Schaakteams sluiten af met zege Holtens Nieuwsblad 23 Applaus voor organisatie sportagenda dertigste Holterbergtour Turkse Kracht voor doel veel scherper dan Holten Tennissters in het nieuw Primeur voor zaalafdeling van w Holten Mike Bolink op tweede plaats Dinsdag 28 april 2009 HOLTEN - Het meisjesteam tot en met 12 jaar van Tennisclub Holten heeft dit seizoen een sponsor. TH Cleaning Service Holten heeft de meiden voor zien van een sportieve outfit. De kleding werd uitgereikt door Jo- han Tuitert van TH Cleaning Service. Op de foto vlnr (boven) Joyce van Ee, Renske Wold, Ga by van Ee en Johan Tuitert en onder Sterre Mooiweer, Renee Tuitert en Roma Kloosterman. HOLTEN - De dertigste Holter- bergtoer van de Wielervereni ging Holten werd zondag onder schitterende weersomstandig heden verreden. Praktisch geen wind, een lekker zonnetje en een heerlijke fietstemperatuur. Dat was ook te zien aan het deelnemersaantal want er na men met 466 fietsers meer mensen deel aan deze tocht dan de laatste jaren het geval was. Er konden afstanden wor den gefietst van 80, 100 en 150 kilometer. De wielrenners kre gen op alle afstanden veel klim werk voorgeschoteld. De vele deelnemers waren vol lof over de routes, de verzorging onder weg en de goede bewegwijze ring. Op de rustlocatie nabij Ommen werden veel deelne mers nog verrast door de aan wezigheid van prins Willem- Alexander, prinses Maxima en de kinderen!! HOLTEN - Het tweede elftal van de futsal-afdeling van w Holten heeft voor het eerst sinds de op richting van deze afdeling het kampioenschap behaald. In de vierde klasse verloren de Holte naren maar één wedstrijd, de al lereerste. Daarna werd er voor namelijk gewonnen en een en kele keer met grote cijfers, dat wel, gelijkgespeeld. Aanstaande zondag krijgt het elftal, dat on der leiding staat van Eelco van der Wal, een receptie aangebo den in de kantine van Meer manskamp. Vooraf leek het een zware wed strijd te worden tegen de direc te concurrent Vanja Sport uit Heeten. Maar op eigen terrein werden de groenwitten al snel teruggedrongen op eigen helft. Holten verzuimde te scoren in deze fase, maar kreeg wel de beste mogelijkheden. Uiteinde lijk was het Maarten van der Wal die de score openden uit een rebound van een inzet van Bas Tuitert. Heeten, dat moest winnen om in de race te blijven voor de titel, moest nu zelf ook meer komen en dat zorgde ervoor dat Holten rustig kon loeren op zijn kan sen. Het was Tuitert die nog voor de rust profiteerde en de stand op 2-0 bracht. Meteen na rust bracht wederom de lange Deventemaar de stand op 3-0 na een fraaie individuele actie. Holten kreeg hierna legio kan sen, waarvan de mooiste voor Ramon Eshuis was. Na een prachtige voetbeweging vergat hij echter de bal tussen de palen te tikken. Tuitert vergat dat niet deze avond en completeerde een heuse hattrick. Dat de gast heren nog tegen scoorden was leuk voor de statistieken. Onder toeziend oog van de trouwe Holtense aanhang floot de war rige fluitist voor het laatst op zijn fluitijzer en kon het be scheiden feestje gevierd wor den. Het zaalvoetbal bij w Holten leeft als nooit tevoren. Sinds roerganger Eelco van der Wal twee jaar geleden besloot om deze tak weer nieuw leven in te blazen zijn er al vier teams op gericht die de kleuren van rood zwart verdedigen in de zaal. Volgend jaar zullen Holten 1 en 2, nu beiden uitkomend in de vierde klasse, op een niveau ho ger gaan acteren. Holten 2 krijgt dan ook nog eens versterking van oud-gedienden van het veldvoetbal, Arno Knapen en Mark Nijland. Een versterking die het team wel kan gebruiken omdat de spelers nu vaak van heinde en verre moeten komen en het daardoor op de vrijdag avond soms lasüg was een vol ledig team op de been te krij gen. Lesje in effectiviteit