Concert op Deel: Verdi en buffet Holtens Nieuwsblad Boerenleven uit vervlogen tijd herleeft in landbouwmuseum Holtens Nieuwsblad 5 Eerste Holtenaar op glasvezel Keuring Bijna geen caravan zonder gebreken HOLTEN-De jaarlijk se caravankeuring van Vei lig Verkeer Nederland Hol ten in samenwerking met Autobedrijf Erik Huzen heeft geen grote misstan den aan het licht gebracht. Veel minder gebreken dan in andere jaren Zwemtrainingen voor triatlon HOLTEN - Iedere triat leet weet dat een zorg vuldige voorbereiding belangrijk is voor een goede eindkwalificatie of het verschil maakt tus sen vermoeid en ges loopt de finishlijn passe ren. Veel triatleten ver spelen op het eerste on derdeel 'zwemmen' al veel van hun krachten. Gebrek aan goede tech niek is de belangrijkste oorzaak. Dinsdag 7 april 2009 Jaarlijkse caravankeuring In totaal werden er afgelopen vrijdag en zaterdag negentien ca ravans aan een grondige inspec tie onderworpen. Dat aantal lag ietsjes lager dan de laatste jaren gebruikelijk was, maar volgens politieman Bert van Eijk was het mogelijk een ge volg van de wat late publicaties over de keuring. Van Eijk werkt al jaren mee aan de keuring en houdt meestal het eindgesprek met de caravanbe- zitters, terwijl de monteurs van Huzen de caravan als het ware binnenstebuiten keren. Dat er deze keer geen grote gebreken tevoorschijn zijn gekomen, is volgens de politieman niet zo verwonderlijk. "Het aantal ge breken viel dit jaar enorm mee. Maar je moet ook bedenken dat het meestal om niet al te oude ca ravans gaat. Als mensen weten dat hun caravan van ellende bij na uit elkaar valt, dan komen ze echt niet naar een keuring", zegt Van Eijk. "De keuring is echt voor mensen die hun caravan uit de stalling halen en willen laten checken voor ze in de zomer of in het voorjaar op pad gaan. We ra den de mensen aan om om de twee jaar naar een gerenom meerd caravanbedrijf te gaan voor een uitgebreide inspectie. Wat wij doen is echt een f controle voor tussendoor", aldus Van Eijk die al ruim tien jaar zijn medewerking verleent aan de keuring. Het meest voorkomen de defect was dit jaar de band. 'Verschillende banden waren te oud en een paar banden waren echt veel te oud. Die hebben we ook vervangen." Een ander regelmatig voorko mend euvel was het gasslangetje. "Een aantal gasleidingen hebben we moeten vervangen. Het is maar een slangetje van ongeveer dertig centimeter, maar het kan wel heel veel ellende veroorza ken", aldus Van Eijk die zich geen caravan voor de geest kan halen waar niks mis mee was.'Een ca ravan die helemaal vlekkeloos is, is heel moeilijk, al hebben we in Nederland over het algemeen een goed caravanpark." De keuring was gratis voor leden van Veilig Verkeer Nederland, terwijl niet-leden 20 euro moes ten betalen. Ondanks de geringe vondst aan gebrekkigheden vindt Van Eijk dat er niet gestopt moet worden met de keuring.'Ik vind het altijd nog een meer waarde hebben. En ik denk dat Veilig Verkeer Nederland dat ook vindt. Want het gaat na tuurlijk wel om veiligheid. HOLTEN - Ondanks dat er door vorst enkele weken niet gewerkt kon worden, wordt deze week al de eerste Holtenaar aangeslo ten op het glasvezelnetwerk. Wethouder Willem ter Schure zal de heer en mevrouw Aaftink aan de Canadastraat als eersten toegang geven op dit supersnel le netwerk. Surfen op Internet met de snel heid van het licht. Maar daarnaast heeft glasvezel nog veel mogelijkheden, zoals radio, televisie en telefoon. Voor meer informatie en aan melden: www.glashart.nl/holten DIJKERHOEK - Aan de Mane- schijnsweg in Dijkerhoek wordt zondag 14 juni om 16.00 uur het Concert op de Deel gehouden. Verdi in Concert met na afloop een Italiaans buffet. Op de deel van een originele Sallandse boerderij, omringd door lande rijen, treden vier solisten uit het Koor van De Nederlandse Ope ra (DNO) op, begeleidt door Pe ter Lockwood, vaste pianist en continuospeler bij DNO. Inez Hafkamp sopraan, Marieke Reuten mezzosopraan, Richard Prada tenor en Peter Arink