja' zeggen en 'Nee' doen. Ze communiceren nu: we zijn wel voor de Noordelijke Rondweg, maar leggen eerst maar de verlengde Waagweg aan. Dit nota bene terwijl inmiddels duidelijk is dat het een het ander uitsluit! Zij denken: na de verlengde Waagweg is het geld voor de Noordelijke rondweg op en het probleem opgelost. Bovendien is het "probleem" dan weer jaren vooruit geschoven en ook de provincie zal, na realisatie van de Verlengde waagweg, er wel niet meer zo happig op zijn, de Noordelijke rondweg nog mee te hel pen financieren. Zo doen we of we naar de burgers luisteren, maar volgen toch een andere agenda Maar wat is die agenda dan Doordat de PvdA steeds in de coalitie zat en het CDA en GB de zaak niet op de spits wilden drijven, is de beslissing over de Noordelijke rondweg steeds weer vertraagd. Dit ondanks dat de rapporten, in op dracht van de raad vervaardigd, steeds weer aangeven dat dit de bes te oplossing is. CDA en GB lijken nu een ontsnappingsroute te volgen via de Verlengde Waagweg. Niet om te luisteren naar de meerderheid van de Holtense Bevolking, maar om de PvdA de vriend te houden Langs deze weg wil ik dan ook nog een laatste oproep aan'deze partij en doen om het verlengde Waagweg, project af te blazen. CDA en GB waag de coalitie er desnoods aan. Het is tijd om te kiezen voor de Hol tense burgers! De verlengde Waagweg is geldverslindend (er worden maar liefst elf woonhuizen afgebroken), niets oplossend, het Dorp verpestend, het centrum nog verder van de Holterberg loskoppelend, zeer onveilig voor fietsers en voetgangers en het doorgaand verkeer door en langs de woonwijken sturend. Maar erger nog, het blokkeert de mogelijk heid om de door de Holtense bevolking gewenste Noordelijke rond weg te realiseren. Er ligt een heldere enquête uitslag die niets aan duidelijkheid te wensen over laat. Dat de landelijke politiek steeds minder contact heeft met de achterban is duidelijk. Je zou toch van onze plaatselijke politici anders verwachten. Op 2 juli vindt er in een raadsvergadering over dit onderwerp de finale discussie plaats. Waar schijnlijk zal er ook de definitieve stemming worden gehouden. Ik wil alle Holtenaren aanbevelen deze vergadering massaal bij te wonen. HOLTEN - Het triatlonjubi leumfeest barst vanaf donderdag 2 juli om 15.45 uur los met de strijd om het Europees Kam pioenschap met de Teamrelay voor de Elite en Junioren. Alles speelt zich af in en rond locatie De Domeiaar, tussen Holten en Markelo. De verschillende landenteams bestaan uit vier triatleten: twee dames en twee heren. Zij moeten achter elkaar het 300 meter lange Glashart zwemparcours afleg gen, gevolgd door het deWeek- krant.nl fietsparcours van lOkilo- meter. Er wordt geëindigd met het 2 kilometer lange Schuur man-schoenen loopparcours. Het EK wordt officieel op vrijdag 3 juli om 16.00 uur geopend, met een vlaggenparade op Smidsbelt in aanwezij^ieid van alle deelne mende triatleten. Dit is een per fecte gelegenheid om de interna tionale deelnemers aan het EK te ontmoeten. Bencha Theater brengt spektakel met een specia le luchtacrobatiekact. Deze is goed te volgen via de grote led- wall. Na de opening beginnen de eerste wedstrijden in Holten. Van 20.00 tot 21.00 uur wordt de Woody"s Kinder Run-Bike-Run gehouden. Om 21.00 start in zwembad Twenhaarsveld DeWeekkrant.nl Zwemloop. Dit is een wedstrijd voor atleten die zwemmen en hardlopen willen combineren. Er wordt 500 meter gezwommen, waarna twee kleine rondes in het centrum worden gelopen. De fi nishes op Smidsbelt. Zwoegen op de Motieweg. Ook dit jaar een leg breaker voor de triatleten. Na de wedstrijd krijgt de ope ningsceremonie vanaf 22.30 uur een spectaculair vervolg. Het tweede gedeelte staat garant voor een gezellige sfeer en een overweldigende aankleding. Er wordt een film vertoond over 25 jaar Triathlon Holten en met nie mand minder dan rapper Ali B op het podium is een goede stemming verzekerd. Op zaterdag 4 juli strijden vanaf 10.30 uur voor het tweede ach tereenvolgende jaar de 'triatleten vanrie toekomst' in Holten tegen elkaar om de Beneluxcup. Strijd toneel is zandwinplas De Dome iaar. Om 11.00 uur begint hier het Europees Kampioenschap voor triatleten met een beperking, de Paratri. Een uur later, om 12.00 uur, start de eerste serie Age- Groupers voor hun EK. Het EK Triathlonfeest is dan al losgebarsten. Tot 24.00 uur wordt er op Smidsbelt grootser dan ooit feest gevierd, mede door de aanwezigheid van een groot aantal buitenlandse deelnemers. De band Beethoven treedt op, met onder meer de EK-song 'Wmgs to fly'. De toegang is gra tis. Op zondag 5 juli strijdt de in ternationale top bij de Junioren en Elitetriatleten om het Euro pees Kampioenschap. De junio ren beginnen om 8,15 uur, de eli te-dames om 11.30 uur en de eli te heren om 14.15 uur. Alle wed strijden starten in De Domeiaar. Hier wordt gezwommen, waarna vervolgens rond de Holterberg een fietsparcours en rond de dorpskemvan Holten een loop parcours wordt afgewerkt. De fi nish en prijsuitreikingen zijn vanaf 16.30 uur op Smidsbelt, het plein in het centrum van Holten. Na de officiële prijsuitreiking wordt het EK op Smidsbelt tus sen 17.30 en 19.00 uur feestelijk afgesloten, met onder meer een optreden van de band 'Evers slaat door'. Wie het feestgewoel een beetje wil ontlopen kan terecht in de Kerkstraat, waar een Sport en promotiemarkt is ingericht. Di verse sponsors promoten hier van vrijdag tot en met zondag hun producten. Speciaal voor de Europese Kampioenschappen is er een Hollandse hoek inge richt. Op zaterdag en zondag is op de parkeerplaats van Albert Heijn Wansink de McDonald's Kinderstraat te vinden. Kinde ren kunnen zich uitleven op verschillende speeltoestellen.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9