Hevig ontdaan door overval Ruim 1.500 euro voor Koninginnedagactie Prinsenbal van Hazelnootridders Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Laatste bijeenkomst NBvP D'hoek Bodedag Even genieten van een lekker bakkie koffie Eindeloze Heuvelentocht HOLTEN - De 63-jari- ge eigenaar van café De Biester is 'gewoon' weer aan het werk gegaan na de gewapende overval die vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag plaatsvond. 'Ze dachten dat ik ergens 50.000 euro had verstopt, maar dat was niet zo' Geen recreatiewoningen i f Dinsdag 12 mei 2009 De kroegbaas, die liever niet met zijn naam in de krant wil, werd op 6 mei rond 4.20 uur overvallen terwijl hij op bed lag. Een overvaller drong via de ve randa en het balkon het pand aan de Stationsstraat binnen. Daar werd het slachtoffer onder bedreiging van een vuurwapen gesommeerd 'zijn bek dicht te houden'. Twee handlangers van de overvaller kwamen ook bin nen, waarna het slachtoffer met tieribs aan zijn benen werd vastgebonden en zijn mond dicht werd getapet. "Ze dachten dat ik ergens 50.000 euro had verstopt, maar dat was niet zo", vertelt het slachtoffer dat nog steeds hevig ontdaan is over de overval. "Ik heb het signale ment van de overvallers aan de politie doorgegeven. Ik heb ze niet herkend, maar volgens mij waren het allochtonen. Ze had- den bruine ogen", aldus de kroegbaas die in het kader van het onderzoek van de politie niet teveel mag zeggen. Café De Biester ging op de woensdag na de overval gewoon weer open. "Ik ben ook direct weer aan het werk gegaan. Ik werk meer in de keuken dan achter de bar. We hebben momenteel veel feest jes en het is goed dat ik wat te doen heb. Ik ben ook prima op gevangen. Het gaat redelijk goed met me, alleen heb ik het soms nog wel even te kwaad", aldus de uitbater van De Biester die al vanaf zijn zeventiende in de horeca zit. Een overval had hij nog nooit meegemaakt. "Het pand was ook goed beveiligd, maar nu hebben we toch extra veiligheidsmaatregelen geno men. Ik ben blij dat ik er heel huids van af ben gekomen. Ze hebben al het geld meegeno men, maar het geld interesseert HOLTEN - Bodes uit heel het land kwamen afgelopen zaterdag naar Holten en Rijssen om deel te nemen aan de Nationale Bodedag. Op de fiets werd Holten aangedaan en konden de bodes een kijkje nemen op de Canadese Begraafplaats, Natuurdiorama Holter- berg en even bijkomen bij de Koffiemölie aan de Schreursweg. Hier konden ze de vele ouderwetse koffiemolens bewonderen en na- tuurlijk genieten van een lekker bakje koffie. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug houdt in sa menwerking met Landschap Overijssel, Vereniging Natuur monumenten en Staatsbosbe heer een wandeltocht over de Sallandse Heuvelrug: de Eindelo ze Heuvelentocht. Deze is ge- j pland van 19 tot en met 21 au gustus. Drie dagen wandelen on der begeleiding van een ervaren natuurgids over restanten van de voorlaatste ijstijd. De tocht zal gaan van de Lemelerberg, via de Eelerberg, de Hellendoornse- berg, de 'bergen' in het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug en eindigen aan de voet van de Hol- 1 terberg. Onderweg zullen bos wachters die werkzaam zijn in j het gebied de wandelaars mee nemen naar de mooiste plekjes. De kosten voor deze begeleide groepstocht zijn 125 euro per persoon op basis van overnach ting in eigen tentjes op eenvou dige kampeerplaatsen. Voor meer informatie en opgave kan men contact opnemen met Thea Peters: 038-4250977/ 06- 124 72 155 of per e-mail t.c.pe- ters@ivn.nl HOLTEN - De Koninginnedag actie voor Kika (Kinderen Kan- kervrij) heeft in Holten 1.530 eu ro opgeleverd. Afgelopen vrij dag overhandigden Margriet Hanewinkel (Stichting Viering Nationale Feestdagen) en Ing- rid Nijkamp (HHV) de cheque aan Riet Schuppert van Kika. Een horeca die betrokken is met kinderen en kinderen met kan ker, daar begon het eigenlijk mee. De horecagroep - 't Kla vier, Bonte Paard, 't Keuntje, Camping De Holterberg en bak kerij Nijkamp - die namens de Holtense Handelsvereniging (HHV) altijd de Koninginnedag- brunch organiseert, besloot het dit jaar eens voor niets te doen en te