'Dijkerhoek moet grootste worden' Humor en hilarische taferelen Holtens Nieuwsblad 9 Anja Potkamp geeft tips over ontwerpen tuin Pasen Boakebouwers Dijkerhoek gaan de strijd aan Lastige klus Blauw Wit 1» jannes] DIJKERHOEK - Jong geleerd is oud gedaan. Voor de boakebouwers van Dijkerhoek geldt die regel al heel lang. Boottocht Rode Kruis gaat door Dinsdag 31 maart 2009 Peter Martijn Meendering is er een sprekend voorbeeld van. Al jochie van een jaar of tien ging hij al met de boakebouwers op pad en op zijn twintigste loopt hij nog steeds warm voor een prachtig paasvuur. "Je begint als jong kereltje en dan moet je maar kijken hoe lang je het volhoudt", zegt de voorzitter van de paasvuurcom missie Dijkerhoek. De Dijker- hoekse boake, dit jaar op de lo catie Van Nootensweg, moet de grootste van Holten worden, zo is Meendering stellig van plan. 'Alleen al om te voorkomen dat Espelo voor de derde keer op rij wint, want dan mogen ze de wisselbeker houden." Meendering gaat met Dijker hoek voor de prijs van de groot ste boake en niet voor de mooi ste. "Espelo zal denk ik de grootste concurrent worden, maar ook Beuseberg moet je voor oppas sen", aldus Meendering. De vier paasbulten worden op de zaterdag voor Pasen door een speciale paasvuurcommis sie opgemeten met landmeters- apparatuur. De omtrek en de inhoud wor den bepaald, maar ook wordt gekeken naar de vorm en de af werking. Vorig jaar ging Espelo aan de haal met de titel van de grootste boake, met Dijkerhoek als num mer twee, Beuseberg als num mer drie en Holterbroek als nummer vier. Dijkerhoek won al eens in 2003. in 2006 werd Dijkerhoek vierde, maar daarna begon de opmars: derde in 2007 en vorig jaar dus tweede. Een eerste plek in 2008 zou de rekenkundige reeks ver volmaken... De groep bouwers van Dijker hoek bestaat uit zo'n vijftien tot twintig personen. Afgelopen za terdag stonden ze voor het eerst op de steigers om te pakken. "We gaan voor de grootste", zegt Meendering. "Zo rond de twaalf meter is de bedoeling. In de laatste weken gaan we elke avond vanaf zeven uur pakken. Een beetje ouwe hoeren en als we klaar zijn is er een potje bier." De boake van Dijkerhoek wordt op eerste paasdag om negen uur 's avonds ontstoken. Een feesttent voor een drankje en een hapje ontbreekt niet, terwijl een dj voor de muziek zorgt. De Dijkerhoekse boake was vorig jaar 11,26 meter hoog. De omtrek van 95,40 meter overtrof die van winnaar Espe lo, terwijl de inhoud werd be paald op 2692 kubieke meter. DIJKERHOEK - De boakebouwers van Dijkerhoek zijn hard op weg om de grootste boake neer te zetten. Maar of ze uiteindelijk gaan winnen van Holterbroek, Beuseberg en Espelo blijft nog de vraag. Pas de zaterdag voor Pasen zal een jury langs de boakes gaan, om deze allemaal te meten en uiteindelijk de winnaar aan te wijzen. foto: johan bounk HOLTEN - Anja Potkamp van het gelijknamige tuinontwerp en adviesbureau laat vrijdag 3 april in de bibliotheek in Holten zien hoe een tuinontwerp tot stand komt. Anja Potkamp is een enthousiaste tuinontwerp ster die van haar hobby haar be roep heeft kunnen maken. Op 3 april laat ze aan de hand van te keningen en posters zien hoe zij te werk gaat bij het maken van een tuinontwerp. Anja is vanaf 19.00 uur aanwezig in de biblio theek in Holten, toegang is gra tis. HOLTEN - Toneelgroep COV kan terugkijken op twee zeer ge slaagde uitvoeringen van de ko medie 'Familie Bruinsma in de bocht, groeten van de Veluwe'. "De