Schapenscheren en groot kabouterfeest Taxatie van oude boeken en foto's Hoitens Nieuwsblad Hoitens Nieuwsblad 5 Hagepreek Kerkdienst in de openlucht Triatlon ook op zondag Krabbelen in de Dorpskerk Gastouderavond Tsjernobyl Straten strijden tegen elkaar in voetbalduel Dinsdag 9 juni 2009 Team Haar-Noord wint HOLTEN - De Haar-Noord heeft afgelopen zaterdag de titel gepakt bij het Holtense straten- voetbal. Ondanks de slechte voorspellingen werd het jaar lijkse toernooi afgewerkt onder goede weersomstandigheden en werd het in de middag zelfs zulk lekker weer dat het terras tot in de vooravond rijkelijk ge vuld was op Meermanskamp. Er waren in totaal veertien deel nemende teams verdeeld over drie poules. Nadat de poule- wedstrijden, die om half tien 's ochtends waren begonnen, ge speeld waren gingen de win naars en de beste nummer twee door naar de halve finales. Uit poule A waren de Oranjestraat/ Dorpsstraat en Haar-Noord de teams die doorgingen, poule B werd gewonnen door Look/ Borkeld en het kwartet halve fi nalisten werd gecompleteerd door de Noordenbergstraat uit poule C. De Oranjestraat/ Dorpsstraat werd gekoppeld aan Look/ Bor keld. Eerstgenoemd team had het hele toernooi nog geen doelpunt tegen gehad en hield ook nu de nul. Zelf wist het wel tweemaal tot scoren te komen waardoor het weer eens ouder wets de finale mocht spelen. De andere halve finale werd ge wonnen door Haar-Noord te vens met 2-0. Tijdens de halve finales was goed te zien dat de vermoeidheid de spelers parten ging spelen. Dan was er ook nog de wedstrijd om de Gemeente bokaal een dag eerder tussen Holten en Blauw Wit en dit was duidelijk te zien aan de spelers die aan dat treffen hadden mee gedaan. De verliezende halve finalisten mochten strafschappen gaan nemen om de derde plek. Tij dens dit spektakel ontpopte good-old Banno zich als een heuse penaltykiller. Maar liefst drie inzetten vanaf de stipran- selde de gelegenheidskeeper uit de verschillende hoeken. Daar mee bezorgde hij de Noorden bergstraat toch nog een trofee. Na de Banno-show kan de fina le beginnen tussen Haar-Noord en de Dorpsstraat. Ook tijdens dit duel was goed te zien dat de heren al de nodige wedstrijden in de benen hadden. Grote kan- HOLTEN - Voor het eerst wordt de triatlon in Holten ook op zondag gehouden. Het gaat hierom de elite-wedstrijden. Voorzitter Martin Pieters: "We hebben de internationale triat lonkalender bekeken, en zon dag bleek de beste dag te zijn". Hiermee hoopt hij dat er zoveel mogelijk top-triatleten zich voor de wedstrijd in Holten zul len gaan inschrijven. "In een vroeg stadium hebben we hierover al overleg gehad met de gemeente en de kerken. En zij hadden er geen proble men mee." Burgemeester Bort Koelewijn: "Dominee Van der Spek vindt dat je je kunt verbinden met de samenleving of je ermee kunt vervreemden. Wanneer je er te gen zou gaan verzetten, heb je kans dat je niet wordt begrepen door de bevolking en afstand creëert". Van der Spek houdt de zondag van de triatlon nu een speciale kerkdienst in twee ta- len. Een gezamenlijke dienst, ook voor de triatleten. De Dorpskerk is die dag niet be reikbaar, zodat hier geen dienst j wordt gehouden. ESPELO - Bij Kinderboerderij Dondertman is het zaterdag 13 juni feest. Vanaf 11.00 uur wor den de schapen van hun wollen jas ontdaan en aansluitend is het vanaf 14.00 uur Kabouter feest. Enkele weken geleden zijn de zwartblesschapen al van hun wintervacht afgeholpen, maar alle andere dieren - Texelaars, racka's (Hongaars) en oues- sants (Frans) - moeten nog on der handen worden genomen. Daarbij gaat het uitsluitend om de oudere exemplaren, de lam meren komen pas volgend jaar aan de beurt. Voor zover nodig worden ook de klauwen ver zorgd. 