Op foto met oma Obama Holtens Nieuwsblad 13 Florafrits komt naar bijeenkomst NBvP Brunch voor ouderen in dorpshuis Boschkamp Aangelijnde hond krijgt koekje en baas een consumptiebon Programma Keunefeesten Wandelroute onderduikers Fik Meijer naar Waerdenborch Kunst Opening Galerie Henk Mulder HOLTEN - In de meest gevoelige periode voor de natuur, van april tot half juni wordt in het Na tionaal Park De Salland- se Heuvelrug extra gelet op loslopende honden. Sportagenda Dinsdag 7 april 2009 Strenge controle loslopers HOLTEN - Het programma van de Keunefeesten, die van don derdag 10 tot en met zondag 13 september worden gehouden, is zo goed als rond. Donderdag 10 september is er 's middags de playbackshow voor scholieren. De artiest is nog niet bekend. Vrijdags speelt de Band of Brot hers tijdens het bedrijvenbor- reiuurtje en zal Jannes 's avonds optreden. Zaterdags is er natuurlijk weer het meedeinfestijn van de Hool- ter Korhanen en zal 30 Euro Li ve de avond opluisteren. Op de afsluitmiddag zullen Fragment, Wolter Kroes en He lemaal Hollands optreden. De toezichthouders zijn met name streng in het zeer kwets bare centrale heidegebied en de randzones. Dat de toezichthou ders het helemaal niet te doen is om het uitdelen van een geld boete bewijst de actie: 'Dubbel Genieten' waarbij de honden bezitter met aangelijnde hond - mocht die de toezichthouder treffen - een compliment krijgt in de vorm van een consump tiebon en de hond een honden koekje. Het effect van loslopen de honden in de natuur wordt vaak onderschat. Tal van vogel soorten broeden en rusten op de bosbodem en in de heidevel den. Maar ook zoogdieren en reptielen laten zich opjagen door rondstruinende honden. Stuk voor stuk zijn het dieren die hun (dag) rust hard nodig hebben en zo voldoende ener gie overhouden om later voed sel te zoeken. Wanneer wilde dieren te vaak opgejaagd wor den, kunnen ze door stress of vermoeidheid sterven. Opjagen gebeurt niet alleen als de hond achter de dieren aangaan: de aanwezigheid van een loslo pende hond op zich verstoort de in de natuur aanwezige die ren. Jaarlijks treffen de beheer ders opgejaagde reeën aan die zich letterlijk hebben doodgelo pen tegen een afrastering of on der een auto zijn gekomen. De toezichthouders hebben dit jaar een bijzondere aanvullende actie: er wordt niet alleen gelet op loslopende honden maar baasjes die hun hond juist wel aangelijnd hebben in en nabij de kwetsbare heidegebieden, krijgen een compliment in de vorm van een consumptiebon en een koekje voor de hond. De bon is in te leveren voor een kopje koffie bij één van de deel nemende horecaondernemers in de directe omgeving. De actie loopt vanaf Pasen tot in begin sel 15 juni. Om aan de wens om honden los te laten lopen tegemoet te ko men, heeft Staatsbosbeheer een paar minder kwetsbare stukken aangewezen waar honden wel los mogen lopen. Maar ook hier mogen ze natuurlijk niet de rust van andere dieren verstoren. In deze losloopgebieden blijft de baas verantwoordelijk voor zijn hond. VOETBAL BLAUW WIT Zaterdag 11 april SKVW 1 - Blauw Wit 1 14.30 DOS 4 - Blauw Wit 2 14.30 Blauw Wit 3 - FC Eibergen 3 14.30 Blauw Wit 4 - SKVW 3 14.30 WVC A2 - Blauw Wit A2 14.30 Excelsior B3 - Blauw Wit B2 12.45 Blauw Wit C2 - Quick C8 11.30 Blauw Wit DAI - Buurse DAI 11.00 Blw Wit D2 - DES/ N'dal D1CD 10.30 SVZW MB1D - Blw Wit MB1D 10.45 Borne El - Blauw Wit