wmmm e Qverijssd Ontdek de IJsseldelta IJsseldeltadag 9 mei 2009 www. ij sse Zoekplaatje Gemeentelijke belastingen 2009 ontdek de yf Bevrijdingsfeest provincie Rioolheffingen, reinigingsheffingen en OZB; jaarlijks krijgt u hiervoor de rekening gepresenteerd. In de belastinguitgave 2009 heeft de provincie Overijssel de gemeentelijke lastendruk voor haar inwoners vergeleken. Bekijk de resultaten op www.provincie.overijssel.nl/belastingen2009. Of bel voor een exemplaar van de folder met 038 499 93 91 redactie Johan Kroes, Bette Kamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e mail nieuwsredactie@overijssel.nl •—"Overgssel op zaterdag 9 mei tijdens de IJsseldeltadag, de open dag van Nationaal Landschap IJsseldelta tjsseldetta'. Stap in de huifkar in Hasselt of proef verse melk in Mastenbroek. Op de open dag van Nationaal Landschap IJsseldelta is er van alles te doen in het gebied. Natuurliefhebbers gaan op pad met professionals en de bewoners van de IJsseldelta tonen de geschiedenis van het water en diverse ambachten in gemalen, musea en boerderijen. Liever actief bezig? Vaar dan een rondje met de kano of fiets door de Zwartewatersteden. Kortom, een interessant én leuk dagje uit voor jong en oud. Voor meer informatie kijkt u op www. ijsseldeltadag. nl Nationaal Landschap IJsseldelta Het Nationaal Landschap IJsseldelta is relatief nieuw. Dat wil zeggen: de erkenning van dit gebied als Nationaal Landschap door het Rijk in 2005. De IJsseldelta is daarmee één van de twintig Nationale Landschappen die ons land telt. Nationaal Landschap IJsseldelta wordt begrensd door het Zwarte Water, de IJssel en het Zwarte Meer. Het strekt zich uit over delen van de gemeenten Kampen, Zwartewaterland en Zwolle. De IJsseldelta is een prach tige zoetwaterdelta en heeft unieke natuur- en cultuurhistorische waarden. Kijk voor meer informatie op www.nlijsseldelta.nl. Op 5 mei is het groot feest in Overijssel. Dit jaar nog uitbundiger dan anders, want in Zwolle geeft de minister-president het startsein voor de bevrijdings feesten in heel Nederland. Maar wat vieren we eigenlijk? Wat betekent vrijheid voor u, voor jou? Met die vraag is het provincie bestuur de provincie in getrokken. Mensen overal in Overijssel hebben erover nagedacht en hun beleving van vrijheid vertolkt in muziek, zang en dans, wan delroutes en debatten. Voor mijzelf betekent vrijheid vooral, dat je niet zomaar kunt zeggen wat je denkt en kunt doen waar je zin in hebt. Natuurlijk ben je vrij in je den ken en doen, dat is een grondrecht. Maar het mag nooit ten koste gaan van een ander! Als je een ander discrimineert, dan neem je iets weg van zijn vrijheid, van zijn waarde. Maar ook benadeel je jezelf. Zie Volksvertegenwoordiger in beeld Naam: Mimi van Olphen Partij: GroenLinks Leeftijd: 54 In de Staten sinds: 1999 Kinderen die een nieuw klasgenootje uitsluiten, ont dekken niet de leuke spelletjes die het kind heeft mee gebracht uit dat verre land. Volwassenen zouden zich eens niet moeten bezinnen op de vraag wat andere mensen voor hen betekenen, maar omgekeerd. Wat kan ik voor de ander betekenen? Dan gaat er een wereld voor je open. En waar dat gebeurt, wordt 5 mei een echt bevrijdingsfeest voor ons allemaal. mr. G.J. Jansen, Commissaris van de Koningin Oplossing zoekplaatje maart: Enschede. Wij hebben veel reacties ontvan gen en hebben hier drie winnaars uitgekozen. Deze hebben inmiddels een prijs ontvangen. De zomer is in aantocht en dat betekent dat de bootjes het water weer op mogen. Weet u bij welke Overijsselse stadsgracht deze foto gemaakt is? Stuur uw oplossing voor vrijdag 8 mei 2009 op een briefkaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Zie Op initiatief van GroenLinks-Statenlid Mimi van Olphen wordt de 9e mei, de Dag van Europa in Overijssel gevierd met een publieksevenement. Onder de naam 'Overijssel Europa' openen tal van met Europees geld gefinancierde projecten hun deuren. Dat gebeurt in de regio's Steenwijk, Hardenberg, Olst, Diepenheim en Holten. Het doel van de dag is om inwoners te laten zien wat er allemaal gebeurt met Europese subsidies die wer den verstrekt in de provincie Overijssel in de periode 2000-2006. Ondernemers krijgen op zaterdag 9 mei de kans om te laten zien wat ze gedaan hebben met geld uit de POP-, LEADER+-, D2- en Interregpotten. Provinciale Staten willen dat graag onder de aandacht van het publiek brengen. Provinciale Staten vinden het belangrijk dat Overijsselaars een beeld krijgen van wat Europa bete kent voor de ontwikkelingen in de provincie. Mimi van Olphen: "Via het Europaloket sluist de provincie mil joenen Europees geld door naar honderden projecten in Overijssel. Het grote publiek weet daar té weinig van naar mijn idee. Vandaar dat we het initiatief heb ben genomen voor deze dag. We verwelkomen ieder een, jong en oud, op een aantal prachtige locaties in de provincie, om van daar uit pér fiets, bus of snorfiets tochtjes te ondernemen naar toonaangevende projec ten in de buurt". Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail uw oplossing naar nieuwsredactie@overijssel. nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermel den. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 25