Bezwaar gegrond maar toch geen geld Holtens Nieuwsblad 21 Beuken in Holten Bevrijdingsloop Z° hard mogelijk naar de finish Kerkdiensten Medische diensten Straks nieuw platform voor cultuurbeleid Dinsdag 12 mei 2009 Aanmelding zwemvierdaagse HOLTEN - In zwembad Twen- haarsveld werd in augustus 1976 voor de eerste maal een zwemvierdaagse gehouden. En omdat er sindsdien geen jaar voorbij is gegaan zonder zwem vierdaagse, betekent dit dat de ze dit jaar voor de 34ste maal wordt gehouden: van maandag 25 tot en met vrijdag 29 mei. Da gelijks kan gestart worden tus sen 18.00 en 19.30 uur. De zwemvierdaagse is een eve nement voor alle leeftijden en voor het gehele gezin. In voor gaande jaren varieerden de deelnemers in leeftijd van 5 tot vér boven de 70 jaar. Op vier van de vijf beschikbare avonden moet steeds een af stand gezwommen worden van 500 meter, dat zijn twintig baantjes. Deelnemers van 10 jaar en jon ger en van 60 jaar en ouder mo gen volstaan met 250 meter per avond, dus tien baantjes. Voor de oudere deelnemers (vijftigplussers) bestaat de mo gelijkheid om in overleg met het badpersoneel hun baantjes op een ander tijdstip op dezelfde dagen te trekken, dus bijvoor beeld 's morgensvroeg. Men heeft dan de gelegenheid om in alle rust de vereiste afstand te zwemmen. De zwemvierdaagse is geen wedstrijd tegen de klok of tegen andere deelnemers. Zwemvaar- digheid is echter wel vereist, ie dereen bepaalt zijn eigen tem po en tussentijds rusten is toe gestaan, mits men het water niet verlaat. Onderdeel van de Nationale Zwemvierdaagse is het spon- sorzwemmen voor het Ronald McDonald Kinderfonds met als thema Teder baantje telt mee'. Kinderen en volwassenen wor den aangespoord om zich te la ten sponsoren door vrienden, familie en kennissen. De op brengst gaat naar de ontwikke ling, bouw en instandhouding van Ronald McDonald Huizen in Nederland. De deelnamekosten in de voor verkoop zijn 4 euro per per soon. Op de maandag na 16.00 uur en de dinsdag tijdens de zwemvierdaagse zijn de in schrijfkosten 5 euro per per soon. In dit bedrag zijn begrepen de toegang tot het zwembad op al le vierdaagse avonden en de ori ginele zwemvierdaagse medail le. Wil je wel meedoen maar hoef je geen medaille dan krijg je een korting van één euro. Aanmelding is mogelijk vanaf heden bij de kassa van het zwembad. Op donderdag- en vrijdagavond zijn op het zwembadterrein dit jaar verrassende attracties aan wezig die zeker de moeite van een bezoek waard zijn. Zo ko men ook de zandhazen aan hun trekken. Toeschouwers hebben alle avonden gratis toegang. Tijdens de zwemvierdaagse is het zwembad vanaf 17.30 uur voor recreatief zwemmen gesloten. De zwem4daagse wordt geo pend door de burgemeester. De onlangs overleden columnist Martin Bril schreef op 7 november 2007 een column over het Beuken laantje in Holten. Er zijn van die plekken die een tijd loze uitstraling hebben. Waarvan je je kunt voorstellen dat ze honderd jaar geleden net zo waren, nou ja, vijftig jaar geleden. Lang zat, wat mij betreft. De Beukenlaan tussen Hol ten en de Holterberg is zo'n plek. Het is een zandpad - dat helpt. Het pad loopt langzaam glooiend omhoog en wordt aan weerszijden geflankeerd door beukenbomen, een stuk of zestig in totaal. Het zijn forse beuken, met machtige kronen die zomers lommerrijk over het pad spannen en waarvan 's winters de takken met elkaar verstrengelen. Nu, in de herfst is het dak boven het pad goudgeel en wuift en ritselt het in de wind. Langs het pad, eigenlijk een weg