Veel meer hooikoortspatiënten verkiezingen leden Europees Parlement gratis z> die aandoenlijke paasaanbiedingen ■m Paasvuur Lichtenberg korting nnmn Imontage cadeau! RIJSSEN - Drie procent van de patiënten die in Nederland de huisarts bezoekt, komt daar voor de behandeling van al lergische rhinitis, beter bekend als hooikoorts. Bij aankoop van uw keuken: op uw keuken p«G ?js Alleen 2e Paasdag een 4-delige pannenset J TOPKWALITEIT KEUKENS TUSS 2.500,- EN 6.000,- 21 Dinsdag 6 januari 2009 29 In werkelijkheid is het aantal hooikoortspatiënten echter vele malen groter. De klachten worden vaak afge daan als 'je moet er maar mee leren leven'. Maar inmiddels is wel duidelijk dat tijdige en ade quate behandeling de ernst en toename van de klachten kan voorkomen en dat een bezoek aan de huisarts in veel gevallen geen overbodige luxe is. Hooikoorts wordt vaak veroor zaakt door pollen van grassen, planten en bomen. De meest voorkomende klachten zijn nie zen, jeuk in de neus en jeuken de en tranende ogen. Op het eerste gezicht onschuldige klachten zou je denken. Maar uiteindelijk kunnen deze klach ten leiden tot slechter slapen en je minder goed concentreren op school of op het werk. En het risico van onderbehandeling, dus het niet of onvoldoende be handelen, van hooikoortsklach ten is groter dan vaak wordt ge dacht. Blijft men de klachten negeren, dan kan hooikoorts zich ontwikkelen tot een chro nische rhinitisch en kan de al lergie zich ontwikkelen tot aller gisch astma. Ook jonge kinde ren die al voor hun zesde jaar hooikoorts hebben, blijken een grotere kans te hebben op latere leeftijd astma te ontwilckelen. De pollen van grassen, planten en bomen veroorzaken hooikoorts. Het kan dus zeker geen kwaad bij hooikoortsklachten de huis arts te raadplegen. De huisarts zal eerst de klachten met u bespreken. Hij zal vragen hoe vaak u klachten heeft, meer of minder dan vier dagen per week, meer of minder dan vier weken lang en hoe ernstig de klachten zijn. Op basis van die gegevens bepaalt de huisarts welke behandeling voor u het beste is. Een behandeling zal altijd star ten met het vermijden van con tact met de allergenen, dat zijn de stoffen die de allergie veroor zaken, zoals bijvoorbeeld gras pollen. Maar vaak blijkt dit al leen niet voldoende. De meeste patiënten bezoeken de huisarts met milde of matige klachten en uw huisarts zal daarbij in eerste instantie meestal een antihistaminicum voorschrijven; een geneesmid del dat de aanmaak van onte rechte afweerstoffen in het li chaam tegengaat. Deze antihi- staminica zijn er in de vorm van pillen, neussprays en oogdrup pels. Het voordeel van neussp- ray en oogdruppels is, dat deze middelen daar werken waar het nodig is en ze vrijwel geen bij werkingen in de rest van het li chaam veroorzaken. Deze mid delen werken snel (sommige al binnen 15 minuten!) en lang (tot zo'n 12 uur) en zijn niet meer, zoals vroeger wel het ge val was, versuffend. Allergiepatiënten zijn vatbaar der voor bepaalde ziekten, om dat het neusslijmviies tijdens de hooikoortsperiode opzwelt en ontstoken raakt. Er zijn ook oogdruppels en neussprays met de stof azelastine die, naast de antiallergische werking, ook een ontstekingremmend effect heb ben. Hierdoor wordt de ontste kingsreactie die het gevolg kan zijn van de hooikoortsklachten verminderd. Bij ernstige klachten zijn er nog tal van andere medicijnen. De ze werken veelal niet plaatselijk maar in het hele lichaam en moeten gedurende langere tijd - vaak al lang voordat het hooi koortsseizoen begint - worden gebruikt. Vrijwel alle middelen die uw huisarts u voorschrijft worden door uw zorgverzeke ring vergoed. HOLTEN/ RIJSSEN - De kandi daatstelling voor de verkiezing van de leden van het Europees Parlement zal woensdag 22 april plaatshebben. Op de dag van de kandidaatstel ling (22 april 2009) dienen in per soon bij het centraal stembureau (de Kiesraad) van 9.00 tot 15.00 uur lijsten van kandidaten te worden ingeleverd. De Kiesraad is gevestigd aan de Herengracht 21 te 's-Gravenhage; Op deze lijsten kunnen ook on derdanen van andere lidstaten als kandidaat worden opgeno men. Kandidaten die niet de Ne derlandse nationaliteit hebben, dienen bij de kandidaatstelling een schriftelijke verklaring van de daartoe bevoegde autoriteit van de lidstaat van herkomst over te leggen, waaruit blijkt dat hij zij niet is uitgesloten van het recht om gekozen te worden. De formulieren die benodigd zijn voor de kandidaatstelling zijn tot en met de dag van kandidaatstel ling bij afdeling Mens en Werk, team Burgerzaken voor politieke groeperingen kosteloos verkrijg baar. Voor de kandidaatstelling dient een waarborgsom van 11.250 euro te worden betaald, tenzij bij de laatstgehouden ver kiezing van de leden van het Eu ropees Parlement één of meer zetels aan de politieke groepering is/ zijn toegekend. Betaling van de waarborgsom vindt plaatst door overmaking van dit bedrag op rekeningnummer (Rabo bank) 19.23.23.245 ten name van Ministerie van BZK/Afd. Fin. Ad ministratie GD/CS, Ontv. Rek. HVII, Postbus 20011, 2500 EA Den Haag onder vermelding van 'waarborgsom kandidaatstelling Europese verkiezingen' gevolgd door de naam van de politieke groepering. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschrif ten betreffende de inlevering van kandidatenlijsten kunnen wor den verkregen bij de Kiesraad, te lefoon (070) 426 62 66. Voor alge mene informatie kunt u contact opnemen met het team Burger zaken, telefoon (0548) 854 697 of 854702. RIJSSEN/ HOLTEN - Volgens de boakebouwers van buurtschap De lichtenberg zijn ze er in ge slaagd om het hoogste paasvuur binnen de gemeente te maken. Na een aantal proefjaren begin nen de heren boakebouwers het al aardig onder de knie te krijgen. Al voor de jaarwisseling is begon nen ze met deze reusachtige berg met hout. Evenals voorgaande jaren waren er vele buurtgenoten die vol enthousiasme mee heb ben geholpen dit alles te realise ren. Het aansteken van de mega- bult takken was van oorsprong al een ludiek gebeuren, en zo ook dit jaar zal een heuse 'Robin Hood' compleet met monnik het paasvuur op spectaculaire wijze ontsteken, ledereen is zondag avond naar de altijd gezellige buurtschap De Lichtenberg. en drankje. En voor jde kinderen LA is er een -\. Eieurwedstrijd-.^ Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Incl. gaskookplaat, schouw, oven, koelkast, werkblad en spoelbak. RIJSSEN, Nijverheidsstraat 42a I Tel. 0548-538666 ma-vr 09.00-18.00 uur I za 09.30-17.00 uur I do koopavond tot 21.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 29