Titel Holterenk en- Dijkerhoekschool Nostalgische motorsport op stratencircuit Beusebergring ■- Holtens Nieuwsblad 21 Meisjes Regenboog wint schoolvoetbalkampioenschap DIJKERHOEK- De Stichting Openluchtspel Dijkerhoek gaat speciale arrangementen aanbie den in verband met de voorstellingen die eind augustus en begin sep tember worden gegeven. Openluchtspel Dijkerhoek heeft aantal hele speciale arrangementen Verwendag in de drogisterij Dinsdag 28 april 2009 DAT legt de lat heel hoog Het blijspel van Anne-Mieke Schrijen heeft de titel 'Caprolen rond de molen' gekregen. De eerste repetities hebben inmid dels plaatsgehad en ook is al een start gemaakt met de decor bouw. Aan het theaterstuk doen in to taal 53 toneelspelers van de Dij- kerhoekse Amateur Toneelver eniging (DAT) mee. Het oefe nen gebeurt in de hal van Wa terloo, waar ook de decors wor den gebouwd. "We zitten er nu zo'n vier weken in en in het be gin komen er heel veel dingen op je af, maar ik kan zeggen dat het nu allemaal goed loopt", zegt Johan Wiersma, de voorzit ter van de Stichting Openlucht spel Dijkerhoek. "We zijn druk aan het oefenen, al zijn we tek stueel eind vorig jaar al begon nen. Het stuk is een blijspel dat zich in twee jaren afspeelt, het ene in 1890 en het andere in 2009. Eigenlijk gaat het om inte gratie, toen en nu. De rode draad in het hele gebeuren is in tegratie en er zit veel spektakel in. Het wordt echt heel gaaf', al dus Wiersma die zeer te spreken is over de ondersteuning vanuit de bedrijven en de bewoners. "Het leeft enorm en dat merkje ook aan de sponsoren en aan de verschillende subsidies die we hebben binnengehaald. Mooi is ook dat burgemeester Koele- wijn heeft toegezegd bij de pre mière een gastrol te vervullen. Hij doet de rol van burgemees ter, dus hij speelt zichzelf. We moeten nog afspreken wanneer, hij komt oefenen." De voorstellingen van 'Caprio len rond de molen' zijn op 27, 28 en 29 augustus en op 3 en 5 september. Wiersma hoopt zo'n 3.000 kaarten te kunnen slijten. "Daarmee leggen we de lat hoog, maar we hebben nu eenmaal ambities." Voor perso neelsverenigingen en buurt- of straatclubjes is een speciaal ar rangement bedacht. Naast de voorstelling is er tijd voor een etentje, een bezichtiging van de molen, een kijkje achter de schermen en een borreltje ach teraf. Een soortgelijk arrange ment is er voor bezoekers van Landal Green Pares die met een huifkar worden opgehaald. Voor leden van DAT en aanver wanten zijn er workshops in de maak van acteur Bart Oomen. Voor kaarten openluchtspeldij- kerhoek.nl. HOLTEN - Een 50-jarige man uit Hellendoom en een 28-jari- ge man uit Meppel zijn gewond geraakt, toen ze met elkaar in botsing kwamen op de kruising van de Plaggenweg en de Hol- terbergweg in Holten. Beide mannen fietsten in het buiteft- gebied van Holten, maar zagen elkaar niet op de bewuste krui sing. Een frontale aanrijding was het gevolg. De man uit Meppel werd met onbekend letsel per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Almelo. De man uit Hellen doom werd ter plekke aan zijn verwondingen behandeld. HOLTEN - Het jaarlijkse voet baltoernooi van de basisscho len in Holten vond afgelopen maandag- en donderdagavond plaats. Op de velden van voet balvereniging Blauw Wit werd er gespeeld in drie poules. De oudste leerlingen van de basis scholen maakten er samen een sportief en spannend toernooi van, en werden hierbij aange moedigd door de vele mensen langs de lijn. In de jongens B- poule werd er goed gespeeld en was er afgetekende kampioen. De jongens van het Dijkerhoek team scoorden veel en werden daardoor terecht kampioen. In de A poule van de jongens speelden de Haarschool en de Regenboog mooie wedstrijden, maar konden ze niet tippen aan de Holterenk. De jongens van het Holterenk team mochten dan ook op donderdagavond ae beker in ontvangst nemen. Re den tot juichen was er voor alle teams van de Holterenk, want de school won