Erik Davids krijgt het bij z'n rentree zwaar te verduren Borstbeeld in school om tot bezinning te komen Holtens Nieuwsblad 9 Tl A 1 1 Bromfietser aanrijding Beginneling moet rijbewijs inleveren Voorverkoop abonnement Twee keer Niemand kan Holterberg ontlopen HOLTEN-De Wieler vereniging Holten ver zorgt zondag 26 april voor de dertigste keer de Holterbergtoer. Tijdens deze toertocht, met af standen van 80,100 en 150 kilometer, moet flink worden geklommen. Deelnemers aan Holterbergtour krijgen flinke kuitenbijters voor de kiezen Wie wordt schaakkoning? Dinsdag 21 april 2009 Fietsen over heuvels Een gigantische ijsmassa die in de derde Ijstijd en dus 150.000 jaar geleden vanuit Scandinavië ons land binnenschoof, heeft er voor gezorgd dat er veel valt te genieten. Deze enorme gletsjer duwde de grond met zoveel oergeweld voor zich uit, dat er een stuwwal ontstond: de Sal- landse Heuvelrug. Voor menig fietser vormen de vele beklim mingen een sportieve uitda ging. Velen zien de Holterberg toer als ideale voorbereiding op de klassiekers in de Ardennen. De drie afstanden die tijdens deze Holterbergtoer in eigen tempo kunnen worden afgelegd zijn geheel nieuw en lopen gro tendeels samen. Alle afstanden moeten afrekenen met de be klimmingen van de Luttenberg, Lemelerberg, Hellendoornse- berg en de Holterberg, waarbij de laatste zelfs van beide kanten moet worden beklommen. Deelnemers aan de langste tocht worden daarnaast ook nog geconfronteerd met de vele beklimmingen in de glooiende omgeving van Rijssen, Goor en Markelo. Naast het hierboven omschreven klimwerk kan men ook nog genieten van een prachtig vrijliggend fietspad langs de rivier de Regge en mooie open landschappen met verspreide bomengroepjes en goed onderhouden houtsingels. Alle routes worden met pijlen aangegeven en daarnaast ont vangt men ook nog een gede tailleerde routebeschrijving. Onderweg passeren alle deelne mers ook nog een verzorgings- post waar men op drinken en een versnapering wordt getrak teerd. De start van deze toer tocht is tussen 7.30 en 10.00 uur bij sporthal 't Mossink aan de Keizersweg in Holten. Na afloop kan men daar ook gebruik ma ken van de douche- en kleedge legenheid. De deelnamekosten bedragen 3,50 euro voor de 80 kilometer en 4,00 euro voor de 100 en 150 kilometer. Een herinnering is tegen meerprijs verkrijgbaar. Fietsers die geen lid zijn van de NTFU of KNWU betalen 1,00 euro extra ten behoeve van een dagverzekering. Uitgebreide informatie over de routes kunt u vinden op de website van de Wielervereni ging Holten www.wvholten.nl HOLTEN - Een 16-jarige brom fietser is vrijdag met een boven beenbreuk naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding met een auto. De bromfietser reed omstreeks 07.30 uur over de Postweg. Bij de kruising met de Winkelbergweg zag hij de auto van rechts over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg. De 16-jarige raakte dusdanig ge wond dat hij per ambulance moest worden overgebracht naar het ziekenhuis in Deven ter. De 39-jarige automobilist uit Sprang-Cappelle bleef onge deerd. Proces-verbaal van de aanrijding is opgemaakt. De drie afstanden die tijdens deze Holterbergtoer in eigen tempo kunnen worden afgelegd zijn geheel nieuw en lopen grotendeels samen. Alle afstanden moeten afrekenen met de beklimmingen van de Luttenberg, Lemelerberg, Hellendoomseberg en de Holter berg, waarbij de laatste zelfs van beide kanten moet worden beklommen. HOLTEN - ErikDavidsheeftvori- ge week toch meegedaan aan de eerste wedstrijd voor het EK en- duro in het Franse Riom es Mon- tagne. Een week voor de wed- strijde kreeg Erik van dr. Norel te horen dat hij zijn motortraining weer mocht hervatten na zijn op gelopen sleutelbeenbreuk in Lo- chem. Er werd dan ook meteen besloten om te gaan trainen. Hier hield Erik een goed gevoel aan over en besloot hij af te reizen naar Frankrijk. Erik begon vol goede moed aan de eerste dag en de bedoeling was om deze dag te finishen en te hopen dat hij niet teveel hinder van zijn sleutelbeen kreeg. Direct bij de eerste proef werd al duidelijk dat het een zwa re dag zou worden. Erik zette re delijke tijden neer op de proeven en wist iedere keer op tijd te ko men bij de controle. Hij kon het dan ook goed