Wie maakt grootste poasboake? Goede resultaten voor Okia Kijken naar korhoenders Holtens Nieuwsblad 27 Uitslagen wedstrijden schietvereniging Eendracht Route Met de auto langs alle poasboakes m Simavi Reumafonds I Nieuw biljartlaken en keus Brancards voor EHBO Holten Ié Dinsdag 7 april 2009 HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn zal zondag 12 april om 21.00 uur de grootste poas boake aansteken. Welke dat is, blijft tot de zaterdagavond er voor nog een verrassing. Een bus met juryleden gaat na melijk 's middags een rondje maken langs de boakes van Es- pelo, Beuseberg, Holterbroek en Dijkerhoek. De meetappara tuur wordt meegenomen om de inhoud van de houtbergen op te kunnen meten. De Lichtenberg wordt ook aangedaan, maar doet alleen voor spek en bonen mee. Leden van de VW Holten heb ben als taak om de mooiste bo- ake eruit te zoeken. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar de afwerking van de bult zelf, maar ook naar de grond erom heen en hoe de ontvangst is. Traditioneel met een borrel en hardgekookte eieren. Maar veelal zorgen de boakebouwers zelfs voor een mooie boog met bloemen en staat de buurtnaam met bloemetjes op de boake ge noteerd. Op het moment wanneer de ju ry langskomt, mogen de bou wers niet meer aan het werk zijn. Zij moeten de boake dan als af zien, zodat de juryleden hun werk kunnen doen. De wedstrijden is aan strikte re glementen gebonden, die zijn vastgelegd door de boakebou wers in samenwerking met de plaatselijke paasvuurcommis sie. Zo is het bijvoorbeeld niet toegestaan hoogwerkers te ge bruiken, moet het paasvuur met de hand worden opge bouwd en mag er alleen snoei- hout worden gebruikt. Onmiddellijk na de jaarwisse ling wordt er al begonnen om zoveel mogelijk hout bij elkaar te brengen. In de avonduren en op zaterdagen wordt er tot aan de zaterdag voor Pasen ge bouwd om een zo groot moge lijk paasvuur te realiseren. Er wordt gestreden om drie prij zen: de wisselbeker voor het grootste paasvuur (hoogte en inhoud); de wisselbeker voor het mooiste paasvuur (vorm en afwerking); de wisselbeker voor de ontvangst van de commissie bij de paasvuren. Aan het eind van deze zaterdag, zo rond 19.00 uur, heeft in Bier- lokal am Bahnhof de prijsuitrei king plaats onder grote belang stelling. Mocht het zo zijn dat er één of meerdere paasvuren niet mo gen worden aangestoken, om dat bijvoorbeeld de wind ver keerd staat, kan men dit lezen op Eerste Paasdag vanaf 12.00 uur op de site van de VW Hol ten: www.vwholten.nl. Verder zal het dan ook aangeplakt zijn op het raam van de winkel van deWV. m mmmuma BUSSEN r DIJKERHOEK li' 'V: vW PAASVURENROUTE 2009 Afstand route 122 km Parkeren bij paasvuren op eigen risico De paasvuren worden ontstoken op 1e paasdag 12 april a.s. om 21.00 uur onder voorbehoud van toestemming brandweer. Zie website www. wvKoljrer»ni l.v.m. rookontwikkeling kan het mogelijk zijn dat 's avonds de route wat wordt verlegd Dit wordt dan met borden aangegeven V I HOLTERBROEK routeaanduiding rijrichting 0 paasvuur Waarschuwing: Houdt u zich a.u.b. aan de rijrichting om ongelukken te voorkomen. Indien aangegeven op de aangeven plaatsen parkeren HOLTEN - De VW ontwerpt jaarlijks een paasvuurrroute, die langs de vier paasvuren leidt en waarvan velen in de laatste weken voor Pasen gebruik maken om de vorderingen te bekijken. Ook op de avond van de Eerste Paasdag is dit een druk gebruikte route. Een routekaart is gratis af te halen bij het VW-kantoor Holten. Het is verstandig, om de juiste richting van de route te volgen. Het parkeren is op eigen risico. Het betreden van de terreinen uiteraard ook. HOLTEN - De uitslagen van de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht. Geweer klasse A: 1. W. Paalman, 168; 2. JA Paalman, 165; 3. G.J. van Aefst, 163; 4. D. Vincent, 134. Klasse B: 1. G. Snel, 169. Opgelegd 55-plus. Klasse A: 1. G. Haverslag, 186; 2. G. Schup- pert, 185; 3. A. Pekkeriet, 169. Klasse B: 1. H. Kevelham, 166. Pistool: 1. H. Nekkers, 167; 2. H. Paalman, 153; 3. A. Schuppert, 125. Geknield: l.D. Overmeen, 84; 2. J. Reinaardus, 62. