Holtens Nieuwsblad Kies voor Hart Sport van hockeyclub succes Holtens Nieuwsblad 5 Introductie nieuwe bibliotheekproducten Workshop Google Earth Ti a a 1 j 1 Vanaf de kant 3 3 lounge area Paintball Jeugdevenement van Liezenboerderij Duidelijkheid over industrie 'Sprinters' door Holten Reünie van bar dancing de Waag op zaterdag 16 mei in grand café het Keuntje HOLTEN - In de biblio theek in Holten wordt woensdag 6 mei een in troductie gegeven over bibliotheekproducten. De deelnemers maken kennis met de nieuwe mogelij'kheden die de laatste j'aren in de biblio theek zijn ingevoerd. Dinsdag 21 april 2009 Event] es terug in de tud HOLTEN - Eindelijk gaat het dan gebeuren; een ouderwetse reünie van de roemruchte bar dancing de Waag, met muziek uit die mooie oude tijd. De dee jay's van toen zijn van de partij, en ook oud personeelsleden zullen weer achter de tap te zien zijn. De reünie is op 16 mei in het Keuntje. Een lang gekoes terde wens van Peter Janssen, eigenaar van café het Keuntje gaat daarmee in vervulling. In de jaren zeventig en tachtig was hij de uitbater van de enige Holtense dancing bar dancing. De Waag vervulde vooral op de vrijdagavond en zaterdagavond een regiofunctie. De deejay's van toen waren plaatselijke be roemdheden en velen hebben hun huidige echtgenoot ont moet op de sfeervoËe dansvloer van de Waag. De gebroeders Janssen stonden bekend om hun harde maar rechtvaardige toegangsbeleid. Vanuit het piepkleine gaatje in de toe gangsdeur werd er soms letter lijk gevochten om binnen te ko men. De 'Fokkies' waren gene raties lang achter de bar te vin den. Legendarische deejay's als Paul van der Made (Anton Bulsink), dj Mass (Marcel Colee) en dj Tox zullen alleen vanaf vinyl draaien. Dus de ouderwetse 45 toeren platen zullen weer op de draaitafels liggen. De avond brengt de bezoekers terug naar een tijd waar uitgaan nog veilig was en waar muziek werd ge maakt om op te dansen. Na de hippie tijd waar muziek vooral was om te luisteren, kwam de soul muziek en de discomuziek. Het was de tijd dat onder ande re Jackson Five, Pointer Sisters, Gloria Gaynor, Sister Sledge en Tavares zorgden voor ongelofe lijke swingende muziek. Maar ook gevestigde namen als Dia na Ross, Bee Gees en Tina Tur ner brachten een totaal ander muziekgenre als voorheen. Kortom de avonden waren om te swingen en gezellig bij te klet sen. Een aantal jaren geleden was er al een editie. Deze werd toen goed bezocht en na twee jaar af wezigheid moest het er weer van komen. De speciale website op Hyves is al een daverend succes. De jeugd van toen, de dertigers,veertigers en vijftigers van nu, hebben zich al massaal aangemeld als vriend op de Waag hyve. http://reuniede- waag.hyves.nl. Inmiddels is de kaartverkoop gestart en deze loopt zeer voor spoedig. Kaarten a 5,00 euro zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij grand café het Keuntje en bij Foto ten Velde in Holten. Online kaarten bestellen is ook mogelijk, bezoek dan de site ht- tpreuniedewaag.hyves.nl Als de temperatuur op 16 mei tijdens de reünie van bar dan cing de Waag in grand café het Keuntje aangenaam genoeg is kun je zelfs genieten van een drankje op het terras op de lounge area van het Keuntje die buiten naast de dansvloer wordt geplaatst. Daardoor is het mogelijk ook vanaf de kant de swingende menigte te bewonderen. Dus ook aan de mensen die er niet zo van houden om zich midden in het dansende publiek te be geven, is gedacht bij deze reü nie. Weet u precies hoe u aan een boek kunt komen dat niet in de bibliotheek aanwezig is? Weet u wat 'Zoek en boek' is? Hebt u wel eens gebmik gemaakt van de Krantenbank of Keesings Historisch Archief? Weet u hoe u uw eigen gegevens in het bi bliotheeksysteem kunt raadple gen of wijzigen? Weet u wat een luisterhoek is? De bibliotheek introductie is bedoeld voor ie dereen die deze vragen niet met 'ja' kan beantwoorden. Belang stellenden kunnen zich tot ui terlijk 4 mei opgeven aan de ba lie van de bieb. De introductie begint om 19.30 