Holtens Nieuwsblad 5 Collecte voor komst Russische kinderen Willem Wilmink-gezelschap langs Holtens NS-station Holtens Nieuwsblad en recreatie Vogelschieten Marius Steunenberg schutterskoning Beuseberg 'Wegwijsbanken zijn erg uniek' Structuurvisie Vletgaarsmaten HOLTEN - Het Wereld tijdpad begint langza merhand bekend te wor den in Nederland. Dinsdag 19 mei 2009 Positieve reacties tijdpad Volgens Floor Looy, de beden ker van het pad, zijn de reacties van toeristen op het pad over het algemeen heel positief. "Veel toeristen vinden het ont zettend verrassend dat zoiets bijzonders in het oosten van het land is neergezet en niet in het westen. De meeste reacties zijn echt plezierig, terwijl de ge- bruiksformule nog onvoldoen de is uitgekristalliseerd. De mensen moeten ons even de kans geven om te laten zien wat je allemaal met het tijdpad kunt doen", aldus Looy. Aan de kritiek dat mensen niet elke 25 meter bij een paal stil willen gaan staan, wordt tege moet gekomen. "Die klacht was ook terecht", zegt Looy. "Daar om gaan we nu vier themawan- delingen. invoeren." Daarnaast is Looy is in gesprek met het Na- tuurdiorama om een speciale natuurwandeling te maken. "We zoeken voortdurend de sa menwerking met anderen op. Het tijdpad is niet iets zelfstan digs. Samen zoeken we naar een interessant aanbod. Het is de bedoeling om de toeristische aantrekkelijkheid te verstevi gen. Zo zijn we in gesprek met de vakantieparken om arrange menten te ontwikkelen met een koppeling aan activiteiten van mensen. Dat moet een aantrek kelijk pakket worden, met infor matie over het Wereldtijdpad. Ook zijn we met de Rotary Rijs- sen bezig om een jaarlijks wan delevenement op gang te zet ten. Het moet niet zomaar een wandeling worden, maar eentje waarbij je met bijzondere din gen geconfronteerd wordt als bijvoorbeeld een groep mins- treels, een wagenspel of histori sche figuren. Verder is de Reg- gesteynschool ook bezig met een project rond het tijdpad en hebben we een paspoort in het leven geroepen waarin staat hoe het tijdpad gebruikt kan worden. Achter de schermen wordt dus hard gewerkt", aldus Looy. De dertig informatiepanelen van het pad zijn inmiddels klaar. Looy: "Het was veel werk om interessante illustraties te vinden. Hoe dieper je in de his torie gaat, des te meer moeite je hebt om de gegevens boven te krijgen." De eerste twee lussen - Holter- berg en Dijkermaten - werden vorig jaar aangelegd, na de Pinksteren wordt begonnen met de aanleg van de lus Beuse- berg en daarop aansluitend de lus bij buurtschap de Brekeld. Na de bouwvak staat de laatste lus richting Rijssen op het pro gramma. De officiële opening van het Wereldtijdpad is op 16 oktober, tijdens de zogenaamde Week van de Geschiedenis. Looy: "We hopen het dan in volle glorie op te kunnen leve ren. We zijn nog op zoek naar iemand die de opening van wat extra cachet kan voorzien." HOLTEN - Het college van bur gemeester en wethouders is van plan het volgende bestem mingsplan voor te bereiden: be stemmingsplan Parapluplan Buitengebied wonen en recre atie 2009. Dit plan maakt planologisch onder meer mogelijk dat be staande woningen vergroot mogen worden tot 750 kubieke meter. Ook is er een regeling voor uitbreiding van recreatie woningen en stacaravans opge nomen. Als de voorbereidingen zijn afgerond ligt het bestem mingsplan met bijbehorende stukken ter inzage. HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen houdt in de week van 18 tot en met 22 mei een huis-aan-huiscollecte in Holten. De opbrengst van de collecte wordt volledig gebruikt om de komst van een groep Wit-Russi- sche kinderen naar Holten en Rijssen mogelijk te maken. De kinderen zullen hier in de periode september- oktober 2009 verblijven en dan logeren dan bij gastgezinnen. De kinderen, afkomstig uit Tsjernobyl-stralingsgebied, worden nog steeds geconfron teerd met de gevolgen van de ramp. Zo is het voedsel dat de bevol king er zelf verbouwt nog steeds besmet. In de acht weken dat de kinde ren hier zijn, verbetert hun ge zondheid en weerstand zicht baar. Voor meer informatie: www.tsjemobylhoIten.nl. Mailen kan ook, naar info@tsjemobylholten.nl HOLTEN - Aan de Kwintenweg werd afgelopen zaterdag het vogelschieten van de Beusberg gehouden. Marius Steunenberg bleek uiteindelijk de winnaar. Hij wordt vrijdag 22 mei om 19.30 uur gehuldigd tijdens het Beusebergse Feest aan de Langstraat. Gerrit Schooien haalde met acht schoten de kop naar beneden. De linkervleugel