Leerlingen doen hun best op voorspeelavond HMV Holtens Nieuwsblad 15 Medailles voor Okia Tentenkamp W Holten Hockey Club Holten kan weer groeien met kunstgras Diessenplas Charming Music tijdens barbecue HOLTEN - In een zeer goed gevulde zaal Irene, gaven de leerlingen van HMV afgelopen vrijdag een leuk en afwisselend concert. Aanvragen en* vergunningen Dinsdag 23 juni 2009 HOLTEN - Ter afsluiting van het voetbalseizoen werd in het weekend van 13 op 14 juni het tweejaarlijkse tentenkamp ge houden voor de E- en D-jeugd op sportpark Meermanskamp. De activiteitencommissie van W Holten, de VOJAC, had tradi tioneel de touwtjes in handen. In totaal waren er zo'n 90 jon gens en meisjes aanwezig, die een heel weekend tegen en met elkaar streden. Zaterdagochtend vanaf half tien druppelden de eerste jeugdspe- lertjes een voor een binnen. Daar werden de kampgangers over acht landen verdeeld en gekoppeld aan hun leiders. Het kamp begon met een quiz met vragen over het 'land van her komst' van de verschillende teams. Voor iedere maaltijd was er een corveespel waarbij het verliezende land de corvee voor zijn rekening moest nemen. De zaterdagmiddag werd ingevuld met een voetbaltoernooi en potjes slagbal met een rugbybal. Vooral het tweede spel leverde veel kolderieke momenten op door de vorm van de rugbybal. Dit tot grote ergernis van de fa natieke coaches. Aan het eind van de middag waren er meer dere koplopers in het klasse ment waaronder Frankrijk en Engeland. Opvallend was de la ge notering van het team van leider Jan Deijk. Hij had de voorgaande twee edities nog ge wonnen met zijn toenmalige teams, maar leek dit kunststuk je niet te kunnen herhalen dit jaar. Na de patatten ging het he le peloton te voet richting het zwembad waar badmeester Ter Harmsel exclusief de poorten opende voor de acht landen teams. Ter plekke bedacht hij ook nog een spel waarbij de teams een van de teamleden op een stoel al zwemmend naar de overkant moesten brengen. Het Italië van Thijs Huisman had de snelste zwemmers in haar ploeg. Na de zwemwedstrijd mocht er nog 'schoon gespron gen' worden vanaf de duikplan- ken. Een enkeling belandde hierbij plat op zijn buik, maar de pijn werd dan gedragen als een volwassen kerel met rood op de jonge kaken. 'We zijn er superblij mee' HOLTEN - Als alles naar wens verloopt spelen de hockeyers van Hockey Club Holten dit jaar nog op het zo gewenste kunst gras. Onder aanvoering van wethouder Ter Schure heeft het college van B en W toch de fi nanciële middelen gevonden om Hockey Club Holten een kunstgrasveld te geven. Omdat ook de meerderheid van de raad van oordeel is dat HCH kunstgras moet krijgen, zo bleek vorige week in de raadscom missie, is de club van een gewis se dood gered. "We zijn er echt superblij mee", zegt Monique van der Linde, bestuurslid van HCH. "We waren jarenlang het ondergeschoven kindje, maar nu krijgen we weer bestaans recht. Je kunt er nu een plan op los laten. We krijgen nu einde lijk de mogelijkheden om de sport goed uit te oefenen. Hoc key is een echte familiesport. We hebben 365 dagen een speelveld. We kunnen alleen maar groeien." Dat HCH de enige hockeyclub in het land was zonder kunst gras en zo'n beetje als het la chertje van Nederland werd be stempeld, heeft ongetwijfeld de politiek beïnvloed, weet ook Van der linde. Eerst was er geen geld voor kunstgras, nu wel. Van bijna overleden club is HCH nu in eens de Voortrekker van het nieuwe sportpark Vletgoor, want daar wordt het nieuwe kunstgrasveld gerealiseerd. Van der Linde: "Voor ons is het een hele op luchting dat het toch nog alle maal goed is gekomen. We gaan er van uit dat de aanbesteding nog voor 2 juli de deur uit gaat, zodat ze na de zomervakantie direct kunnen beginnen. Voor het eind van het jaar zou het veld gerealiseerd kunnen worden. De najaarscompetitie loopt van september tot en met november, dus die spelen we nog in Holten en Bathmen, maar daarna kunnen we op ons eigen kunstgras terecht", aldus Van der Linde die ook blij is met HOLTEN - Woonzorgcentrum Diessenplas opende vorige week dinsdag het zomerseizoen met een barbecue, bestaande uit een warm en koud buffet. Met aansluitend een optreden van reistheater Charming Music. De belangstelling was groot. Na het buffet bracht het reistheater een gedeelte van de musical My fair lady ten gehore. Het reistheater bestaat uit leden die als solisten bij grote opera- en operettegezelschappen hun sporen hebben verdiend. In het tweede gedeelte was er een gevarieerd programma met diver se operastukken en Duitse melodieën. Het was een genot om naar te luisteren. Het optreden werd mogelijk gemaakt door de Stich ting Vrienden van Diessenplas, die dankzij de financiële steun van hun vele donateurs het optreden hebben kunnen financieren. FOTO: JOHAN BOI.INK De blokfluiters begonnen de avond, gevolgd door sopraan- en altsaxofoon, bugel, trompet, trombone en slagwerk,waar naar de vele opa's, oma's, va ders, moeders, broertjes en zus jes met plezier luisterden. Direct na de pauze speelde het saxofoonorkest onder leiding van de