stopt als bezorger Slotman Dijkerhoeks Feest: dat oaverkump oe Nieuwe varkenshouderij POTHEEK 01 TEN Holtens Nieuwsblad 11 Sophia de Vries en Wilco van der Noort nemen het over Apotheek Receptie jubilerende en scheidende Ab Slotman Extra geld voor VW Arrangementen openluchtspel Met bus naar feest D'hoek Bedreiging met mes Dinsdag 23 juni 2009 HOLTEN - Ab Slotman is aan zijn laatste dagen bezig als be zorger van de Service Apotheek Holten. De laatste werkdag voor Slotman staat gepland op 29 ju ni. Een dag later is er bij het Bonte Paard een afscheidsre ceptie voor Slotman, waarbij te vens het 12,5-jarig jubileum wordt gevierd. "In augustus word ik 68 en ik vind dat het nu wel goed is", zegt Slotman. "Ik heb er nog wel veel plezier in, maar het is nu tijd om het over te geven aan de jongere genera tie." De bezorgservice van de Holtense apotheek die geves tigd is aan de Vrijheidslaan is ta melijk uniek. Ongeveer één op de negen apotheken in Neder land mag zich een Service Apo theek noemen. Bij de Service Apotheek worden de medicij nen gratis bij de klant thuis be zorgd. Slotman begon twaalfen- half jaar geleden aan zijn baan tje. "Ikkwamzonderwerktezit- ten en de apotheek vroeg een bezorger voor één uur per dag. Zo ben ik begonnen, maar het is ondertussen uitgegroeid naar drie tot vier uur per dag en dins dags ben ik zo'n beetje de hele dag aan het werk. Dan breng ik de trays weg met de medicijnen voor de mensen die chronisch ziek zijn." Dat Slotman een best druk baantje heeft moge duide lijk zijn. Hij bezorgt niet alleen in Holten zelf, maar komt ook in oorden als Dijkerhoek en Lig- tenberg en zelfs Bathmen, Hee- ten, Markelo en Nijverdal ko men op de route voor. "Ik heb het altijd met veel plezier ge daan en intussen ken ik alle straten in de hele regio zo'n beetje uit mijn hoofd. In het be gin dacht de familie nog dat ik er niet veel aan zou vinden, maar het lijkt een beetje op zo als we het vroeger hadden in de winkel. Toen bezorgden we ook." Bang om vanaf volgende maand de dagen vooral van achter de geraniums door te brengen, is Slotman niet. "Ik heb nog genoeg vrijwilligers werk om te doen hoor en bo vendien is de familie er ook nog. We kunnen de tijd echt wel vol krijgen." De taken van Slotman bij de Service Apotheek Holten worden vanaf 1 juli overgeno men door het stel Sophia de Vries en Wilco van der Noort. Bij afwezigheid van Slotman nam het duo al de honneurs waar. HOLTEN - Ab Slotman viert het 12,5-jarig jubileum als bezorger van de apotheek in Holten. Maar hij zet er een punt achter. Sophia de Vries en Wilco van der Noort nemen het van hem over. Van de apotheek krijgt Ab een receptie aangeboden in Het Bonte Paard. Deze wordt dinsdag 30 juni gehouden van 17.30 tot 19.00 uur. FOTO: JOHAN BOUNK VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - "We hebben wel de boodschap meegekregen dat het de laatste keer moet zijn dat we bij de gemeente aanklop pen. Maar aan de andere kant zegt men ook unaniem dat we een valse start hebben gemaakt. Zelf betreur ik het dat we de laatste anderhalf jaar door alle problemen geen nieuwe dingen hebben kunnen bedenken. Voor Holten hebben we een goede en sterke VW nodig. Het is een lastige keus geweest, maar we zijn van plan het nu goed op poten te zetten." DIJKERHOEK - Op het feestter rein bij het Bonte Paard in Dij kerhoek barst vanaf vrijdag avond het feest weer los. Dan wordt hier het Dijkerhoeks Feest gehouden. DAT oaverkump oe staat vrij dagavond 26 juni op het pro gramma. De Dijkerhoekse re vue met zang, dans en sketches die elkaar in een snel tempo af wisselen. Na afloop betreedt het 'Agrarisch Duo' het podium. Zaterdagmorgen om 10.00 uur gaat de optocht van start. De wagens worden opgesteld aan de Tromopsweg (in de weide te genover de Dijkerhoekse school). De eindbestemming is het feestterrein bij Het Bonte Paard. Veel tijd om bij te komen van de indrukken die tijdens de optocht zijn opgedaan, is er niet want om 11.00 uur start 'Dress- A-Doll'. Wat dat is? Dat moeten FOTO: JOHAN BOLINK Veel muziek, spelen en gezelligheid tijdens het Dijkerhoeks Feest. de bezoekers zelf ervaren. Ui teraard is er voor de kinderen ook van alles te doen, waaron der een zeskamp, kermis en gratis luchtkussen, 's Middags om 14.00 uur is het de beurt aan de volwassen Dijkerhoekers om hun sportieve kunsten te verto nen tijdens de zogenoemde 'All-ln Spelen'. Op de zaterdagavond gaat het dak eraf. Met de bands 30 Euro Live en Staal met Glazen. De zondag wordt ingeluid met een gezamenlijke brunch onder muzikale begeleiding van 'De Bêkezangers' uit Bathmen. Vanaf 13.00 uur, wanneer de magen zijn gevuld, staan er weer allerlei activiteiten in en rond de feesttent op het pro gramma Zo is er de 'Harly Club' en staan er een grote zandbak en octo pus klaar voor de kinderen. En is er een bungee trampoline voor de waaghalzen. Ook bren gen 'The Future Guys' een be zoek aan het Dijkerhoeks feest. Zij vertonen een spectaculaire trickriding