Bibliotheek met tijd mee Holtens Nieuwsblad 11 Met oog op Holten over vogelschieten Beuseberg Tweede plek voor OKIA in Eibergen Eindelijk felbegeerde titel binnengehaald Contracten jeugdketen Voetbal Tweede team W Holten in feeststemming Bierlokal am Bahnhof failliet Beusebergs Feest Dinsdag 19 mei 2009 Berge: „Zo blijft je hele lezershis torie bewaard. Als je een keer een andere schrijver wilt lezen, kun je daar heel goed leesdps uit halen. En het bibliotheekwerk is na tuurlijk erg veranderd, dus het is voor ons belangrijk zoveel moge lijk handen vrij te maken voor andere werkzaamheden. De volgende stap in het vernieu wingsproces komt bij de over gang naar het Kulturhus. De zelf bediening kan dan overigens „In het Kulturhus gaan we de bi bliotheek inrichting volgens een winkelconcept. Dat wil zeggen in interessesferen. Dus alles rond om het thema sport én succes. En we gaan dan meer frontaal plaatsen, met de kaft naar vo ren", legt Pennewaard uit. Die nieuwe manier van presenteren boekt elders al hele goede resul taten. Pennewaard: „Minimaal 50 procent van de boeken wordt op die manier binnen tien da- HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten gaat woensdag van 18.00 tot 19.00 uur over het vogelschieten in de Beuseberg. Zo is er een in terview met oud-schuttersko- ning Anton van Julleke en een interview met de nieuwe schut- terskoning Marius Steunenberg. - - - 1 - -- J: 1 rama vertelt alles over berm- planten. Ook komt het weer, de agenda en de Overijsselse artiest aan bod. Info kan men sturen naar oogopholten@radio350.nl. Uitzending gemist: www.foto- teamholten.nl. Het programma is te ontvangen via 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 xu HOLTEN - Het Beusebergs Feest wordt van vrijdag 22 tot en met 23 mei gehouden aan de Langstraat in Holten. De Beuse- bergse Revue begint daarna om 19.45 uur Waarna de avond wordt afgesloten met een kara- okeshow. Voor jong en oud is er zaterdag 23 mei om 14.00uur de Beusebergse playbackshow. Het avondprogramma start om 20.00 uur met Boerinnenro(c)k vuur of achtemut ook veur ke- HOLTEN - De touwtrekkers van OKIA hebben bij de vierde com petitiewedstrijd in Eibergen re delijk goed gepresteerd. De weergoden waren de touwtrek kers van het Gewest Oost be paald niet goed gezind, maar dat deed aan de spelvreugde en inzet niet af. 's Morgens kwa men de 680 A en B klasse aan bod, evenals de jeugd. In de 680 A klasse is het spannend in de top van het klassement. Hier draait OKLA ook in mee. In Ei bergen wist de Holtense ploeg 19 punten te behalen met on dermeer een gelijkspel tegen Heure en een verliespartij tegen Vios Bisons. Dit leverde een tweede plaats in het klassement op achter Vios Bisons. Het B- team draait constant in de mid denmoot mee en wist deze keer 7 punten te behalen. Zij staan hiermee op een vijfde plaats. Het eerste jeugdteam lukte het helaas niet om van Vios Bisons, maar trok de rest van de wed strijden wel aan het langste eind met een prima tweede plek als gevolg. Het tweede jeugdteam had in Eibergen problemen met het gewicht en dat was ook zichtbaar bij de punten. Zij staan op een zevende plaats in het klassement. 's Middags was het de beurt aan de dames. Binnen de competi tie zijn er wat problemen om de teams compleet te krijgen, maar ook in Eibergen lukte het uitein delijk toch. Willeke Aaltink van OKIA: "Helaas konden de da mes van OKIA zelf maar met drie dames op het veld staan en moest het team aangevuld wor den. Er werden helaas geen punten behaald." De 640 klasse draaide 's middags. OKIA verl oor alleen van Vios Bisons met een tweede plaats als resultaat. Vios Bisons liep in het klasse ment daardoor verder uit op OKIA. OKIA heeft overigens de outfit van de herenteams en het damesteam voor het komende seizoen vernieuwd. De touw trekshirts van de herenteams worden gesponsord door Loon bedrijf Markvoort en verzeke ringen, makelaardij en assuran tiën Boks Beijer en Co. W Holten 2 kampioen HOLTEN - Eindelijk heeft Jan van Mullem zijn felbegeerde ti tel binnen. Nadat de huidige oe- fenmeester van Holten 2 al twee keer net naast het eremetaal greep was het afgelopen zater dag dan toch raak. Op eigen veld werd GFC met 2-0 aan de kant gezet en daarmee barstte een twee dagen durend feest gedruis los. Al na een paar wedstrijden was duidelijk dat Holten mee zou gaan doen om de hoogste plaat sen in de vierde klasse. Maar zo als ieder tweede elftal kregen zij te maken met veel wisselingen van spelers doordat het eerste elftal op de deur klopte vanwe ge blessures in dat team. Zo rond de winterstop liet de ploeg daardoor enkele kostbare pun ten liggen en een kampioen schap was weer even ver weg. Maar doordat de concurrentie ook punten ging morsen hield Holten zicht op het kampioen schap. Zaterdag kon dat zicht hebben op worden omgezet in een tastbare titel. Doordat bij de GFC-ers nogal wat aanhangers van FC Twente speelden werd de wedstrijd naar voren gescho ven zodat de Kuipgangers op zondag gewoon op tijd op de trein konden stappen. Door het tijdstip