HOLTEN - Om des keizers baard, zo werd het treffen van afgelopen zondag tussen Turk se Kracht Deventer en w Holten vooraf getypeerd. Vaak leveren dergelijke wedstrijden de leuk ste taferelen op voor beide doe len, zo ook zondag. Maar on danks vele kansen voor Holten bleven de drie punten in Deventer. De getructe Turkse medelanders waren heel wat ef fectiever in de afronding. Holten begon dramatisch aan het duel op het sportpark van de Deventernaren waar de bouw vakkers doordeweeks aan een metamorfose werken van de kleedkamers en de kantine. Al na vijf minuten lag de bal achter Koetsier nadat de defensie van Holten niet kordaat genoeg in greep. Meteen hierna was er de opgelegde mogelijkheid voor Tim Wissink om de score op 1-1 te brengen. Maar hij schoot oog in oog met de doelman hoog over. Ook Wilfred van der Pluijm was dichtbij de gelijkma ker. Ondertussen liet de thuis ploeg zien dat zij beschikken over een aantal technisch zeer begaafde spelers. Tim Wissink had na een half uur driemaal een koekoek door zijn benen te pakken. Na ongeveer vijfentwintig mi nuten viel dan toch de gelijkma ker. Een lange uittrap van Koet sier werd niet goed verwerkt door de laatste man van Turkse Kracht en zo belandde hef leder voor de voeten van Van der Pluijm. Die bedacht zich geen moment en lobde de bal fraai van zeventien meter over de kansloze keeper. Holten dacht even te kunnen genieten van deze treffer, maar even werd maar eventjes. Al na een minuut lag de bal namelijk aan de andere kant alweer te gen het netje. Een fraaie aanval over de rechterkant werd koel afgemaakt door de spits van de Deventerse ploeg. Holten ging meteen hierna strijdlustig op Voor Holten dreigt het seizoen als de bekende nachtkaars uit te gaan. archieffoto zoek naar de gelijkmaker. Dit resulteerde een legio kansen voor de roodzwarten. Erik Rei- jlink mocht vrij inschieten vanaf een meter of tien, maar mikte net op die ene plek waar de keeper lag. Tom Hofman kreeg de bal er van heel dichtbij ook niet in en Van der Pluijm zag een inzet met rechts knap gepa reerd worden door de doelman. Edwin Knapen zag een door kopbal bij de tweede paal uit het doel geranseld worden en de in- gevallen Nijland zag een inzet met rechts ook gestopt worden. Terwijl de toeschouwers einde lijk aan de broodjes Turks vlees konden beginnen van de barbe cue, zochten beide ploegen ver koeling in de kleedkamers tij dens de mst. Met een welgevul de maag zagen de toeschou wers dat na de thee de thuis ploeg meer het heft in handen nam. Dit resulteerde uiteindelijk in de 3-1. Koetsier tikte eerst nog een vrije bal uit de kruising, maar werd niet gesteund door zijn verdediging bij de rebound. Van dichtbij werd de bal hard achter hem in het doel geschoten door een van de vier instormende Deventernaren. Vanaf dat moment speelde Hol ten va banque en kreeg het nog een aantal mogelijkheden, maar misten de schutters scherpte. In de allerlaatste mi nuut werd het leed nog erger toen een invaller van Turkse Kracht het halve veld over mocht steken en zijn rush ook nog eens afrondde met een prachtige lob. De gastheren zijn door dit resul taat totaal onverwacht nog in de race voor de nacompetitie, ter wijl Holten moet uitkijken dat het seizoen niet dooft als een nachtkaars met een tiende plek op de ranglijst. Volgende week het laatste duel van het seizoen tegen Zutphania. Daar kunnen de Holtenaren de vriendelijke Turken nog een dienst bewijzen door op eigen veld haar sportie ve plicht te vervullen. HOLTEN - Zowel het eerste als het tweede Holtense schaak team heeft zijn laatste externe competitiewedstrijd gewonnen. Het eerste team won met 5-3 van het sterke ESGOO 4. Holten begon met een regle mentaire overwinning van Mar- tijn Hage maar daarna moesten ze het zelf opknappen. Winst