show. Verder zijn er optredens van Boh Foi Toch en Kabaal. DIJKERHOEK - De kaartverkoop voor het Openluchtspel Dijker- hoek is al in volle gang. Er zijn kaarten te verkrijgen voor de vijf ver schillende avonden: 28,29 of 30 augustus en 3 en 5 september. Los se kaarten kosten 10 euro per stuk en kaarten voor kinderen op de basisschool kosten 5 euro. Maar ook is het mogelijk om een arran gement te boeken. Het Dijkerhoeks arrangement bijvoorbeeld. Deelnemers worden donderdag 3 september om 17.30 uur verwelkomd in het Bonte Paard voor een speciaal driegangen menu. Dit bestaat uit Salland- se gerechten en omvat een voorgerecht, hoofdgerecht en een des sert met bijpassende drankjes. Om 20.00 uur wordt men in de VIP- tent ontvangen met koffie of thee en een molenkoek en eventueel een glaasje Molenbitter. Vanaf 20.30 uur begint het openluchtspel Dijkerhoek met haar voorstelling bij molen De Hegeman. Deze duurt tot 23.00 uur. Na afloop kan men onder begeleiding op de set en 'achter de coulissen' kijken. Ook kan men in de tent nog een borrel drinken. De kosten zijn 32,50 euro per persoon. Maar ook kan men kiezen voor het Samen uit - Samen thuis-arran- gement. Per huifkar vertrekt men zondag 30 augustus vanuit Hol ten. Men kan om 18.45 uur opstappen bij de receptie van Landal Greenparks Twenhaarsveld of om 19.00 uur op Smidsbelt. Rond 19.45 uur komt men aan bij molen De Hegeman waar men wordt ontvangen met een kopje koffie en een molenkoek en eventueel een glaasje Molenbitter. Vanaf 20.30 uur begint het openluchtspel Dijkerhoek met haar voorstelling bij de molen. Na afloop is er gele genheid voor een drankje in de tent (niet inbegrepen). Een half uur na afloop van het spel staat een taxi voor klaar richting Smidsbelt en Landal GreenParks Twenhaarsveld. De kosten zijn 23,50 euro per persoon. Of boek het Sallands arrangement en geniet van het Sallandse goe de leven. Op donderdag 3 september is men dan om 17.30 uur wel kom bij Het Bonte Paard voor het speciale driegangen menu. Dit menu bestaat uit Sallandse gerechten en omvat een voorgerecht, hoofdgerecht en een dessert met bijpassende drankjes. Vanaf 20.30 uur begint het Openluchtspel Dijkerhoek met haar voorstelling. Op de speeldagen verzorgen de vrijwilligers bij molen De Hegeman een speciale rondleiding. Men kan kiezen uit 28,29,30 augustus of 3 en 5 september. De rondleidingen beginnen om 11.00,13.00 en 15.00 uur. Men kan gebruik maken van de fïetsroutekaart van de VW of de wandelroute van het Wereldtijdpad. Beide routes lopen langs de Dijkerhoekse molen. De kosten zijn 37,50 euro per per soon. Voor meer informatie over de arrangementen en het open luchtspel zelf: www.openluchtspel-dijkerhoek.nl. Kaarten zijn via de website te koop of bij het Bonte Paard en molen De Hegeman. DIJKERHOEK - Wie zaterdag avond naar het Dijkerhoeks Feest wil, kan ook kiezen voor de bus. Hieronder de vertrektijden: 21.15 uur vanuit Markelo (Wa pen van Markelo) 21.30 uur vanuit Holten (Kla vier) Om 21.45 arriveert de bus bij de feesttent in Dijkerhoek. De bus vertrekt daar weer om 1.30 uur. HOLTEN - Alvorens via een wij ziging van het geldende be stemmingsplan en een milieu vergunning een varkenshoude rij te mogen oprichten aan de Maneschijnsweg in Holten is door de initiatiefnemer een startnotitie opgesteld ten be hoeve van de MER-plicht (Mi lieu-effectrapportage). Een startnotitie is de eerste stap in de MER-procedure die moet leiden tot het opstellen van een Milieu-effectrapport. Het MER is bedoeld om de ge volgen van de voorgenomen ac tiviteit voor het milieu zichtbaar te maken. Naar aanleiding van de startnotitie, waarin de initia tiefnemer aangeeft wat het voornemen is, kunnen in spraakreacties worden inge diend en wordt advies ingewon nen bij de Commissie voor de milieueffectrapportage. Op basis hiervan worden richt lijnen opgesteld door het be- Deze dienen door de initiatief nemers bij het opstellen van een MER in acht te worden ge nomen. Deze startnotitie ligt vanaf woensdag 17 jtmi voor een ter mijn van zes weken ter inzage bij het loket Wonen en Onder nemen in de publiekshal in het gemeentehuis in Rijssen. HOLTEN - De politie in Holten heeft 20 juni om 02.00 uur een 16- jarige jongen uit Holten aangehouden. Hij had eerder op de avond voor een woning aan de Churchillstraat in Holten een 57-jarige man bedreigd met een mes. De 57-jarige slachtoffer verklaarde te gen de politie dat hij met de dood bedreigd zou zijn door de 16-ja- rige jongen. Eerder op de avond had de messentrekker een woor denwisseling met andere jongeren. Hierop kwam het slachtoffer tussen de jongeren in en stuurde de 16-jarige naar huis. Het slacht offer gaf daarbij een tik aan het hoofd van de verdachte omdat hij met een baksteen naar andere jongeren had gegooid. Daarna kwam hij met een mes terug en bedreigde het slachtoffer. Na een onderzoek heeft de politie in de loop van de nacht de 16-jarige aan kunnen houden.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11