Eigen plek voor jongeren Holtens Nieuwsblad Barveiink Bijeenkomst stratenvoetbal Afgelasting na drama in Apeldoorn 9 Blauw Wit treft Avereest in nacompetitiewedstrijd Na schooltijd even gezellig binnenkomen en bijkletsen Activiteiten Jongeren welkom in De Liezenboerderij I Prijs. Blauw Wit naar nacompetitie HOLTEN - Na een minuut stilte als blijk van mede leven naar de slachtoffers van de gebeurtenissen in Apeldoorn ging de wedstrijd tussen Blauw Wit en Haarlo van start op een zonovergoten sportpark 't Vletgoor. 8 Dinsdag 5 mei 2009 HOLTEN - Blauw Wit gaat za terdag op bezoek bij Avereest voor het eerste onderlinge tref fen in de nacompetitie voor een plek in de derde klasse. Avereest is de nummer tien uit de derde klasse C en moet daarom pro motie - degradatie wedstrijden spelen. Blauw Wit speelt deze wedstrijden omdat het winnaar van de tweede periode is gewor den. Blauw Wit wil natuurlijk promoveren via deze twee wed strijden. Voor supporters is het vertrek vanaf 't Vletgoor vastge steld om 13.30 uur. HOLTEN - Ruim twee jaar gele- denwerdhetjeugdhonkDeLie- zenboerderij aan de Larense- weg 102a (naast de kinderop- ivang) in Holten gestart en sindsdien vindt de jeugd hier z'n plekje. De Liezenboerderij is van dinsdagavond tot en met vrijdagavond geopend van 19.00 tot 22.00 uur. Op dinsdag-, woensdag- en vrij dagavond komt de jeugd vanaf 16 jaar en heeft jongerenwerker Ralph de Boer de leiding over de groep en de donderdagavond is speciaal bedoeld voor de jeugd van 14 en 15 jaar en hierbij is Pa- tricia van Erven aanwezig. Om dat veel jongeren van de don- derdagavondgroep inmiddels 16 jaar zijn geworden en dus doorgeschoven zijn naar de an dere avonden, is er op deze avond weer genoeg plaats voor 14 en 15-jarigen. Vanaf dinsdag 12 mei is het jeugdhonk tevens op de dinsdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend voor alle jongeren vanaf 14 jaar. "Ze kun nen dan na schooltijd even ge- Izellig binnenkomen, iets drin ken, een beetje bijkletsen en dergelijke. We willen jongeren een veilige en leuke plek bieden zodat ze niet overal hoeven rond te hangen. Ze ontmoeten hier andere jongeren en we doen geregeld leuke dingen zo als bijvoorbeeld hiphop, paint- ball, karten, bowlen, een darts- of tafeltennistoernooi, noem maar op. Over een paar maan den beschikken we tevens over een leuk grasveld achter de boerderij waar we kunnen voet ballen en een barbecue kunnen houden. We geven de jongeren ook veel inspraak en doen veel in overleg. Zij mogen bepaalde dingen organiseren en ze mer ken dan dat dit niet allemaal vanzelf gaat, maar er wel wat voor gedaan moet worden. Daar leren ze van", menen Ralph en Patricia. Door middel van subsidies heeft het jeugd honk een bepaald budget maar omdat sommige activiteiten vrij duur zijn, betalen de jongere in dat geval ook een klein bedrag. Ook dit gaat in overleg. Wie de Liezenboerderij binnenkomt, merkt meteen een leuke sfeer met een bar waar men drinken en versnaperingen kan kopen en er is een zithoek en een grote tafel aanwezig. Meer info: www.liezenboerderij-hyves.nl. HOLTEN - Op zaterdag 2 mei waren de zusjes Myrthe en Britt Barveiink aanwezig op de sa mengestelde wedstrijd in Cas- tenray. Britt deed mee in de klasse L. In de dressuur behaal- den zij 179 punten en met het springen en de cross waren zij foutloos. Met deze resultaten wonnen zij de zevende prijs. I Myrthe Barveiink deed mee in de klasse M en won een tweede HOLTEN - In het clubhuis van W Holten wordt maandag 25 mei om 20.00 uur een informa tiebijeenkomst gehouden over het stratenvoetbaltoemooi. Het toernooi wordt zaterdag 6 juni gehouden op sportpark Meermanskamp. Aan de contactpersonen van de teams die vorig jaar hebben deelgenomen aan het toernooi met hun straat, wijk of buurt zal binnenkort een uitnodiging worden verstuurd. Uiteraard kunnen ook andere teams zich nog aanmelden bij de organisa tie. Op de bijeenkomst van 25 mei zullen diverse zaken met elkaar worden doorgesproken en zal ook de loting voor de poule-in deling plaatsvinden. In Holten wonende voetballers van 16 jaar en ouder die niet bij een deelnemende straat/ wijk/ buurt horen en toch graag mee willen doen, kunnen zich tot 18 mei aanmelden bij de organisa tie. Die spelers zullen tijdens voor noemde bijeenkomst in goed overleg worden ingedeeld bij teams die nog wat uitbreiding kunnen gebruiken. Secretariaat Stratenvoetbaltoer- nooi 2009: M. Spekreijse, Pasto riestraat 35, (m.spekreijse@zon- net.nl). HOLTEN - Patricia van Erven en jongerenwerker Ralph de Boer begeleiden activiteiten voor jongeren in de Liezenboerderij in Hol ten. Ralph doet dat voor jongeren vanaf 16 jaar en Patricia voor jongeren in de leeftijd van 14 en 15 jaar. foto: sander scheperman Vanaf de eerste minuut was het Blauw Wit dat het