Ruimte voor de Vecht wordt zichtbaar in het landschap Rijden op aardgas duurzaam en goedkoop mmm Evenementen kalender Overii: Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl Op feestelijke wijze werd op 19 juni in Steenwijk een aardgastank station geopend. Een nieuwe mijlpaal in de provinciale campagne om rijden op aardgas en groen gas te stimuleren. Rijden op aardgas is schoon, duurzaam en goedkoop. De uitstoot van roetdeeltjes (fijn stof) door aardgasauto's is bijna nihil en de uitstoot van stikstofoxiden (NO,) en CO, is lager dan bij benzine en diesel. Bovendien zijn aardgasauto's ook geschikt voor groen gas, dat gemaakt wordt uit gft-afval en mest. Rijden op groen gas is C02-neutraal en daarmee nog beter voor het klimaat. Er rijden nu tussen de 100 en 150 aardgasauto's in Overijssel De provin cie wil dat er in 2010 in Overijssel minimaal 500 voertuigen op aardgas of groen gas rijden. Een speciale aardgasconsulent van de provincie adviseert bedrijven en instellingen over rijden op aardgas. Daarnaast sti muleert de provincie de aanleg van aardgastankstations. Er zijn nu circa 25 aardgastankstations in Nederland, waaronder stations in Steenwijk, Almelo en Hengelo. In 2009 en 2010 krijgen ook Deventer, Enschede en Zwolle een aardgastankstation. Maar ook in andere Overijsselse gemeen ten zijn initiatieven. Eind 2010 moeten et zo'n 120 aardgastankstations zijn in Nederland, waarvan minimaal 10 in Overijssel. 24 juni De lakei en de prinses Openluchttheater, Nijverdal 24 juni Roofvogelshow Het Volkspark, Rijssen 26 juni Orkest van het Oosten Muziekcentrum, Enschede 18-27 juni Almelose Rulterdagen Ruitercentrum De Bosrand, Almelo 28 juni Allegorische optocht Centrum, Goor 28 juni Open Dag FC Twente Grolsch Veste, Enschede 28 juni Weerribbenmotortocht Café Restaurant De Budde, Nijverdal 30 juni Black Stone Cherry Hedon, Zwolle 3-4 juli PK-dag en Vlootshow Op en rondom het Kanaal Amelo-De Haandrik 4 juli Van Eigen Bodem Ter Pelkwijkpark, Zwolle 8 juli Blauwvingerdag Centrum, Zwolle 11 juli Finale sterkste man Oranjeplein, Vroomshoop 15 juli Midweekfeest, Centrum, Steenwijk 16 juli Kamper Ui(t) dag 'Centrum, Kampen Meer informatie op www. overijsseltoerisme. nl of www.overijssel.nl 1% J ;v 'T c- Meer op http://provincie.overijssel.nl/aardgas of http://www.fuelswitch.n ledereen die langs de Vecht woont of regelma tig in het Vechtdal komt om te werken of te recreëren, kan de komende tijd de nodige werk zaamheden verwachten. Op zo n tien verschil lende plekken worden projecten uitgevoerd uit het programma Ruimte voor de Vecht. Het programma Ruimte voor de Vecht is een ini tiatief van de provincie Overijssel. Doel is dat de veiligheid tegen overstromingen wordt verbeterd. Maar ook is het de bedoeling dat het nog leuker wordt om in het gebied te recreëren en dat men sen die in het gebied hun brood verdienen een goede toekomst wordt geboden. Daarnaast wil de provincie de natuur in het Vechtdal versterken. Fietsbrug De eerste projecten gaan nu van start. Voorbeelden zijn de aanleg van een haventje in het Vechtpark in Hardenberg, de aanleg van een fietsbrug bij de Loozensche Linie en de aanleg van een natuurlijke bufferzone bij camping De Agnietenberg in Zwolle, die moet voorkomen dat recreanten de meeste kwetsbare delen van dit natuurgebied verstoren. Projecten die snel resul taat laten zien, en op die manier zullen zorgen voor nog meer ideeën en animo om in het gebied te investeren. Zowel bij overheden ais bij onder nemers. om deze projecten te kunnen uitvoeren. Het zijn de eerste projecten die worden uitgevoerd in de ambitie om van de Vecht een veiliger en meer natuurlijke rivier te maken, en om de landbouw en het toerisme in het omliggende gebied te versterken. Een belangrijke mijlpaal dus, waar we trots op zijn. Vechtgevoe! Trek er eens op uit om zelf het Vechtgevoel te ervaren. Het Vechtdal is uitermate geschikt om per fiets te genieten. Wandelen kan natuurlijk ook, of misschien bent u meer een watersporte-i Het Vechtdal heeft alles dat een gebied de moi| I waard maakt: natuur, water, mooie oude landf i zen en kastelen, gezellige stadjes en ook belanj rijk: gastvrije mensen. De provincie Overijssel werkt er samen met haar partners aan om dit prachtige gebied een kroonjuweel te laten blij* Meer informatie op http://www.ruimtevoordevecht.nl i I Handtekening Op 4 juni hebben vertegenwoordigers van elf betrokken overheden en partners hun handteke ning gezet onder een belangrijke overeenkomst

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 12