Wandellus Beuseberg klaar Tk heb er al een poosje niet meer zoveel lol in' Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Dagelijks op TV Oost: Triathlon Journaal Kinderfysio in oud pand Ten Velde Optocht 'Kom, we gaan een blokje om- Zwembad gesloten Bergruitertjes HOLTEN-Het Wereld- tijdpad (WTP) begint zich steeds verder te voltooi en. Vorige week kwam de wandellus Beuseberg ge reed. 'Na de vakantie moet dan nog zo'n twintig kilometer uitgezet worden' Collecteren Dierenbescherming Dinsdag 30 juni 2009 De lus beslaat zo'n zes kilome ter. Aansluitend op de Beuse berg wordt de lus Borkeld uit gerold. Die lus is ongeveer 7,5 kilometgr lang en de bedoeling is dat de werkzaamheden in de derde week van juli klaar zijn. "Alles bij elkaar zitten we dan op ruim dertig kilometer", zegt Floor Looy, de bedenker van het Wereldtijdpad. "Na de va kantie moet dan nog zo'n twintig kilometer uitgezet wor den." Ook met de invulling van de informatieborden gaat het goed. "We hebben aardig wat energie moeten steken in de eerste eeuwen. Het was een hele klus om die informatie be schikbaar te krijgen die voor een breed publiek interessant is, maar het is uiteindelijk wel gelukt", zegt Looy die blij is met de samenwerking met Landal Twenhaarsveld en bungalowpark de Undenberg. "Ze zijn alle twee erg enthou siast. We zoeken op dit mo ment uit hoe we arrangemen ten aan kunnen bieden die in te passen zijn in het Wereld tijdpad." Looy is ook in con tact met Natuurdiorama Hol- terberg om een speciale na- tuurwandeling te ontwikkelen. "Het moet een combi worden van zaken die met de natuur te maken hebben en met de na- tuurhistorie. Een mix dus van een prachtige omgeving met daar aan toegevoegd histori sche aspecten." De contacten van de Stichting Wereldtijdpad met de ondernemers in de re gio zijn volgens Looy groeien de. We zoeken nadrukkelijk de samenwerking met de onder nemers. We zijn bezig de on dernemers zoveel mogelijk te koppelen aan het Wereldtijd pad. Dat is ook onze doelstel ling. We willen een impuls ge ven aan de aantrekkelijkheid van het toerisme." Dat er nog steeds vernielingen plaatsvinden ten opzichte van de wegwijsbanken vindt Looy jammer en ongepast. "Het is heel vervelend dat mensen die banken beschadigen, maar we proberen er een oplossing voor te vinden. We hebben ge constateerd dat de folie van een andere kwaliteit was dan was aangegeven", aldus Looy die de banken nog voor de zo mervakantie van een nieuwe print wil voorzien, maar dan wel van een duurzamere soort. "Niks is hufterproof, maar het gaat er om de duurzaamheid zo goed mogelijk te realiseren. Daarnaast gaan we de vormge ving van de banken aanpas sen. Binnenkort ziet het er weer spie en span uit." HOLTEN - In het voorste deel van het voormalige pand van Foto Ten Velde aan de Dorps straat 39, vestigt zich hoogst waarschijnlijk een kinderfysio- therapie. Het pand is nu eigen dom van Esprit Projectontwik keling en heeft hiervoor een aanvraag ingediend bij de ge meente. Het daar geldende be stemmingsplan winkels en werkplaatsen, geeft namelijk geen ruimte voor de nieuwe in vulling en moet daarom wor den aangepast. De gemeente gaat hiermee akkoord. Wel is het nog mogelijk om be zwaren hiertegen in te dienen. HOLTEN - Het EK Triadon zal zondagmiddag 5 juli live wor den uitgezonden door TV Oost. Van maandag 29 juni tot en met zaterdag 4 juli is er alvast een dagelijks Triathlon Journaal te zien, waarin de voorbereidin gen op het grote sportevene ment op de voet worden ge volgd. Te zien is hoe Holten zich van dag tot dag voorbereidt op één van de grootste triaüons van Nederland. Daarbij is er aandacht voor de organisato ren, de vele vrijwilligers en na tuurlijk de triadeten. Het Triath lon Journaal is elke dag te zien bij TV Oost om 21.50 en 22.50 uur. Het EK Triadon is zondag 5 juli live te volgen bij TV Oost. De regionale omroep volgt de elite wedstrijden voor dames (vanaf 11.15 uur) en heren (vanaf 14.15 uur). Het commentaar wordt verzorgd door Paul Schabbink en de regionaal bekende triat leet Jan Manenschijn. Bert van Losser en Hester van den Top zorgen voor de presentatie en interviews vanuit Holten. D1JKERHOEK - De wereld draait door! Wat er ook gebeurt.Deze boodschap werd de kijkers van de optocht meegegeven. Dijker- hoek liet afgelopen zaterdagochtend verschillende creaties zien, met vele actuele thema's als onderwerp. Zoals het Wereldtijdpad. Van dozen waren palen en kubussen gemaakt met als teksten: 'Ik sta voor paal' en 'Kom, we gaan een blokje om'. Maar ook werd de