warmte die afgelopen vrij dag- en zaterdagavond in de uitverkochte zaal van De Kan delaar ontstond, paste uitste kend bij de vakantiesfeer van een zomerse week op de cam ping", zegt Lianne Jongsma van COV. Het stuk was een botsing tussen twee culturen: de bekak te familie Zwaanswijk uit Den Haag en de asociale familie Bruinsma uit Amsterdam. Jongsma: "In een decor van twee, niet van echt te onder scheiden caravans, had Jerry Prins als de Amsterdamse Sjef zoals gewoonlijk weer de lach aan z'n kont hangen, terwijl Ad- die ter Steege bijzonder goed uit de verf kwam als de onderdani- HOLTEN - Blauw Wit speelt za terdag thuis de wedstrijd tegen nummer drie op de ranglijst Twello. Blauw Wit speelde het afgelopen weekend niet, omdat het terrein in Groenlo werd af gekeurd. Blauw Wit moet de wedstrijd tegen Twello winnen om mee te blijven doen voor de koppositie. Zelos heeft als kop loper drie punten meer. De wedstrijd begint om 14.30 uur. COV had afgelopen weekend twee uitvoeringen van het stuk Fa milie Bruinsma in de bocht foto johan bounk ge Truus die alleen maar de commando's van haar man Sjef en de stotterende zoon Boris (Gerrit Aanstoot) opvolgde. Een schemerlamp van huis meege nomen, een tapijt en de cd van Marco Borsato paste precies bij dit oer-Hollandse campingge zin dat in foute trainingspakken wilde gaan genieten van een week op de Veluwe. Omgekeerd vielen de Zwaanswijkers in de smaak. De door Susan Nijhuis uitstekend neergezette groot mamma had met het oplossen van een cryptogram een weekje Veluwe gewonnen in een cara van. Dit leidde tot hilarische ta ferelen, temeer omdat deze bekakte familie alleen gewend was om in 5-sterren hotels te overnachten. In haar kielzog nam ze haar schoonzoon Jan- Hein mee, gespeeld door John Willems die zich goed ingeleefd had als onderdanige echtge noot. Haar dochter Mathillda en echtgenote van Jan-Hein werd door Francis Stam bijzon der raak neergezet. Kleindoch ter Clarissa (relaxed gespeeld door Antoinette Hakim) deed lekker waar ze zelf zin in had. HOLTEN - Ruim tachtig ouders waren dinsdag 18 maart aanwe zig op de informatieve ouder avond van de peuterspeelzaal in Holten. Deze peuterspeelzaal biedt zowel groepen voor 2- tot 2'/2-jarige peuters (Kruimeltje- groep) als voor 2V2- tot 4-jarige peuters (Dribbelgroepen). Tij dens de peuterspeelzaaluren wordt er, zeer spelenderwijs, bijzonder veel aandacht be steed aan het stimuleren van de diverse ontwikkelingsgebieden bij de peuters. Sinds een viertal jaren wordt hierbij in het kader van de Voor- en Vroegschoolse Educatie gebruik gemaakt van het programma Startblokken. De ouderavond was bedoeld om ouders te informeren wat een dergelijk programma in houdt en te laten ervaren dat hetgeen gedaan wordt prima aansluit bij de leeftijd van de kinderen. Het werd allerminst een saaie avond. Na een korte inleiding, waarbij ter verduide lijking ruimschoots gebruik werd gemaakt van foto's ge maakt op de speelzaal, gingen de ouders zelf aan de slag op eenzelfde wijze als hun kinde ren. Voor opgave en inlichtin gen kan men op maandag- en vrijdagmorgen tussen 9 en 11 uur terecht in het dorpshuis aan de Tuinstraat 2 in Holten, tele foon 0548-36 7194. door: rode kruis holten eens oude buren, kennissen, collega's of vrienden. Enkele dagen na de bootreis ontving de organisatie een lief briefje van een van de gasten. Deze gaste liet weten dat ze genoten heeft. Ze schrijft: "Hoe krijgen jullie toch zoveel