Sponsorloop Holterenk Beusebergs Feest en Vogelschieten HIG tegen verlengde Waagweg Holtens Nieuwsblad 9 Wansink: 'Het is een goede locatie én in Holten' Scouting Welpen en kabouters verrassen moeders Jongens én meisjes welkom bij Scouting De Waardenborch Autoradio gestolen Plek voor Nagelhoutcollectie Dinsdag 12 mei 2009 VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - De preses van de motorclub heeft al wel een nieuwe locatie voor de motor liefhebbers in gedachten. Welke plek het is, wil Wansink echter niet prijsgeven. "Maar het is be kend bij de Sportraad. Het is een goede locatie, én in Hol ten. Dat de verhuizing op korte termijn gaat plaatsvinden, ligt niet in de lijn der verwachtin gen, meent Wansink. De voor zitter denkt aan een termijn van tussen de vijf en tien jaar. HOLTEN - Alle kinderen van de Holterenkschooi op de Kol wor den vrijdagmiddag 15 mei op school verwacht om mee te doen aan de sponsorloop. Niet alleen kinderen, maar ook ouders, verzorgers, buren en overige belangstellenden wor den uitgenodigd om leerlingen aan te moedigen tijdens de spon sorloop. De officiële opening is om 13.00 uur. Op het schoolplein en rondom school is een spellen- circuit uitgezet. De organisatie bestaat uit commissies vanuit het schoolteam, de ouderraad en de stichting Vrienden van de Holterenk. Zij ondersteunen de sponsoractie die tot doel heeft geld bijeen te brengen om de ver schillende groepen van spelma teriaal te voorzien. "Geld van de overheid is helaas niet toerei kend. Vandaar dat we deze spon soractie houden", vertellen Ger tie Overmeen, voorzitter van de ouderraad en leerkracht Rutger Lohrmann. De kinderen hebben in de groep mogen aangeven wat hun wensen zijn. Voor de kleu ters wordt ontwikkelingsmateri aal aangeschaft, de groepen 3 en 4 kozen voor materiaal voor na tuur en techniek en de groepen 5 tot en met 8 hebben constructie materiaal op hun verlanglijstje staan. "Naast deze actie hebben we met de klassen overlegd ook een goed doel aan deze sponsor loop te moeten koppelen en niet alles voor ons zelf te houden", al dus de woordvoerders. "We den ken dat we per groep toch wel een 300 euro mogen verwachten en hopen natuurlijk op nog meer", lacht Gertie. Besloten is dat een derde del van de opbrengst naar goede doelen gaat. De groepen 1 tot en met 4 kozen voor kinderboerderij Don- dertman, de CliniClowns, Het Wereld Natuur Fonds 'Steun de gorilla' en Kika. Groep 5,6,7 en 8 willen een deel van de opbrengst sponsorloop schenken aan een ziekenhuisschool in Turiani, War Child, ook Kika en het Ronald McDonaldhuis. Tijdens de sponsorloop worden zelfgebak ken cakes en appeltaarten ver kocht. Het rad van avontuur is al tijd een trekpleister en daarvoor hebben Holtense ondernemers prijzen beschikbaar gesteld. Ver der staat er een ballonnenwed strijd op het programma en geeft Dian Hofman een workshop dansen onder muzikale begelei ding van DJ Erik. Kortom er is voor jong en oud veel te beleven. Met dank aan de Rabobank West Twente zal er deze middag een cartoontekenaar aanwezig zijn. Dan is er nog de unieke veiling. Deze mag u als bezoeker zeker niet missen, want de prijzen zijn ludiek en verrassend. Wat te den ken van een leerkracht of iemand van de ouderraad die de ramen van uw huis wil lappen, of de au to een wasbeurt wil geven. Na tuurlijk tegen het hoogste bod. Een leerkracht die een avondje op uw kinderen wil passen is na tuurlijk ook erg interessant om daarvoor op de veiling een hoog bod uit te brengen. Dat kan alle maal op deze vrijdagmiddag. De organisatie gaat er vanuit dat het een grote gezellige drukte bij school gaat worden. De hoofd zaak is zoveel mogelijk geld in te zamelen. Voor de