allernieuwste popgroep gepresenteerd: dames met kinderwagens en poppen. Verder werd Holten succes gewenst met de EK Triat lon die komend weekend voor de deur staat. foto: johan bounk HOLTEN - In verband met het EK Triathlon Holten is het zwembad Twenhaarsveld van vrijdag 3 juli 13.00 uur tot en met zaterdag 4 juli gesloten. Op zondag 5 juli is het bad weer open om 12.00 uur. Het wedstrijdbad van dit zwem bad is in de week van 29 juni tot en met vrijdag 3 juli gesloten op de ochtenden van 9.00 tot 12.00 uur. HOLTEN - De Bergruitertjes hebben zondag 14 juni een con cours gereden. Aniek Wolfkamp werd met haar pony Myron Du derde met 195 punten (eerste proef) en vierde met 197 punten (tweede proef) in de Klasse. B Cat. D in Broekland. Zaterdag 27 juni werd Dedy Pekkeriet derde met 199 punten met Olympia en Aniek Wolfkamp zevende met 192 punten met Myron Du in de Cat D Klasse B. HOLTEN - Willy Veneklaas is nog een paar dagen raadslid, maar dan is het mooi geweest. Het raadslid van Gemeentebe lang houdt er met ingang van 2 juli mee op. Over de achter gronden van zijn vertrek wil Veneklaas nog niet al te diep ingaan, maar duidelijk is wel dat de kritische houding van andere partijen, die Veneklaas min of meer van belangenver strengeling betichten, een rol speelt. "Ik heb er al een poosje niet meer zo veel lol in. En het thema is altijd dat als je iets graag doet, je het ook goed doet", aldus Veneklaas die be halve raadslid ook eigenaar is van camping de Holterberg. De geluiden over belangenver strengeling vindt Veneklaas ei genlijk maar onzin. "Recreatie zit nu eenmaal in mijn porte feuille, dat is mijn specialiteit. Bij andere partijen denken ze dat ik voor mijn eigen bedrijf sta te lullen, maar dat is perti nent niet zo. Het idee dat ik twee petten op zou hebben, speelt al langer. Eigenlijk is het al zo lang als ik in de politiek zit, maar de toon wordt de laatste tijd scherper." Eén van de kwesties waarmee Veneklaas op de voorgrond trad was de toeristenbelasting. "De toeristenbelasting mag van mij even ver omhoog gaan als de ozb", zegt Veneklaas nu. En of er een uitbarsting in de raad is geweest? "Dat was ook om een signaal af te geven. Het ging over recreatie in de breed ste zin des woords. Op per soonlijke titel heb ik voorge steld om een begin te maken met de uitvoering van de plan nen. Als je eerst een rapport laat maken en je doet er ver volgens niks mee, is dat wegge gooid geld. Maar het werd me niet in dank afgenomen. Het is vechten tegen de bierkaai." Veneklaas heeft het gehad met de politiek. Toch kijkt hij ook met een goed gevoel terug op zijn raadsperiode. "Onze grootste prestatie is denk ik dat er geen industrie op het Loker broek is gekomen. Wij zijn daar altijd tegenstander van geweest en uiteindelijk heb ben de andere partijen het licht ook gezien." Dat gedach te dat Holten in de politieke arena ondersneeuwt ten op zichte van Rijssen wordt niet door Veneklaas onderstreept. "Rijssen wordt echt niet voor getrokken. Wei is het zo dat sommige procedures gewoon lang duren. De Liesen en de aanleg van een hockeyveld op 't Vletgoor zijn er voorbeelden van. Maar Holten is geen stief kindje hoor." En: "Of het triest is om zo te eindigen? Enerzijds wel, maar anderzijds hoop ik een signaal af te_geven." HOLTEN - De Dierenbescher ming zoekt collectanten voor de collecteweek in oktober. Dierenbescherming heeft te maken met kosten en inkom sten, en elk jaar spant het er om. De jaarlijkse inkomsten komen uit contributiegeld, gif ten, donaties en de jaarlijkse collecte. En juist deze laatste is wat op brengst betreft van wezenlijk belang voor de financiering van het werk. Elk jaar, in de week rond we relddierendag, wordt de col lecte gehouden en de op brengst is eigenlijk afhankelijk van het aantal collectanten. Uiteraard is er een aantal col lectanten die al jaren trouw voor de Dierenbescherming collecteert maar ze hebben dringend behoefte aan uitbrei ding. De periode waarin gecol lecteerd mag worden is dit jaar van maandag 5 oktober tot en met zaterdag 10 oktober. De vrijwilligers bepalen veelal zelf wanneer en hoe vaak men in deze week collecteert, Er zijn mensen bij die maar 1 dag langs de deuren gaan en er zijn mensen die elke dag een uurtje in een bepaalde straat met.de bus lopen. Bij aanmelding kan men aan geven waar men graag zou wil len collecteren, zodat hier bij de planning en indeling reke ning kan worden gehouden. Aanmelden kan bij: Simone van de Hoef, telefoon 0548- 750337. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5