kreeg Jan Haan met het 49ste schot van de vogel. De rech tervleugel viel na het 57ste schot, dat door Broer Pekkeriet werd gelost. De staart werd tijdens het 108ste schot door Arjan Zanting naar beneden gehaald. De romp kwam na het 295ste schot naar beneden. In totaal deden 47 deelnemers mee, waarvan 7 vrouwen. Het was een spannende wedstrijd, vooral op het eind. Het schot van Marius was raak, maar hij was zelf verbaasd dat de vogel al naar beneden kwam. Iedereen trouwens. Zo was het voor het echt donker werd, al afgelopen. In schuur van de familie Sluiter vond de prijsuitreiking plaats. FOTO: FREDDIE PAALMAN HOLTEN - Het college van bur gemeester en wethouders is van plan het volgende plan voor te bereiden: Structuurvisie Vlet gaarsmaten 2 fase C. Deze visie heeft tot doel het mogelijk ma ken van de uitbreiding van het bedrijventerrein Vletgaarsmaten 2 met fase C. Deze visie geeft in hoofdlijnen de ontwikkeling weer. Fase C beslaat 16,3 hectare bruto terrein. De ontwerpvisie wordt nu door het college vrijge geven voor inspraak. Men kan de desbetreffende ontwerpstruc- tuurvisie vanaf woensdag 13 mei 2009 6 weken inzien bij het loket Wonen en Ondernemen in de publiekshal in het gemeentehuis, Schild 1 in Rijssen. Tijdens ge noemde termijn kan door ieder een schriftelijk een inspraakreac tie worden ingebracht over de ontwerpstructuurvisie bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 244, 7460 AE Rijssen. Voor het maken van een afspraak, kan men contact opnemen met een medewerker van deze afdeling, telefoon HOLTEN - Het was even twee keer kijken wie afgelopen vrijdag langs het station in Holten reed. Op de minirotonde had zich een behoorlijke groep mensen verza meld. Sommigen droegen T- shirts met de tekst 'Ik droomde dat ik wakker was' en anderen gingen duidelijk naar de lokale scholengemeenschap. En dan klonk er plotseling een gedicht over het stationsplein. De mensen met T-shirts zijn pro motors van het Willem Wilmink festival dat van 4 tot en met 7 ju ni in Enschede wordt gehouden en op 11 juni in Zwolle is. De dichter/ schrijver Wilmink voel de zich nauw verbonden met En schede, Twente en Overijssel. Om die verbondenheid te illus treren reed afgelopen weekend een speciale Willem Wilmink ge- dichtentrein door Overijssel. Vrij dag stapte het gezelschap uit in Holten. Onder de reizigers be vond zich onder meer schrijver/ kele bijzondere gedichten van Wilmink voordroeg, daarbij ge holpen door een draagbare mi crofoon, vandaar dat het over het hele stationsplein te horen was. Zo had hij - speciaal vanwege de Canadese Begraafplaats - het ge dicht 'Oorlogsveteraan' uitge zocht. Het gezelschap werd ove- burgemeester Bort Koelewijn. Ook de schoolkinderen droegen wat gedichten van Wilmink voor, min of meer vrijwillig. En een van de fans van Wilmink zong spon taan een van zijn liedjes, begeleid door de aanwezige accordeon. Daarna stapte het hele gezel schap weer op de trein. Volgen- Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Hus-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollngserf 4,7451 XC Holten Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm .wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.j. lochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Dat vandalen in het verleden schade hebben toege bracht aan het Wereldtijdpad is Floor Looy, de bedenker van het pad, uiteraard een doom in het oog. "Er zijn een paar vervelende dingen gebeurd in Dijkerhoek, maar dat hebben we direct ge repareerd. Inmiddels hebben we contact gelegd met de school in Dijkerhoek en ook met de buurtvereniging. We gaan verkennen hoe we eikaars activiteiten kunnen versterken. Het hele project heeft gewoon tijd nodig. Mensen moeten nog ontdekken hoe het voordeel op kan leveren. De middenstand moet ook een graantje mee kunnen pikken. Dat moet alle maal nog groeien, maar ik heb er alle vertrouwen in dat het goed gaat lopen." Dat er onlangs één van de ne gen vouwbanken is vernield, noemt Looy 'heel vervelend'. "Het onderzoek loopt nog, maar de daders liggen in dit soort gevallen meestal op het kerkhof. De leverancier'-dacht dat de constructie voldoende solide was, maar hufterproof bestaat blijkbaar niet. Gelukkig merk je dat steeds meer men sen in de gaten krijgen dat de wegwijsbanken erg uniek zijn." Burgemeester Bort Koelewijn ontving het Willem Wilmink-ge zelschap op het station. foto: harry broeze

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5