RTV Oost zet Holten op 11 Ponydag voor kinderen Holtens Nieuwsblad 11 bij Shetlandboerderij Kringkampioenen bij m ponyclub Marsruiters Overpeinzing Holtense winkeliers melden zich aan voor Keurmerk Veilig Ondernemen Vergunningen en aanvragen Concours Marsruiters Rietsubsidie mm Sponsoractie Kleuters overhandigen cheque aan Dondertman Cflë£[lie I 'Voor. v,,;' Dinsdag 30 juni 2009 Prettiger winkelklimaat DOOR: BEZORGDE LEZER Holten vergrijst. Alles blijft bij het oude, er wordt weer zoveel tien duizenden euro's uitgegeven aan een onderzoek over de verkeers problematiek. Hoeveel onderzoe ken zijn er al niet geweest de af gelopen jaren? Elk normaal den kend burger weet allang het ant woord. Verleggen van de Dorp straat naar straten in woonwijken, helpt niet. Waarom geen rond weg? Te duur kan geen excuus zijn. Als al dat onderzoeksgeld was gebruikt om daadwerkelijke problemen 'op te lossen hadden we een wegennet moeten heb ben met fietstunnels en al dat klinkt als een klok en wat een goede indruk maakt op de toeris ten. In Holten moeten we het hebben van de toeristen. En onze eigen ouderen kunnen nauwelijks hun boodschappen veilig doen in het dorp. In elk ge val is het levensgevaarlijk om daar te fietsen. Wat moeten toeristen denken van zo'n dorp waar nooit voortgang geboekt kan worden. Ook de fiet sers van en naar het zwembad, in de Dorps- en Oranjestraat, de 'tij delijke oplossing' bij de oversteek voor fietsers en voetgangers tus sen Boer Biet en de slager? Het uitzicht wordt er niet beter op met de appartementen. Het initiatief van de rondweg wordt breed gedragen door de bevolking, maar op het gemeen tehuis, toen de petitie werd aan geboden, werd in de wandelgan gen medegedeeld door een wet houder dat het plan het toch niet zal halen. Ailes is al in kannen en kruiken, de haan regeert en men laat het volk rustig kakelen en doet net of er democratie heerst. Ook de norm voor geluidshinder wordt ge woon aangepast zonder toestem ming van de aanwonenden in de Industriestraat. Deze mensen zijn het minst machtig in de gemeen te, en moeten gaan procederen. De wijk verpaupert, bedrijven staan leeg. De goede initiatieven van creatieve ondernemers met lef zoals D. Moed, de schoenma ker die aan de Oranjestraat een leuke clientèle had opgebouwd, alles wordt in de kiem gesmoord en de mensen zijn stil. Murw? Ze dragen hun lot omdat ze toch in zo'n mooie gemeente mogen wonen. En protesteren heeft toch geen enkele zin. Maar is het geen wonder dat al het jonge talent en ondernemer schap uit Holten wegtrekt? leder past op zijn eigen toko en elk ini tiatief wat niet de goedkeuring heeft van de machtigen wordt de kop ingedrukt. HOLTEN - RTV Oost zet don derdag 2 juli de tent op in de Kerkstraat in Holten. Iedereen is welkom om langs te komen en een lokaal onderwerp aan de kaak te stellen. In de maanden juni, juli en au gustus trekt RTV Oost door Overijssel met de Zet-'m-op- 11-tour. In 64 steden en dor pen wordt een dag lang via ra dio en televisie live verslag ge daan van plaatselijke nieuw- tjes en wetenswaardigheden. De inwoners worden opgeroe pen om zelf een bijdrage te le veren aan de live uitzending. Dat kan door langs te komen op de RTV Oost Compound en plaatselijke onderwerpen of problemen aan te kaarten, een muziekinstrument te bespe len, te vertellen over een hob- 1 by of gewoon ergens je hart 3 over te luchten. Onderwerpen kunnen ook tevoren worden gemaild naar ll@rtvoost.nl. Radio Oost begint al vroeg in de ochtend met live bijdragen, variërend van informatieve ge- HOLTEN - Via een starterspak- ket heeft 85 procent van de Hol tense winkeliers zich aange meld voor het Keurmerk Veilig Ondernemen. Het gaat om een samenwer kingsverband tussen winkeliers, hoofdbedrijfschap Detailhan del, politie, brandweer en ge meente om zo tot een veiliger en prettiger winkelklimaat te komen. Door Stichting Criminaliteits beheersing Twente is een con ceptwerkplan en -convenant sprekken en reportages tot amusement. Bij TV Oost is Holten vanaf 12.00 uur live in beeld met webcambeelden en elk heel uur een lokaal jour naal met diverse reportages. De inwoners zijn de hele dag van harte welkom op de RTV opgesteld, welke akkoord zijn bevonden door de deelnemen de partijen. Voor de aanpak van het zwerfvuil in Holten zijn on derdelen van het werkplan ook afgesteld met scholengemeen schap De Waerdenborch en bu reau Halt. Als het college van B en W ook met het werkplan instemt, kan de burgemeester begin septem ber het convenant met de par tijen ondertekenen. De eerste stappen zijn daarmee voor Holten gezet om te komen Oost Compound om iets bij zonders te delen of het 'Zet 'm op 11 Dobbelspel' te spelen. Van 17.20 tot 18.00 uur blikt TV Oost met lokale gasten live te rug op de dag. Deze uitzending wordt herhaald om 18.20, 20.20 en 23.30 uur. tot een officiële status voor het keurmerk. Ineenperiode van vijfjaar is het de bedoeling om tot een strakke samenwerking van