cHHyj obelink Twente: veilige regio A) Asbestdak wordt zonnedak Onze kas staat weer fleurig vol voor de PAASDAGEN^ DONDERDAGAVOND: "KOOPAVOND" BIJ ATTRACT! AttTSCt/ uitzendbureau GESLOTEN inde Overijssel GELDERLAND 2e PAASDAG GEOPEND van 10. 229. 36. 695.- KWEKERIJ BLOEMISTERIJ TUINCENTRUM Voor de tuin o.a.: - Violen - Vergeet-mij-nietjes - Madelieven Goede Vrijdag geen KOOPAVOND BEIDE PAASDAGEN BEKENDMAKING Ontwerp Waterverordening waterschap Rijn en IJssel en ontwerp verordening tot wijziging van het Reglement voor het waterschap Rijn en IJssel provincie provincie HOLTEN/ RIJSSEN - Burgers zijn tevreden over hun buurt. Dat is de uitkomst van de Integrale Veiligheids monitor (IVM) die landelijk en regio naal in de periode september tot en met december 2008 is ge houden. Attract is de hele maand april ook op donderdagavond tot 20.00 open. (niet op 30 april) Dus ben je op zoek naar (gj«onzfcht^ een (nieuwe) baan of zoek je vakantiewerk? Kom dan langs met je CV en legitimatiebewijs en laatje inschrijven. 0543.512959 Met gratis Hypercamp Stabilo Polytex polyester doek. Af meting: 300 x 180 x 130 cm. Polytex Polyester doek. Afm: 440 x 310 x 220 cm. Megacamp Milaan 240 240 cm diep. Polyester doek. Vanaf maat 2, 680 - 705 cm. Hypercamp g Forma Luxe verstelbare campingstoel H Superstabiel comfortabel. Adviesprijs '3|f> 90 71.80 nu voor dOi I Adviesprijs per klant. Adv.prijs 1395.- Karedi fauteuil Maya aluminium frame met kunststof vlechtwerk. Inclusief kussen. Misterweg 179, 7102 EN Winterswijk. Tel: 0543 - 532 632. Deventerweg 50 Bathmen tel. 541370 Anthurium Begonia's Fr. Geranium Hortentia's Kaapsviolen Kalanchoe enz. Ook zijn er volop leuk opgemaakte schalen, groene planten en verse snijbloemen RUIME GRATIS PARKEERPLAATS Nieuwe regels over water: Eind 2009 treedt de Waterwet naar verwachting in werking. Dit betekent dat de provinciale regelgeving op het terrein van het water moet worden aangepast. Meer dan voorheen wordt er samengewerkt aan een optimaal watersysteembeheer. De nieuwe regelgeving vervangt de huidige regels over de waterhuishouding, de waterkeringen en het grondwater. Deze regels komen hiermee te vervallen. Belangrijkste nieuwe onderwerpen: Het waterschap wordt verantwoordelijk voor grondwateronttrekkingen. In uitzondering hierop blijft de provincie verantwoordelijk voor grond wateronttrekkingen voor bodemenergiesystemen, openbare drinkwatervoorziening en industriële onttrekkingen groter dan 150.000 m3. In het kader van deze taakverschuiving zijn er regels over deze grondwateronttrekkingen opgenomen. Het waterschap zal in de keur regels opnemen voor grondwateronttrekkingen die onder zijn beheer komen te vallen; De gemiddelde overstromingskansen voor de regionale wateren worden vastgelegd (normen waterkwantiteit); Voor waterstaatswerken met betrekking tot bergingsgebieden in regionale watersystemen en met betrekking tot regionale waterkeringen kunnen gedeputeerde staten besluiten dat de gecoördineerde projectprocedure van de Waterwet wordt toegepast. Voor het overige zijn de regels (bijvoorbeeld de normering regionale waterkeringen, beheerplannen en peilbesluiten) niet ingrijpend gewijzigd. Bij de Invoeringswet Waterwet wordt de Waterschapswet gewijzigd. Daarom wordt ook het Reglement voor het waterschap Rijn en IJssel aangepast. Dit betreft het vervallen van de goedkeuringbevoegdheid van gedeputeerde staten op enkele waterschapsbesluiten en het vervallen van administratief beroep tegen waterschaps besluiten. Hiervoor in de plaats wordt een meldingsplicht geïntroduceerd. Meer weten? Het belang van de nieuwe regels maakt dat wij u graag betrekken bij de nieuwe ontwikkelingen over de waterregelgeving. Daarom nodigen wij u uit kennis te nemen van de ontwerp Waterverordening voor het waterschap Rijn en IJssel en de aanpassing van