dus, maar gewoon een on verharde weg, zoals er meer zouden moeten zijn, karresporen, maar dan voor auto's, buiten de linker rij beu ken, loopt een verhard fietspad langs een recent gehakseld mais- veld. De beuken rechs grenzen ook aan een leeg maisveld. In de verte ligt een bosrand. Als de weg het bos in gaat, verandert hij van naam en heet hij de Oude Hellendoomse- weg. Omdraaien. Naar beneden is de Beukenlaan misschien nog wel mooier. Voor fietsers en auto's maakt hij onderaan, iets voorbij de Steenroddeweg, een bocht naar links, maar wandelaars kunnen ge woon rechtdoor over een smal voet pad dat recht op het kleine, witte stationnetje van Holten afgaat. Als een trein passeert, gaan de spoor bomen rinkelend dicht - en vreemd genoeg is dat een geluid dat perfect past bij de beuken, de gehakselde velden en de berken die bijna naakt langs de spoorbaan staan; wat ze nog aan blad hebben is geel en klein. Op de genoemde hoek van Beuken laan en Steenroddeweg (een mod- DIJKERHOEK - Het bezwaar van stichting De Verrassing is volgens de gemeente wel te recht, maar toch krijgt ze geen subsidie. In eerste instantie had de gemeente de subsidieaan vraag al afgewezen omdat het niet voor een activiteit zou zijn met een algemeen belang. Ook wilde de gemeente er niet aan, omdat ze bang is dat meerdere organisaties dan aan de bel zou den gaan trekken. De Verrassing was niet blij met het besluit en diende een be zwaar in. Dit werd door de com missie bezwaarschriften beke- Verrassing verzorgt enkele ma len per jaar een klassiek concert op de deel van een boerderij aan de Maneschijnsweg. Het aantal beschikbare zitplaatsen is beperkt. Volgens de gemeen te gaat het niet om een activiteit voor een brede doelgroep. Daarnaast wordt benadrukt dat op het gebied van culturele acti viteiten een subsidieregel wordt gehanteerd dat volwassenen hun eigen hobby moeten beko stigen. Verder wordt aangege ven dat in het verleden al diver se subsidieverzoeken voor con certen en uitvoeringen zijn af- derpad) bevindt zich een grote moestuin. De boerenkool staat er in trotse stronken op de eerste nacht vorst te wachten. Langs het hek groeien wat herfstbloemen. Verder staan er prei, uien en wat aardappe len. De tuin is van een gepensioneerde stratenmaker die aan de overkant een schuur heeft waarin hij konij nen en kippen houdt. In een klein weilandje graast een doorgezakte Shetlandpony. Bij de eerste beuk van de laan, die gedeeltelijk om zwachteld is met lappen,tegen het zonlicht dat hij niet kan verduren omdat hij altijd in de schaduw van een onlangs gekapte beuk heeft ge leefd, staat een kleurig informatie bord dat het Nationale park de Sal- landse heuvelrug aankondigt Dat is de enige dissonant in het land schap. Maar ja. Anders weten de mensen niet waar ze zijn, en wat ze kunnen verwachten. "Dat is de laatste korhoender," zegt de oude stratenmaker (hij draagt een groene overall, een leren jack, klompen en een petje van Van der Vegt Transport BV) als hij twee wan delaars (kleurige jacks, rugzakjes, landkaart) naar het bord ziet staren. "Pardon," zegt een van de wande laars onbegrijpend. "Dat plaatje daar," verduidelijkt de oude baas, "ik heb hier al jaren geen korhoenders meer gezien.De wan delaars kijken naar de foto van de korhoender op het bord van het Na tionale park. Ze halen hun schou ders op en wandelen richting Hol terberg. De man begint zijn schuur af te sluiten. Hij brengt hier hele da gen door. Maar nu moet hij naar huis, want ook daar heeft hij het