Bevrijdingsdag Overijssel Overijssel Europadag Evenementen kalender Zie Overij Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl 9 mei Nationale molendag Diverse locaties in Overijssel 9 mei Publieksdag IJsseldelta 2009 Diverse plaatsen in de IJsseldelta 9 mei Publieksdag Overijssel Europa Regio Steenwijk, Hardenberg, Olst en Diepenheim 12 mei Kindertaartenclub Het Kronkelhok, Slagharen 15 mei Bart Lust Quintet Jazzpodium de Tor, Enschede 28 april Kinderactiviteiten Openluchtmuseum, Ootmarsum 29 april 90'now Poppodium Hedon, Zwolle 29 april Rit met de stoomtrein Station Haaksbergen 29 april Theater Gnaffel, Ik mis je nu al Theater Odeon, Zwolle 30 april Autorodeo Schipgravenweg, Rouveen 30 april Pony- en kleinveemarkt Manege De Vossenbos, Wierden 2 mei Kano afzaktocht De Wilgenweard, Nijverdal 25 april - 8 mei Juliana; Prinses-Koningin-Prinses Goors Historisch Museum, Goor 6 mei vanaf 18.00 uur Vergadering Provinciale Staten Provinciehuis, Zwolle provincialestaten.overijssel.nl Op 4 mei herdenken we de oorlogsslachtoffers en op 5 mei vieren we de vrijheid. En hoe! Want de provincie Overijssel is dit jaar het toneel voor het landelijke startmoment van alle bevrijdings vieringen: het ontsteken van het bevrijdingsvuur door de minister-president Balkenende. Hiermee geeft hij het startsein voor alle bevrij dingsfestivals in Nederland. Het ontsteken van het vuur vormt daarmee de plechtige overgang tussen herdenken op 4 mei en vieren van de bevrijding op 5 mei. Het vuur en Overijssel 5 mei 2009, vijf voor half één. Plaats van handeling: het manifestatieterrein in Park de Weezenlanden in Zwolle. Onder toeziend oog van de voorzitter van het Nationaal Comité 4 en 5 mei mevrouw Swaab, Commissaris van de Koningin Jansen en burgemeester Meijer van Zwolle bege leidt premier Balkenende het bevrijdingsvuur via een bijzondere loopbrug naar het podium op het hoofdveld. De fakkel wordt gedragen door de lopers van Atletiekvereninging PEC 1910, die het vuur de nacht ervoor in estafette uit Wageningen hebben opgehaald. Mind your Steps! Speciaal voor het bevrijdingsvuur wordt er een bijzondere loopbrug langs het festivalterrein opgebouwd. De brug heet Mind your Steps, is 140 meter lang en vormt een ode aan de vrij heid. De brug vormt een verbinding tussen het provinciehuis en het bevrijdingsvuur. Mind your Steps is ontworpen door de Zwolse kunstenaars Marit Otto en Mark van Enk. Gedurende het Bevrijdingsfestival wordt de brug gaandeweg betrokken in het feest, terwijl hij getooid wordt met de gezichten van honderd voorvechters van de vrijheid uit de wereldgeschiedenis. 25 Overijsselse gemeenten op het Plein van de Vrijheid Aan de voorkant van het provinciehuis ligt het Plein van de Vrijheid. Hier vindt een bijzonder pro ject plaats: Paal 38. De 25 Overijsselse gemeenten laten zich hier van hun verrassende kant zien. Elke gemeente heeft een (podium)kunstenaar afgevaardigd. De 25 kunstenaars geven in korte performances van 5 minuten hun interpretatie van het thema Vrijheid en Identiteit. Grote namen op het Bevrijdingsfestival Overijssel Als het vuur aan is, barst het Bevrijdingsfestival Overijssel los. Dit is uitgegroeid tot één van de meest toonaangevende festivals van Nederland. In 1991 begon het festival met een bescheiden 10.000 bezoekers. De laatste jaren komen er steevast op zo'n 140.000 bezoekers uit heel Nederland. Het Bevrijdingsfestival Overijssel betrekt'iedereen op een aansprekende en eigen tijdse wijze bij de dag van de vrijheid. In 2009 zijn de makers van het Bevrijdingsfestival er opnieuw in geslaagd een fantastisch programma samen te stellen, met muziek, theater, dance, cabaret, debat en een familieplein met Via del Mondo, een nagebouwde wereldstad voor kinderen. Op de podia dit jaar onder andere Miss Montreal, Voicst, Giovanca, Kyteman's HipHop Orkest, Ilse DeLange en Guus Meeuwis. Voor alle info en het volledige programma: kijk op www.bevrijdingsfestivaloverijssel.nl. Meer informatie op www.overijsseltoerisme.nl of www.overijssel.nl Op 9 mei bent ook van harte welkom om op de Europadag deel te nemen aan de vier excursies die in Steenwijk, Hardenberg, Olst en Diepenheim worden georganiseerd, en waar leden van Provinciale Staten als gastheer en gastvrouw naar voren zullen treden. Het staat u die dag vrij hen te vragen naar de verschillende projecten die zij met u zullen bezoeken, naar de mogelijkheden die Europese subsidies bieden en naar de manier waarop Europa daarmee heeft bijgedragen aan landschapsbehoud en -verbetering, innovatie en samenwerking in de ver schillende regio's, maar ook het bewaken van het cultureel en natuurlijk erfgoed waar Overijssel rijk aan is. In de gemeenten Steenwijk en Olst zullen wij er met de fiets op uit trek ken: in Hardenberg en Diepenheim wordt u per bus naar verschillende projecten gereden. Er is rekening gehouden met vervoer voor degene onder u die minder goed ter been is. Er is ook alternatief vervoer mocht het weer niet meezitten, maar daar hopen we natuurlijk niet op! Om een idee te krijgen van de projecten die wij gaan bezoeken hebben wij voor u alvast opnames gemaakt van de verschillende routes. U kunt deze en alle informatie over tijden, verzamelpunten en de fotoprijsvraag van die dag, vinden op www.overijssel.nl onder het kopje Overijssel Europadag.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 24