het Reglement voor het waterschap Rijn en IJssel. U kunt ze downloaden vanaf de website www.gelderland.nl. De stukken zijn ook op te vragen bij onderstaand postbusadres of onderstaand telefoonnummer. Inspraak (voorbereidingsprocedure op grond van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht) De ontwerp Waterverordening waterschap Rijn en IJssel en de ontwerp verordening tot wijziging van het Reglement voor het waterschap Rijn en IJssel liggen van 14 april 2009 tot en met 25 mei 2009 ter inzage in de provinciehuizen te Arnhem en Zwolle en in het waterschaphuis van het waterschap Rijn en IJssel te Doetinchem. Tijdens de ter inzage termijn kunnen belang hebbenden naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijzen naar voren brengen bij gedeputeerde staten van Gelderland, Postbus 9090, 6800 GX te Arnhem onder vermelding van zaaknummer 2008-019799.Voor het inbrengen van een mondelinge zienswijze en het verkrijgen van inlichtingen kunt u contact opnemen met mw. mr. I. Huis in 'tVeld, telefoonnummer 026-3598830. Arnhem, 31 maart 2009 zaaknr. 2008-019799 Gedeputeerde Staten van Gelderland C.G.A. Cornielje - Commissaris van de Koningin H.M.D. Brouwer - secretaris HOLTEN/ RIJSSEN - Ko mend jaar onderzoekt LTO Noord of het voor agrari sche bedrijven in Overijssel haalbaar is om asbestda- ken te verwijderen en deze te vervangen door zonne- energiedaken. Het project 'Asbest van het dak, energie in het bedrijf is ontwikkeld in samen werking met provincie Overijssel en sluit goed aan bij het programma 'Energ iepact Overijssel'. "Met dit programma hebben we als doel om de C02-uitstoot in Overijssel in 2020 met 30 procent terug te brengen ten opzichte van de uit stoot in 1990," vertelt gede puteerde Theo Rietkerk. "We willen dat bereiken door samen te werken met organisaties in Overijssel, zoals dat ook bij dit project gebeurt." In de eerste fase van het project 'Asbest van het dak, energie in het bedrijf voert LTO Noord op basis van de energievraag rendements berekeningen uit op tien verschillende agrarische bedrijven in Overijssel. Vijf bedrijven zullen daadwer kelijk het asbestdak ver vangen door een zonne- energiedak om praktische ervaring op te doen. Een inventarisatie van subsi diemogelijkheden en geïn teresseerde agrarische on dernemers voor een moge lijk vervolg in 2010 maakt daarnaast onderdeel uit van de haalbaarheidsfase. Met het project wil LTO Noord agrarische onderne mers in Overijssel stimule ren asbestdaken te verwij deren en te vervangen door daken met zonnecollecto ren (verwarmen van water) of zonnepanelen (opwek ken elektriciteit). En wel op dusdanige wijze dat het de agrariër binnen afzienbare tijd rendement oplevert. Het project is in twee fases opgedeeld. Fase 1 loopt tot begin 2010 en bestaat uit een haalbaarheidstoets. Bij een positief resultaat zal in 2010 fase twee - de uitvoe ring - in de provincie Over ijssel van start gaan. De komende weken vindt een selectie plaats van voorbeeldbedrijven met een representativiteit uit alle landbouwsectoren. Voor meer informatie en om hun interesse vrijblij vend kenbaar te maken, kunnen agrarische onder nemers uit Overijssel te recht op de site www.pro- jectenltonoord.nl/asbest- vanhetdak. Hierop staat meer informatie over het project, onder andere de voorwaarden waar agrari sche bedrijven aan moeten voldoen om deel te nemen. Een groot aantal geïnteres seerde agrariërs heeft zich al aangemeld. Maandag 6 april gaat de Stimuleringsregeling Duurzame Energie (SDE) van SenterNovem weer open. Net als vorig jaar zal er veel animo zijn. LTO Noord raadt agrarische on dernemers die van plan zijn een zonne-energiedak te installeren, aan een aan vraag bij SenterNovem in te dienen. Meer informatie hierover is te vinden op www.sentemovem.nl/SDE LTO Noord is initiatiefne mer van het