W Holten laat punten achter Palazzo sponsort W Holten Dl Holtens Nieuwsblad 21 TV Oost zendt EK Triatlon live uit Pompkast bij De Pothaar Titel Blauw Wit lijkt ver weg Palmpasen Met stokken over het schoolplein Werk-lunch WD over habitat Uitslagen Bergruitertjes HOLTEN - Het hoogste pupillenteam van W Holten loopt er sinds kort ook voorafgaand aan de wedstrijden warmpjes bij. Dinsdag 7 april 2009 LOO-BATHMEN - Samen met de stichting Recreatie Deventer Buiten werkt het Sallands Bu reau aan de uitvoering van het LEADER Salland project 'Met Salland de boer op'. Een van de onderdelen uit het project is het plaatsen van vijf tien vitrinekasten bij Sallandse Rustpunten en prominente lo caties. De eerst Sallandse Pompkast werd afgelopen vrij dag geplaatst bij Rustpunt De Pothaar. De boerderijmuseum van de familie Elmerink aan de Pothaarsweg 8 in Loo-Bath- men. Zie voor meer info: www.depothaar.nl HOLTEN - W Holten heeft zon dag terecht de punten achter moeten laten in Heeten. Alleen het eerste half uur konden de Holtenaren de Heetense ploeg bijbenen, daarna liepen de roodzwarten achter de feiten aan. Uiteindelijk werd het 4-0 voor de thuisploeg, waarmee zij in theoretisch in de race blijven voor het kampioenschap. Holten lijkt deze voetbaljaargang weer af te sluiten met een positie rond de achtste plek. Aanvankelijk leek Holten nog wel aanspraak te kunnen maken op een puntje of zelfs meer. Het veldspel was goed en speelde zich vooral af op de helft van de Heetenaren. Spits Mark Nijland was onder toe ziend oog van enkele oud-leer lingen een goed aanspeelpunt rond de zestien. Helaas wist Hol ten hier geen gebruik van te ma ken in de vorm van doelpunten. Heeten liet ook in deze fase al zien dat ze over een aantal uitste kende voetballers beschikken. Koetsier moest een paar keer in actie komen toen de groenwitten een paar keer zo het middenveld over mochten steken. Een keer krijg hij ook nog hulp van de paal. Na bijna dertig minuten spelen werd de score dan toch geopend toen Heeten een terechte straf schop kreeg. Koetsier leek een bal te gaan pakken die ook kon weggewerkt worden door de ver dediging, maar op het laatste moment leek hij te aarzelen en nam in zijn poging de bal te pak ken ook de spits van Heeten mee. De penalty werd onberispelijk binnengeschoten door de beste man aan Heetense zijde. Holten was hierna even goed de weg kwijt, de ploeg kwam niet meer in de buurt van het vijandige doel. Een vrije trap van Heeten leverde vlak voor rust zelfs de twee nul op. Niemand greep in bij een hoge bal bij de tweede paal waarna er teruggelegd kon worden op de inlopende mid denvelder van Heeten die de bal vrij in kon schieten. Na de thee was Heeten ook de betere ploeg en moest Holten zien de schade beperkt te hou den. Al vrij snel breidde Heeten de marge uit. Een diepe bal over de Holtense verdediging en aar zelende uitkomen van Koetsier zorgden voor deze treffer. Tus sendoor kreeg Holten kleine kansjes, maar onder andere Bak ker moest toezien dat ook de de fensie van Heeten de zaakjes goed op orde heeft. Doordat de Holtenaren vol op de aanval ging werden er vele kansen weggege ven. Koetsier liet in deze fase zien dat hij op de lijn een van de bete ren is in deze klasse. Dat het nog vier nul werd was een logisch ge volg. Oolbekkink leek een inzet nog van de lijn te halen, maar via zijn lichaam verdween de bal in het dak van het doel. HOLTEN - In de thuiswedstrijd tegen het op de derde plaats staande SV Twello is Blauw Wit niet verder gekomen dan een 0-0 gelijkspel. Doordat