Holtens Nieuwsblad 19 Derde plaats voor crosser Mike Bolink Fietspuzzeltocht Schoolkring Dijkerhoek Tentenkamp Aanpak van parcours Prijzengeld Triatlon 2010 Pendeldienst met triatlon en Totaaldag Concert Hoken met Normaal 'Triatlon Holten een van mooiste' Dinsdag 9 juni 2009 Blauw Wit wint gemeentebokaal HOLTEN - Blauw Wit '66 heeft afgelopen vrijdag de Gemeente bokaal gewonnen in een zindé- rend duel met W Holten. Hol ten had de eerste helft het bete re van het spel, maar vergat de kansen af te maken. Na de thee was Blauw Wit effectiever dan de roodzwarten en was het grandioos doelpunt van Remon Muller die Holten de das om deed. Beide ploegen hunkerden naar een prijs aan het einde van het seizoen. Blauw Wit omdat het op een haar na een promotie misliep en Holten omdat het wederom teleurstellend in het rechter rijtje het seizoen afsloot. Op het erbarmelijk slechte veld, de sproeiers waren waarschijn lijk kapot of de groundsman op vakantie, was het moeilijk voet ballen voor beide ploegen. De combinatie van kurkdroog gras en grote gaten zorgden ervoor dat fatsoenlijk combinatiespel niet mogelijk was. Holten nam na een minuut of tien het initia tief en kwam toen zowaar tot een paar combinaties die het aanzien waard waren. Eerste grote kans was voor Tom Hof man, hij nam een voorzet vanaf rechts ineen keer op zijn pan toffel. Gelukkig voor de 'Blau wen' stond de doelman op de goede plek om de bal uit de hoek te ranselen. Daarna leek Amo Knapen de score te ope nen na een misverstand in de defensie van de thuisploeg, maar zijn lob met links ver dween rechts naast de paal. Niet lang hierna was het weder om Knapen die de openings treffer op zijn schoen had, maar al vallend tikte hij het leder nog maals naast de doelpaal. Blauw Wit kreeg ook een grote kans na een slecht verwerkte te rugspeelbal van de keeper van Holten. Meijerman bracht ech ter op miraculeuze wijze red ding toen hij de bal vanaf de grond weg kopte. Het dichtst bij een treffer was Robert Oolbek- kink, de nestor schoot een voor zet van links met zijn rechter net over zijn de lat heen van zijn ei gen keeper op het dak van het doel. Vlak voor rust mocht de oudste Knapentelg nog even vijf minuten naar de kant toen hij de wazig fluitende arbiter wees op een van zijn vele fouten. Na rust daalde het niveau naar de status van het veld, drama tisch. Er werd aan beide kanten volop gewisseld en dit beteken de dat bij Holten ook Jaap, 'De Sach', Huisman zijn eerste mi nuten in het eerste elftal kon maken. Amper binnen de lijnen promoveerde de debutant een prachtige voorzet van Van der Pluijm tot een doelpunt. Holten leek hiermee in een zetel te zit ten, maar kreeg al na twee mi nuten het deksel op de neus. Doelman Merijn Bekkernens verslikte zich in een terugspeel bal waarna, verloren zoon, Rolf van Kreij die deze fout zeer koel bloedig afstrafte. Holten was hierna even van slag en Blauw Wit maakte hier dankbaar ge bruik van. Remon Muller bracht met een schitteren huzaren stukje de gastheren op voor sprong. Hij verlengde en vrije trap met een volley prachtig in het kruis. Holten probeerde het hierna nog wel, maar kreeg geen grote kansen meer. Daarmee is Blauw Wit winnaar van de 'Keunecup', die het uit handen van Jan 'Lucas' Beid- man mocht ontvangen onder luid gejuich van allen Blauw Wit-supporters. HOLTEN - Nationaal kam- pioenenSander en Birgit Berk vinden de triatlon in Holten toch een van de mooiste. "Sinds mijn zeventiende doe ik al mee aan de triatlon in Holten", zegt Birgit. "Ik was net 1 toen detriadon voor het eerst in Holten werd gehou den!" Ze kijkt er dit jaar erg naar uit. "Dat het EK in eigen land wordt gehouden, komt toch maar weinig voor. En Holten is altijd een erg mooie wedstrijd. Er is in Nederland geen triatlon die zich kan me ten met Holten. Het parcours is zowel voor atleten als het publiek erg aantrekkelijk. Al les zit er in, zoals heuvels." Dat het EK nu in een dorp wordt gehouden in plaats van een wereldstad, vindt ze alleen maar positief. "In een grote stad is het altijd erg druk en bewoners interesse ren zich er niet echt in. Daar naast kun je als triatleet beter trainen in een dorp." Sander vult haar aan: "Het verschil is ook dat Holten jarenlange er varing heeft met het organi seren van een triatlon en een stad het meestal niet." San- der doet eigenlijk pas sinds 1993 weer mee aan de wed strijden in Holten. "Sinds dat de Holterberg erbij is geko men, vind ik het weer interes sant." Birgit denkt dat voor de meeste deelnemers de Holterberg de scherprechter zal zijn. "Je moet er vijf keer overheen met de fiets en daarna nog kan hardlopen." Dat Holten bij de deelnemers erg populair is, weet Birgit wel zeker. "Andere organisa ties hebben te kampen met een terugloop, terwijl Holten daar een duidelijke