bari ton, met Peter Lockwood piano, brengen geliefde aria's en en sembles uit beroemde opera's van Giuseppe Verdi, zoals: Aida, La forza del destino, Rigoletto, Don Carlo, II trovatore en Si mon Boccanegra. De toegang bedraagt 27,50 euro, inclusief programma, koffie, buffet en drankje. Reserveren is mogelijk via: reserverent®stichtingdever- rassing.nl of telefoon: 0572- 321789. Reserveer tijdig, want het aantal plaatsen is beperkt. HOLTEN - Albert Pekkeriet - Broer - is reuze trots op zijn I landbouwmuseum aan de Langstraat. Dit werd afgelopen zaterdag door burgemeester Bort Koelewijn geopend. "Verzamelen, inrichten, een I schildercursus volgen. Ideeën had ik wel, maar de uitvoering ervan was wel heel groot", ver- j telde Broer tijdens de opening, j "Maar Henk Mulder zei:'Ik help I wel even'. Maar ook voor hem was het te groot en riep de hulp 3 van Anton Stukker in." Zij zorg- den voor een landschapsschil- dering van 45 meter lang en 4 meter hoog. "Ik heb wel wat ge- I daan. Maar ze begonnen met .j elkaar te praten over perspectief I en zo. En toen dacht ik 'Broer hou je maar op afstand, want straks heb ik grote ruzie en dan heb ik een halve wand af." De buren hebben gezorgd voor een boog tijdens de opening. En familie heeft geholpen met het maken van een film over het ge bruik van oude landbouwma chines. Voor burgemeester Bort Koele wijn zorgt het museum hem scherpe herinneringen op naar vroeger, toen hij bij zijn vader meehielp op het land. "Machi nes uit het verleden. Het boe renleven ontwikkelde zich vroe ger buiten. Er was altijd werk en een eer als je wat mocht doen. De hele buurt kwam meehel pen op het boerenerf. En dat is de tijd waar Broer ons mee naartoe wil nemen. De tijd waar men met de hand werkte en de mechanisatie zijn intrede nog niet had gedaan", vertelt Koele wijn. "Nu komt de boer zelf niet meer op het land. Maar komen loonwerkers met gigantische machines het land bewerken en weten kinderen niet meer wat er op het land gebeurt". Pekkeriet zorgt er volgens de burgemeester nu voor dat men sen die geen boer zijn, toch op het land kunnen kijken. Gerrit Jansen vertelde dat 15 procent van de mensen het an ders doet dan de rest. "Die heb ben een visie, de zorgt voor kleur en hebben initiatieven. En Broer, daar ben jij er een van. Crossen op de Zuurberg, Mee geholpen aan het PAP-imperi- um, entertainer op het voor jaarsfeest en schutterskoning van de Beuseberg." Hij deed hem een oude zweep en land- bouwboekjes uit vervlogen tij den cadeau voor het museum. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aarvhuiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, KoKngserf 4,7451 XC Holten Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm .wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - WN Holten, de politie en Autobedrijf Erik Huzen hebben afgelopen weekend een carvankeuring gehouden. Caravanbe- zitters konden hun wagen laten controleren op gebreken, zodat men veilig op vakantie kan gaan. Vooral de banden bleken aan ver vanging toe te zijn. Maar ook gasslangetjes waren vaak aan vervanging toe. FOTO: JOHAN BOLINK In de afgelopen maanden is al op conditie en techniek ge traind met lopen en fietsen. Zwemclub ZPC Twenhaars- veld wil hier het zwemmen ook aan toevoegen. Tijdens acht trainingssessies van een half uur wordt aan dacht besteed aan de zwem- technieken en conditie. Daar naast wordt er op maat trai ning gegeven. De triathlonzwemtraining start woensdag 13 mei en duurt van 20.30 tot 21.00 uur in het buitenzwembad Twen- haarsveld. Ook tijdens de zwemvierdaagse wordt er op de woensdagavond getraind. De training wordt verzorgd door een deskundige zwem- trainer. De kosten voor de ge hele sessie bedragen 20 euro. Op de site van ZPC Twen- haarsveld kan een aanmel dingsformulier worden ge- download: www.zpctwen- haarsveld.nl Burgemeester Bort Koelwijn opende afgelopen zaterdag het mu seum Broer, een levenlang boer. foto: iohan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5