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - De 640-ploeg van OKIA kwam 's morgens in actie en was te sterk voor alle vier de tegenstanders. Zowel Eibergen als Heure, Bisons en Oele trok ken aan het kortste eind tegen OKIA. Bisons uit Beltrum eiste de tweede plek voor zich op. Ei bergen en Heure eindigden op een gedeelde derde plaats, Oele werd vijfde. De 680 klasse kwam 's middags in actie. Met een deelnemersveld van negen ploegen konden de touwtrek kers van OK3A flink aan de bak, maar net als in de ochtenduren bleven de Holtenaren in alle partijen fier overeind. OKIA won alle acht wedstrijden en pakte aldus de eerste plaats. Bi sons werd tweede, Eibergen derde. Marti Jansen, die in bei de ploegen meetrok, sprak van De 640 en 680 kilo van Okia wist afgelopen zondag te winnen. Het jeugdteam behaalde de tweede plaats, foto: johan bolink 'een superstart'. "We hebben het echt heel goed gedaan met twee eerste plaatsen. We heb ben geen enkele keer verloren en daar zijn we uiteraard heel tevreden over. Het hele toer nooi is heel goed verlopen. Mooi was ook dat er behoorlijk wat publieke belangstelling was", aldus Jansen die er bij de jeugd drie jongens bij heeft ge kregen. Het eerste jeugdteam eindigde knap als tweede achter Bisons. Het tweede jeugdteam pakte ook wat puntjes mee en finishte in het veld van elf ploe gen als negende. Ook de dames van OKIA deden van zich spre ken. "Ze hebben alleen van EHTC 2 gewonnen, maar ze hebben zeker goed getrokken en komen er steeds dichter bij. Ze komen nog net iets tekort", aldus Jansen. De damesploeg van OKIA is overigens nog op zoek naar versterking. Gezien de opbouw van de ploeg gaat de voorkeur uit naar een dame van 60 tot 65 kilo. In de 720 klasse werd de eerste plek gedeeld door Heure uit Borculo en Koapmanboys uit Tilligte. HOLTEN - Recent is het biljart in woon- en zorgcentrum de Dies- senplas voorzien van een nieuw laken, en is zijn er nieuwe keus aangeschaft. Dit tot groot genoegen van een vaste groep biljarters in de Diessen- plas. De vriendenstichting van de Diessenplas heeft dit gefinan cierd. Het cadeau werd afgelopen week formeel overgedragen aan cliëntenraadslid de heer Bijlsma en tevens fervent biljarter. De cliëntenraad heeft het verzoek namelijk ingediend bij de Stichting). Daarna was er een biljartwedstrijd tussen de vriendenstichting en de vaste biljarters van de Diessenplas. foto: sander scheperman HOLTEN - De Simavi collecte heeft in de gemeente Holten 2.223,72 euro opgebracht. De opbrengst is bestemd voor een betere gezondheid van mensen in ontwikkelingslan den. HOLTEN - De onlangs gehou den collecte ten bate van het reumafonds heeft in Holten to taal 3.272,57 euro opgebracht. HOLTEN- In het vroege voor jaar, wanneer de ochtenden nog schemerig en koud zijn, is de heide het domein van de korhoenders. In het frisse och tendgloren laten de mannetjes hun prachtige verendek en in drukwekkende geluiden horen, om indruk te maken op de hen netjes. Staatsbosbeheer biedt ook ouderen en mindervaliden nu de gelegenheid getuige te zijn van dit bijzondere schouw spel. Voor ouderen en minderva liden zet Staatsbosbeheer op zaterdag 11 en 18 april de Hei- deslak in. Deze electrokar wordt bestuurd door een vrijwillige natuurgids, die meerijders on derweg al laat genieten van het natuurgebied. Het aantal deel nemers is beperkt tot zeven per sonen. Reservering is noodza kelijk en kan bij het bezoekers centrum van Staatsbosbeheer in Nijverdal, telefoon 0548- 612711. De kosten zijn 3,50 euro per persoon. Aanvangstijden zijn op 11 april om 7.00 uur en op 18 april om 6.30 uur. De start is bij het bezoekerscentrum. Op de Toeristenweg staan vrijwilli gers van het IVN Hellendoom- Nijverdal klaar om deelnemers eersterangs te laten genieten van de korhoenbalts. Neem ook eens een kijkje op www.staatsbosbeheer.nl HOLTEN - MAC de Holterberg had een verrassing voor EHBO Hol ten. Tijdens de jaarvergadering van de EHBO in zaal De Biester, overhandigde MAC namelijk tien nieuwe brancards aan de EHBO. Juist omdat deze organisatie altijd en overal aanwezig is tijdens ac tiviteiten en evenementen. De MAC vond dat daar ook eens wat te genover moest staan. FOTO: 10HAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 27