volhouden en had geen problemen met zijn Yama ha. Echter bij het inleveren van het bandje bij de eindcontrole werd Erik door een marshall door het verkeerde poortje ge loodst, doordat er veel franse rij ders voor het verkeerde poortje stonden. Dat resulteerde in dis kwalificatie. Toch was Erik erg te vreden over het rijden van de eer ste dag. Nadat het de hele nacht had geregend besloot Erik de B- tijd te gaan rijden. Nadat hij een paar keer op de spekgladde proe ven was gevallen en het opbeu ren veel kracht in zijn arm vergde besloot Erik na een volle ronde te stoppen. Hij had nog te weinig kracht in zijn linkerarm HOLTEN - Een 20-jarige man uit Holten heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn rijbe wijs moeten inleveren. De man werd gecontroleerd op de Rijssenseweg en bleek onder invloed van alcohol. Aan het politiebureau blies hij 1.1 promille waarop hij zijn rij bewijs moest inleveren. HOLTEN - Belangstellenden kunnen deze en volgende week tot en met woensdag 29 april een zwemabonnement in de voorverkoop kopen aan de kas savan de zwembaden in Rijssen en Holten. Voor deze voorver koop is het zwembad Twen- haarsveld open op werkdagen van 9.00 tot 16.30 uur. De abon nementen zijn geldig vanaf aan koopdatum tot 1 september. HOLTEN - Het Koninginnetoer- nooi van schaakvereniging Hol ten op Koninginnedag was vorig jaar z'n succes dat het dit jaar een vervolg krijgt. De schaak club houdt een snelschaak toer nooi op de Smidsbelt. waar ie dereen die een beetje schaken kan, aan mee kan doen. De deel nemers moeten wel tegen een beetje rumoer kunnen want het toernooi wordt temidden van allerlei andere activiteiten ge houden. De finale wordt met de levensgrote stukken gespeeld, hetgeen voor een snelschaak wedstrijd een extra handicap is. Deelname is gratis, aanmelden kan tot aanvang van het toer nooi. Het begint om 10.00 uur en om 12.00 uur wordt de finale gespeeld. Lange tijd stond Martijn Hage stevig bovenaan in de Holtense schaakcompetitie. Toen begon zijn voorsprong af te brokkelen en vervolgens zag hij Gerrit Lug- genhorst langszij komen. In de laatste ronde kon Martijn daar niets aan veranderen. Hijzelf speelde remise tegen Jim Klinge, te weinig om weer aan de leiding te komen. Op het vinkentouw zitten Jan Scheperman en Ton van Oijen die om de derde plaats strijden. Ook weinig ver schil in de subtop, belangrijk voor de samenstelling voor het eerste team. Jim Klinge die wat lager staat zal mogelijk nog deel gaan uitmaken van deze strijd. De uitslagen van de 25ste ronde: Jim Klinge-Martijn Hage remise: Karl Heinz Leisten-Johan Klein Teeselink 1-0; Ronald KleinTee- selink-Wïm Kees van Rijssen 1- 0; Teun Scheurwater-Henk van Beek 0-1; Bertus van Beek-Di- nant van Beek 0-1. De stand aan kop: 1. Gerrit Luggenhorst 3847; 2. Martijn Hage 3600; 3. Jan Scheperman 3249; 4. Ton van Oijen 3124; 5. Henk van Beek 2684; 6. Dinant van Beek 2644; 7. Ronald Klein Teeselink 2568; 8. Teun Scheurwater 2553. In de interne competitie werd de bekerfinale een prooi voor Ton van Oijen. HOLTEN - Ter gelegenheid van de officiële opening van het Gymnasium binnen scholenge meenschap De Waerdenborch in Holten werd op woensdag 8 april een beeld onthuld door professor Fik Meijer samen met lerares Hanneke van Es. Het beeld is gemaakt door Wim Kwakemaak uit Holten, beel dend kunstenaar en tevens oud-leraar van deze school. Het betreft een borstbeeld, ge maakt van papier maché met een Latijnse tekst in vergulde letters. De betekenis hiervan luidt: 'Trek je in jezelf terug zo veel als je kunt'. De bedoeling van dit beeld is tot bezinning komen. Het beeld heeft een plekje gekregen in de vitrine bij de hoofdingang. "Borstbeelden dateren uit de tijd van de Romeinen in het ka der van de voorouderverering. De lijn van de klassieke oudheid wordt doorgetrokken naar het heden", aldus Kwakernaak. Professor Meijer gaf nog een le zing over dieren in de klassieke oudheid en hij deed dit op zijn eigen manier, boeiend met hier en daar een vleugje humor. Ook zijn laatst verschenen boek 'De hond van Odysseus' kwam hier bij aan de orde. Professor Fik Meijer en lerares Hanneke van Es onthulden het beeld van Wim Kwakemaak. foto: sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9