Ziektes door loslopende honden Nachtwandeling over Holterberg Holtens Nieuwsblad Kinderen maken kennis met Holtense bedrijven Holtens Nieuwsblad 7 Eikenbomen vol met rupsen Gedenksteen in ere hersteld Muziek Hiphop in Stadskelder Opbrengst Astma Fonds Aanleg glasvezel DIJKERHOEK- Het Bonte Paard zat afgelopen dins dag zo goed als vol. De ge meente hield er een wijk- avond voor het buitenge bied, waar iedereen vra gen en opmerkingen kon den stellen. Gemeentelijke wijkavond buitengebied in Dijkerhoek zeer goed bezocht Dinsdag 2 juni 2009 "We hebben van tevoren maar liefst 75 reacties binnengekre gen", meldt burgemeester Bort Koelewijn. "Maar geen een over hondenpoep. Dat hebben we node gemist", zegt hij la chend. Toch bleef de hond zeker niet zonder smet tijdens deze avond. Gerrit Markvoort pakte het punt meteen op om te kla gen over loslopende honden. "Hier zou beslist wat aan ge daan moeten worden. Mensen weten niet dat loslopende hon den ziektes kunnen overbren gen op vee dat in de wei rond loopt. Het moet daarom goed duidelijk worden gemaakt dat honden ook gelijnd moeten zijn in het buitengebied." Koe lewijn ziet echter een pro bleem: "Hoe kun je zoiets handhaven?" Daarnaast hangt het van de Algemene Politie Verordening af of daarin is ge regeld dat honden los mogen lopen in het buitengebied of niet. Iemand anders merkte op dat het doorloopgat tussen de Langstraat en het AC Restau rant aan de A 1 dicht zou moe ten. "Ik merk dat hier altijd veel gespuis rondloopt". Zeker met de vele inbraken in het buitengebied, geen pretje. Wijkagent Zorica Rajic wil hier meer op gaan letten. Maar af sluiten is eigenlijk niet moge lijk, omdat personeel er ge bruik van maakt. Grote huis nummers langs de kant van de weg in de Borkeld, zijn veel omwonenden een doorn in het oog. Koelewijn: "Er wordt ge klaagd dat ze te groot zijn en niet eens in het groen maar in het blauw." Volgens hem is hiervoor gekozen uit oogpunt van veiligheid. "Want als je met spoed een ambulance nodig hebt, is het zo meteen duidelijk waar ze moeten zijn." De bor den vallen in het vele groen meteen goed op. Het oversteken van de Rijssen- seweg werd door aanwezigen aangehaald. Rinus Oolbekkink; "Als ik vanaf de Geskesdijk de Rijssenseweg wil oversteken, kan ik het verkeer vanuit Rijs- sen niet aan zien komen. Le vensgevaarlijk. En dat door en kele bomen op particulier ter rein." Een bewoner van de Look vindt de oversteek naar het zwembad erg gevaarlijk. Je moet eigenlijk een kilometer doorfietsen naar de rotonde en dan weer een heel stuk terug om bij het zwembad te komen. Geen mens die dat doet. En ze ker geen kind. Fietsers steken de weg gewoon bij het bushok je over." BEUSEBERG - Tijdens de rond rit door het buitengebied in het kader van de wijkavond afgelo pen dinsdag, viel het burge meester Bort Koelewijn op dat veel eikenbomen in de Beuse- berg zijn aangetast. "Daar staan veel eiken met wei nig blad", vertelt hij. "Dit blijkt veroorzaakt te worden door miljoenen rupsen. Het gaat niet om de processierups." Volgens hem zijn de rupsen niet gevaarlijk, maar wel lastig. Uit eindelijk worden het nachtvlin ders. "Dan heb je er nog niet wat aan, want dan zie je ze niet!", grapte hij. HOLTEN - 's Avonds wandelen is een bijzondere ervaring. Wei nig tot geen verkeer, heldere sterren en het geroep van uilen en nachtzwaluwen. De nacht zwaluw is een geheimzinnige vogel die, als het schemerig wordt, een ratelend geluid laat horen. Diegenen die ooit de mysterieuze roep op de heide heeft gehoord, vergeet dat de rest van zijn leven niet. De nachtzwaluw is niet yerwant met de zwaluw of gierzwaluw. De nachtzwaluw wordt in de volksmond wel 'geitenmelker' genoemd. Om meer te weten te komen over deze bijzondere vo gel tijdens een late avondwan deling, organiseert Natuurdio- rama Holterberg op zaterdag avond 6 juni een nachtzwaluw wandeltocht. Gidsen van het natuurmuseum vertellen over deze bijzondere vogel, maar ook over andere natuurfeno- men van de nacht. De wandel tocht begint om 21.30 uur. Aan melden is aan te