spel dicteerde wat al na drie minuten resulteerde in de eerste kans voor Remon. Blauw Wit had een overwicht wat resulteerde in diverse kansen voor de spitsen. Dit betrof echter vooral pogingen van afstand want de eindpass was vaak niet goed genoeg om de hechte verdediging van Haarlo uiteen te spelen die daardoor uiteindelijk vrij eenvoudig overeind bleef. In de 34e minuut lukte dit voor het eerst toen een vrije trap van 20 meter verrassend breed werd gelegd op Nick die met een prima steekpass Maarten een vrije schietkans bezorgde maar de bal verdween over het doel. Vlak hierna was er ook de eerste goede kans voor Haarlo, maar de bal verdween in het zijnet. Vlak voor rust kreeg Blauw Wit nog een grote kans toen Harald Beldman goed doorjoeg in de verdediging en Remon alleen richting het doel stuurde. Remon schoof de bal behendig langs de uitkomende keeper, maar miste helaas ook net het doel. Het slotakkoord van de eerste helft was voor Haarlo dat uit een vrije trap nog dicht bij een doelpunt kwam. Met in de tweede helft Gert Jan Ulfman voor Maarten Kruimelaar probeerde Blauw Wit meer grip op het middenveld te krijgen. Dit resulteerde al snel in èen vrije trap vanaf 30 meter. De bal werd hoog voor de goal gegooid waarbij de keeper de bal niet klemvast kon krijgen. In de scrimmage bleef Jurgen rustig en schoof de bal precies in de verre hoek om zo de 1 -0 op het scorebord te zetten. Direct vanaf de aftrap kreeg Haarlo een enorme kans. Een hoge voorzet werd van dichtbij goed ingekopt, maar William wist met een flitsende actie de bal nog tot corner te verwerken. Haarlo zette in deze fase van de wedstrijd aan en probeerde terug te komen in de wedstrijd. Bij een schot van afstand moest William nogmaals gestrekt om de bal te keren. Met Jordi en de van een blessure teruggekeerde Stefan als verse aanvallers kwam Blauw Wit weer meer onder de druk vandaan en domineerde het laatste kwartier van de wedstrijd. Hieruit ontston den ook diverse kansen. Uit een voorzet kopte Nick op de paal. Even later werd de bal na een goede aanval over rechts voorgezet en kopte Gert-Jan op de lat. Stijn had nog een prachtig schot van de hoek van de zestien in petto maar helaas voor Blauw Wit had de keeper een dito redding in huis. Zo bleef het op 't Vletgoor bij 1-0 en omdat Zelos in de wedstrijd thuis tegen SVDW geen fout maakte speelt Blauw Wit zoals al ver wacht in de nacompetitie. Door het scoreverloop op de andere velden wisselde de te ver wachten tegenstander een aantal keren, maar toen uiteindelijk alle wedstrijden waren afgelopen bleek Avereest (bij Balkbrug) de te genstander. Op 9 mei wordt er uit gespeeld en op 16 mei thuis, de winnaar van de dubbele ontmoeting speelt volgend jaar in de derde klasse. Opstelling Blauw Wit: William Kolkman, Arian Vorkink, Arjan Aan stoot, Nick de Bie, Amoud Beldman, Jurrian Paalman, Stijn de Vrij er, Maarten Kruimelaar (Gert lan Ulfman), Jurgen van Dijk, Harald Beldman (Stefan Aanstoot), Remon Müller (Jordi Kamphuis). HOLTEN - De aanslag in Apel doorn met Koninginnedag, waarbij een 38-jarige man uit Huissen tijdens het défilé met zijn auto inreed op het publiek en veel slachtoffers maakte, heeft ook in Holten tot grote ontzetting geleid. Het dramatische nieuws werd op Koninginnedag langzamer hand bekend onder de men sen, waarna tal van activiteiten werden afgeblazen. Van de aanvankelijke feeststemming was op het eind van de dag niet zo heel veel meer over. Het oranjeprogramma ging flink op de helling. Veel activi teiten werden afgelast, ande ren werden in een versoberde uitvoering gehouden. Tot een algeheel 'inpakken en wegwezen' kwam het in Hol ten niet, en' zo ging het in de meeste plaatsen. De brunch en de aubade gingen tijdens de Koninginnedag nog door. Daarna werd het feest afgelast. foto: johan boijnk De brunch ten gunste van de Stichting KiKa ging wel door en ook de Veteranenrace van* motorclub MAC de Holterberg ging door. "We hebben ook niet overwogen om de race 'af te gelasten", zegt Ep Krikkink van MAC de Holterberg. "De berichtgeving over de aanslag in Apeldoorn kwam pas laat binnen. Om tien uur 's morgens waren we al met de trainingen begonnen. Pas in de loop van de middag werd ons duidelijk dat er wat ern stigs was gebeurd. Als er vanuit de gemeente een verzoek was gekomen om met de race te stoppen, was het een heel an der verhaal geworden. Als we een verzoek hadden gekregen om het aan te passen, dan wa ren we daarin zeker meege gaan. Maar nu drong de ernst pas tegen het eind van de race door. Overigens vallen we niet onder de paraplu van het Oranjecomité. Wat ook mee telt is dat het geen terroristi sche aanslag was. Het is ge woon niet te omvatten dat een krankzinnig persoon zoiets kan doen".

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9