de deelne mende partijen te komen. Hier door wordt de veiligheid en leefbaarheid van personen, winkels, bedrijven en onderne mingen in het centrum verbe terd. Dit komt tot stand door een pakket aan veiligheids maatregelen samen te stellen en te implementeren. De gemeente gaat de regierol HOLTEN - De Shetlandboerde- rij aan de Schreursweg 5 in Hol ten houdt zaterdag 11 juli een Ponydag. Een hele dag, van 10.00 tot 17.00 uur kan men dan doorbrengen met de Shetland- pony's. De dag is geschikt voor beginners en gevorderden en bestemd voor kinderen tussen drie en twaalf jaar, ook zonder ervaring. Minimum aantal deel- HOLTEN - Op het ponycon cours van Bathmen werden de kringkampioenschappen van kring Salland verreden. Voor de Marsruiters werd dit een zeer succesvolle dag. In de LI-dressuur werd Thijs Veneklaas met Balthazar reser vekampioen terwijl zijn zus Ma rieke succes behaalde in het B- springen. Zij werd met haar pony Ledy in van het project vervullen en draagt zorg voor een structureel overleg tussen deelnemende partijen. Ook is de gemeente verantwoordelijk voor het be heer en onderhoud van de openbare ruimte. Verder orga niseert en bekostigt zij trainin gen waarin winkeliers leren om te gaan met agressieve klanten en winkeldiefstal. Voor opmer kingen en klachten wordt een speciale telefoonlijn openge steld. De politie maakt afspra ken met winkeliers over de aan nemers is zes en maximum aantal is twaalf kinderen. De he le dag draait om de pony's, met bijvoorbeeld ponyrijden, het verzorgen en leuke spelletjes doen. Drinken, een tussendoor tje en een lunch zijn inbegre pen. Vooraf reserveren is ver plicht: telefoon 0548-367574. Info: www.shetlandboerderij.nl De kosten zijn 35,00 euro. deze klasse dan ook reserve kampioene. Dubbele triomf was er voor Kir- by Nijenkamp. Deze amazone presteerde het om zowel in de M-klasse sprin gen als in de Z klasse springen Sallands reservekampioene te worden. In het M-springen reed ze met haar pony Personality en in de Z met pony Emiel. gifte en meldingsbereidheid van winkeliers. Ook worden af spraken gemaakt hoe winke liers in de praktijk moeten han delen bij winkeldiefstal en hoe de pakkans kan worden ver groot. Ook worden er afspraken gemaakt over toezicht in de openbare ruimte. De brandweer geeft tips aan de winkeliers over brandpreventie. Daarnaast kunnen zij kosteloos en op vrijwillige basis gebruik maken van een brandveilig heidsinspectie. BOUWAANVRAGEN Heihuizerweg 46, 05-06-09, vergroten stal. H.J. Wansinkstraat (t.h.v. nr.20), 16- 06-09, bouwen 4 woningen. Maatmansweg 4, 03-06-09, verbou wen woning. KAPVERCUNNINC Nagelhoutstraat (naast nr. 15), 16-06- 09, kappen boom. BOUWVERGUNNINGEN Geskesdijk 1, 17-06-09, vergroten drinkwaterpompstation, 0910409. Korte Diessenplasstraat 5, 17-06-09, vergroten woning. Beumersteeg 1, 11-06-09, vergroten ligboxenstal. Bouwvergunning met ontheffing arti kel 3.22, Wet ruimtelijke ordening Holten. Markeloseweg 15, 16-06-09, tijdelijk plaatsen sanitairunit voor 2 jaar. APV 17-06-09, houden School- en Volks feest, Stichting Dijkerhoekse Volksfees ten, 26 t/m 28 juni 2009 in Holten. 17-06-09, schenken zwakalcoholische dranken, Stichting Dijkerhoekse Volks feesten, 26 t/m 28 juni in Holten. HOLTEN - Ponyclub en rijver- eniging De Marsruiters houden zaterdag 8 en zondag 9 augus tus hun jaarlijkse concours voor paarden en pony's op het terrein van de familie Krikkink aan de Raalterweg 55 in Hol ten. Voor opgave kan men kij ken op www.startlijsten.nl (vraagprogramma 8 en 9 au gustus, Nieuw-Heeten). De po ny's zijn zaterdag 8 augustus aan de beurt maar in de na middag starten ook al de eerste rubrieken paarden. Op zondag 9 augustus is het terrein voor de paarden, waarbij in de zwaarste springrubrieken M,Z en ZZ extra prijzen te verdie nen zijn. HOLTEN - De gemeente keert 6 euro per vierkante meter uit bij vernieuwing van een rietdak. Het gaat hierbij om een subsidie die wordt uitgekeerd aan twin tig aanvragers. De subsidie wordt gegeven wanneer het wenselijk is dat het pand een rietendak heeft, gezien de es thetische en cultuurhistorische waarde ervan. Uit inventarisatie blijkt 2175,5 vierkante meter in aanmerking te komen. RTV Oost komt een dag uitzenden aan de Kerkstraat in Holten. Iedereen is welkom om een bijdrage hieraan te leveren. sponsorloop 2009 ESPELO - De sponsoractie van de Holterenkschool die afgelopen vrijdag 15 mei werd gehouden, heeft 4.946,65 euro opgebracht. Een derde deel hiervan is bestemd voor goede doelen. Deze zijn per groep bepaald. Het overige deel van het geld krijgt een goede be stemming in de vorm van aanschaf van (speel) materialen. Samen met de kleuters van groep 0,1,2, A heeft juf Nienke besloten om kinderboerderij Dondertman als het goede doel te kiezen. De kleuters gingen daarom afgelopen donderdag 18 juni naar de kinderboerderij om de cheque van 206,11 euro te overhandigen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11