Normaal presenteert cd in Espelo Holtens Nieuwsblad 17 Open clubcross MAC de Holterberg Tweede plek dames waterpolo Waterpolo Damesteam zoekt nieuwe leden Blauw Wit en W Holten tegen elkaar Te snel door buitengebied HOLTEN - De waterpolo- dames van Twenhaars- veld hebben zaterdag 9 mei een definitieve twee de plek weten te behalen in de competitie. Dinsdag 2 juni 2009 Nieuw parcours Diepe Heiloop HOLTEN- - De hardloopwed strijd Diepe Hel Holterbergloop krijgt een aangepast parcours. De editie van zaterdag 31 okto ber pikt namelijk ook de Motie- weg mee. Deze uitbreiding werd door de aanwezige atleten wisselend ontvangen. Vooral Rijssenaar Léon Sanderman vindt het ei genlijk een beetje teveel van het goede. "Zo heeft het eigenlijk nog weinig met lopen te maken en wordt het meer kruipen". Holtenaar Stefan Paalman denkt dat het nog wel mee zal gaan vallen. "Het is goed te doen. De Motieweg heeft wel een pittig stuk in het begin, maar daarna loopt het goed door." Peter Bruinsma denkt juist zelfs dat het parcours er makkelijker op wordt: "Tot nu toe moest je al vanaf de spoortunnel bij de Oad tot aan Woody's klimmen. Nu heb je alleen de Motieweg". Dat dit nieuwe stuk geen mak kie zal worden, is wel duidelijk. De weg heeft een gemiddelde stijging van 7 procent, met een maximum van 10 procent. En een hoogteverschil van 40 me ter. De Diepe Hel, verderop in het parcours, heeft een gemiddelde stijging van 'slechts' 5 procent en een maximum van 10 pro cent. Het hoogteverschil is daar 36 meter. "Het is een nieuwe uitdaging", vindt Wim Brinks van AV Hol ten. De vereniging die dit jaar de Diepe Hel Holterbergloop orga niseert. "Het parcours ging in het begin alleen maar over de Toeristenweg. Aan de kant van Holten werd toen gestart ter hoogte van Het Losse Hoes." Het evenement wordt om en om georganiseerd door Holten en Nijverdal. AV Atletics koos ervoor om de start naar het cen trum van Nijverdal te halen. "Ik stond daar eerst wel kritisch te genover", bekent Wim. "Want daardoor vervallen namelijk net die drie heuveltjes bij de dag camping in het parcours. Maar je krijgt er wel de gezelligheid en het vele publiek voor terug." Holten was om en wilde het evenement ook naar het cen trum van Holten halen. Er wordt nu gestart vanaf de Kerk- hofsweg, met de finish op Kalf- stermansweide. Hierdoor moet de 5 Mijlloop wel de klim van de Diepe Hel missen. "Om deze weer een nieuwe uitdaging te geven, hebben we er voor geko zen om de Motieweg erin te be trekken", geeft Wim aan. Voor de 10 Mijlloop betekent de wij ziging echter dat ze twee steile klimmen krijgen te verwerken. Maar volgens Wim moet dat geen enkel probleem zijn: "De genen die zich inschrijven voor de 10 Mijl, zijn bikkels die dat best aankunnen". Naast deze twee afstanden, zijn er nog de lKRunawayvoor kin deren en de 2 Mijl die niet over de Motieweg gaan. Verder is er de bedrijvenloop, waar bedrij ven met hun personeel zich voor in kunnen schrijven. Wim: "We zijn zo'n vijf jaar geleden met 25 bedrijven gestart en ho pen dit jaar toch zeker tachtig teams in te kunnen schrijven." Meer informatie over de loop en de inmiddels gestarte inschrij ving is te vinden op www.diepe- helholterbergloop.nl HOLTEN - Ook voor de tweede open clubcross, welke door MAC de Holterberg afgelopen woensdagavond 27 mei werd gehouden, bestond flinke be langstelling. In totaal stonden er 58 coureurs, verdeeld over drie klassen, aan de start voor hun wedstrijd over twee manches. Ondanks de soms dreigende lucht, bleef het de gehele avond zo goed als droog, trainingscir cuit de Imhof was dan ook pri ma te berijden. De deelnemers en het in ruime mate aanwezige publiek konden genieten van prachtige motorcrosswedstrij den. De competitie om het clubkampioenschap 2009 van MAC de Holterberg bestaat uit vier wedstrijden, de eerstvol gende wedstrijd is op woens- dagvond 10 juni. De uitslagen waren als volgt: Klasse 65/85 cc: 1Marthijs Boe- zewinkel; 2. Jirri Winters; 3. Jel- mer Kruitbosch. Klasse MX2: 1. Dominique Tijhuis Trutman; 2. Hilco Huisjes; 3. Rick Enderink. Klasse MAC: 1. Niek Asbroek; 2. Dennis Feldhaus; 3. Dick Stam. Voor de volledige uitslagen zie: www.macdeholterberg.nl Het waterpoloseizoen voor het Holtense dames waterpolo- team van ZPC Twenhaarsveld begint met een afwisseling van het winnen en verliezen van wedstrijden. Halverwege het seizoen begint de winst te overheersen en worden er ze ven wedstrijden achtereenvol gend met ruime voorsprong gewonnen. Hoewel de dames goede tegenstand bieden, blijkt VKC 03 toch nog te hoog gegrepen. Twee keer weten ze te winnen met enkele doel punten verschil. Ook EZC 2 blijkt in het begin van de com petitie te sterk te zijn. De da mes van Twenhaarsveld laten zich niet op de kop zitten en worden steeds sterker, ook worden er steeds meer wed strijden gewonnen. De wedstrijd voor de tweede plek in de competitie wordt op 25 april gespeeld tegen het da mes waterpoloteam van de Enschedese Zwemsport Com binatie (EZC 2). Met maar ze ven speelsters begon Twen haarsveld aan de wedstrijd, te genover maar liefst dertien En schedese dames. De wedstrijd is spannend en gaat gelijk op, maar in het voorlaatste kwartje komen de waterpoloërs uit Holten op een 3-2 voorsprong! Dit is een mooi resultaat; ge wonnen van EZC 2. Hiermee staan de dames op een voorlo pige tweede plaats. Om dit vast te houden moet er nog wel ge wonnen worden van DOS 1. De dames vertrekken met acht personen naar Varsseveld en winnen. De tweede plaats in de competitie is hierbij een feit. Of de dames promoveren naar een hogere klasse is afgelopen zaterdag beslist. