Gezellige actiedag Holterenk Oudheidkamer krijgt tegenbezoek BosschooiConcert op deel met Verdi Holtens Nieuwsblad 7 Tocht met rolstoel voor Holtense senioren Leerlingen vermaken zich opperbest met spelletjes Jubileum Brandweer zet Gertie in het zonnetje HOLTEN - De straten rondom de school zijn afgezet en vanaf het schoolplein klinkt vrolij ke muziek. Het is duide lijk dat er op de Holte- renkschool feest wordt gevierd deze vrijdagmor gen. Dat het feest be doeld is om geld op te halen voor goede doelen, is misschien niet meteen duidelijk. HOLTEN - Oudheidka mer Hoolt'n heeft afgelo pen woensdag 13 mei een bezoek gehad van Heimatverein Borghorst uit de partnergemeente Steinfurt. Harmonicamuziek bij Pothaar Trekkersiep DIJKERHOEK-In een boerderij aan de Mane- schijnsweg in Dijkerhoek wordt zondag 14 juni om 16.00 uur een concert op de deel gehouden. Win nieuwste cd VanVelzen Dinsdag 19 mei 2009 Vijf jaar geleden hield de Holte- renkschool voor het laatst een dergelijke actie. Via een spon sorloop - vandaar dat de wegen rondom de school zijn afgezet - een spellencircuit, een Rad van Avontuur en zelfs een tekenaar, schrapen de kinderen geld bij elkaar voor de goede doelen die ze zelf hebben gekozen én voor zichzelf. Rutger Lohrmann, leerkracht van groep 6, legt uit: „We willen dat geld besteden aan materiaal voor de kinderen, dat je via een andere weg niet kunt financieren. Extra materi aal dat het leren extra leuk maakt. Ook daarover hebben de kinderen zelf nagedacht. Een derde deel van de opbrengst gaat naar de goede doelen, de rest naar speelmaterialen. Mocht de actie onverhoopt meer opbrengen dan waar we op hebben gerekend, dan wordt het geld nog dit schooljaar be steed aan de goede doelen en speelmateriaal." In feite dus allemaal goede doe len, maar daar lijken de kinde ren deze dag zelf niet zo mee bezig. Zij hebben vooral erg veel plezier. Terwijl het hoofd van de school vanaf het dak van het fietsenhok de sponsorloop van commentaar voorziet, schreeu wen de oudere kinderen en de ouders om het hardst om de kleintjes - groep 0, 1 en 2 loopt op het schoolplein - vooruit te helpen. Het springkussen en de voor deze gelegenheid tot disco omgetoverde aula de Meent zijn nog leeg, maar dat kan niet Tang meer duren. Bedenk daar bij dat verschillende ouders en leerkrachten hun diensten aan bieden van onder een feestelij ke parasol en het beeld van het 'feestplein' bij de Holterenk is compleet. HOLTEN - Gertie van de Pieterman werd afgelopen 10 mei 50 jaar en dat was voor de brandweer reden om hem eens flink in het zonnetje te zetten. Zelfs dweilband De Braandheuitjes kwam langs voor gezellige muziek. Gertie vierde onlangs dat hij 25 jaar bij de brandweer zit. Op dat moment zelf kon het feest niet doorgaan wegens familieomstandigheden. Dat werd dus 10 mei ingehaald. FOTO: IOHAN BOUNK HOLTEN - Woonzorgcentrum Diessenplas houdt dinsdag 26 mei een speciale tocht voor se nioren uit het woonzorgcen trum en uit Holten. Er wordt om 10.00 uur gestart met koffie en gebak. Vervolgens vertrekt ie dereen in groepen om de uitge zette route te lopen die is ge maakt door twee vrijwilligers. Tegen 12.00 uur is er'een pick nick in de binnentuin. Bij slecht weer is er een binnenprogram- ma. De kosten voor de gehele dag zijn 12,50 euro per deelne mer. Informatie: 0548-362505. Wethouder Willem ter Schure en Joke Voordes van de stich ting Jumelage Rijssen-Holten waren aanwezig om de groep te begroeten. De Oudheidkamer had eind vo rig jaar al een bezoek gebracht aan Borghorst en nu was het tijd voor een tegenbezoek. "We hebben met de groep Op a's Erf bekeken", geeft voorzitter van de oudheidkamer Jan Beu- mer aan. "Derk Nijland liet zien hoe vroeger de gewassen wer den gekweekt. Daarna werd ook um zelf kon het gezelschap ou de landbouwapparaten bekij ken. Verder was er een rondleiding door molen De Hegeman in Dijkerhoek en konden het ge zelschap de nieuwe expositie Maandag, Wasdag van de oud heidkamer bekijken en werd een rondleiding gegeven in 'n Spieker aan de Kerkhofsweg. Hier bewaart de oudheidkamer veel van hun gekregen attribu ten. "Een grote groep vond dit zo leuk, dat ze nog langer wil den blijven", zegt Jan. "Het was een bijzonder goede dag. Het weer werkte ook zeer goed LOO - Bij De Pothaar aan de Pothaarsweg 8 in Loo-Bathmen is op Tweede Pinksterdag