raden. Info: www.museumholterberg.nl HOLTEN - Vanwege het 150-ja- rig jubileum van Brandweer Rijssen-Holten wordt vrijdag 5 juni een officiële receptie ge houden. Tijdens deze receptie zal de meer dan 150 jaar oude gedenksteen in ere worden her steld. In Holten heeft in 1829 een grote brand gewoed waarin de kerk, de toren, het schoolge bouw, 52 huizen en 17 schuren verloren ging. De gedenksteen heeft in zijn bestaan een hele route afgelegd. In 1829 werd hij geplaatst in Hotel Muller aan de Oranjestraat 1. Het hotel heeft meer dan honderd jaar bestaan. Het pand wordt door G.D. ('Piets 'n Diederik') Muller ver kocht aan de firma Wonnink waarna het pand diverse be stemmingen kreeg. In de 20e eeuw wordt gesloopt. De firma Wonnink heeft de gedenksteen vervolgens geschonken aan de Dorpsschool. Na omzwervin gen is hij uiteindelijk terecht ge komen bij de Oudheidkamer Hoolt'n. Naar aanleiding van reacties op internet op bericht geving rond 150-jaar Brand weer Rijsen-Holten is de speur tocht naar de gedenksteen be gonnen. Deze steen bleek in het bezit te zijn van de Oudheidka mer Hoolt'n. Men onderzoekt momenteel waar de steen pas send geplaatst kan worden. Ge dacht wordt onder meer aan de gevel van het Oude Stadhuis in Holten waarin nu de Oudheid kamer gevestigd is. De jubi leumcommissie '150 jaar Brandweer' is zeer verguld met de medewerking van de Oud heidkamer Hoolt'n om deze bij zondere gedenksteen terug te brengen in het straatbeeld. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener,nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm .Wegener, n I Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: |.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Jongeren van jongerencentrum De Liezen organiseren onder begeleiding van Ralph de Boer zaterdag 6 juni in de Stads kelder een hiphopevenement. De hoofdact is rapper Jawat! Verder staat de Holtense formatie 6203 op het programma. Die hun cd- presentatie zullen gaan doen tijdens de avond. Verder komt de Zwolse groep E=B2 langs. Iedereen is vanaf 20.00 uur van harte wel kom. In de voorverkoop kosten de kaarten 12 euro. Aan de zaal 14 euro. foto: sander scheperman HOLTEN - Collectanten van liet Astma Fonds hebben in Holten 3437,51 euro opgehaald. Met dit geld wordt onderzoek naar be tere behandelingen gefinan cierd. Het Astma Fonds bestaat 50 jaar. Ze hebben de afgelopen jaren veel bereikt voor mensen met astma en COPD. Maar ze zijn er nog niet. In Nederland zijn ruim één miljoen mensen met een chronische longziekte. HOLTEN - In Holten is Glashart inmiddels klaar met de graaf werkzaamheden voor de aanleg van glasvezel. Deze maand worden de overige werkzaamheden afgerond. Het gaat daarbij om de huisaanslui tingen en het activeren van de diensten. In Holten is het deel namepercentage de afgelopen maanden gegroeid naar 55 pro cent. HOLTEN - De landelijke jaar lijkse Roefeldag is ook in Holten zo langzamerhand uitgegroeid tot een activiteit die bijna ieder een kent. Geen wonder, want elk jaar doen er zo'n 350 kinderen aan mee, vele tientallen vrijwilligers en meer dan zestig Holtense be drijven. De Roefeldag is een initiatief van het Nationaal Jeugd Fonds van Jantje Beton en is bedoeld voor de hogere groepen van de basisscholen. Ook Broekhuis Automatisering deed dit jaar mee. Al zeker voor de tiende keer. Verdeeld in kleine groepjes be zoeken de kinderen een tweetal bedrijven. Zo kregen ze een beeld hoe het er achter de schermen aan toe gaat. Leuk is dat het in veel gevallen niet bij kijken bleef, maar dat de bedrijven de kinderen ook in de gelegenheid stelden zelf ook in actie te komen. De kinderen kregen uitleg over de diverse producten en werk zaamheden tijdens een rondlei ding door de kantoren, showroom, technische dienst, systeembeheersruimte en cur susruimten. In het leslokaal konden de kin deren ook zelf achter de com puter plaatsnemen en bijvoor beeld werken met Microsoft Po werPoint. Scholieren mochten een kijkje nemen bij Broekhuls Automati sering.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7