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen de Nijkerkse dameswaterpo- loërs. De wedstrijd bleef span nend tot de laatste minuut. De laatste 2 seconden werd een 5- meter bal (strafworp) tegen ge geven, waardoor ze op een ge- lijkstand eindigde. De tweede wedstrijd tegen het waterpolo team uit Nijmegen werd ge wonnen met de eindstand 7-6. Helaas hebben de dames uit Nijkerk meer doelpunten ge maakt, waardoor zij mochten promoveren. Ook volgend sei zoen zal dus het damesteam van Twenhaarsveld spelen in district 2 van de competitie van de KNZB. De waterpolo van ZPC Twen haarsveld bestaat uit een he ren- en damesteam die mee spelen in de KNZB-competitie. Tijdens het competitieseizoen trainen zij iedere woensdag avond in het zwembad van Markelo en in de zomermaan den is er de mogelijkheid om op de maandag- en de woens dagavond zwemtrainingen te volgen in het buitenbad 'Twenhaarsveld'. Het damesteam is op dit mo ment op zoek naar enthousias te waterpoloërs of dames die het leuk lijkt om te leren water poloën. Gezelligheid staat hierbij voorop! Daarnaast zijn zij ook op zoek naar een nieu we trainer, omdat de huidige trainer heeft aangegeven te willen stoppen. Verdere infor matie over het Holtense da- meswaterpoloteam en wed strijduitslagen kun je vinden op: waterpolo-holten.team- webs.nl. Daarnaast is op www.zpctwenhaarsveld.nl meer informatie te vinden over de zwem- en poloclub van Holten. HOLTEN - Blauw Wit '66 en W Holten zullen vrijdag strijden om de Holtense Gemeentebo kaal. De wedstrijd heeft plaats op sportpark 't Vletgoor van Blauw Wit en de aftrap is om 19.00 uur. Blauw Wit kende een uitstekend seizoen en streed tot de laatste speeldag mee om het kampioenschap in haar klasse. Helaas voor de 'Blauwen' was dat net iets te hoog gegrepen en werd ook via de nacompetitie geen promotie afgedwongen. Holten deed het wat minder qua resultaat dit jaar. De rood zwarten eindigden op een acht ste plek terwijl er meer had in gezeten. De laatste paar wed strijden pakten de mannnen van Peter Harthoorn echter geen punt meer. Om half zeven die avond zullen ook de hoogste A-junioren van beide verenigingen het tegen el kaar gaan opnemen op een naastgelegen veld en vanavond is er al een wedstrijd tussen de beide dameselftallen van Blauw Wit en Holten. ESPELO - De van origine Ach- terhoekse grondlegger van de Nederlandse dialectmuziek, Normaal, komt na 34 jaar met een blues plaat: 'De Blues El pee'. Het gaat hier om blues in de breedste zin van het woord. Zo staan er ook nummers op de plaat met soul, country en R&B invloeden, die best als blues geïnterpreteerd kunnen wor den. De plaat is geheel analoog opgenomen met een 24 sporen bandrecorder die begin jaren tachtig nog het pronkstuk zou zijn geweest in elke opnamestu dio. Normaal is er dan ook trots op dat ze er één in bezit hebben waarmee deze plaat is opgeno men. De plaat wordt zowel op vinyl als op cd uitgebracht, waarbij de cd 4 tracks bevat die niet op de LP staan, en de LP 2 tracks bevat die niet op de cd staan. Op 5 juni zal de plaat ge presenteerd worden in Espelo. Hoogstwaarschijnlijk zal vanaf 12 juni de cd verkrijgbaar zijn in de winkels en de plaat uitslui tend via www.normaal.nl of via de merchandise verkoop tij dens de live optredens. Kaarten voor het optreden in Espelo zijn te verkrijgen via www.espelo.nl Normaal treedt 5 juni op in Espelo. foto. freddie paalman HOLTEN - Het dameswaterpoloteam heeft het seizoen goed afgesloten. De dames werden tweede in de ranglijst. Het seizoen werd gestart met wisselend winst en verlies, maar dat maakten ze in de tweede helft goed, door de wedstrijden zoveel mogelijk met winst af te sluiten. Wie volgend seizoen ook bij het waterpoloteam wil, kan gaan kijken op www.zpctwenhaarsveld.nl voor meer informa tie. DIIKERHOEK - Te hard rijden is een doom in het oog van bewo ners in het buitengebied. Het liefst zien ze alle wegen vallen in een 60 kilometer-zone. Tenzij anders aangegeven. Ook zou er meer snelheidscontroles moe ten zijn om de snelheid te hand haven. Veel wegen worden al ingericht voor 60 kilometer. Zo als de Beusebergerweg, de Ou de Deventerweg en de Raalter- weg. Hier komen plateaus op kruisingen. En geldt voorrang voor verkeer van rechts. Uit on derzoeken blijkt dat hierdoor de veiligheid wordt verhoogd.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 17