tevens de fair play cup. HOLTEN - "Nergens aankomen en alleen kijken met je ogen", sjrreekt juf Femmy Rooseboom groep 1 en 2 toe. De 22 leerlin gen van de basisschool Dijker hoek zijn vrijdagmorgen te gast bij de DA-drogisterij in Holten. Na 5e begroeting mogen de jeugdige bezoekers vragen stel len aan de eigenaSTs Erik en Dorothé Pinkert. Hoe komen de bestellingen binnen en hoe vaak bestellen jullie iets? Wat vinden jullie het leukst om te verkopen? "Waarom verkopen jullie altijd van die stinkcrème", wil een meisje graag weten. Hi lariteit alom. Even later mogen de groepen rondkijken en kun nen de leerlingen zich laten 'verwennen'. De meisjes en een enkele jongen kieze'n -voor een rode of blauwe lipstick. Jongens laten een toef haar blauw spuiten. Ook mogen de leerlingen even achter de toon bank kijken en een doosje mooi verpakken. Mart, Siebren, Stijn, Fleur, Robin, Gemke, Ewine en Jip en al die andere kinderen hebben zichtbaar een leuke morgen. Aan het eind van het bezoekuur krijgen ze nog eën attentie mee. "Het uitstapje is de afsluiting van het project Mooi zijn, verwennen en ge zondheid vertelt de leer kracht. In maart zijn we begon nen met allerlei leuke dingen die te maken hebben met dit onderwerp. Zo hebben we een heus winkeltje ingericht met al lerlei producten van de DA af komstig, maar qok hebben de kinderen producten van huis meegenomen. Er was een ech te kassa en dat vond iedereen prachtig", lacht ze. Dit is erva ringsgericht onderwijs en ieder een heeft genoten", aldus de juf. FOTO: DINV KLEIN HEGEMAN HOLTEN - Bij het voetbalkampioenschap voor basisscholen was het vooral in de meisjespoule spannend tussen de Bosschool en de Regenboog. Uiteindelijk was de laatste poulewedstrijd beslissend en gingen de meiden van de Regenboogschool er met de beker vandoor. foto: iohan bounk HOLTEN - De traditionele klas- siekerraces in Holten op Ko ninginnedag is donderdag 30 april toe aan de zeventiende editie. Motor- en automobiel club de Holterberg hoopt er ook dit jaar weer, in samenwerking met de Historische Motorsport Vereniging, een mooie dag van te maken. Het prachtige stratencircuit de Beusebergring, met een lengte van circa 1.700 meter, is bij rij ders en publiek bijzonder in trek. Niet alleen uit eigen land, maar ook uit Duitsland en Bel gië worden deelnemers ver wacht. Bij een regelmatigheidswed strijd voor historische en klas sieke wegracemotoren, want zo heet het evenement officieel, gaat het niet om de topsnelhe- den maar om regelmaat in de rondetijden. Hetgeen niet in houd dat dj deelnemers niet van opschieten weten. En al- leen al het geluid van een Nor ton, BSA, Matchless, MV Agu- sta, Aermacchi en niet te verge ten de Sparta, NSU, Eijsink en de 50cc Van Veen Kreidlers en Jamathi's zal de ware liefheb bers als muziek in de oren klin ken. Er worden ruim tweehon derd deelnemers aan de start verwacht, verdeeld over acht verschillende klassen, alleen so lo's. Ze rijden allemaal twee manches. Uiteraard is het rennerskwartier vrij toegankelijk voor het pu bliek, zodat men de vaak fraai gerestaureerde racers van wel eer ook van dichtbij kan bewon deren. Verder is er rond het, centraal binnen het circuit gele gen, clubgebouw van MAC de Holterberg, 't Stuurhuus, een klassieke motoren- en onderde- lenmarkt en worden klassieke auto's en motoren tentoonge steld. Ook het Classic Motorcy cle Demo Team maakt zijn op- wachting met de prachtige oud Bij de klassiekerraces worden ruim tweehonderd deelnemers aan de start verwacht, verdeeld over acht verschillende klassen. GP-racers of replica's hiervan. Uiteraard rijden ook zij ook een demo. De training is vanaf 10.00 uur en de wedstrijden beginnen om 13.00 uur. De toegangsprijs be draagt 4,00 euro, kinderen tot en met 14 jaar betalen 1,50 euro en kinderen tot en met 8 jaar hebben gratis toegang. Voor meer informatie zie www.macdeholterberg.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21