ill Drijfwoningen en scootmoboten in 2030 Zoekplaatje provincie JverijSSel Niet aile water is zwemwater De Overijsselse jeugdzorg gaat op Eigen Kracht sat-ÉÉP 5 Volksvertegenwoordiging in beeld ssel Op een warme dag is het heerlijk om af te koelen bij een plas of meer! Hieraan zitten echter ook (gezondheidsrisico's. De provincie Overijssel informeert u graag waar de meest veilige zwemplassen te vinden zijn en op welke risico's u daarbij moet letten. Dit kan via www.zwemwater.nl of op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur via 038 425 24 23. redactie Johan Kroes, Bette Kamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e mail nieuwsredactle@overijssel.nl Ik ben groot voorstander van de Eigen Kracht-confe renties in de jeugdzorg. Een Eigen Kracht-conferentie helpt mensen die jeugdhulpverlening nodig hebben op een laagdrempelige manier de regie in eigen hand te nemen. Tijdens een Eigen Kracht-conferentie komt een jongere of een gezin bijeen met familie, vrienden en andere personen die een belangrijke rol in hun leven spelen. Ter plekke wordt een plan gemaakt ter oplossing van de ontstane problemen. Dit plan wordt gemaakt door de betrokkenen zelf. Dit vergroot de betrokkenheid en deelnemers voelen zelf verantwoordelijkheid voor het uitvoeren van het plan. De inspanningen van de provincie op het gebied van Eigen Kracht zijn niet onopgemerkt gebleven. De cijfers laten zien dat ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, er nu een verviervoudiging heeft plaatsgevonden in het gebruik van Eigen Kracht conferenties. In de onlangs ondertekende gezamen lijke visie op Eigen Kracht hebben de spelers in de jeugdzorg aangegeven Eigen Kracht-conferenties te ondersteunen. De provincie gaat 6,5 miljoen extra investeren om ervoor te zorgen dat iedere jongere in De eerste prijs - twee dagen met de hele klas naar Brussel werd door gedeputeerde Dick Buursink uitgereikt Vier leerlingen van Het Etty Hillesum Lyceum uit Deventer hebben op 4 juni de eerste prijs gèwonnen tijdens The Battle in het provinciehuis te Zwolle. Met een fictieve RTV Oost-uitzending beeldden zij een mooiere en betere toekomst voor Overijssel in 2030 uit. Rochi van Enjoem, leerling van de winnende groep vond het een erg 'coole' wedstrijd. "Met dit project heb ik geleerd dat wij als jeugd écht iets kunnen veranderen aan de toekomst van Overijssel." De leerlingen beeldden in een fictieve televisie-uitzending van RTV Oost vier toekomstscenario's voor de provincie Overijssel uit. Een zestal scholen was gevraagd na te denken over de toekomstige oplossingen voor de milieuproblematiek, wateroverlast, soci ale en culturele verschillen en de bereikbaarheid van de provincie in 2030. Oplossingen volgens de Deventer leerlingen waren onder meer drijfwoningen en 'scootmoboten' - een soort waterscooter. de jeugdzorg vanaf 2010 standaard een Eigen Kracht conferentie krijgt aangeboden. Om zodoende de jongere en het sociale netwerk om hem/haar heen zelf de regie te geven en met behulp van de jeugd hulpverlening oplossingen te creëren. Gert Ranter, gedeputeerde Jeugd, Sociale infrastructuur en Maatschappelijke Ontwikkeling Sprankelend De jury lette op creativiteit, realiteit en presentatie van de voordrachten van de zes deelnemende scholen. "Bijna alle presentaties zijn uitvoerbaar en werden op een sprankelende manier gebracht", aldus juryvoorzitter en vice- voorzitter van Provinciale Staten, Joop Hassink. Volgens gedeputeerde Dick Buursink is het goed dat jonge mensen nadenken over de dilemma's die in de provincie spelen. En erg verfrissend. "Ik heb vooral te maken met Provinciale Staten, gemeenten en Den Haag. Het is goed om nu eens andere denkkaders aangereikt te krijgen." 'The battle' was een onderdeel van het project 'Jong Overijssel doet meel', om jongeren tussen de 15 en 18 jaar méér te betrek ken bij de democratie en de gang van zaken in het provinciehuis. Meer informatie op http://provincie.overijssel.nl -5, Oplossing zoekplaatje april: De Arembergergracht in Zwartsluis. Wij heb ben veel reacties ontvangen en hebben hier drie winnaars uitgekozen. Deze hebben inmiddels een prijs ontvangen. Verspreid over heel Overijssel staan landhuizen uit vorige eeuwen. Weet u bijvoorbeeld welke naam dit huis draagt? Stuur uw oplossing voor vrijdag 3 juli 2009 op een briefkaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Zie Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail uw oplossing naar j nieuwsredactie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en j woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie 1 prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Zie Elke maand vertelt een lid van Provinciale Staten over zijn favoriete landschap in Overijssel. Deze maand Jan Evering, die sinds 2003 lid is van Provinciale Staten van Overijssel voor het CDA. "Mijn favoriete plek in Overijssel is het Sterrenbos bij Landgoed Singraven, waar ik woon en waar ons bedrijf is gevestigd. Deze plek bij het landgoed heeft een bij zonder kleinschalig landschap met veel cultuur histori sche aspecten. Het is een onderdeel van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) en het ligt prachtig aan de Dinkel. Naast natuur is hier ook ruimte voor agrarische bedrijven. Er liggen mooie grote melkveebedrijven, die ontwik kelingsmogelijkheden en toekomstperspectief nodig hebben. Singraven is een plek waar bedrijvigheid en de natuur elkaar versterken," Perspectief "De Natuurbeschermingswet uit 1998 zorgt ervoor dat in de vergunnigverlening veel agrarische en recreatieve bedrijven op slot zitten. Die wet werkt té beklemmend. Er is geen beweging meer mogelijk, voor zowel natuur als agrarische bedrijven. Dat is nooit de bedoeling van die wet geweest, want ook de natuur heeft eronder te lijden. Ik wil me als Statenlid inzetten, om er weer beweging in te krijgen, zodat er voor agrariërs en natuur weer per spectief is. Dat kan ik niet alleen, Dat doe ik samen met Tweede Kamerleden en het Ministerie van LNV."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13