Zie. Het landschap zit in jou il Het landschap zit in mij m Evenementen kalender vC 15 mei Zwerftocht over de Sallandse Heuvelrug met de boswachter 16 mei Proef natuurlijk Twente, Denekamp 17 mei Nachtwandeling Volthe, Albergen 17 mei Workshop landschapsschilderen in de natuur, 's Heerenbroek 21 mei Dauwwandelen Holterberg 21 mei Dauwtrappers picknick, Markelo 24 mei Aardbeien/aspergetocht Vasse 24 mei Schaapsscheerdersevenement, Het Hulsbeek Oldenzaal 24 mei Landleven-fietstocht De Lutte 29 mei Spannende avondvaartocht in De Wieden www.natuurmonumenten.nl 30 mei Rododendrontocht Lettele, www.knblo.nl 31 mei Kinder rondleidingen in het natuurmuseum Holten 31 mei Sagenverteller Schaapskooi Twilhaar, de Sallandse Heuvelrug 1 juni Everloo Landdag, Havezathe Het Everloo, Rossum www.heteverloo.nl 3 juni Avondwandeling Molen van Frans, Vasse 6 juni Open dag aspergetelers Salland www.sallandaspergeland.nl 6/7 juni Lekker naar de boer, diverse plaatsen, www. lekkemaardeboer. nl 23 juni Zoektocht naar de nachtzwaluw, Bezoekerscentrum de Sallandse Heuvelrug 28 juni Big Picknick landgoed Smalenbroek, Enschede www.landschapoverijssel.nl Zie Overij Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl Wij kunnen er allemaal iedere dag van genie ten, van het landschap om ons heen. Of je nu onderweg bent met auto, fiets of bus naar werk of school. Of als je in je vrije tijd een stukje wandelt of fietst. Je kunt op ieder moment het afwisselende landschap beleven. De grazige wei den, landgoederen, bossen, heidevelden, rivieren en beken. Maar ook in je eigen dorp of stad kun je genieten van wat je ziet. "Er is zoveel moois in Overijssel, voor de natuur hoef je helemaal niet naar het buitenland." Aan het woord is Piet Jansen. Hij is gedeputeerde van de provincie voor Landelijk gebied, Landbouw en Water. Als geen ander weet hij hoe rijk wij in Overijssel zijn. "In mijn eigen woonomge ving kan ik heel erg genieten van de rust in het Wierdenseveld, het landschap rondom de Regge en het natuurschoon van de Sallandse Heuvelrug. De dichteres Ida Gerhardt heeft dat heel mooi verwoord in haar gedicht Het landschap. Ze zegt daarin: "Het landschap staat in ons geschreven, gras, water, bloemen, ieder ding..." Daarom investeren wij In Overijssel kunnen wij met plezier wonen, wer ken én recreëren. De provincie zet zich vol voor het landschap in. Dat doet ze samen met inwo ners en organisaties die zich bezighouden met het landschap, landbouw, natuur of recreatie. Want samen staan wij veel sterker! Investeren betekent natuurlijk ook geld beschikbaar stellen. Van 2007 tot 2011 is dat pakweg 90 miljoen euro. Gelukkig levert zo'n investering ook weer veel op. De natuur in Overijssel trekt jaarlijks honderdduizen den bezoekers en dat brengt honderden miljoe nen aan inkomsten per jaar met zich mee! Met het oog op de toekomst Bloemen, planten en dieren hebben leefruimte nodig, niet alleen hier en nu, maar ook in de toe komst. Om die leefruimte veilig te stellen zorgt de provincie voor voldoende natuurgebieden. Door grond aan te kopen en over te dragen aan natuur organisaties. De provincie zorgt ook voor aanleg van ecoducten en faunapassages. En wij betalen natuurorganisaties, boeren en particulieren om de natuur mooi te houden en verder te ontwikkelen. Inwoners van Overijssel vinden behoud van natuur en landschap belangrijk, zo weten we uit onder zoek. Ook daarom moeten we er zuinig op zijn. Wist u dat er in Overijssel 25 natuurgebieden lig gen, die zo bijzonder zijn dat ze beschermd wor den via het Europese programma Natura 2000? De plannen voor het beheer van die gebieden maken wij samen met andere organisaties. Het landschap: Je ziet het niet alleen, je ruikt het, je proef| het ook, in al die heerlijke producten, vers! van het land of de boerderij. Steeds me boerenbedrijven verkopen hun producte rechtstreeks aan de consument of via ee supermarkt in de buurt. Hems Averink is boer in hartje Twente. Hij is geboren en getogen in Twekkelo. Zijn boerderij bestaat al sinds 1188. Twekkelo ligt inge klemd tussen de twee grote steden Hengelo en Enschede. "Vol gas boeren is er voor mij niet meer bij", vertelt hij. Hij heeft 60 melkkoeien en werkt daarnaast volop mee aan het natuurbeheer. Hems voelt zich één met het landschap. "Ik geniet echt van de combinatie van het boeren en de prachtige woonomgeving." Hij steekt met plezier de handen uit de mouwen voor de natuur op het sfeervolle landgoed. Wij hebben hier redelijk veel houtwallen. Die beheer ik al langer. Daarom ben ik gevraagd om mee te doen aan een pilot over natuurbeheer." De provin cie Overijssel wil boeren en landeigenaren stimuleren om actief te worden in het beheer van natuur, landschap en water. Hems is enthousiast over deze mogelijkheid. "Ze noemen dat Groene en Blauwe diensten. Groen staat voor de zorg voor de natuur, dus de houtwallen en de voetpaden: blauw is de zorg voor water." Anders dan in het verleden worden de boe ren voor dit werk betaald. "Wij krijgen nu een behoorlijke vergoeding." Binnenkort gaat hij ook Blauwe diensten verrichten. "Ik ga samen met het waterschap zorgen voor de natuurgebieden langs de beek. Vanaf dat moment mag de beek buiten zijn oevers treden", aldus Hems. Meer weten over Groene én Blauwe diensten? Kijk dan op www.groeneblauwedienstenoverijssel.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 12