saxofoondocent Johnny Loohuis het stuk 'Minny the moocher'. Op deze avond wer den ook de diploma's uitgereikt aan de leerlingen die geslaagd waren voor hun muziekexa- men. Aan het einde van de avond speelde het leerlingenor kest, onder leiding van koper docent Bert Sleumer onder an- Leerlingen van HMV laten het publiek horen wat ze kunnen. dere 'Practice cha cha' en tot slot samen met de blokfluit- groep: 'O, when the saints'. Na de oproep om vooral ook dinsdag 23 juni bij het zomer- concert op Kalfstermansweide aanwezig te zijn, ging iedereen tevreden huiswaarts. HOLTEN - De touwtrekkers van OKIA hebben het afgelopen weekend bij het NK in het Drentse Dalerpeel de bronzen medaille behaald in de klasse tot 640 kilogram. De jeugdploeg van OKIA viel net buiten de me dailles en reikte op het NK tot een vierde plaats. De 640-ploeg van OKIA kwam in de ochtenduren in de actie. Het deelnemersveld bestond uit tien ploegen die een hele com petitie trokken. Bisons moest zich terugtrekken omdat het een lichtere speler op de lijst had staan en dat was in strijd met de NK-reglementen. Holte- naar Egbert Jansen van Bisons moest daardoor vanaf de kant toekijken. De ploeg van OKIA wist in de poule beslag te leggen op de derde plaats. OKIA verl oor alleen van Eibergen en Veense Boys en won de andere partijen. In de halve finale was Veense Boys opnieuw de tegen stander en wederom kon OKIA het niet redden. In de strijd om de derde plek won OKIA in twee beurten van Heure dat in de an dere halve finale van Eibergen had verloren. De Nederlandse titel ging uiteindelijk naar Veen se Boys. "Met die derde plaats hebben we het goed gedaan", zegt Marti Jansen van OKIA. "Ik had wel verwacht dat Eibergen en Veense Boys zo sterk zouden zijn. Achter die twee komt een groepje met Heure, Bisons, Val leitrekkers en OKIA, dus dan is het niet slecht als je derde wordt. In de halve finale tegen Veense Boys hebben we het nog wel geprobeerd, maar er zat niet meer in." De 640-ploeg van OKIA bestond naast Marti Jan sen uit Johan Tuitert, Herman Brinks, Arnold Wessels, André Wansink, Bert Kolkman, Marco Oosterveld, Rolf Hof en Frank Achterkamp. In het middagpro gramma was de 720-ploeg van OKLA minder succesvol. Met Er- win Leusink van Eibergen op de plek van de lichtere Marco Oos terveld kwam OKLA toch nog gewicht tekort. Jansen: "De wis sel was van tevoren al opgege ven, maar met 685 kilo waren we gewoon te licht." In het veld van elf ploegen eindigde OKLA uiteindelijk als achtste. de terugkeer van het uit elkaar gevallen meisjes A-elftal. "Het is fantastisch dat die meiden zich weer bij de penningmeestw hebben gemeld. Met hun ver haal op TV Oost hebben ze echt top gepresteerd. Al met al heb ben we heel hard ons best ge daan. Het was fijn om te mer ken dat je zoveel aanhang hebt. Niet alleen van oud-leden en de clubs in de omgeving maar ook van onze sponsors. De sponsors waren geduldig en hebben ons nooit laten vallen." Bouwvergunningen Postweg 102, 04-06-09, plaatsen overkapping. Rijssenseweg 7, 04-06-09, plaat sen tuinhuisje. Sloopvergunning/melding Beumersteeg 1, 09-06-09, ge deeltelijk slopen ligboxenstal. Bouwvergunning met vrij stelling artikel 19, lid 1 t Espelodijk 1A, 10-06-09, oprich ten antennemast ten behoeve van mobiele telefonie. APV 08-06-09, afsluiten wegen voor autocross voor leden, MAC De Holterberg, 21-6-2009, Holten 09-06-09, ophangen spandoe ken, KWF Holten, 7 t/m 12-9- 2009 in Holten 09-06-09, innemen standplaats, Urker vishandel De Haringstek, dinsdagen, onbepaalde tijd in Holten 10-06-09, collectevergunning, VBOK, 6 t/m 10-4-2010, Rijssee Holten 08-06-09, autocross voor leden, MAC De Holterberg, 21-6-2009, Holten 09-06-09, ONAC Amusement BV, het aanwezig hebben van twee speelautomaten, onbepaalde tijd in Holten Wet milieubeheer Maatschap Aaltink, Helhuizerweg 6 in Holten, revisievergunning voor omschakeling van het ge mengd agrarisch bedrijf naar een volledige melkrundveehouderij. Meldingen artikel 8.40 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders hebben ontvangen: N. ten Veen, Broekweg 16 in Hol ten. Op grond van het Besluit algeme ne regels voor inrichtingen mi lieubeheer, voor het oprichten van een oud-ijzerhandel; Maatschap H.J. en N.J.P. Deten, Stevenssteeg 3 in Holten. Op grond van het Besluit land bouwbedrijven milieubeheer, voor het vernieuwen van een schuur en wijzigen van een stal in werktuigenberging; Truck Trailer Service Holten, Keizersweg 65a in Holten. Op grond van het Besluit algeme ne regels voor inrichtingen mi lieubeheer, voor het opslaan en verkopen van onderdelen. Meldingen artikel 8.19 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders hebben ontvangen en geaccep teerd: G.H. Oosterveld, Vonderschot- tenweg 6 in Holten, voor het re aliseren van vaste mestopslag ^n opslag van ingekuilde producten. j.C. Meijerink, Helhuizerweg 22 in Holten, voor het veranderen van een schuur in een boerderij kamer. H.G. Kemper, Helhuizer weg 26 in Holten, voor het wijzi gen van het aantal stuks vee.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15