koploper Ze- los wel wist te winnen is het gat nu vijf punten met nog vijf wed strijden te gaan. Hierdoor lijkt de strijd om het kampioenschap be slist. Door het gelijke spel blijft de afstand met Twello drie punten en een wedstrijd minder ge speeld. Hierdoor lijkt de tweede plek voor Blauw Wit het hoogst haalbare. Dat er voor beide teams veel op het spel stond vanaf de aftrap zichtbaar. Het leek er namelijk op dat de nadruk gelegd werd bij beide teams om vooral niet te verliezen. Dit ondanks het feit dat SV Twello alleen gebaad was bij een overwinning. Misschien kwam het ook wel door het veld, dit was namelijk erg hobbelig door bezanding en hierdoor erg moeilijk bespeelbaar, wat goed voetbal onmogelijk maakte. Me de door het veld werd vaak de lange bal gehanteerd door beide teams. Van enig gevaar voor één van de doelen was in de beginfa se geen sprake. Toch waren het de bezoekers die meer grip op de wedstrijd kregen. Dit daar zij iets agressiever speelden en hierdoor waren alle tweede ballen voor de ploeg uit TweEo. Blauw Wit kwam iets onder druk te staan. De eerste echte kans was dan ook voor de bezoekers uit Twello. Doch ook deze middag was doel man WUEam Kolkman op zijn hoede. Een van richting veran derd schot wist hij met een ferme duik nog net tot hoekschop te verwerken. Geleidelijk aan kreeg Blauw Wit toch meer grip op de wedstrijd en nam het initiatief over van TweEo. Het meeste ge vaar kwam via de rechterzijde. Met een aantal goede rushes was het rechtsback Arian Vorkink die de achterlijn wist te halen maar helaas waren de voorzetten net niet scherp genoeg om spits Jor- dy Kamphuis te bereiken. De ver- In Palazzo Oost BV vond W Holten een enthousiaste en ge dreven sponsor voor een set prachtige trainingspakken. Pa lazzo is een onafhankelijk bu reau op het gebied van architec tuur, stedenbouw en bouwma nagement. In 2002 sloegen Martin Kemper en Han van der HOLTEN - Het EK Triatlon in Holten zal live worden uitge zonden door TV Oost. De regio nale omroep volgt zondag 5 juli de elitewedstrijden voor dames (vanaf 11.30 uur) en heren (van af 14.15 uur). RTV Oost en de Stichting Triathlon Holten heb ben hierover deze week over eenstemming bereikt. Het is voor het eerst in de historie dat de Holtense triatlon Eve op tele visie wordt uitgezonden. Stichtingsvoorzitter Martin Pie- ters reageert uitermate ver heugd. 'Het is goed voor de sport, de deelnemers en de sponsors en een waardering voor de organisatie', aldus Pie- ters. Omdat TV Oost is opgeno men in de digitale televisiepak ketten van enkele grote kabel maatschappijen kunnen ook veel kijkers buiten Overijssel de wedstrijd Uve volgen. Triatlon Holten is in verband met het EK een meerdaags evenement. Holten is van donderdag 2 tot en met zondag 5 juli 2009 het toneel van diverse wedstrijden van het EK Triathlon Olympic Distance. Voor meer info: www.ectriathlon2009.eu. dedigmg van BlauwWit stond na de eerste 20 minuten goed, dit was mede te danken door het goed controlerend spel van aan voerder Gert-Jan Prins. Hierdoor raakten de spitsen van TweEo Echt geïrriteerd wat hen twee ge le kaarten opleverden. Al met al een redelijk geEjk opgaande wedstrijd met Echt voordeel voor de thuisploeg. De tweede heEt begon Blauw Wit goed zonder veel kansen af te kunnen dwin gen. SVTweUo legde wel zeer na drukkelijk de nadruk op de ver dediging en hoopte op het ene kansje. Het gevolg was dat de wedstrijd vervlakte. Om hier ver andering Ei te brengen paste trai ner Frans ZeEe enkele wissels toe. Zo werden vervolgens Jurgen van