uur. Deelname is gratis, maar opgave is zeer gewenst. HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp in Holten wordt donderdag 23 april een works hop 'Google Earth' gehouden. Het programma Google Earth is bij veel mensen wel bekend als een programma waarmee je al lerlei plaatsen op onze aardbol kunt bekijken. Wellicht minder bekend is dat Google dit pro gramma steeds verder uitbreidt met 'leuke dingen voor de men sen'. Het is nu een programma waarmee heel veel mensen din gen kunnen zien die dicht bij hun hobby liggen. Zo kun je op het ogenblik bijvoorbeeld laag over een bekend landschap vliegen, je kennissen in Austra lië laten weten dat je hun huis hebt gezien, beelden bekijken van de sterrenhemel of diep in de oceanen, zelf foto's op Goog le Earth zetten, maar ook in Am sterdam op de Dam gaan staan en om je heen kijken Voor de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk was dit voldoen de aanleiding daarover eens een avondje te organiseren. De docent Gerrit van Zeijts vertelt van 19.30 tot 21.30 uur over die mogelijkheden. De kosten voor deze workshop bedragen 7,50 euro. Voor meer informatie en Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk voor Holten, telefoon 0548-362755. Holtens Nieuwsblad 6 een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichtng Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Koingserf 4,7451 XC Holten Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - De organisatie, onder leiding van jongerenwerker Ralph de Boer, van het jeugdhonk de Liezenboerderij aan de Larense- weg 102 In Holten, houdt op woensdag 29 april een paintballtoemooi voor de Holtense jongeren vanaf 16 tot 21 jaar. Dit toernooi heeft plaats aan de Evertjesweg 2 vanaf 14.00 uur. Men kan zich hiervoor opgeven (dat is noodzakelijk) bij De Liezenboerderij op dinsdag, woensdag en vrijdag van 19.00 uur tot 22.00 uur (tot en met dinsdag 28 april). De kosten bedragen 10 euro. Te voldoen bij opgave. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Over de toekomst van industrieterrein Vletgaars- maten 3 bij Holten moet eind mei of begin juni meer duide lijkheid zijn. Dan krijgen de be woners van het nu nog agrari sche gebied informatie over de vraag wanneer het bestaande industrieterrein Vletgaarsma- ten wordt uitgebreid. Dat schrijft de gemeente in een brief aan de bewoners. HOLTEN - Sinds gisteren rijden er andere treinen op het traject Apeldoorn - Enschede. De oude stoptreinen zijn ver vangen door Sprinters. De NS zet de Sprinters in, omdat ze sneller kunnen optrekken en af remmen. Ook heeft de trein meer deuren waardoor de door stroom van reizigers op het per ron verbetert. HOLTEN - De hockeyclub Hol ten kan terugkijken op een ge slaagd project Kies voor Hart Sport voor alle kinderen uit groep 7 8 van de basisscholen uit de gemeente Rijssen-Hol- ten. De afgelopen vier weken ont ving de hockeyclub een gemixt gezelschap van meiden en jon gens uit Holten en Rijssen, die met gespannen blikken op hun gezichten de hockeyvelden be traden. De spanning nam af naarmate de vier clinicimidda- gen vorderden. In een vrij rap tempo werden alle hockeyba- sisvaardigheden op de proef ge steld onder begeleiding van Ar nold Fincken. Aan de hand van de reguliere opbouw werd eerst een war- ming-up gedaan, uiteraard met bal en hockeystick Zo werden met name de technische basis vaardigheden van hockey be handeld, zoals het slaan en pus hen. Op het enigszins hobbelige Enkele leerlingen toonden het certificaat dat ze ontvangen voor deelname aan Kies voor Hart Sport. eigen foto gras werd de bal nog niet altijd even gemakkelijk gestopt, maar de uitdaging onderling werd des te groter. Een wedstrijd, als afsluiting van de training werd door iedereen als vanzelfsprekend ervaren. De teamsfeer tijdens de lessen was goed. Ook de voetballers onder de deelnemers hebben het spel letje hockey aardig onder de knie gekregen. Ter afsluiting kreeg iedere deelnemer een cer tificaat.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5