leerlingen èn voor een goed doel. HOLTEN - De moeders van de welpen en kabouters van de scouting groep de Waardenborch uit Holten mochten zaterdag 9 mei mee naar de Blokhut de SL Jorisborch aan de Uezenweg in Holten. Natuurlijk dachten ze dat ze een extra ochtendje verwend zou den worden, maar niets bleek minder waar. Geblinddoekt moesten de moeders een parcours volgen, daarbij begeleidt door hun kinderen die zelf stoelen, banken en autobanden op zo'n manier hadden neergezet dat er behoorlijk gekropen en acrobatische toe ren uitgehaald moesten worden. Na deze hilarische bezigheid was het tijd voor het testen van de kennis der natuur. Met hun eigen zoon of dochter werden de moeders erop uit gestuurd om zo snel mogelijk tien verschillende plantjes te verzamelen. Ook deze op dracht werd naar tevredenheid uitgevoerd. Tot slot werd gezamenlijk een spel gedaan; verstoppertje, maar dan verkeert om. HOLTEN - De Nagelhoutcollectie krijgt volgend jaar een plek in het nieuwe Kulturhus. In de kelderruimte onder de nieuwe aanbouw wordt een ruimte vrijgemaakt voor de Nagelhoutcollectie. Volgens Jan Willem Lubberhuizen, de voorzitter van de Stichting Collectie Nagelhout Holten, gaat het om een mimte van ongeveer driehonderd vierkante meter. Lubberhuizen is er blij mee dat er eindelijk een plek is gevonden voor de Nagelhoutcollectie. Met na me wethouder Ter Keurst wordt genoemd als één van de roergan gers in de zoektocht naar een geschikte locatie voor de Nagelhout collectie. Aan de andere kant weet Lubberhuizen ook dat het maar een soort van tussenoplossing is, omdat de mimte in de kelder te klein is om de hele collectie te showen. "We kunnen maar een ge deelte van de collectie ten toon stellen. Voorlopig is dit een goede oplossing, maar we hadden uiteraard liever een grotere ruimte ge zien. Ook is het jammer dat de kelder wat moeilijk toegankelijk is. Maar voorop staat dat we beter iets kunnen hebben dan niets." Lubberhuizen verwacht dat het publiek eind volgend jaar weer van de Nagelhoutcollectie kan genieten. Mogelijk is dat al eerder, want volgens de planning wordt het Kulturhus medio juni 2010 opgele verd. De opzet is om in september met het nieuwe Kulturhus aan de slag te gaan. De verbouwing van het oude gemeentehuis moet vóór de Triadon Holten 2010 klaar zijn, zo is de bedoeling. In het Kulturhus wordt ruimte geschapen voor instellingen en organisaties als de biblio theek, de politie, de wereldwinkel, de VW, het sociaal-cultureel werk, de stichting Welzijn Ouderen, gehandicaptenzorg en een centrum voor muziekonderwijs. Hans Wissink, bestuurslid van de Stichting Kulturhus, beschouwt de gevonden oplossing voor de Nagelhoutcollectie als 'een tijdelijke'. "Maar op dit moment is er geen zicht op een andere oplossing", aldus Wissink. De Nagelhoutcollectie omvat zeventig schilderijen en drie beeld houwwerken die door huisarts J. P. Nagelhout zijn verzameld. Na gelhout stierf in 1975. Na het overlijden van de echtgenote van Nagelhout, Coba Nagel hout Klijzing, in 1991, werd de kunstcollectie geschonken aan de gemeente. Daarbij werd overeengekomen dat de collectie voor altijd in Holten zou blijven en dat de kunst geëxposeerd moet blijven zodat de in woners van Holten naar de schilderijen en de beeldhouwwerken kunnen kijken. De Stichting Collectie Nagelhout Holten adviseert de gemeente over het beheer van de schilderijen. HOLTEN - Het Beusebergs Feest wordt van vrijdag 22 tot en met 23 mei gehouden aan de Langstraat in Holten. Voorafgaand hieraan wordt za terdag 16 mei het Vogelschieten gehouden aan de Kwintenweg 'Dennenkamp'. Wie hieraan mee wil doen, kan zich vanaf 19.00 uur inschrijven, waarna om 19.30 uur het eerste schot