55-plussers School Dijkerhoek op pad Project tennis voor Expositie Margot van Markwijk Holtens Nieuwsblad 15 Straten strijden tegen elkaar met voetbal Abonneeacties Ouderen kennis laten maken met tennis en vaardigheden aanleren Brandlanen op Borkeld Verkoop voor Young Africa Zwemmen Officiële openingsduik zwemvierdaagse waoVanVelien Win twee kaarten voor het optreden yah Normaal in Splo op vrijdag 5 juni. (Zie voor voorverkoop vyvyw.espelo.nl) Stuur een e-mail met je naam, adres en het antwoord naar; actiehnb@gmai|.coni HOLTEN-Onder het motto dat sporten ge zond is en tennis op wat latere leeftijd prima te beoefenen valt, start ten nisclub Holten een 55+ tennisproject. Het pro ject heeft als doel oude ren kennis te laten ma ken met tennis, tennis- vaardigheden aan te le ren en de gelegenheid te bieden in recreatief ver band te tennissen. 0 Dinsdag 2 juni 2009 "-"Cc "cc" c -c c - --7— c""TT 7 f y,;jr Mensen van 55 jaar en ouder die nog nooit of wat langer gele den hebben getennist, die (iets) meer lichaamsbeweging willen en graag anderen ontmoeten in groepsverband, kunnen hier aan meedoen. Het project bestaat uitvijfweke- lijkse lessen in groepsverband. De tennislessen, maar ook ad viezen voor aanschaf van mate riaal en kleding, worden gege ven door de trainer Mare IJzer man. De lessen worden uiteraard aangepast aan uw leeftijd en la ten u op een verantwoorde wij ze kennis maken met de tennis sport. Na de lessen is er gelegenheid in het gezellige clubhuis na te pra ten met een drankje. Gedurende het project stelt de club rackets en ballen beschik baar. Voor sportschoeisel en sport- kleding dient u zelf te zorgen. Bij voldoende deelname start het project op woensdag 26 au gustus om 10.00 uur op het ten- niscomplex aan Valkenweg 6. De laatste les is op woensdag 23 september. De kosten zijn laag en bedragen 20 euro per deelnemer. Na de projectperiode bestaat de gelegenheid te blijven spelen tot januari 2010 tegen het geredu ceerde tarief van 30 euro. Aan sluitend kan men dan lid wor den. Voor opgave en nadere infor matie kan men contact opne men met de recreatiecommis saris Jan Marlijn Kors telefoon 0548-363162, e-mailadres: korsjm@home.nl. HOLTEN - Het aantal brandla nen op het vakantieterrein De Borkeld is groeiend. "We zijn op de goede weg, maar we zijn er nog niet", volgens burgemees ter Bort Koelewijn. "Het hoeven geen wegen te worden, maar wel bij nood toegankelijk voor hulpdiensten." Hij hoopt op medewerking van eigenaren van vakantiehuisjes. Het is een kwestie van leven en dood. DIJKERHOEK - Bij de viering van het 125-jarig bestaan van de school Dijkerhoek is het de be doeling dat de hele school één dag op pad gaat. Waar het dagje uit voor de hele school naar toe gaat is nog niet bekend. "In de week van het jubileum willen we één dag met alle kin deren van de school een dagje weg", zegt Jan-Victor Dorlas, de directeur van de school. "De definitieve bestemming is nog niet duidelijk, we zijn nog zoekende. Dat is ook een beetje lastig want je moet een plek hebben die geschikt is voor kin deren van vier tot en met twaalf jaar. Maar we hebben de tijd nog om wat leuks te zoeken." Over de plannen voor de nieuwbouw in het mini Kultur- hus en de fusie met de Bos- school uit Espelo heeft Dorlas weinig te vertellen. "Een onderzoeksbureau is be zig met een haalbaarheidson derzoek. De ouders op school hebben er wel belangstelling voor, maar zeggen ook-dat de school gewoon doorgaat. Het gaat er om waar we als buurt schap over twintig jaar willen staan. Die beslissing ligt uitein delijk bij de gemeenteraad. We wachten gewoon de situatie af. Maar dat er nog heel wat be sproken