van zaterdagavond 18.00 uur waren veel mensen in de gelegenheid de wedstrijd te bezoeken en het was dan ook behoorlijk druk langs de lijn. Holten liet meteen zien waarom het veel hoger stond dan de Goorse ploeg en liet de bal rus tig rondgaan. Grote kansen wa ren er nog niet, maar het was duidelijk dat Holten zich niet al te veel zorgen hoefde te maken. Uiteindelijk was het Jelle Ver- kuiji die een hoekschop tot een doelpunt promoveerde. Na de thee hield Holten het overwicht, maar slopen er ook wat slordigheden in het spel. Van Mullem liet iedereen delen in de feestvreugde en wisselde er lustig op los in die tweede helft. Wilfred van der Pluijm zet te nog een kers op de taart met een prachtige lob in de kruising vanaf de rand zestien. Na het laatste fluitsignaal wer den de eerste huldigingen ver richt op de middensrip. De dag erop was er een korte rit op de platte wagen en kreeg het elftal een receptie aangeboden van het bestuur van W Holten. Een van de sprekers was aanvoerder Gerrit Klaasses en hij was blij richting de derde klasse te gaan. "In al die jaren in Holten 1 is het nooit gelukt de derde klasse te halen en nu lukt het al na één seizoen in het tweede." HOLTEN - De gemeente heeft de verklaringen binnengekre gen die door gebruikers van jongerenketen, bij minderjarig heid ook hun ouders en de eige naar van de keet moesten wor den ondertekend. Bij de gemeente waren zeven tien keten bekend, maar er zijn slechts veertien verklaringen in geleverd. Na controle van de wijkagent, blijkt dat de resteren de drie keten zijn opgeheven. De verklaring geeft onder meer richtlijnen over de brandveilig heid van de keten, het besloten karakter ervan en geen alcohol onder de zestien jaar. De gemeente heeft bepaald dat er in een jongerenkeet maxi maal vijftien personen aanwe zig mogen zijn. Daarnaast moe ten de gebruikers van de keet bekend zijn. Het is dus niet de bedoeling om er een openbare gelegenheid van te maken, zo dat iedereen maar in en uit kan lopen. Vier ingeleverde verkla ren werden voorzien van op merkingen. Zo tekende een ei genaar het papier 'onder pro test'. De eigenaar vindt het na melijk vreemd dat men wel zon der toestemming een feestje in bijvoorbeeld een garage mag houden, maar dat voor het ge bruik van een schuurtje toe stemming nodig is van de ge meente. Een andere eigenaar merkt op dat de vaste groep uit veertien jongeren bestaat en dat ze af en toe bezoek krijgen van een vriend of vriendin. Maar de gebruikers zijn nooit gelijktijdig aanwezig in de keet. De gemid delde leeftijd ligt op 19 jaar. Daarnaast heeft een groot deel van de groep inmiddels een vas te relatie, zodat de eigenaar ver wacht dat de keet binnen twee jaar zal zijn opgeheven. Op een andere verklaring zijn de hand tekeningen van de ouders vrij onduidelijk en ontbreekt er eentje. Bij weer een andere mis sen alle handtekeningen van de benodigde ouders. HOLTEN - W Holten 2 wist afgelopen zaterdag op eigen terrein te winnen van GFC. Daarna kon het feest losbarsten, want door deze winst werd het tweede team kampioen. Natuurlijk werd een rondrit door Holten op de plattewagen gemaakt en werd er een drankje op gedronken. foto: sander scheperman HOLTEN - Maar je maandelijk se lasten gaan gewoon door. Als er tot overmaat van ramp ook nog eens twee inbraken zijn in twee weken tijd, dan moet je jezelf gaan afvragen: is het me allemaal wel waard - ik heb ook nog een gezin. Op een gegeven moment is de koek op en moet je een beslissing voor jezelf gaan nemen. Hoe moei lijk die ook is, want de kroeg heeft niet alleen een gezellige, maar ook een enorme sociale functie. Ik kan dan ook terug kijken op een ontzettende leu ke tijd, waarin we met z'n allen verschrikkelijk veel hebben ge lachen, maar ook menige traantjes hebben gelaten. Mocht iemand anders het café overnemen dan hoop ik dat hij dit met net zoveel liefde gaat doen als ik en de mensen het gevoel kan geven van 'hier voel ik me thuis'." VERVOLG VAN VOORPAGINA VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - „Veel ouders denken nog altijd dat drie jaar, wanneer kinderen leren lezen en schrij ven, de goede tijd is om kinderen lid te maken van de bibliotheek, maar dat hele leesproces komt al op gang als het kind nog maar negen maanden is", vertelt Karin Pennewaard, namens de biblio theek. Eigenlijk was het helemaal nog niet de bedoeling dat Holten zelf bediening zou krijgen. Dat zou allemaal tegelijk met de verhui zing naar het Kulturhus worden geregeld. „Maar dat duurt zeker nog een jaar en de huidige appa ratuur functioneerde niet meer goed. Bovendien werk de biblio theek in Rijssen al anderhalf jaar met zelfbediening en omdat veel boeken worden uitgewisseld, was bijna de volledige collectie al voorzien van een chip. Eigenlijk was alles al klaar voor de zelfbe diening", legt Pennewaard de vervroegde invoering uit. Behal ve het gemak, heeft de zelfbedie- Het zelfbedieningssysteem werd door Jan ten Beige officieel in gebruik genomen. foto: iohan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11