wordt gelost. Deelname is vanaf 16 jaar en het inschrijfgeld bedraagt 15 euro. Deze avond zijn er drankjes ver krijgbaar op basis van een vrije gift, dus niet met BV-muntjes. Naast de te winnen titel zal de winnaar een dinerbon van 50 euro ontvangen, welke te beste den is bij café-restaurant-zalen centrum De Poppe. De schutterskoning(in) zal vrij dagavond 22 mei rond 19.30 Het wordt een gezellig feest op de kruising Evertjesweg - Langstraat. foto: iohan bounk uur officieel worden gehuldigd en krijgt het aanbod om voor 50 euro honderd consumpties te kopen om hiermee de naaste omgeving te trakteren. De Beusebergse Revue begint daarna om 19.45 uur Waarna de avond wordt afgesloten met een karaokeshow. Voor jong en oud is er zaterdag 23 mei om 14.00uur de Beuse bergse playbackshow. Voor de playbackshow worden nog deelnemers gezocht, dus opgeven hiervoor kan bij Frank Agterkamp, telefonisch 06- 42836761 0548-362964 of per e-mail: info@effe-dimmen.nl Voor plaats 1 tot en met 3 zijn er prijzen te winnen en voor de eerste plaats is er de wisselbe ker. Alle deelnemers krijgen een leu ke herinnering. Het avondprogramma start om 20.00 uur met Boerinnenro(c)k vuur of achteruut ook veur ke- arls. De muziek is deze avond in handen van kearls die der noch niet ut bint wat het wordt: Effe- Dimmen of toch knap'n. HOLTEN - Naar aanleiding van de voorliggende plannen met betrekking tot VSP Holten heeft de Holtense Industie Groep het volgende standpunt. Op termijn dient de Noordelijke Rondweg als eindoplossing er te komen, waarbij 2016 niet een harde deadline hoeft te zijn. De H.I.G. heeft, onder hiemage- noemde voorwaarden, geen be zwaar tegen het Zilverzandtracé en het HJ Wansinktracé, maar grote bezwaren tegen de ver lengde Waagweg. De verlengde Waagweg zou ons inziens volle dig uit de hoofdstructuur moe ten verdwijnen en het Zilver zandtracé zou enkel en alleen als wijkontsluiting moeten die nen, m.a.w. een 30-km weg, mede voor fietsers en tevens als toegangsweg voor vakantiegan gers. Door deze inrichting wordt voorkomen dat in de toe komst doorgaand verkeer door het dorp en langs het station wordt afgewikkeld. Uiteindelijk dient de Noordelijke Rondweg voor de afwikkeling van door gaand verkeer. Het effect van deze maatregelen is dat het centrum verkeersluw wordt, doorgaand verkeer en bereikbaarheid tussen bedrij venterreinen verbeterd wordt, doorgaand vrachtverkeer in het centrum ook daadwerkelijk ver boden kan worden (behoudens laden en lossen) en we ervan verzekerd zijn dat op termijn geen doorgaand verkeer afge wikkeld wordt langs het station. De HIG pleit voor een duidelijke keuze om het Zilverzandtracé enkel en alleen als wijkontslui ting te ontwikkelen en een zo danig wegprofiel te kiezen dat doorgaand verkeer onmogelijk wordt gemaakt. Tot op heden heeft de gemeente deze keuze nog niet duidelijk gemaakt, en blijft twijfel bestaan of het Zil verzandtracé op termijn niet als doorgaande route gebruikt gaat worden. HOLTEN - Scouting De Waardenborch heeft nog plek voor jongens én meisjes die van avontuur houden en niet bang zijn om hun kle ren vuil te maken én graag dingen samen ondernemen. De groep welpen en kabouters is vanaf zeven tot elf jaar, maar ook voor ou dere kinderen is er genoeg te beleven. De leiding bestaat uit een aantal zeer enthousiaste club vrijwilligers die ook zeker nog wat extra mensen kunnen gebruiken. Voor meer informatie kan men kijken op www.scoutingholten.nl of e-mailen naar info@scouting.nl HOLTEN - In een auto die geparkeerd stond aan de Verzetstraat in Holten bleek afgelopen zaterdag ingebroken te zijn. Een autoradio werd weggenomen.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9