volop muziek. Onder het genot van een kop koffie een drankje en een lekkere snack kunnen bezoekers maandag 1 juni van 11.00 tot 17.00 uur genieten van diverse optredens van accordeonisten en harmonica spelers. Op het podium nemen verschillende spelers(groepen) plaats en de dag wordt besloten met een feestelijke finale, waarbij alle spelers gezamenlijk optreden. Bezoekers van de muzikale Pinksterdag betalen 2 euro per persoon en kunnen daarvoor ook meteen een kijkje nemen in de museum boerderij. Mocht het zonnig zijn: in de zon luisteren naar de optredens kan natuurlijk, maar er zijn ook beschutte zitplaatsen op het erf. Wie interesse heeft om mee te spelen op het podium kan zich op geven bij Jan Elmerink van De Pothaar, telefoon 0573-221288. Meer weten over De Pothaar? Kijk op www.depothaar.nl. De delegatie van Heimatverein Borghorst bracht een nestkastje met inhoud mee. het nieuwe landbouwmuseum Broer, een levenlang boer aan gedaan. Broer Pekkeriet liet hen een film zien over het werken op de boerderij, zoals dat vroe- gei^werd gedaan. In het muse- Van de Duitse groep kreeg de oudheidkamer als dank een nestkastje aangeboden met daarin glaasjes en een fles kom- jenever. VERVOLG VAN PAGINA 3 .t M. Ja. ESPELO - Het gebouw van de Bosschooi is in slechte staat. Nieuwbouw op die locatie is ech ter onmogelijk omdat de school te klein is." De Bosschooi telt mo menteel 45 leerlingen. Van Min derhout schat in dat de Bos schooi open blijft tot medio 2011 "De meest optimistische visie is dat het mini Kulturhus in 2010 klaar is, maar 2011 klinkt realisti scher en misschien wordt het wel Verdi in Concert, met na afloop: Italiaans buffet. Solisten uit het koor van De Ne- derlanrlse Onnn zullen paan zingen: Inez Hafkamp sopraan, Marieke Reuten mezzosopraan, Richard Prada tenor en Peter Arink bariton en met Peter Lockwood OP piano. Zij brengen geliefde aria's en ensembles uit beroemde ope ra's van Giuseppe Verdi, zoals: Aida, La forza del destino, Rigo- letto, Don Carlo, II trovatore en Simon Boccanegra. De toegang bedraagt 27,50 euro inclusief programma, koffie, buffet en drankje. Reserveren via: reserveren@stichtingdeverras- sing.nl of telefoon: 0572- 321789. Bevestiging, informatie over betaling en routebeschrijving worden toegestuurd. Reserveer wel tijdig, want er is beperkte nrimte. LOO - De trekkersiep in Loo-Bathmen, georganiseerd door de JAL (Jong Aktief Loo) is, wordt de zaterdag na Hemelvaart gehouden, zaterdag 23 mei, vanaf 15.00 uur zullen de vele PK's van ruim hon derd trekkers bulderen op het terrein aan de Oude Holterdijk. Op deze jaarlijkse happening zal duidelijk blijken welke rijders de ze winter hun trekkermonster zodanig heeft weten op te voeren om in hun klasse tot de besten van de wijde omgeving te behoren. De deelnemers komen uit de wijde omgeving. Van Nieuwlande tot Holten, van Didam tot Bathmen en van Leerbroek en Balkbrug tot Laren. Er wordt gestreden in verschillende klassen. Met name de sportklasse en de super standaard klasse beloofd een mooi spektakel te worden. De slep zal rond 22.30 uur afgelopen zijn. De organisatie zal de dagen voor de trekkersiep het weer goed in de gaten houden, en indien nodig zal de baan worden afgedekt met plastic om zodoende een mooie baan te krijgen met voldoende grip 's Middags zal er gestart worden om 15.00 uur met de standaard trekkers, tegen de avond komen de Super Standaard klassen aan de beurt. Naast de baan staat de (verwarmde) feesttent en hierin zal dj Ferdi muziek draaien wat weer garant staat voor gezelligheid. Kort om, vele ingrediënten voor een mooie middag/avond. HOLTEN - De Nederlandse artiest VanVelzen komt met een nieuw dubbelalbum. Het is de opvolger van het platina debuutalbum Un wind (2007). Er zijn meerdere redenen voor het dubbelalbum. VanVelzen vertelt: "Om te beginnen hebben we veel nieuw materi aal geschreven in de afgelopen tijd. Mede doordat we in Duitsland druk waren, heeft het tweede album langer op zich laten wachten, en dat gaan we dit jaar helemaal goed maken." Wie de nieuwe cd wil winnen van VanVelzen, stuurt een mailtje met naam en adres naar: redactiewth@gmail.com. Geef hierbij het antwoord op de vraag: hoe heet het nieuwste album van VanVel- zen? Het antwoord is ook elders in deze krant te vinden.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7