's Middags maken de in middels bekende kinderboer derijkabouters Appie, Eppie, Okkie en Ukkie hun opwach ting op het terrein. Op de tot 'theater' omgetoverde weide verzorgt het viertal een als vanouds oergezellige mid dag met dolkomische avontu ren. Er zijn drie voorstellingen: 14.00 uur, 15.00 uur en 16.00 De kabouters Appie, Eppie, Okkie en Ukkie komen naar Don dertman. Zij maken er een groot feest van. sen waren er niet echt voor bei de ploegen. Hoogtepunt was een schot van Andre Schuppert die op schitterende wijze door de sluitpost van de Haar uit de bovenhoek werd getikt. Ook hier volgden na de regulie re speeltijd de strafschoppen. Hierin bleek de Haar de betere ploeg te zijn en zo mochten zij uit handen van voorzitter Hen- nie Jalving de bokaal in ont vangst nemen. Hierna werd bleef het nog lang gezellig op het ereterras en in de kantine zelf. Volgend jaar wordt het toernooi weer gehouden op het Vletgoor bij Blauw Wit. uur en telkens met een verschil lend thema. Om een optimale uitvoering te bereiken krijgt Dondertman versterking van een professionele geluidsinstal latie. Ook het welbekende Plop lied schalt meermalen over het HOLTEN - In de Dorpskerk wordt zondag 14 juni om 11.00 uur een krabbeldienst gehou den. Deze dienst is bestemd voor kinderen van 3 tot en met 7 jaar. Het verhaal van Jozef wordt in een voor kinderen begrijpelijke taal verteld. Ook kunnen de kinderen actief meedoen in de dienst. De 20 minuten durende dienst zal worden geleid door jonge renwerker Bas Goedhart. Na afloop is er voor ieder kind drinken met wat lekkers. DIJKERHOEK - Café-restaurant Het Bonte Paard aan de Deven- terweg 87 in Dijkerhoek opent donderdag 11 juni van 13.00 tot 17.00 uur haar deuren voor taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotterdam. Hij zal deze dag oude en zeldza me boeken, handschriften en of oude bijbels voor het publiek op hun waarde schatten. Molen dijk is vooral gespecialiseerd in oude geschiedenis, topografie, (staten) bij bels en theologie. Ook oude foto's en albums zijn welkom. Er zullen ook een paar voorbeelden te zien zijn van an tieke boeken, bijbels die op ori ginele wijze gerestaureerd zijn. Voor restauratie kan een af spraak gemaakt worden. Voor taxatie wordt 3 euro per persoon gevraagd. Taxatie ge beurd zo mogelijk aan de hand van bewijsmateriaal uit recent verschenen veilingcatalogi. Een nauwkeurige vaststelling van de waarde van boeken is afhanke lijk van de druk en van de staat waarin het boek verkeert. HOLTEN - De Open Deurdienst hield afgelopen zondag een kerkdienst in de openlucht. Hiervoor werd het motorcircuit de Zuur- berg gebruikt. Nu geen ronkende motoren en veel modder. Maar een groene weide met begeleidende muziek van HMV. De hage- preek bleek een succes te zijn. FOTO: iohan bolink HOLTEN- Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen houdt woensdag 17 juni een tweede informatieavond voor (po tentiële) gastouders die lief devol acht weken een Wit- Russisch kind in hun gezin willen opnemen. De Stichting is blij dat zich hiervoor al veel gastouders hebben aangemeld. Ook an dere belangstellenden zijn op de informatieavond van harte welkom. Vanaf half september tot en met begin november 2009 zullen voor de vierde keer zo'n dertig Wit-Russische kinderen naar Holten en Rijs- sen komen. De kinderen zijn afkomstig uit het Tsjemobyl- stralingsgebied. Op de informatieavond wordt informatie gegeven over wat het gastouder-zijn inhoudt, mede op grond van eerder opgedane ervaringen. Uiteraard is er mime gelegen heid tot het stellen van vra gen. De avond begint om 20.00 uur in kerkelijk centrum 'De Kandelaar', aan de Stations straat in Holten. Wie vooraf al meer informatie wil, kan con tact opnemen met Tonny Heusinkveld van de Stichting, telefoon 0548-36 33 88, of de website raadplegen: www.tsjernobylholten.nl. E- mailen kan ook: info@tsjer- nobylholten.nl. Hoitens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hoitens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. terrein en natuurlijk mogen de kinderen met de kabouters meedansen en -springen. Om het feest extra glans te ge ven mogen de kleintjes verkleed als kabouter komen. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreid klachten@whm .Wegener, nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Hoitens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm .wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5