vragen om een vrije gift voor KIKA. De Stichting Viering Nationale Feestdagen ging daar meteen in mee en zette bij alle Koninginnedagactiviteiten een bus voor vrije giffen neer. Veel activiteiten werden dat uitein delijk niet, door het drama dat Margriet Hanewinkel, Ingrid Nijkamp en Riet Schuppert zijn reuze blij met het opgehaalde geld voor Kika. foto: johan bolink zich in Apeldoorn voltrok. Dat toch nog zoveel geld werd opgehaald, noemen de organi saties hartverwarmend. „Er was een echtpaar dat een deel van hun huwelijkscadeau in de bus deed, de gemeente Rijssen-Hol- ten schonk een bedrag, de star ters van de fietstocht hebben wat gegeven. We willen de Hol tense gemeenschap hartelijk bedanken voor al deze sponta ne donaties", aldus Nijkamp namens de organisaties. me niet." De politie heeft laten weten dat de drie overvallers er met een onbekend bedrag van door zijn gegaan. Direct na de overval is met een onderzoek begonnen. Niet alleen is er buurtonderzoek gehouden, maar ook is er sporenonder zoek verricht. Op het moment van het ter perse gaan van deze krant waren de daders nog niet gepakt. De politie verzoekt ge tuigen die de afgelopen periode zaken hebben waargenomen die verband kunnen houden met de overval, zich te melden. Dat kan via 0900-8844 of ano niem: 0800-7000. DIJKERHOEK - NBvP Vrouwen van Nu Dijkerhoek houdt maandag 18 mei om 20.00 uur haar laatste bijeenkomst van dit seizoen in het Bonte Paard. Henk Nikkels is uitgenodigd als gastspreker. Hij is voorzitter van Stichting Cuno Ruslandgroep. Deze groep heeft al op verschil lende manieren hulp geboden bij projecten in Rusland, zoals met het helpen opknappen van een klooster en het bouwen van een speelplaats. Ook hebben ze op verschillende manieren geld ingezameld, zoals met een tocht die door vijf enthousiastelingen is gefietst. HOLTEN - CV De Hazelnootrid ders houden zaterdag 16 mei om 21.00 uur in Bierlokal am Bahnhof voor de tweede keer in hun bestaan hun jaarlijkse prin senbal. Na het enorme succes van vorig jaar hebben zij wederom grote regionale bekende artiesten we ten te strikken. Speciaal voor Prins Jules den Ersten en zijn adjudant Schwartzen Bennie zullen er talloze acts en optre dens de revue passeren. Ook dit jaar zijn er de nodige gastverenigingen uitgenodigd voor deze gezellige en spectacu laire avond. De optredens tijdens deze avond zijn onder andere Duo Spelvaut, Dansmariekes, Het Grote Achterwerk in de sjon- POPPEkast, en vele andere hila rische optredens. Verder zal de ze avond onder muzikale bege leiding staan van de huisband van Ab van Boerbiet, de Boer- bietels. Wegens de verwachte enorme belangstelling, is de zaal al om 16.00 uur open. HOLTEN - De gemeente geeft geen toestemming voor de bouw van vier recreatiewonin gen aan de Helhuizerweg 14 in Holten. Maatschap Protzmann- Prins had hierom gevraagd. Het zou om vakantiewoningen of boerderijkamers gaan. Door het reconstructieplan Sal- land Twente heeft het agrarisch bedrijf van Protzmann geen mogelijkheid groter te worden. Hij zoekt daarom naar een an dere mogelijkheid om geld te verdienen. De recreatieve ont wikkelingsmogelijkheden op het bedrijf Protzmann is afhan kelijk van de toekomstige ont wikkeling van het bedrijf van buurman Prins. Zo zou de buurman de intensieve veehou derij moeten gaan afbouwen. Het huidige bestemmingsplan, het gemeentelijk en provinciaal planologisch beleid staat de bouw van vier recreatiewonin gen op die plek niet toe. Volgens de provincie zijn kleinschalige recreatieve voorzieningen bij de boer, zoals boerderijkamers en kamperen, wel aanvaardbaar. De gemeente volgt deze regel. Protzmann zit er echter serieus aan te denken om helemaal over te gaan naar een recreatie- bedrijf. Om geld te krijgen om dit te realiseren, mag hij de be staande boerderijkamers uit breiden tot maximaal 300 vier kante meter. Omdat het huidige bedrijf niet meer kan uitbrei den, is het te rechtvaardigen om de beleidsregels ten aanzien van functiewijzigingen voor boerderijkamers in alleen vrij gekomen agrarische bedrijfsge bouwen voor dit geval los te la ten. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7