Normaal presenteert nieuwe lp Bart Oomen: 'Heel goed, heel goed!' Holtens Nieuwsblad 11 Open dag kinderopvang Vol programma triatlon Bokaal Eerste elftal Blauw Wit viert feest 'Woar heb ie zin an?' 'Hunnken!' Opbrengst sponsoractie Twentse boerin en koffiemolens ESPELO - "Hé Sploder Hekkalver! Heb ie er zin an?", roept zanger Ben nie Jolink van Normaal door de feesttent in Es- pelo. Dinsdag 9 juni 2009 "Woar heb ie zin an?" En als antwoord krijgt hij van het pu bliek terug: "Hoooken!" Het feest kan beginnen. De tent was afgelopen vrijdagavond goed vol. Ondanks de kou bui ten, trotseren veel jongens de temperaturen met ontbloot bo venlijf. "Boeren, boeren, boeren!", wordt er geroepen. In de tent zijn dan ook veel klompdragers te vinden. Boerenrockband Normaal speelt de tent plat. Met onder meer nummers over de politiek. Zoals 'Liegen'. Want dan kunnen ze, volgens Jolink. "Hé Sploder! Het is niet neudig dat wie elkoar veurstelt", roep hij naar het publiek in de tent. "Want wie kent mekoar!" En daar heeft hij gelijk in, want Es- pelo is sinds enkele jaren weer een vaste stek in de Veldtoer van de band. Na de pauze kreeg Normaal be zoek op het podium. Ellen ten Damme stond er met uitdagen de rode jurk en een elpee in haar handen. Het nieuwste al bum van Normaal. "Dit is de nieuwste lp, maar is ook op cd te krijgen', roept ze. "Jullie be staan al honderd jaar. Jullie zijn de Stones van Nederland. En wie van Zutphen naar Winters wijk over het spoor rijdt, zit in de trein die Bennie Jolink heet. Ik ben trots op jullie!" Bennie liet haar natuurlijk niet zomaar gaan. En zong daarom in duet het nummer Pride Mary van Ike en Tina Turner. Waarbij Ellen als slot een handstand deed op het podium. "Ik ben helemoal af 'eleid. Ik nim dan eerst ok mar een sloks- ke bier", zegt Bennie, wanneer Ellen weer weg is. Terwijl hij zijn bierfles aan de microfoonstan daard pakt. Voornamelijk in de tweede helft van het concert kwamen de be kende hits voorbij als Oerend- hard, Net als giSteren en Deur- donderen. En natuurlijk het volkslied van Normaal: me vrouw Haverkamp. Terwijl me teen na afloop van het concert het Wilhelmus klonk. HOLTEN - De strijd om de Gemeentebokaal werd afgelopen vrijdag uitgevochten op sportpark 't V letgoor. Het doelpunt van Remon Muller deed W Holten de das om. Waarna Blauw Wit met de zege ging strijken. foto, iohan bolink NIEUW-HEETEN - Kinderop vang Confetti op vakantiepark Sallandshoeve aan de Holter- weg 85 in Nieuw-Heeten houdt donderdag 11 juni van 18.30 tot 21.00 uur open dag. Yolande Wieldraayer en Annemieke Middag zullen bezoekers rond leiden en eventuele vragen be antwoorden over kinderopvang en Confetti. Confetti is een kleinschalige organisatie die buitenschoolse, vakantie- en weekendopvang biedt aan kin deren met een beperking. Ieder kind met een verstandelijke, li chamelijke of sociale beperking, die nog thuis woont, is welkom. Voor meer informatie: www.confettikinderopvang.nl DIJKERHOEK - "Jullie moeten wel steun aan elkaar hebben. Heel goed, heel goed!" Regis seur Bart Oomen was afgelopen zaterdag uitgenodigd om de spelers van het openluchtspel een workshop te geven. Hij liet ze scènes bij molen De Hegeman spelen, terwijl hij het geheel aandachtig bekeek. "Tot zover!", riep hij halverwege. Waarna Bart de spelers aanwij zingen gaf hoe het beter kan. "Het is nu teveel heen en weer geloop. Jullie komen van die kant en zij weer van de andere kant. Zo moet het publiek straks goed opletten, wie wat zegt." Door zijn aanwijzingen en ver beteringen, was duidelijk een vooruitgang te zien in de scè nes. "We doen het nog een keer overnieuw, vanaf het stuk met het geldpotje". De spelers ne men zijn opmerkingen en voor- HOLTEN - De Holterenkschool mag spreken van een zeer ge slaagde sponsoractie. De opbrengst is maar liefst 4.946,65 euro. Een derde deel van de op brengst is bestemd voor goede doelen. Deze zijn per groep be paald. Het overige deel van het geld krijgt een goede bestem ming in de vorm van aanschaf van (speel)materialen. Bart Oomen gaf afgelopen zaterdag een workshop aan de deel nemers van het openluchtspel in Dijkerhoek. foto, iohan bolink beelden goed over en dat is te zien in het herspelen van de scènes. Deze worden spannen der en realistischer neergezet. Eerst zijn de spelers nog wat voorzichtig met hun lichaam staal en is hun manier van spre ken te gespeeld, maar Bart haakte er meteen op in om juist dit te verbeteren. "Je moet meer meeleven tonen met hun. An ders lijkt het net of je het nieuws al wist". Hij probeert de spelers meer in hun rol te krijgen, ze be ter in te laten leven in wat ze doen. Bart Oomen is zeker geen onbekende in vooral de musi calwereld. Zo speelde hij mee in musicals als De Jantjes, 42nd Street, Oliver en De Gebroeders Leeuwenhart. Maar ook in tv- series als Van Speijk, Kinderen geen