was er ook voor Gerrit Luggen- horst, Dinant van Beek en Wim Kees van Rijssen. De remises waarmee de zege werd veiligge steld kwamen op naam van Jan Scheperman en Henk van Beek. Ton van Oijen en Karl Heinz Leisten verloren. Holten verloor dit seizoen al leen van HZP 1 (met maar liefst 6-2) maar dat was genoeg om naast het kampioenschap te grijpen. In matchpunten ein digden EDS 1 en Holten 1 gelijk. Het verschil werd echter ge maakt in bordpunten (37>/2 te gen 331. Holten won het onder linge duel wel met 51/2-21/2 maar dat was niet genoeg. Het tweede team won zijn laat ste wedstrijd, uit tegen DS'72 uit Dalfsen (4-2). Voor aanvang stonden beide teams precies gelijk. Holten kwam al snel op voordeel. Bas van Beek domi neerde vanaf het begin en kreeg twee stukken voor de toren. Jo han IGein Teeselink won de kwaliteit en Teun Scheurwater smeerde zijn tegenstander twee paar dubbelpionnen aan de broek. Alle drie wisten de winst binnen te halen. Ronald Klein Teeselink en Bertus van Beek speelden beiden een degelijke remise. Alleen Gerrit Stevens leed een nederlaag nadat hij verzuimde door te drukken in een mogelijk gewonnen' stel ling. Holten eindigde met 6 uit 7 op een mooie vijfde plaats, ruim voldoende voor handhaving. BLAUW WIT 66 Dinsdag 28 april RKSV DA1 -Blauw Wit DAI 19.00 Woensdag 29 april Blauw Wit BI -Holten BI 19.00 Zaterdag 2 mei Blauw Wit 1-Haarlo 1 14.30 Blauw Wit 2-Achilles E. 2 12.30 AZC 7-Blauw Wit 3 15.15 Blauw Wit 4-H'bergen 3 14.30 Drienerlo DA1-BI. Wit DA1 10.00 ATC'65 Al-Blauw Wit Al 15.00 Blauw Wit A2 vrij SVZW BI -Blauw Wit BI 12.00 Blauw Wit B2 vrij Blauw Wit Cl vrij Tubantia C3D-BI. Wit C2 11.30 EMOS MB1-BI. Wit MB1 11.30 Blauw Wit Dl-ASC'62 D4 10.30 Blauw Wit D2-N'leusen D2 10.30 Wijhe'92 E2-Blauw Wit El 10.00 Blauw Wit E2-Heeten E2 9.30 Blauw Wit E3-De Zweef E6 10.30 Haarle E3-Blauw Wit E4 11.00 Blauw Wit El-SWN F3 9.30 Blauw Wit E2 vrij Blauw Wit F3 vrij Blauw Wit F4-Heino F7 10.3~0 Biauw Wit F5 vrij Woensdag 6 mei Blauw Wit 3-Enter 9 19.15 W HOLTEN Woensdag 29 april CFC DA1-Holten DA1 19.15 Blauw Wit BI-Holten BI 18.30 Zaterdag 2 mei EV DA1-Holten DA2 14.30 Holten Al-Hellendoorn Al 14.30 De Tukkers Bi-Holten BI 14.30 Holten B2 vrij SDOL Cl-Holten Cl D 12.30 Holten C2-Holten C3 13.00 Holten Dl vrij MW69 D1 C-Holten D2 11.00 Holten D3-Hellendoorn D2 11.00 Holten El vrij Holten E2 vrij Holten E3 vrij Holten E4 vrij Holten E5 vrij Holten F1 vrij Holten F2 vrij Holten F3 vrij Holten F4 vrij Holten F5 vrij Hulzense Boys F6-Holten F6 9.00 Holten F7 \7rij Wijhe'92 F8-Holten F8 10.00 Zondag 3 mei Holten 1-Zutphania 1 14.00 Holten 2-Bentelo 2 10.00 WW'34 7-Holten 5 9.00 Holten 6-De Zweef 11 10.45 Almelo 6-Holten 7 9.00 O'dinkel DA2-Holten DA1 10.45 HOLTEN - In het Brabantse Zij taart werd zaterdag 4 april de eerste kampioenswedstrijd voor de jeugd van de MON van het seizoen 2009 verreden. Mike Bolink stond aan de start bij de 65cc grote wielen en ditmaal voor het eerst met de Van de Laar Yamaha. Mike wist beide manches overtuigend te win nen en maakte zodoende een uitstekende start aan dit seizoen 2009. Hierna volgde de wed strijd in het Limburgse Well waar het Mike in de eerste m|ji- che tegen zat en zodoende moest hij met een elfde en tweede plaats genoegen ne men. De week daarop volgend ging de karavaan naar het Drentse Emmen hier wist Mike twee maal een derde plaats te noteren. Tot slot werd er het af gelopen weekeinde onder de rook van Breda in Den Hout een vierde en tweede plaats geno teerd. Dit alles maakt dat Mike vooralsnog op een tweede plaats in het kampioenschap staat. Broer Dann is dit seizoen ook goed onderweg en staat na vier wedstrijden op een keurige negende plaats in de klasse grote wielen.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 23