project Asbest van het dak, Energie in het bedrijf. Provincie Overijs sel, Interpolis Verzekerin gen en het Fonds Ontwik keling Duurzame Land- en Tuinbouw financieren het project. Projecten LTO Noord draagt zorg voor de uitvoering van het project. Onderzocht zijn de the ma's: leefbaarheid in de woonbuurt, buurtproble men, gevoelens van onvei ligheid, slachtofferschap van criminaliteit, contact politie en burger, politie in de woonbuurt en preven tie. Twente laat goede cij fers zien en werkt met part ners samen aan de punten die verbeterd kunnen wor den. Hieronder worden de resultaten van Twente toe gelicht en vergeleken met de landelijke. Uit het onderzoek blijkt dat de leefbaarheid in woon buurten in Twente 6 pro cent hoger ligt dan in Ne derland. Zowel in Twente als in Nederland is hierin een stijging zichtbaar. Dit is een positieve ontwikke ling, omdat dat aangeeft dat mensen een goed ge voel hebben over hun woonbuurt. Het jarenlang investeren in wijkagenten en de verbeterde samen werking met partners wer pen hun vruchten af. In het kader van buurtpro blemen zijn de responden ten ondervraagd over de mate waarin verloedering van de fysieke omgeving, sociale overlast en ver keersoverlast voorkomen in hun woonbuurt. Eerste twee genoemde proble men liggen in Twente nog ver onder de landelijke cij fers. Dit is positief te noe men, hoewel beide cijfers in Twente licht stijgen (resp +2 procent en +5 pro cent). De ervaren fysieke verloedering daalt (-3 pro cent) landelijk gezien. De verkeersproblemen in Twente worden door de re spondenten als constant ervaren, terwijl ze landelijk een stijging laten zien, In Twente ligt deze proble matiek 11 procent onder de landelijke score. Ongeveer één op de vijf in woners van Twente geeft aan zich wel eens onveilig te voelen, landelijk is dit één op de vier. Ruim 1 pro cent geeft aan zich vaak onveilig te voelen, dit ten opzichte van 2 procent lan delijk. Zowel in Twente als in Nederland stijgen deze cijfers. Verheugend is dat met de daling van criminaliteits cijfers ook het aantal men sen dat slachtoffer is ge worden van een delict, daalt. In totaal geeft in Twente 37 procent aan slachtoffer te zijn gewor den van een delict, ten op zichte van 44 procent lan delijk. De lijn in Twente is dalend sinds 2007. Het aantal mensen dat contact had met de politie in Twente is in 2008 toege nomen. Bijna 32 procent van de Twentenaren geven aan contact te hebben ge had, ten opzichte van 31 procent landelijk. Zowel de landelijke tevredenheid over het laatste politiecon tact ais die in Twente is licht gestegen. 61 procent Van de mensen die contact heeft gehad, geeft aan (zeer) tevreden te zijn, ten opzichte van 62 procent landelijk. Uit het onderzoek blijkt dat het functioneren van de politie in de wijk in Twente op een schaal van 0-10 sta biel ligt op 5,6. Landelijk krijgt dit onderwerp een 5,3. Een groeiend aantal Twentenaren (in totaal 52 procent ten opzichte van 44 procent in Nederland) geeft aan tevreden te zijn over het functioneren van de politie in de buurt. Twente hoort hier bij de betere korpsen van Neder land. De beschikbaarheid is gestegen naar 4,6 (NL: 4,3), Steeds meer Twentenaren (14 procent) hebben een alarminstallatie om wo ning en bezittingen te be schermen. In Nederland daalt dit aandeel licht in 2008 (naar 13 procent). De Integrale Veiligheids monitor (IVM) is de opvol ger van de Politiemonitor Bevolking en de Veilig heidsmonitor Rijk (VMR). Met de IVM worden gege vens verzameld van zowel subjectieve als objectieve veiligheid in Nederland. Opdrachtgevers zijn: de ministeries van BZK, Justi tie en het CBS. In totaal zijn 17.000 respondenten on dervraagd, verspreid over alle politieregio's. In totaal deden 669 Twentenaren mee. Attract Rijssen

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 26