E3 10.00 Blauw Wit F3 - Omhoog F3 9.30 Holten F6 - Blauw Wit F5 9.00 w HOLTEN Dinsdag 7 april Haarle Cl - Holten Cl 18.30 Enter V BI - Holten BI 19.00 Woensdag 8 april SDOL F4 - Holten F6 18.30 Vrijdag 10 april (futsal) Holten 1 - Gorssel 1 18.30 Holten 2 - Epe 1 20.30 Holten 3 - Sallandia 1 19.30 Helios 3 - Holten 4 19.30 Zaterdag 11 april Enter V BI - Holten BI 11.00 Holten B2D - Oranje Nassau B413.00 Holten C3M - Twenthe C2D 18.30 SDOL F4 - Holten F6 18.30 Heino Dl - Holten Dl 11.00 Holten D2 - OZC D2 9.45 Nieuwleusen D4 - Holten D3C 9.30 Broekland E2C - Holten E2 9.30 Holten E4 - SWN E5 10.00 Dalfsen F2 - Holten F3 11.15 Holten F4 - ASC F2 9.00 Holten F5 - Dalfsen F4 11.00 Holten F6 - Blauw Wit F5 9.00 Holten F7 - Lemelerveld F5 9.00 Holten F8 - DES/ N'dal F5 11.00 Rijssen V DA1 - Holten DA2 14.00 HOLTEN - Het Onderduikers pad is een wandelroute door het buitengebied van Holten en voor de lange afstand ook een gedeelte door het prachtige na tuurgebied de Holterberg. Het pad vertelt onder het wan delen over de onderduikers die in de Tweede Wereldoorlog on dergedoken zaten op de Sal- landse boerderijen en zich met de razzia's verscholen in het bos. De lange route van 12 kilo meter brengt wandelaars via het Onderduikerspad naar het mooie natuurgebied de Holter berg waar in de bossen verscho len de indrukwekkende Cana dese Begraafplaats ligt. Het On derduikerspad kan men begin nen bij koffie- en theeschenkerij de Koffiemölle aan de Schreurs- weg 5 in Holten. Telefoon: 0548- 361725 (volg borden met cam ping Ideaal.) HOLTEN - Professor F.JAM. (Fik) Meijer komt woensdag 8 april naar Holten. In de aula van De Waerdenborch geeft hij een lezing vanwege de officiële ope ning van het gymnasium. Sinds augustus 2008 is De Waerden borch namelijk officieel een gymnasium. Van oudsher staat het vak Latijn op de scholenge meenschap in Holten en Goor al op de lessentabel. Vooruitlo pend op de nieuwe regelgeving was het al langer mogelijk om ook het vak Grieks te kiezen. Daarmee is basis gelegd voor het gymnasium. De eerste gym nasiasten zitten nu in 4 Vwo, dus over twee jaren zullen deze leerlingen hun gymnasiumdi ploma uitgereikt krijgen. Er blijkt erg veel belangstelling te bestaan voor de klassieke talen. De aanmelding voor het gym nasium is boven verwachting. Ook de nieuwe vwo-brugklas, met Latijn, die volgend school jaar start is een schot in de roos gezien de positieve reacties. Op woensdag 8 april zijn alle ou ders, leerlingen en (oud)colle- ga's uitgenodigd om de officiële opening van het gymnasium te vieren. Tijdens deze avond, die begint om 19.00 uur, zal Fik Me ijer een lezing geven over dieren in de klassieke oudheid. HOLTEN - NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt haar maande lijkse bijeenkomst donderdag 9 april om 20.00 uur in gebouw Irene. Frits Hoogers (Florafrits) zal deze avond verzorgen. De combinatie van stylist en bloe mist maakt Florafrits tot een veel en graag gezien adviseur. Hij maakt bloemenarrange- menten op een geheel eigen manier, nieuwe technieken en trends, stoer en gewaagd. Aan het einde van de avond worden de door hem gemaakte bloem stukken onder de aanwezige le den verloot. De reiscommissie heeft op woensdag 27 mei een uitwisseling georganiseerd naar Steinfurt-Borghorst, de partner gemeente van Rijssen-Holten. Voor inlichtingen: 0548-367767. HOLTEN - Voor de rijfde keer dit