Dijk en Bror van Zon aan de aanvalslinie toegevoegd. Beide spelers deden het verdiensteEjk maar konden het tij niet keren. Blauw Wit wilde wel maar kon geen bres slaan in de verdediging van de bezoekers. Het was Re- mon Muller die met een subEe- me actie meerdere verdedigers wist uit te kappen maar helaas zijn schot guig hoog over. De supporters van beide teams wil den graag meer actie voor de doelen. Zij zagen ook het belang van de wedstrijd. In de laatste fa se van de wedstrijd kwam ook de Echt geblesseerde Stefan Aan stoot de aanvalsEnie versterken en werd er door Blauw Wit iets meer risico genomen. Het lever de wel een veldoverwicht op maar wederom weinig tot geen echte kansen. Hierdoor eindigde de wedstrijd zoals die begonnen was 0-0. Het komende paas weekend heeft Blauw Wit een druk programma, zaterdag uit te gen SKWV in WEiterswijk en paasmaandag uit tegen Grolse Boys uit Groenlo. Twee lastige uitwedstrijden, hopelijk komt Blauw Wit dit weekend goed door om zodoende de tweede plek vast te houden en bij twee keer winst ook de koppositie in de laatste periode te heroveren. HOLTEN - Op de Holterenkschool in Holten werd vrijdag 3 april een palmpasenoptocht gehouden voor de groepen 0 tot en met 3. De kinderen Uepen eerdere jaren altijd een rondje over de Kol met hun zelfgemaakte palmpasenstokken, echter de tocht is voor sommige kleintjes te lang en ze kunnen niet zo ver met zo'n zware stok lopen. Dit jaar ging het dus anders en Uepen de kinderen in optocht over het schoolplein. Er trad een heus schoolorkest op dat paashedjes speelde. foto: sander scheperman DIJKERHOEK - De WD houdt vrijdag 24 april een werk-lunch in café Het Bonte Paard in Dij- kerhoek. Hiervoor zijn uitgenodigd: Jan- neke Snijder Tweede Kamerlid voor de WD; Bestuur plaatselijke LTO; een bestuursalvaardiging van LTO- Overijssel: leden van de Provin ciale Staten (Ineke Steinmetz, Henk Veltkamp en Pieter Schip per), een afvaardiging van het plaatselijk WD Bestuur Rijssep-- Holten (Jan Remmelt Schoema- ker - voorzitter, Bert Aaftink - al gemeen bestuurslid en Marietje Eggink - secretaris), Kamercen trale voorzitter Gertjan Kok, Marco Swart (nieuwe wethou der van onze buurtgemeente Deventer), fractie WD Rijssen- Holten. De onderwerpen die besproken zullen worden zijn: Habitat- richtlijnen, Natura 2000, prijs ontwikkeling in diverse secto ren, Reconstructie-wet. Voor meer Eiformatie, Marietje Eggink, telefoon 0548-366030. Zee de handen ineen om hun ervaring op het gebied van ar chitectuur en bouw te bunde len. Hiermee was, zoals al snel bleek, een succesvoüe formule gevonden om als architecten bureau en bouwmanagement- groep te opereren. In april 2007 opende Palazzo zijn vestiging in Holten. Voorafgaand aan de wedstrijd tegen SWN, bedank te Richard Egberts van de spon sorcommissie, Martin en zijn vrouw voor de trainingspakken en het in de vereniging gestelde vertrouwen en overhandigde een flesje wijn en bloemen. W Holten Dl werd in het nieuw gehezen. HOLTEN - In HeEendoom werd zondag 29 maart een dressuur- concours gehouden. Dedy Pek- keriet behaalde daar met haar pony Olympia 195 punten in de categorie D klasse B, dit was goed voor een vierde prijs. Zon dag 5 april ging Dedy weer met haar pony Olympia naar Hel- lendoom, alleen nu om te springen. In het klassieke par cours van de categorie D klasse B behaalde zij een vijfde prijs met 44,5 stijlpunten. Ook in het progressieve parcours gEig het goed met deze combinatie. Zij wonnen een derde prijs.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21