bezwaar, Volgens hem volgens haar, Oppassen en Baantjer. Het openluchtspel 'Capriolen rond de molen' wordt vanaf 28 augustus vijf avonden in Dijkerhoek ge speeld en brengt de bezoekers zo'n honderd jaar terug in de üjd. Kaarten voor dit spektakel zijn te bestellen via www.open- luchtspel-dljkerhoek.nl HOLTEN - De koetsenrit van de Bergrijders wordt zondag 13 ju ni gehouden. De start is 's ochtends om 10.00 uur vanaf het paardensportter rein op de Borkeld. Daarna gaat de route langs de Postweg, Landmansweg, Kap- pertsweg, De Oplegger, Bor- keldweg, Winterkamperweg, Hochtweg, Leusmansweg, Ovinksweg, Eigenweg bij de fa milie Vruwink, Noordachteres- weg, Wiemerinksweg, Prinses Irenestraat en de Beatrixstraat. Daarna wordt er rond 11.15 uur een sherrystop gehouden bij de familie Roetgerink, waarna de tocht verder gaat langs de Sta tionsweg, Koenderinksweg, Roosdomsweg, Traasweg, En- kelaarsweg, Nieuwe Meendijk, Brummelaarsweg en de Beuse- bergerweg. Bij de familie Jansen wordt om 12.30 uur de middagstop ge houden. Dan gaat het verder via de Menumsweg, Liezenweg, Larenseweg, Koningin Wilhel- minalaan, Vrijheidslaan, Gaar- denstraat, Larenseweg, Dorps straat, Oranjestraat, Markelose- weg, Pannenweg, Landuwer- weg, Borkeldsweg en de Post weg. Het défilé door het centrum van Holten zal ongeveer rond 14.15 uur zijn. Het einde van de tocht is ongeveer een uur later. HOLTEN - De triatlon in Holten bestaat 25 jaar en dat wordt be kroond met de organisatie van het EK Triathlon. Studio Sport heeft beloofd zeker twintig minuten uit te zenden. Daarnaast verzorgt TV Oost voor live verslag van de elite op zondag 5 juli. "Maar liefst 1250 vrijwilligers uit Holten helpen mee", benadrukt voorzitter Martin Pieters. Het feest begint donderdag 2 juli al met een landenestafette. De eerste deelnemer zwemt, fietst, loopt en tikt daarna de volgende deelnemer van zijn team aan, die hetzelfde doet. Elk landenteam bestaat uit vier deelnemers. Martin: "Vrijdags openen we met een landenparade en luchtacro- batiek, die zal uitmonden in een groot schouwspel." Dan is er ook de kinder run-bike-run en de zwemloop. Verder wordt er een film getoond over 25 jaar triatlon. Tot slot zal Ali B. een optreden geven. "Zaterdag starten we om 10.30 uur met de Benelux Cup jeugdtriat- lon vanuit de Domeiaar. Vorig jaar hebben we dat voor het eerst ge daan en toen was er erg veel belangstelling voor. Om 11.00 uur begint het EK AWAD Triatleten. Een wedstrijd voor atleten met een beperking. In zes startseries begint om 12.00 uur de wedstrijden voor de EK-agegroupers. In verschillende leeftijdscate gorieën strijden triatleten uit heel Europa tegen elkaar. De recreanten voor de kwart en achtste triatlon starten vanaf 15.00 uur vanuit zwembad Twenhaarsveld. Martin: "Maar liefst 1600 deelnemers starten zaterdag voor hün triatlon." Tussen 20.30 en 24.00 uur is er feest op Smidsbelt met de band Beethoven, die natuurlijk de EK-song Wings to Fly gaan spelen. De triatlon is dan nog niet afgelopen, want zondags zijn de eerste wedstrijden van de junioren dames al om 8.15 uur. De junioren he ren zijn daarna om 9.45 uur aan de beurt, waarna de elite dames om 11.30 uur starten en de elite heren om 14.15 uur. Tussen 16.45 en 17.30.uur is dan het echte slotfeest met de band 'Evers slaat door' van de bekende Radio 538 dj Edwin Evers. HOLTEN - Ontspannen genieten op het platteland, dat kan met de Tuinpadlocatie in Holten. HetTuinpad (www.hiinpad.nl) is een vereniging van bijzondere lo caties op het Overijsselse platteland, waarbij kleinschaligheid en gemoedelijkheid voorop staan en overal wordt u hartelijk en gast vrij ontvangen. De Twentse boerin van Zuivelboerderij Effink en Jannie van der Meulen van het Koffiemolenmuseum in Holten hebben een groepsarrangement samengesteld. De Twentse boerin ontvangt bezoekers op het boerenerf met vers gezette koffie/ thee met Twentse kruidkoek. Na hiervan te hebben genoten krijgt men een rondleiding op de boerderij en een kennis making met de koeienfamilie. Na afloop een proeverij van am bachtelijk bereide boerenkaas en -zuivel. Men stapt op de fiets en gaat volop genieten van Twentse - Sal- landse landschap. Men krijgt een gevulde knapzak (origineel lun chpakket in een boerenzakdoek aan een stok). Men kan een be zoekje brengen aan het Engels Theehuis de Hoestinkhof en de Mo len van Buursink-det op de openingstijden). Daarna brengt men een bezoek aan het Koffiemolenmuseum. Hier zijn vierhonderd koffiemolens te bewonderen en krijgt men een verhaal van de gastvrouw en natuurlijk een heerlijk kopje koffie om even bij te komen en vervolgens het Onderduikerpad te wandelen. Een stukje geschiedenis van de omgeving. Meer informatie: Jannie van der Meulen, telefoon 0548-361725 of bij de Twentse Boerin 0547-260319.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11