seizoen wordt zondag 19 april een brunch voor ouderen gehouden door de Stichting Welzijn Ouderen Holten en de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk voor Holten. Vanaf half twaalf tot twee uur kan men samen met nog dertig ouderen in een gezellige sfeer genieten van een uitgebreide brunch die wordt verzorgd door een enthousiaste groep vrijwilli gers. De kosten voor de brunch bedragen 7 euro inclusief kof fie/ thee en een drankje na af loop. Voor wie mee uil doen, is het noodzakelijk dat men zich voor af aanmeldt. Dit is mogelijk door te bellen naar dorpshuis de Boschkamp (0548-36 27 55) of naar Stichting Welzijn Oude ren Holten (0548-36 49 10). HOLTEN - De koeken van Truus, blijken bij de cursisten van kunstschilder Henk Mulder een grote traktatie te zijn. Dit zei burge meester Bort Koelewijn bij de opening afgelopen zaterdag van Galerie Henk Mulder aan de Dorpsstraat. "De schilderijen van Henk zijn allemaal doorleeft. De appel, het fruit, de tafel komt tot leven. Er zit duidelijk levenservaring in. Henk laat de objecten spreken. Niet wij als kijker hoeven er wat in te zien. Het schilderij vertelt zelf wat het is." De stillevens van Henk aan de muur, zijn dan ook zeer realistisch geschilderd. Net alsof men de objecten zo kan pakken; dat ze uit het schilderij komen. "Ik ben zeer verheugd dat er ook schilderijen in de etalage te zien zijn", zei Koelewijn. Het zorgt volgens hem ervoor dat mensen eer der de drempel durven te nemen om naar binnen te gaan. "Vaak denken bezoekers dat ze ook wat moeten kopen wanneer ze naar binnen stappen. Maar juist veel kunstenaars zijn helemaal niet blij wanneer er wat wordt verkocht. Want dan mis je een stuk van je werk." Voor het toerisme in Holten is de galerie volgens de burgemeester een welkome aanvulling, foto: iohan bolink HOLTEN - Peter Maats, neef van Janna Maats uit Holten, had, kort nadat Barack Obama tot president gekozen werd, twee weken werk in het westen en noordwesten van Kenia. Hij moest hij daar een onderzoek instellen naar de drinkwater voorziening. Dus veel rondgereisd in een Landrover met chauffeur. Toen ze in Kisumu aan het Victoria- meer waren, is de chauffeur met Peter Maats naar Kogelo, het dorp waar Sarah Obama, de grootmoeder van Barack Oba ma woont, gereden. Kogelo ligt zo'n 70 kilometer ten westen van Kisumu. Toen ze daar aankwamen, was er een grote menigte van allerlei hoogwaardigheidsbekleders op bezoek bij oma. Allemaal mooi netjes in de rij om oma te be groeten. Peter Maats was de enige, die bij oma op de bank mocht zitten. (Hij was trouwens ook de enigse blanke in dat gezelschap.) On der andere burgemeesters en Peter Maats mocht bij de oma van Barack Obama op de foto. een aartsbisschop waren onder de hoogwaardigheidsbekleders. Peter Maats, zonder stropdas, (net as sien va) viel wel op, het zij door z'n dagelijks tenue, het zij als enige blanke. Oma vond het ook mooi dat Pe ter Maats, net als Barack Obama 's zuster, in Heidelberg gestu deerd heeft. Het was een behoorlijk grote bijeenkomst in dat dorp (hon derden gasten). Oma Sarah is ondertussen een beroemdheid. Het veiligheidscordon wou Pe ter eerst niet tot het dorp toela ten. Maar toen ze hoorden dat hij iets met drinkwater aan het onderzoeken was, hebben ze hem, in de hoop dat hij iets zou kunnen bewerkstelligen, door gelaten.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13