e Overijssef Prachtige landschappen Eén loket voor subsidieaanvragen 1 Vakantie Overijssel! Volksvertegenwoordiging in b www. zie pro vincieo verijssel. nl provincie ssel De provincie Overijssel stelt vanaf 1 mei een loket in waar geïnteresseerden terecht kunnen als ze willen weten of de provincie hun project kan subsidiëren. Het loket is op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur bereikbaar via telefoon 038 499 83 80, per mail subsidie@overijssel.nl of www.provincie. Overijssel, nl/subsidies redactie Johan Kroes, Bette Kamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel.nl Om in Nederland allerlei karakteristieke landschappen voor de toekomst te behouden, heeft de rijksoverheid twintig Nationale Landschappen aangewe zen. Overijssel is rijk bedeeld met twee van die unieke gebieden: IJsseldelta en Noordoost-Twente. Samen met overheden, organisaties en inwoners in het gebied werkt de provincie aan het behoud en de ontwikkeling van deze gebieden. Zodat we er nog lang van kunnen genieten. Maar we willen ook dat mensen hier kunnen blijven wonen, werken en boeren. We willen het mooie landschap koesteren, maar gaan wel met onze tijd mee. Ussekletta: de strijd met het water In de IJsseldelta voel je de strijd met het water nog. Je ziet de uitgestrekte eeuwenoude polders, de boerderijen op hun veilige terp, kreekruggen en kronkelende dijkweggetjes van het Kampereiland. Hier werkt de provincie samen met gemeenten en het waterschap aan projecten, bijvoorbeeld het I uitgraven van kreken, beschermen van weidevogels en de aanleg van kano routes. Wil je meer weten? Kijk op www.nlijsseldelta.nl Noordoost-Twente: lieflijk glooiend Noordoost-Twente heeft een bijna on-Nederlands aanzien. Het is net een lappendeken van allemaal verschillende landschapjes. Uit de stuwwallen ont springen bronnen en beken. Daar zie je grazige en moerassige beekdalen. Op de hogere delen kijk je net als vroeger uit over de akkers, de essen en de kampen. Ook in dit landschap werken we samen aan toekomstmogelijkheden voor boeren, levendige dorpen en het opknappen van karakteristieke erven. Wil je meer weten? Kijk op www.noordoost-twente.nl De vakantietijd komt er weer aan. En als gedeputeerde voor onder andere Toerisme zeg ik dan natuurlijk: vier je vakantie dit jaar ook eens in Overijssel! Kom genieten van het prachtige landschap, onze gezellige steden en onze gastvrijheid. Wist je bijvoorbeeld dat er meer dan 3.000 kilometer aan schitterende fietsroutes ligt in heel Overijssel? Van de Kop van Overijssel tot Overdinkel, met ons fietsknooppuntensysteem kun je eindeloos combineren en zo de meest verrassende plekjes in ons prachtige land ervaren. Voel je vrij en welkom in Overijssel, want het gastheerschap zit ons in het bloed. Bijna tien procent van de Overijsselse beroepsbevolking werkt in de toeristische branche. Dus ervaar het goede leven in Overijssel en laat je vast inspireren op www.overijsseltoerisme.nl. Doen! Carry Abbenhues, gedeputeerde voor Economie, Toerisme en Arbeidsmarkt Ontdek zelf waarom de IJsseldelta en Noordoost-Twente tot de 20 mooiste gebieden van Nederland horen. Fietsen, wandelen, paardrijden of kanoën, mogelijkheden genoeg. Kijk op de websites voor meer informatie. Binnenkort praat de Statencommissie Ruimte, water en duurzaamheid over het landschap van Overijssel. Dat doen ze tijdens de behandeling van de Omgevingsvisie, het provinciale beleidsplan voor de fysieke leefomgeving. In de Omgevingsvisie geeft de provincie Overijssel de richting aan voor de ontwikke ling van Overijssel tot 2020 en verder. Waar is ruimte om te wonen, werken en recreëren. Waar is er moge lijkheid voor industriële ontwikkelingen? En waar is er ruimte voor natuur? Dat staat allemaal beschreven in de Omgevingsvisie. In maart was het de beurt aan de burger om te rea geren op de ontwerp-Omgevingsvisie. Er zijn ruim driehonderd zienswijzen binnengekomen op de Omgevingsvisie, waarvan ongeveer 60 procent van particulieren. Tijdens drie hoorzittingen hebben alle inwoners van Overijssel de kans gekregen hun ziens wijze toe te lichten aan leden van Provinciale Staten. Nu is het de beurt aan de leden van Provinciale Staten om te zeggen hoe zij denken over de toekomst van Overijssel. Dat doen ze op 17 juni, tijdens de commissievergader- nig van de Statencommissie Ruimte, water en duur zaamheid. De vergadering begint om 13.30 uur en is openbaar. De vergadering is ook live te volgen via h ttp://provincialestaten. Overijssel, nl Wilt u meer informatie over de vergaderingen van Provinciale Staten en de commissie, neem dan contact op met de Statengriffie, via 038 499 87 80. Martin Reesink (CDA): "Goed rentmeesterschap is één van de kernwaarden van het CDA. Je moet op een goede, verantwoordelijke manier omgaan met je omgeving en met elkaar. Concreet denk ik dan bijvoorbeeld aan het aanwijzen voor gebieden voor windenergie, het aanpakken van stationsomgevingen, het plaatsen van zonnecollectoren, investeren in her structurering van bedrijventerreinen en wijken, behoud van cultureel erfgoed, investeren in waterwegen, nieuwe natuur en duurzame energie. Dat zijn zaken die het CDA belangrijk vindt."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13