Opvoeden; zo makkelijk is dat nog niet Cannova JNI Carinova Informatiebon Cursussen Themabijeenkomsten (gratis!) Mantelzorgondersteuning (gratis!) Vitaal ouder worden? Ooe gratis de 60+ check Alphahulp: leuk werk! Meer informatie Carinova is onderdeel van de Carinova Laboom Groep - Aanstaande oudercursus Dalfsen, startdatum: 12 mei Kind en veiligheid Deventer, startdotum-, 12 mei Borstvoeding, de beste start! Deventer, startdotum: 14 mei Ommen, startdatum: 28 mei Stoppen met roken Ommen, startdatum: 13 mei Babymassage Deventer, startdatum: 13 mei Hardenberg (Baalderveld), startdatum: 15 mei Raa\tej startdatum: 15 mei Ommen, startdatum: 25 mei Diabetes: vakanties en activiteiten Deventer, datum: 27 april Raalte, datum: 20 mei Meerlingen Deventer, datum: 12 mei Ontmoetingsdag voor ouders van kinderen met een beperking Dalfsen, datum: 23 april Hardenberg, datum: nog onbekend Ponyrijden voor jonge mantelzorgers (6 t/m 12 jaar) Raalte, datum.- 6 mei Bonbons maken voor jonge mantelzorgers (6 t/m 12 jaar) Staphorst, datum: 9 mei Gespreksgroep voor mantelzorgers: "Hoe gaat het nu eigenlijk met u?" Ommen, startdatum: 12 mei Lasergamen voor jonge mantelzorgers (12 t/m 15 jaar) Nijverdal, datum-, 15 mei Disco Bowlen Kids fun voor jonge mantelzorgers (6 t/m 10 jaar) Deventer, datum: 3 juni Weekend voor jonge mantelzorgers (16 t/m 20 jaar) Locatie: nog onbekend. Doto.- 5, 6 en 7 juni. Beurs (gratis!) Baby- en Peuterinformatiemarkt Ommen, datum.- 16 mei Kinderen opvoeden kan soms best lastig zijn. Peuters met kuren, jonge kinderen met onzekerheden of pubers met een eigen wil. Carinova biedt u dan graag een steuntje in de rug. Met een drietal cursussen die ouders en opvoeders helpen met het opvoeden van hun kinderen. Iets voor u? Cursus basisvaardigheden voor opvoeders 2- en 3-jarigen (gratis!) Peuters ontwikkelen zich razendsnel. Dat is voor ouders niet alleen boeiend om te zien, maar ook lastig. Want wat doet u als uw kind een driftbui heeft? Niet wil luisteren of andere kinderen slaat? Tijdens de cursus 'Peuter in zicht!' leert u drie basisvaardigheden die u kunt gebruiken bij het opvoeden van uw peuter. Tijdens de bijeenkomsten krijgt u ook meer inzicht in de ontwikkeling van peuters en bouwt u een netwerk op met ouders van peuters in uw wijk. De cursus bestaat uit minimaal één en maximaal zeven ouderbijeenkomsten van elk 2 uur. Cursus Opvoeden zo (graSsp 'Opvoeden zo!' is bedoeld voor ouders die bij het opvoeden van kinderen behoefte hebben aan steun en advies. Tijdens de cursus krijgen ouders videobeelden van alledaagse opvoedingssituaties te zien en informatie hoe ouders daar het beste op kunnen reageren. Elke bijeenkomst krijgen ouders een praktische opdracht om thuis mee te oefenen en folders met tips over opvoeden. Thema's zijn o.a.: opvoeden van lastig naar leuk, positief omgaan met je kind, regels en grenzen, zelfbeeld zelfvertrouwen en het bevorderen van gewenst gedrag. De cursus is bedoeld voor ouders/verzorgers met kinderen van 3 tot 12 jaar. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten van 2 uur. Cursus voor ouders over opvoeding in de puberteit (gratis!) Als kinderen in de puberteit komen wordt opvoeden een extra uitdaging. De puber zet zich af tegen zijn ouders, wil zelf bepalen hoe hij eruit ziet, met wie hij omgaat en hoe laat hij thuiskomt. Ouders moeten wennen aan het feit dat hun kind volwassen wordt en zich van hen losmaakt. Belangrijke onderdelen van de cursus zijn: het oefenen van nieuwe vaardigheden en het uitwisselen van ervaringen met andere ouders. Respect voor verschillende manieren van opvoeden is daarbij het uitgangspunt. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van 2 uur. Aanmelden of meer informatie? Telefonisch: Raster Opvoedingsondersteuning: (0570) 85 70 95 Via e-mail: opvoedingsondersteuning@rastergroep.nl Via internet: een digitaal inschrijfformulier vindt u op www.rastergroep.nl onder Opvoedingsondersteuning Kosten: deelname is gratis! Deze cursus maakt deel uit van een aanbod van diverse opvoedondersteunende cursussen. De andere cursussen zijn 'Peuter in Zicht" en weerbaarheids-trainingen voor kinderen. De trainers van de cursussen zijn afkomstig uit een gezamenlijke trainingspool van Raster, Carinova JGZ, Carinova Algemeen Maatschappelijk Werk. Bij de Consultatiebureaus voor Ouderen van Carinova kunt u gratis de 60+ check laten doen. Dé manier om vitaal ouder te worden. Want met deze check kunt u gratis en op eigen initiatief terecht. In het uur dat u ter beschikking staat, bespreekt u samen met de wijkverpleegkundige van Carinova de vragen die u over uw leven heeft. Bovendien testen we uw gezondheid met een uitgebreide, verpleegkundige controle. U krijgt aan het eind van het gesprek een concreet en bruikbaar advies over gezond en prettig ouder worden. Het Consultatiebureau voor ouderen is een proefproject en daardoor op dit moment geheel gratis. Bel (0900) 8662 om een afspraak te maken bij het Consultatiebureau voor ouderen bij u in debuurt. Als alphahelpende helpt u onze cliënten (meestal ouderen) met huishoudelijke werk zaamheden. Maar minstens zo belangrijk: u heeft ook een belangrijke, sociale functie. Dat maakt dat alphahelpende dankbaar werk is, dat veel bevrediging geeft. Als alphahelpende bent u niet in dienst van Carinova, maar in dienst van de cliënt. Carinova bemiddelt geschikte alphahelpenden U heeft verder geen diploma nodig, maar u moet wel ouder zijn dan 18 jaar en mini maal 1 dagdeel per week beschikbaar zijn. c^Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Knip uit, vul in en stuur in een envelop zonder postzegel aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAAITE. Ik wil meer weten over: 0 Consultatiebureau voor Ouderen 0 Personenalarmering 0 Particuliere zorg 0 Servicepakket 0 Ik wil lid worden 0 Mantelzorg 0 Overig Ik wil mij aanmelden als: 0 Alphahelpende 0 Vrijwilliger (regio Deventer, Raalte en Olst-Wijhe) 0 Vakantiehulp Neem contact met mij op. Naam: Voorletters: Adres: de heer/mevrouw Postcode: Plaats:...... Telefoon: Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u contact opnemen met Carinova: (0900) 8662. U kunt ook de bon in deze advertentie invullen en opsturen. Wij nemen dan contact met u op.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15