Alpenmuziekshow Auf Geht's Holtens Nieuwsblad 19 Geen promotie Blauw Wit Dauwwandelervaring Natuurdiorama Holterenkschool Juffendag in de natuur Grote belangstelling clubcross Eindeloze Heuvelentocht HOLTEN-"We hebben in ieder geval bereikt dat er vaart achter wordt ge zet." Het zijn de woorden van Monique van der Linde, bestuurslid van Hockey Club Holten, naar aanleiding van het gesprek met de raads commissie van de ge meente. Hockey Club Holten dreigt ten onder te gaan, omdat het niet de beschikking heeft over een kunstgrasveld. Dinsdag 19 mei 2009 Hockey positief over kunstgras Een situatie die anno 2009 niet te verkopen is in de hockeywe- reld, weet Van der Linde. "We blijven positief, maar het is puur een geldkwestie. Van de Sportraad hebben we alleen maar positieve reacties ont vangen en drie politieke partij en onderschrijven de nood zaak van de aanleg van een kunstgrasveld. GemeenteBe- langen is vóór, net als de VVD. Ook de PvdA wil zo snel moge lijk een kunstgrasveld aanleg gen. Alleen het CDA hinkt op twee benen, enerzijds zien ze de noodzaak in, maar ander zijds zijn ze nog bezig met het financiële plaatje. Daar zit het nog op vast", aldus Van der Linde. Hockey Club Holten aast al langer op kunstgras. Het ontbreken ervan kost de club leden. Zo gingen er vorig jaar dertig leden weg en werd afstand gedaan van de meisjes A en de jóngens B. De benja mins, F-jes, E-tjes en D-tjes trainen op het gras in Holten, terwijl de C-tjes op het kunst gras in Bathmen spelen. De trimhockeydames van HCH trainen in Holten, maar spelen hun wedstrijden in Deventer. Dat HCH zonder kunstgras een wisse dood zal sterven, beaamt Van der Linde. Zij heeft haar hoop gevestigd op wethouder Ter Schure die aan de financiering gaat sleutelen. Het kunstgras is begroot op 450.000 euro, maar volgens Van der Linde is dat bedrag 'vrij ruim begroot'. "Daar moeten ze eens goed naar kij ken. Als er 100.000 af zou kun nen, dan blijft de club bestaan. We hebben aangegeven dat we voor 1 juni duidelijkheid willen. Deze maand is het erop of eronder. Het college moet met een goed voorstel komen. We blijven positief. In een stad met 38.000 inwoners heeft een hockeyclub, zeker bestaans recht. HCH mag niet verloren gaan. Het aantal jeugdleden groeit, anders hadden we al niet meer "bestaan." Dat de club lééft meet Van der Linde af aan de reactie van één van de meisjes van meisjes A die weg is gegaan naar een andere club. "Ze was bij de commis sievergadering aanwezig en trok de wethouder aan de mouw om te zeggen dat ze graag weer terug wil komen als er kunstgras is. Als daar dan niets mee wordt gedaan... tja, dan houdt alles op." HOLTEN - Het natuurmuseum op de Holterberg houdt op He- mèlvaartdag onder leiding van een professionele natuurgids een prachtige wandeling. Vroeg uit de veren met de dauw nog op het gras, de stilte en mst die vroeg in de ochtend te bele ven zijn, de zon die langzaam op komt en dieren die net zijn ontwaakt. Deze vroege ochtend natuurer varing kan zelf worden beleeft op donderdag 31 mei, Hemel vaartsdag. Natuurgidsen van Natuurdiora ma Holterberg laten de mooiste plekjes van de Sallandse Heu velrug zien en vertellen over de flora en fauna op de Holterberg. Na de wandeling is er een uitge breid ontbijtbuffet bij het res taurant tegenover het natuur-" museum. Na het ontbijt volgt er een korte rondleiding in het museum. De wandeling begint om 7.00 uur bij Natuurdiorama Holter berg in Holten. Voor meer info, prijzen of reser vering van deze dauwwandeler varing: www.museumholter- berg.nl HOLTEN - BlauwWit is er in de thuis wedstrijd tegen Avereest niet in ge slaagd de vorige week in Balkbrug opgelopen 2-0 achterstand weg te werken. In een voor een talrijk pu bliek aantrekkelijke wedstrijd die op het scherpst van de snede werd ge speeld moesten de Holtenaren, me de door een scheidsrechterlijke dwa ling, genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel. Een resultaat dat inhoudt dat het volgende seizoen weer ge woon de vierde klasse wacht. Trainer Zelle kon in zijn laatste officiële wed strijd - zoals bekend vertrekt hij naar FC Eibergen - geen beroep doen op Jurrian Paalman (geschorst) en Am- oud Beldman (vakantie). Spits Jordy kamphuis verhuisde daardoor naar de verdediging, terwijl good-old Gert- Jan Uliman in de spits werd gepos teerd om het met zijn lengte de lange verdedigers van Avereest lastig te ma ken. Blauw Wit begon furieus en al in de eerste minuut kreeg Harald Beld man een goede mogelijkheid, doch hij treuzelde te lang, waardoor de doelman ten koste van een hoek schop redding kon brengen. Die hoekschop werd gevolgd door nog enkele hoekschoppen. De gasten wa ren duidelijk verrast door de agressie ve start van de Holtenaren. En tot vreugde tot al wat Blauw Wit een warm hert toedraagt leverde die ster ke beginfase in de 7e minuut al de zo gewenste vroege voorsprong op, toen aanvoerder Arjan Aanstoot fraai raak kopte uit een hoekschop van Stijn de Vrijer (1-0). Blauw Wit wilde meer en bleef aanvallen. Stefan Aanstoot kwam op links goed langs enkele te genstanders, doch helaas was zijn voorzet niet op maat zodat die tot hoekschop