uitzonde ring op is." ESPELO - Het was oerend hard hoken afgelopen vrijdagavond in de feesttent aan de Espelodijk in Espelo. Normaal gaf namelijk een optreden. In een goed gevulde tent werd het een gezellig feest, waar natuurlijk uit volle borst werd meegezongen met de hits die voornamelijk in het tweede deel van het concert voorbijkwamen. foto: freddie paalman HOLTEN - Na negen wedstrij den uit de cyclus van 23 wed strijden om het NK jeugdmoto- cross kampioenschap 65cc gro te wielen, staat team MXN/ Se- gers rijder Mike Bolink op een keurige derde plaats. De coureur uit Holten wist op zijn Van der Laar Yamaha zowel de beide manches in het Bra bantse Overloon als de dag erop in het Utrechtse Leusden op HOLTEN - Speciaal voor de EK Triathlon van 2 tot en met 5 juli in Holten, is het parcours aan gepakt. Zo heeft de Motieweg een nieuw asfaltdek gekregen en zijn obstakels in het parcours verwijderd of kunnen op het moment zelf worden wegge haald. Voorzitter Martin Pieters van Stichting Triathlon Holten: "Samen met de gemeente heb ben we gekeken wat er zou moeten gebeuren om de veilig heid van de deelnemers te kun nen waarborgen. De Motieweg stond al op de lijst om een nieu we asfaltlaag te krijgen. Deze werkzaamheden zijn nu naar voren gehaald." Verder zijn ob stakels weggehaald, zoals in de Dorpsstraat en de Oranjestraat. En kunnen middengeleiders worden verwijderd. Ook heeft de gemeente intus sen speciale bloemenperkjes aangelegd en zijn er veel vlag gen neergezet. HOLTEN - De triatlon heeft een prijzenpot van 55.000 euro. De winnaar krijgt 6.000 euro. Zowel de winnaar van de heren als de dames. Elite-deelneemster Birgit Berk doet het in elk geval niet om het geld: "Triatlon is de mooiste sport van de wereld. Het geld kan mij gestolen worden. Als je geld wilt verdienen, kun je beter gaan wielrennen." HOLTEN - De triatlon heeft dit jaar het predicaat Europese kampioenschappen. Volgend jaar wordt dit omge wisseld voor de Nederlandse kampioenschappen. Daarnaast zullen er Europese topwedstrijd op het allerhoogste niveau wor den gehouden. een derde plaats af te sluiten. Ook in de tussenstand in deze met dertig coureurs bezette klasse, neemt hij een derde plaats in. Komende weken staan de wed strijden in het Limburgse Horst aan de Maas, Berghem en Neer rijnen op het programma. Hopelijk kan Mike daar zijn goede reeks tot nu toe een ver volg geven. DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 14 juni een ge- zinsfietspuzzeltocht. Er kan worden gestart tussen 10.00 en 11.00 uur vanaf molen De He geman. De route is zo'n 30 kilo meter lang. Na afloop om 16.15 uur is er een fietsbingo. Iedere deelnemer speelt automatisch mee voor enkele prachtige prijzen. Het inschrijfgeld bedraagt 6 eu ro voor volwassenen en voor de basisschooljeugd (groep 3 tot en met 8) 4 euro. Kinderen tot en met groep 2 kunnen gratis mee. Bij het inschrijfgeld is 1 bingokaart inbegrepen. Men kan bij de start extra bingokaar ten kopen. Graag zelf een pen meebrengen. Tijdens de middagstop krijgt men een bord patat met een bal gehakt aangeboden. Wie van wege een dieet wat anders wenst, kan dit bij het inschrij ven even aangeven. Eventuele consumpties bij de middagstop zijn voor eigen rekening. De buurtvereniging zorgt bij eventuele pechgevallen voor vervoer naar Dijkerhoek. HOLTEN - Omdat het centrum van Holten zaterdag 4 en zon dag 5 juli afgesloten is voor het verkeer, is het soms moeilijk om op bepaalde plekken te komen. Daarom worden er pendelbus sen ingezet. Er rijden pendelbussen van par keerplaatsen naar het centrum. En vanaf het station gaat er een naar de Holterberg, om zo daar deelnemers ook aan te kunnen moedigen. Het gebruik van de bussen is gratis. HOLTEN - Blauw Wit sluit za terdag 13 juni het voetbalsei zoen af met het tentenkamp voor de E en F-pupillen, een dag later gevolgd doofde Totaaldag. Het tentenkamp begint vrijdag 12 juni om 18.00 uur met het hijsen van de vlag. De organisa tie heeft tal van activiteiten be dacht. Op zaterdag, de Totaaldag, spe len diverse groepen onderling nog een voetbaltoernooi en is er rond het middaguur het klap stuk met de finale van de om de BlauwJAfittertjes Penaltybokaal voor de jeugd, gevolgd door de finale om de DGL-penaltybo- kaal voor de hoogste junioren- groep en senioren inclusief zaal en dames. Programma: 9.00 uur - Vier tegen vier toernooi F- en E-pupillen; 9.30 uur - Start on derling toernooi D- C- en Meis jesteam; 12.00 uur - aanvang Blauw-Wittertjes Penaltybokaal 2009 (F-E-D-C-en MB-jeugd); 12.30 uur - aanvang Dikke Gait Light Penaltybokaal (B-A-senio- ren-dames-zaal); 13.00 uur - aanvang seniorentoernooi; 16.00 uur - afsluiting. Mike Bolink staat na negen wedstrijden in de top drie.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19