gemotiveerde en hartelijke vrijwillig(st)ers bij el kaar, niets was jullie teveel". Ook via de telefoon hebben veel gasten naderhand aangegeven dat zij erg genoten hebben van dit dagje uit. Voor de organisatie is het helder: "dit is waarom we ons jaarlijkse boottocht organi seren en waarom we het nog ja ren zullen blijven doen!" Het Rode Kruis afdeling Holten be staat uit slechts acht personen. Dat is weinig. Het bemoeilijkt ook het organiseren van meer dere of uiteenlopende activitei ten per jaar. Toch heeft het Ro de Kruis afdeling Holten een andere in het oog springende activiteit. De stuwende krach ten achter de jaarlijkse bootreis zorgen er ook voor dat ieder jaar weer enkele Holtenaren op va kantie kunnen. Net als de boot reis vormen de zogenaamde va kantieprojecten ervoor dat mensen met een lichamelijke beperking of een sociaal isole ment kunnen genieten van een weekje vakantie. Weliswaar is het aantal personen dat kan ge nieten van een weekje vakantie in 'de Valkenberg', 'IJsselvliet', 'de Paardestal' of op de Rode Kruis-boot 'Henry Dunant' be perkt. Toch weet het Rode Kruis afdeling Holten toch ieder jaar weer andere inwoners te vinden die dringend toe zijn aan een weekje vakantie waarbij medi sche zorg aanwezig is. Kent u iemand - of misschien bent u wel iemand - die hier voor in aanmerking komt? Neem dan contact op met Jo- landa Boode (tel. 0572 - 32 00 03) of Nellv Stevens-Krekel (0548 - 36 46 22). Wie weet ge niet u dit jaar wel van een wel verdiende vakantie. Kortom, stoppen op het hoog tepunt? Nee. Daar doet het Ro de Kruis afdeling Holten niet aan mee. HOLTEN - Voor succesvolle ar tiesten of programma's geldt al jaren het gezegde 'stoppen op het hoogtepunt'. Maar wanneer heb je als organisatie je hoogte punt behaald? En, moet je dan ook wel stoppen? Het Rode Kruis afdeling Holten kent al een jarenlang hoogtepunt, na melijk de jaarlijkse bootreis. Ie der jaar weer gaat een grote groep Holtenaren een dagje uit met het Rode Kruis. Het aantal neemt jaar na jaar toe. En nee, dat is niet alleen een dagje uit voor 'bejaarden' of mensen met een lichamelijke beperking. Ie dereen die het moeilijk heeft en daardoor niet in staat is zelf standig een dag uit te gaan of voor wie sociaal isolement dreigt, is van harte welkom. Vorig jaar dinsdag 6 mei was het weer zover. Mede door de inzet van de (broodnodige) vrijwilli gers van de EHBO en huisarts in ruste dr. Sijtsema hebben 106 Holtenaren genoten van een heerlijk dagje varen over het Snekermeer. Maar alleen met 16 vrijwilligers en een huisarts red je het niet. Sponsoring is on misbaar. Al jaren mag het Rode Kruis gebruik maken van de door de Oad gesponsorde bus en de door taxi Aanstoot gele verde rolstoelbus. Deze twee Holtense bedrijven maken het mede mogelijk dat het Rode Kruis afdeling Holten nog steeds dit dagje uit aan de Hol tense inwoners kan aanbieden. De gasten betalen een klein be drag voor de hele dag en het Ro de Kruis draagt de verdere kos ten. Naast de zorg waarmee de vrijwilligers van de EHBO en de scheepsbemanning van Rederij Van Dijk de gasten omringen den maakte natuurlijk het mooie weer het nog eenvoudi ger om te genieten van het dag je uit. Dat dit soort initiatieven nog steeds hun nut bewijzen, blijkt veelal uit de reacties van de gasten. Velen geven aan het fijn te vinden weer eens een dagje 'onder de mensen' door te brengen. Men spreekt weer

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9