kon worden verwerkt. Avereest was in het eerste kwartier nog nauwelijks in de buurt van doel man William Kolkman geweest In de 20e minuut weer een hoekschop van Blauw Wit. De door een verdediger van Avereest daaruit weggekopte bal, werd net buiten het strafschopgebied opgevangen door Stijn en door hem vervolgens hoog en hard ingescho ten. Vriend en - wat na afloop werd erkend - ook vijand zagen vervolgens dat een speler van Avereest de bal uit de doelmond stompte, nadat een an dere verdediger zijn poging om de bal nog weg te koppen net zag misluk ken. Alles wat Blauw Wit was schreeuwde om een strafschop, doch tot grote ontsteltenis gaf scheidsrech ter De Jager uit Elburg aan dat hij, hoewel hij er vrij kort op de situatie stond, het niet had gezien, alsmede ook zijn neutrale assistenten niet. Doordat beide ploegen met volle in zet streden, werden er in de slotfase van de eerste helft door spelers van beide elftallen enkele pittige overtre dingen begaan die terecht door scheidsrechter De Jager met geel werden bestraft. Al kwam het daarbij nogal irritant over dat de "bank" van de gasten bij de overtredingen van de thuisclub steeds nogal overdreven re ageerden en om "rood" schreeuwde, terwijl men zelf heel blij mocht zijn dat er nog 11 spelers in het veld stonden. En trouwens, enkele over tredingen van Avereest waren ook aan de pittige kant en werden dan ook terecht met geel bestraft. Zo brak ria een wat rommelige slotfase de rust aan met 1-0 voorsprong voor Blauw Wit, een stand die nog alle mogelijkheden bood. Toch was al vrij spoedig in de twee de helft te zien dat de krachten bij de Blauw-Witters geleidelijk aan wegvloeiden. Men probeerde er wel van alles aan te doen, doch Avereest controleerde steeds meer de wed strijd. Blauw Wit bleef het daarna wel proberen - trainer Frans Zelle zette een extra-aanvaller in (Remon Muller voor verdediger Arian Vork- ink) -doch het spel werd steeds op- portunistischer waardoor de Aver eest-verdediging vrij eenvoudig overeind kon blijven. Uit enkele hoekschoppen en vrije trappen was er nog hoop op een doelpunt, doch de lange Avereest-verdedigers en de goed spelende doelman waren daarvoor een te grote sta in de weg. Uit een hoekschop van de gasten ontstond een scrimmage, waaruit na wat heen en weer getrap uitein delijk de bal achter William beland de (1-1). HOLTEN - Leerlingen van de Holterenkschool vierden afgelopen woensdag 13 mei Juffendag. Zij gingen hiervoor de Holterberg op, waar ze zich op de dagcamping konden vermaken met diverse spellen. Leldcer de natuur in, met bijvoorbeeld een grote dobbel steen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Voor de woensdag- avondgeorganiseerde open- clubcross van MAC de Holter berg bestond flinke belangstel ling. Verdeeld over drie klassen ston den in totaal 56 coureurs aan de start en daarmee was de organi satie zeer content. Het weer was goed en het trainingscircuit de Imhof lag er perfect bij, zowel deelnemers als het publiek kon den dan ook genieten van prachtige wedstrijden. De com petitie om het clubkampioen schap 2009 van MAC de Holter berg bestaat uit vier wedstrij den, welke allen plaats vinden op een woensdagavond. De eerstvolgende wedstrijd is op 27 mei. De uitslagen waren als volgt: Klasse 65/85 cc: 1. Mart- hijs Boezewinkel: 2. Jirri Win ters; 3. Gerrit Hilbrink. Klasse - MX2 1. Jan Olthof; 2. Hilco Huisjes; 3. Paul Sibelt. Klasse MAC 1. Ismo ten Velde; 2. Jo- han Pieper; 3. Dick Stam. Voor de volledige uitslagen zie: www.macdeholterberg.nl ESPELO - Met nog een goede week te gaan, is de enthousiaste feestcommissie van Espelo druk bezig met de voorberei dingen van 'Auf Geht's'. Een muzikale Alpenmuziekshow voor jong èn oud die zaterdag avond 30 mei gehouden zal worden in de feesttent aan de Espelodijk in Espelo. De feest tent zal aangekleed worden in Oostenrijkse sfeer met lange biertafels, dirndls en natuurlijk zullen de echte bierpullen niet ontbreken. Zelfs de leden van de feestcommissie zullen hun Oostenrijkse outfit uit de kast halen. Op muzikaal gebied zul len schlagerzanger Wemer Red- lich, de Trumpet Stars en zeker de Palemiger Spatzen er een grandioos feest van maken, waar het lied 'Einprozit!' of'Zie ke, zacke, zieke, zacke hoi hoi hoi' zeker meerdere keren ge zongen zal worden en de bezoe kers echt niet op de stoelen kunnen blijven zitten. De kaart verkoop via internet en de voor verkoopadressen is in volle gang. Om teleurstellingen te voorkomen is het advies om op tijd kaarten te reserveren. Meer informatie: www.espelo.nl. Heidi und Peter maken alvast reclame voor Auf Geht's. HOLTEN - Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug houdt in samenwerking met Landschap Overijssel, Vereniging Natuur monumenten en Staatsbosbe heer een wandeltocht over de Sallandse Heuvelrug: de Einde loze Heuvelentocht. Deze is ge pland van 19 tot en met 21 au gustus. Drie dagen wandelen onder begeleiding van een erva ren natuurgids over restanten van de voorlaatste ijstijd. Voor meer informatie en opgave kan men contact opnemen met Thea Peters: 038-4250977/ 06- 124 72 155.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19