druk. Hij is mantelzorger namelijk. Hij loopt moeizaam naar zijn auto die tussen de bomen geparkeerd staat en rijdt weg. De Shetlandpony kijkt hem treurig na. Beneden rinke len de spoorbomen, en de Intercity vanuit Enschede flitst voorbij. Als ook de wandelaars verdwenen zijn, ligt de Beukenlaan er weer onge naakbaar bij, tijdloos. HOLTEN - Met alle kracht in het lijf probeerden deelnemers de finish te halen van de Bevrijdingsloop. Deze werd afgelopen dinsdag 5 mei gehouden bij sportpark Meermanskamp. Zowel scholieren, volwassenen en gehandicapten konden hieraan meedoen. Voor de uitslagen kan men kijken op www.avholten.nl foto: johan bolink Hervormde Kerk, Dorpskerk Smidsbelt - Zon. 9.30 u. ds. S.M. Roozen- boom (crèche en nevendienst) en 19.00 u. ds. H. Gijsen - geza menlijke dienst. Dijkerhoek 9.30 ds. H. Gijsen, Espelo 10.45 u. ds. H. Gijsen. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 9.30 u. ds. AA. van der Spek en 19.00 u. gezamenlijke dienst in Dorpskerk. Christengemeente Holten (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Lammert Trui. Prot. Gem. Okkenbroek Zon. 9.30 u. ds. M. Brummelman uit Twello - kindemevendienst en ken. Volgens deze commissie heeft de gemeente niet vol doende aangegeven waarom de activiteit geen algemeen belang zou dienen en waarom andere organisaties - bij goedkeuring van de aanvraag - zich hierop zouden beroepen en ook subsi die willen. Achteraf gezien vindt het colle ge van B en W ook dat de moti vatie om de subsidie niet toe te kennen, summier was. Toch blijft de gemeente bij haar standpunt om geen geld te ge ven en gaat daarom een betere motivatie maken. Stichting De gewezen. Alleen wanneer speci fieke doelgroepen daarmee worden bereikt, zoals school jeugd bij theaterstukken als Da niël en David, kan een verzoek worden gehonoreerd. De Verrassing wilde de subsidie gebruiken voor het vervoer van een bijzondere piano. Wanneer hiervoor geld zou worden gege ven, dan betekent dat volgens de gemeente dat ook andere or ganisaties voor een vergelijkba re actie verzoeken gaan indie nen. Het college vindt dat dit soort kosten door de bezoekers moet worden opgebracht. oppas. Na de dienst koffiedrinken. Katholieke Kerk (Gebouw Ire ne) te Holten - Zon. 9.30 u. Communie-gezinsviering WIJZIGINGEN EN AANVULLINGEN STUREN NAAR C.M. VELUWENKAMP- CLAASSEN, WULP 28, 7462 ZR RIJS- SEN OF E-MAIL: C.M.VELUWEN- KAMP@PLANET.NL HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisartsenpost Sal- land, 0570-501777. TANDARTS - G. van Wijk in Rijssen. Tele foon 0548 520320. Bellen voor afspraak. De gemeente is bezig met het maken van een nota cultuurbe leid. Hierin wordt een oplossing geboden voor subsidiëring van culturele activiteiten binnen de hele gemeente. Tot nu toe beperkt zich dat tot het verstrekken van budgetsub sidie aan de Stichting Parkge bouw en de Stichting Kulturele Raad Rijssen (KRR). In onderlinge samenwerking worden voorstellingen in het Parkgebouw georganiseerd. Daarnaast kunnen bij de KRR aangesloten organisaties voor eigen, bijzondere evenementen een garantstelling aanvragen. In het nieuwe cultuurbeleid zal een platform worden ingesteld die met name een rol krijgt bij de beoordeling en financiële ondersteuning van bijzondere evenementen. Stichting De Ver rassing had dan een verzoek in kunnen dienen bij dit platform. Dit kan dan beoordelen of een bijdrage wenselijk is en bekijken of het evenement bijdraagt aan het culturele aanbod.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21