moet worden, is ze ker." HOLTEN - Het derde project uit Afrika door leerlingen uit de van de afdeling handel/ admi- derde klas voor Young Africa, nistratie van De Waerdenborch De verkoop zal plaatsvinden in wordt dinsdag 2 juni afgesloten bedrijven in het centrum van met de verkoop van producten Holten van 10.00 tot 16.00 uur. HOLTEN - Op sportpark Meer manskamp wordt zaterdag 6 ju ni het jaarlijkse Holtense stra- tenvoetbal gehouden. Dit jaar zullen maar liefst veertien teams het tegen elkaar gaan op nemen om de felbegeerde cup te veroveren. Vorig jaar werd de cup gewonnen door het Köl- lingserf. Het toernooi start om 9.30 uur. Mensen die zich nog willen inschrijven kunnen con tact opnemen met de verschil lende contactpersonen per team of worden doorverwezen naar: www.wholten.nl. HOLTEN - Margot van Mark- wijk uit Bathmen exposeert haar kunstwerken van 7 juni tot 17 juli in het Tandheelkundig centrum aan de Gaardenstraat 32 in Holten. "Later als ik groot ben, word ik kunstenares. Dat droomde ik vroeger", zegt Margot. "Twee jaar geleden begon het te 'krie belen' en wilde ik mijn droom eindelijk waarmaken. Met moeite heb ik mij los geweekt van mijn werkzaamheden als freelance art-director en vorm gever en koos ik voor het meest ingewikkelde beroep van de we reld: kunstenaar.'Tk moest echt wennen de eerste maanden in 'eenzaamheid', wat natuurlijk relatief is met zo veel lieve men sen om me heen. Ik heb ontdekt dat ik geen 'kunst' kan produce ren als ik er af en toe éven iets aan doe en daarna weer weken HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn opende vorige week maandag de zwemvierdaagse in Holten. Hij deed dit echter niet alleen. Herman Lodeweges, Erik Tempelman en Erik Bekkemens sprongen met hem mee het water van zwembad Twenhaarsveld in. De drie heren waren niet zomaar uitgenodigd, want zij zwemmen al sinds het begin mee. Voor hen werd dit de 34ste keer, zolang als de zwemvierdaagse bestaat. "Herman en Erik wonen dichtbij het zwembad", vertelt voorzitter Wim van Coeverden van zwemclub Twenhaarsveld. "En Erik Bekkemens is al jaren pololid van de club." Burgemeester Bort Koelewijn: "Ik vind het een grote prestatie dat ze bij weer of geen weer toch meedoen." Hij grapte verder dat het een nog grotere prestatie zou zijn geweest wanneer ze met alle 33 behaalde medailles het zwembad in zouden duiken. Net zoals dat vaak bij een wandelvierdaagse wordt gedaan, waarbij wande laars al hun verdiende medailles op de jas spelden. FOTO: HARRY BROEZE Een van de werken die te zien is tijdens de expositie aan de Gaar denstraat in Holten. niet. Met alle respect voor die gene die dat wel doen: laat ie dereen vrij zijn, ik spreek voor mezelf! Het is een dagelijks pro ces, en een eeuwig 'denken aan...' geworden. Je maakt iets en daaruit vloeit vanzelf het vol gende: Nooit vergeet ik de aan wijzingen die ik geleerd heb bij al mijn schilder- en tekenlessen die ik tot op heden gekregen heb: Riekje Ófferhaus, van haar heb ik kleuren leren mengen en leren schetsen. Thijs Mauve, van hem ik geleerd nooit een schilderij of tekening op te ge ven: omdat 'het niet lukt'. De fij ne lessen van Kees Stoop in Holten in zijn atelier, 'lijnen be staan niet' zei hij onder meer. En als wij aan het werk waren, las hij gedichten voor... dan wa ren we in een andere dimen sie... En als iemand tegen hem zei, bij het bekijken van zijn doorwerkte tekeningen: "oh, wat moet je een een geduld hebben omdat te maken", dan zei hij licht geïrriteerd: "Geduld? Niks geduld: keihard werken!" Meer te zien en te lezen: ht- tp: margotvanmarkwijk.blog- spot.com

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15